تعمیر یخچال

عیب یابی و تعویض ترموستات یخچال

آیا با یخچال خود به مشکل برخورد کرده اید؟ یخچال فریزر شما یخ نمی زند یا خنک نمی کند؟ فریزر سرد است ، اما یخچال گرم است؟ صداهای عجیب می شنوید و حدس می زنید ترموستات یخچال از کار افتاده است؟ شما همه کارهای لازم را انجام داده اید ، اما هنوز به دمای مناسب نرسیده اید؟ آیا شیر شما در یخچال به سرعت خراب می شود؟

 

آیا می دانید 90 درصد مشکلات یخچال و فریزر ناشی از خرابی ترموستات است؟ نیازی به خرید و تعویض یخچال نیست.
ما در کارا امداد مفتخریم که تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذاریم و همچنین مشکلات شما را برطرف کنیم: زیرا تعمیر لوازم خانگی کاری است که ما هر روز با دقت و مراقبت دقیق انجام می دهیم.
در اینجا برخی از ویژگی ها و توصیه های مهم متخصصان کارا امداد را آورده ایم که به شما در صرفه جویی در وقت ، پول کمک می کند.

چگونه می توان فهمید که ترموستات یخچال به درستی کار نمی کند؟

اگر با یخچال خود در مشکل دارید ، بهتر است برخی از اصول را بشناسید. به یاد داشته باشید ، شما همیشه می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. تکنسین های کارا امداد متخصص تعمیر یخچال هستند ، خدمات تخصصی ارائه می دهند و هر روز برای خوشحال و راضی بودن هر مشتری تلاش می کنند.

اولین علائم خرابی ترموستات

اگر بعد از یاز کردن یخچال متوجه می شوید که سالاد یخ زده یا شیر گرم است ، اینها علائم اولیه ای هستند که نشان می دهد سیستم یخچال و فریزر مشکلی دارد. دلایل ممکن است کاملاً تصادفی باشند: از عملکرد نادرست کل سیستم گرفته تا مشکلات با جزئیات خاص. البته انجام یک بازرسی خاص برای یافتن دلیل دقیق آن ضروری است.
علاوه بر این ، این مشکل را می توان با مدل یخچال مرتبط دانست. برخی از یخچال ها دارای شرایط بهره برداری طولانی تری نسبت به سایرین هستند ، در حالی که برخی از وسایل برقی دارای مشکلات خاصی با عناصر و جزئیات خاص هستند.

با این حال ، بیشترین مشکلات عملکرد یخچال با یک عنصر کوچک به نام ترموستات مرتبط است. اگر خراب باشد ، یخچال شما به اندازه کافی سرد نخواهد بود.

ترموستات یخچال چیست؟

ترموستات یخچال چیست؟

ترموستات خنک کننده یک سوئیچ الکتریکی کوچک است که توسط دما فعال می شود. عنصر خنک کننده را برای مدت کوتاهی گرم می کند و یخ های ایجاد شده روی آن را ذوب می کند و توسط تایمر کنترل می شود. اگر می خواهید ترموستات را بررسی کنید ،  به این ابزارها نیاز دارید:
ابزار مورد نیاز:

 • پیچ گوشتی
 • چراغ قوه
 • مولتی متر
 • سیم چین
 • ترموستات جدید

بررسی بصری ترموستات

قبل از سفارش یخچال جدید و تعویض یخچال قدیمی ، این مراحل را می توانید انجام دهید. البته ، کاملاً مطمئن باشید که دسترسی کامل به لوازم ممکن است و می توانید با خیال راحت تمام اقدامات را بدون آسیب رساندن به وسایل دیگر و افراد انجام دهید. در غیر این صورت ، با خدمات تعمیر لوازم خانگی ما بگیرید و متخصصان ما به شما کمک خواهند کرد.

مرحله اول

تمام مواد غذایی داخل یخچال خود را از قفسه های بالا به پایین بررسی کنید. که آیا آسیب شدیدی دیده است؟ با توجه به نظر شخصی شما ، آیا نوسانات دما زیر را مشاهده می کنید:

 • درجه حرارت بیش از حد بالا می رود
 • درجه حرارت خیلی کم می شود
 • دما ناپایدار است ، به طور کلی بیش از حد نوسان می کند.

اگر متوجه شدید که بیشتر مواد غذایی به نوعی آسیب دیده است ، موارد زیر را رعایت کنید:

 • چه نوع خسارتی را می بینید؟
 • به نظر می رسد غذا در کدام قسمت از یخچال بیشتر/کمتر آسیب دیده است؟
 • غذا از چه طریق آسیب می بیند؟
 • یخچال شما تقریباً چند ساعت از کار افتاده بود؟
 • آیا هنگام باز و بسته کردن یخچال صداهای عجیبی می شنوید؟

پس از انجام این اقدامات ، می توانید به مرحله دوم بروید. تمام بررسی های خود را با دقت به یاد داشته باشید ، زیرا اگر با متخصص تماس بگیرید و عملکرد واقعی یخچال خود را توضیح دهید ، ممکن است مفید باشد.

مرحله دوم

صفحه ترموستات را بررسی کنید. در حین استفاده از یخچال ممکن است ضربه بخورد. به عنوان یک قاعده ، دمای مطلوب برای نگهداری مواد غذایی بین 30 تا 40 درجه فارنهایت (-1 تا 4 درجه سانتی گراد) است.

با در نظر داشتن این اطلاعات ، شماره گیری را بررسی کرده و آن را روی 37 درجه فارنهایت (3 درجه سانتیگراد) ثابت کنید. پس از آن ، یک دماسنج داخل آن قرار دهید و بعد از یک ساعت آن را بررسی کنید.

مرحله سوم

اگر شماره دما به درستی تنظیم شده اما دما اشتباه است ، باید با باز کردن پیچ یخچال به ترموستات برسید. هنگام جدا کردن دستگاه از برق دقت کنید و از ابزارهای مناسب استفاده کنید. برای جایگزینی ترموستات خراب ، باید ترموستات جدیدی داشته باشید.

چه چیزی باعث ایجاد مشکلات در ترموستات می شود؟

اگر می خواهید مدت زمان استفاده از یخچال خود را طولانی کنید ، باید بدانید چه چیزی ممکن است باعث چنین مشکلات چشمگیری در سیستم خنک کننده شود. در اینجا ما باید به برخی اصطلاحات مهندسی بپردازیم ، اما نترسید ، زیرا واقعاً مفید و قابل درک است.

تایمر یخ زدایی اشتباه است

اول از همه ، به سیستم یخ زدایی ، کنترل عملیات خنک کننده و یخ زدایی توجه کنید. این سیستم از دو عنصر اصلی تشکیل شده است:

 • تایمر یخ زدایی
 • بخاری یخ زدایی (المنت)

بررسی کنید که آیا این عناصر به درستی کار می کنند یا خیر. تایمر برفک زدایی یخچال را با توجه به زمان از پیش نصب شده بین حالت های مختلف تغییر می دهد. اگر تایمر خراب باشد ، یخچال به طور موثر خنک نمی شود. بنابراین ، باید تایمر را تعویض کرده یا آن را تعمیر کنید. با توجه به مدل دستگاه ، می توانید به شرکت خدمات خود مراجعه کنید یا با تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

مشکلات بخاری یخ زدایی (المنت)

دلیل دیگر ممکن است مربوط به نقص در بخاری یخ زدایی (المنت) باشد. المنت با حفظ دمای مناسب و گردش هوا ، تمام یخ ها را ذوب می کند. چندین بار در روز روشن می شود تا یخ ذوب شود. در صورت خرابی ، ممکن است به صورت اشتباه روشن/خاموش شود و یخبندان ایجاد شود. در اینجا شما باید به همان شیوه عمل کنید و این جزئیات را جایگزین یا اصلاح کنید.

ترموستات خراب یا معیوب

اگر یخچال به خوبی یخ زدایی نشود ، ممکن است ترموستات خراب شده یا در وضعیت بدی قرار داشته باشد. ترموستات با سیستم خنک کننده ارتباط تنگاتنگی دارد و اطلاعاتی در مورد دما ارائه می دهد و سیگنال های مربوطه را تنظیم می کند که تایمر و بخاری را تنظیم می کند.

هنگام تعویض ترموستات یخچال چه نکاتی را باید به خاطر بسپارید؟

اگر بررسی بصری به شما نشان داد که باید ترموستات را تعویض کنید ، این موارد را در نظر داشته باشید. شماره مدل ، شماره سریال و کد مدل یخچال خود را بنویسید. خرید مدل دقیق طراحی شده برای یخچال بسیار مهم است ، زیرا ممکن است غیرقابل مقایسه باشد و به درستی کار نکند.

همچنین ، بعد از تعویض ترموستات جدید در 24 ساعت اول ، مراقب آن باشید. اگر می بینید که ترموستات به نظر می رسد اشتباه کار می کند ، مانند سرد ماندن یا گرم شدن بیش از حد ، یا به سادگی دمای هوا را به درستی تنظیم نمی کند ، بلافاصله با مرکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید و یخچال خود را از برق بکشید تا تعمیرکار به خانه شما برسند. اگر ترموستات قبلاً به روش اشتباه نصب شده است ، سعی نکنید آن را تعمیر کنید ، زیرا ممکن است خطرناک باشد.

اگر به نظر می رسد یخچال با ترموستات به صورت دستی کار می کند هیچ کاری نکنید ، اگر به نظر می رسد سیگنال خرابی را نشان می دهد!

چگونه می توان زمان ترموستات یخچال را افزایش داد؟

در اینجا چند نکته ساده وجود دارد که به شما کمک می کند زمان یخچال خود (و به ویژه ترموستات یخ زدایی آن) را افزایش دهید:

 • راهنما های یخچال خود را با دقت مطالعه کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید
 • دمای مناسب را حفظ کنید
 • مطابق پیشنهاد یخچال را تمیز کنید

نحوه کار متخصصان کارا امداد

به محض تماس با خدمات تعمیر ما ، متخصص ما علت نقص دستگاه شما را بررسی ، بازرسی و آشکار می کند. ما کارآمدترین راه برای تعمیر آن را ارائه می دهیم. به عنوان تعمیرکار لوازم خانگی ، اکثر برندهای موجود در بازار را تعمیر می کنیم.

آیا مشکلی در یخچال خود دارید؟

کارشناسان تعمیر ما وضعیت شما را تجزیه و تحلیل می کنند ، تشخیص می دهند و یخچال شما را تعمیر می کنند. به یاد داشته باشید ، کارا امداد برای رفاه شما و خانواده شما 24 ساعت در روز ، 365 سال کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا