تعمیر لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی بکو Beko در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی بکو در تهران با کمترین هزینه و در همان روز در منزل شما توسط گروه تعمیرات کارا امداد صورت می گیرد. بکو یکی از تولید کنندگان پیشرو لوازم خانگی در جهان است که به دلیل قابلیت اطمینان و کیفیت شهرت دارد. ماشین لباسشویی آنها نسبت به ماشین لباسشویی های دیگر قطعات کمتری دارد و مصرف انرژی بسیار بیشتری دارد. متاسفانه آنها سابقه تولید برخی از مدل های مشکل دار را دارند.

راهنمای مطالعه مطالب:

رایج ترین مشکلات تعمیر لباسشویی بکو

رایج ترین مشکلات تعمیر ماشین لباسشویی بکو نشتی، مشکلات چرخش، تخلیه نشدن، روشن نشدن، عملکرد پر سر و صدا و عملکرد کند است. دلیل رایج این مشکلات این است که دستگاه بیش از حد آب مصرف می کند یا زهکشی ضعیفی دارد.
بنابراین، در این مقاله، فهرستی از رایج‌ترین مشکلات در تعمیر ماشین لباسشویی بکو و راه‌حل‌های آن‌ها را بررسی می‌کنم. پس تا انتها به خواندن ادامه دهید تا دلیل واقعی را بفهمید.

مشکلات ماشین لباسشویی بکو و تعمیر آن

در اینجا لیستی از مشکلات ماشین لباسشویی بکو و نحوه عیب یابی آنها آورده شده است.

1. تعمیر لباسشویی بکو که تخلیه نمی شود

تخلیه ماشین لباسشویی بکو Beko ممکن است دشوار باشد. معمولاً این مشکلی نیست زیرا سیستم تخلیه اکثریت پرزها را می گیرد. با این حال، اگر در شیلنگ تخلیه گرفتگی وجود داشته باشد، می تواند از تخلیه کامل آب جلوگیری کند.

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب:

 • پنل دسترسی بالای واشر را بردارید و شلنگ تخلیه را پیدا کنید.
 • گیره انتهای شیلنگ را باز کنید و شلنگ را بالا و پایین ببرید تا تمام پرزها و زباله ها از بین بروند.
 • گیره را دوباره وصل کرده و سفت کنید.
 • سپس، پنل دسترسی را جایگزین کنید.

اگر مشکل هنوز حل نشده است، می توانید برای تعمیر لباسشویی بکو با کارا امداد تماس بگیرید.

2. رفع نشتی آب در لباسشویی بکو

این رایج ترین مشکل لباسشویی بکو است. این اتفاق می‌افتد زیرا حلقه‌های O-رینگ لاستیکی داخل وان (قسمتی که آب شستشو را نگه می‌دارد) پس از سال‌ها استفاده نرم می‌شوند و در نهایت مهر و موم خود را در کناره‌های داخلی وان از دست می‌دهند.

این امر باعث نشت آب به بیرون می شود که همین امر باعث خیس شدن درام و اسپینرها می شود. با گذشت زمان، این امر می تواند باعث زنگ زدگی، خوردگی یا حتی عدم کارکرد لباسشویی شود.
برای حل این مشکل باید اورینگ ها تعویض شوند. می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید یا با یک متخصص برای تعمیر لباسشویی بکو خود تماس بگیرید.

3. تعمیر لباسشویی بکو که روشن نمی شود

دلایل مختلفی برای این مشکل می تواند وجود داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که لباسشویی به یک پریز برق خوب وصل شده است. همچنین از سوختن فیوزهای مدار الکتریکی که لباسشویی در آن قرار دارد اطمینان حاصل کنید.

اگر آن چیزها درست است و ماشین لباسشویی هنوز روشن نمی شود، موارد زیر را بررسی کنید:

 • پنل کنترل روی لباسشویی ممکن است معیوب باشد.
 • ممکن است موتور کثیف باشد.
 • کلید روی دیوار که برق لباسشویی را کنترل می کند ممکن است معیوب باشد.
 • ممکن است نقاط تماس (“سوئیچ ها”) روی صفحه کنترل شل باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که شلنگ تخلیه از لباسشویی تا تخلیه کف هیچ گونه پیچ خوردگی در آن وجود ندارد.

4. چرخه گیر کردن ماشین لباسشویی بکو

این مشکل زمانی رخ می دهد که دستگاه به حالتی برسد که تا زمانی که از یک کلید یا نیروی خارجی دیگر استفاده نکنید، چرخه ای را شروع نمی کند. چندین دلیل احتمالی وجود دارد:

 • دیگ لباسشویی نمی چرخد. بازوهای لباسشویی را بررسی کنید و مطمئن شوید که آزادانه حرکت می کنند. اگر نیستند، همزن را تعویض کنید.
 • ماشین لباسشویی دارای خرابی برد کنترل الکترونیکی (ECB) است که می تواند این مشکل را ایجاد کند. در این صورت، دفترچه راهنمای سرویس شماره مدل خود را از بکو دریافت کنید و دستورالعمل‌های دفترچه راهنمای سرویس را برای تعویض EC دنبال کنید.
 • درب کاملا بسته نیست. این می تواند از روشن شدن موتور جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که درب کاملا بسته است و هیچ شکاف یا منفذی وجود ندارد که آب به داخل آن نفوذ کند.

5. تعمیر لباسشویی بکو که سریع کار می کند

ابتدا بررسی کنید که لباسشویی بکو به برق وصل است و فیوزهای مداری که لباسشویی در آن قرار دارد سوخته نیست.
اگر فیوزها سالم هستند، اما ماشین لباسشویی هنوز خیلی سریع کار می کند، موارد زیر را بررسی کنید:

 • پنل کنترل ممکن است معیوب باشد.
 • ممکن است موتور کثیف باشد.
 • ورودی و تخلیه آب ممکن است کار نکند.
 • کلیدی که برق لباسشویی را کنترل می کند ممکن است معیوب باشد.
 • ممکن است لباسشویی به درستی نصب نشده باشد.

6. صدای زیاد در لباسشویی بکو

سر و صدا یک مشکل رایج در بسیاری از ماشین های لباسشویی است. برخی از دلایل ایجاد صدا عبارتند از:

 • بلبرینگ خراب موتور معیوب
 • تسمه معیوب همزن تراز نادرست
 • اضافه بار موقعیت اشتباه موتور
 • بلبرینگ بد همزن تنظیم نادرست
 • تنظیمات نادرست
 • خاک در همزن آسیب دیده

اگر ماشین لباسشویی شما صدای بلندی تولید می کند، ممکن است نشانه ای از نیاز به تعویض همزن شما باشد. با کمک یک متخصص می توانید به سرعت مشکل صدا را برطرف و لباسشویی بکو خود را تعمیر کنید.

7. تعمیر لباسشویی بکو که درب آن باز نمی شود

این مشکل اغلب در اثر خوردگی ایجاد می شود. برای رفع آن باید لباسشویی بکو را با برس و مقداری حلال تمیز کنید. مطمئن شوید که لباسشویی از برق جدا شده است. اجازه دهید دستگاه به مدت 24 ساعت خیس بخورد و سپس با یک برس آن را بشویید.

اگر این روش کار نکرد، می توانید مکانیسم درب را با الکل یا روغن نافذ تمیز کنید. با این حال، اگر حتی پس از تمیز کردن درب باز نشد، باید مکانیسم درب را جایگزین کنید. امروزه تعویض قطعات خورده شده بسیار آسان تر است. برای سفارش تعمیرات لباسشویی بکو می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

8. رفع مشکل لباسشویی بکو که از آب پر نمی شود

به احتمال زیاد شما مقدار نامناسبی از آب مصرف می کنید. یا خیلی زیاد یا کافی نیست. مشکل می تواند از سنسور سطح آب، پمپ تخلیه، شیر آب، شیر پرکننده یا واحد کنترل لباسشویی بکو باشد.
علائم نشتی مانند مخازن برآمده، لکه های روی زمین، نشتی لوله ها، نشتی شیلنگ ها یا چکیدن آب در بیرون را بررسی کنید. همچنین فیلتر را در صورت گرفتگی بررسی کنید.
سنسور سطح آب یا پمپ تخلیه نیز ممکن است معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. اگر شلنگ تخلیه شکسته است، آن را نیز تعویض کنید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی بکو می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

کدهای خطای و نکات تعمیر لباسشویی بکو

ماشین‌های لباسشویی بکو دارای ویژگی‌های مفید زیادی هستند که به صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک می‌کنند، مانند برنامه روزانه Quick که در کمتر از 30 دقیقه لباس ها را کامل شستشو می‌دهد و فناوری AquaTech که با جایگزین کردن حرکات شدید درام با قدرت آب، شستشوهای سریع‌تر و ملایم‌تری را ارائه می‌دهد.

اما مانند تمام مشکلات اتوماسیون همیشه رخ می دهد، اما خوشبختانه سیستم کد خطای ماشین لباسشویی بکو با اعدادی که از E1 تا E18 می روند ساده است. در برخی از مدل‌های قدیمی‌تر، ممکن است کد خطای F11 ماشین لباسشویی Bekoبکو نمایش داده شود که نشانه‌ای از مشکل ارتباطی بین بردهای کنترل است.

کد خطای E1 در لباسشویی بکو

خطای E1 به این معنی است که ممکن است مشکلی در سیم کشی یا ترمیستور وجود داشته باشد که توسط سنسور NTC که به المنت گرمکن متصل می شود شناسایی شده است.

کد خطای E2 لباسشویی بکو

مشکل بخاری در اینجا تشخیص داده می شود که آب به درستی گرم نمی شود و ممکن است مشکل سیم کشی یا بخاری معیوب باشد.

کد خطای E3 لباسشویی بکو

این مشکل در بخاری است که نشان می دهد یک جریان ثابت گرما وجود دارد و دوباره یک مشکل سیم کشی یا یک رله کنترل معیوب به بخاری است.

کد خطای E4 در لباسشویی بکو

هنگامی که دستگاه شما نتواند این کد خطا را پر کند، به دلیل مشکلات در شیر ورودی آب، محکم نشدن درب به درستی یا برد مدار چاپی معیوب (PCB) نمایش داده می شود.

کد خطا E5 در لباسشویی بکو

ارور یا کد خطای ماشین لباسشویی بکو E05 نشان می دهد که دستگاه شما قادر به تخلیه نیست که ممکن است مربوط به انسداد در فیلتر پمپ یا شلنگ تخلیه یا پمپ تخلیه معیوب باشد.

کد خطای E6 در لباسشویی بکو

این کد خطا به این معنی است که موتور ایراد دارد و در نتیجه دستگاه شما نمی تواند چرخه خود را کامل کند. خطا ممکن است مربوط به مکانیسم موتور، سیم کشی یا PCB باشد.

کد خطای E7 در لباسشویی بکو

اگر ماشین لباسشویی شما با سنسور سطح مشکل دارد، این کد نمایش داده می شود. این می تواند باعث شود که دستگاه شما در نزدیکی ابتدای چرخه خالی شود یا حتی یک چرخه را اصلاً شروع نکند.

کد خطا یا ارور E8 در لباسشویی بکو

ارور یا کد خطای ماشین لباسشویی بکو E08 معمولاً مربوط به پر نشدن آب است و می تواند ناشی از معیوب بودن دریچه آب، مشکل در مکانیسم ضد سیل یا مشکلات سیم کشی یا PCB باشد.

کد خطا یا ارور E9 در لباسشویی بکو

هنگام بروز مشکل در قفل درب، خطای E9 نشان داده می شود. این می تواند خود قفل یا لوازم الکترونیکی باشد که قفل را کار می کند. از طرف دیگر، ممکن است مشکل PCB باشد.

کد خطا یا ارور E10 در لباسشویی بکو

این کد زمانی نمایش داده می شود که ماشین لباسشویی شما تشخیص دهد که درب گیر کرده است. ممکن است به دلیل شکستگی قفل یا قفل یا مشکل در برق باشد.

کد خطا یا ارور E11 در لباسشویی بکو

کد خطای ماشین لباسشویی بکو E11 نشان می دهد که مشکلی در موتور وجود دارد که می تواند بسیار پیچیده باشد و مربوط به سیم کشی، PCB یا خود موتور باشد.

ارور E17 در لباسشویی بکو

اگر ماشین لباسشویی شما تشخیص دهد که مقدار زیادی کف در ماشین لباسشویی شما شناسایی شده است، این کد خطا نمایش داده می شود. انجام چرخه‌های شستشوی اضافی ممکن است به پاک کردن کف و جلوگیری از این اتفاق در آینده کمک کند.

ارور E18 در لباسشویی بکو

هنگامی که بار نامتعادل تشخیص داده شود، ماشین لباسشویی شما ممکن است در طول چرخه چرخش متوقف شود. بارگیری مجدد دستگاه و سپس راه‌اندازی مجدد باید این مشکل را حل کند.

آیا با تعمیر ماشین لباسشویی بکو مشکل دارید؟

برای هر یک از عیوب ذکر شده در بالا، ممکن است بتوانید تشخیص دهید که مشکل کجاست، اما نتوانید خودتان آن را برطرف کنید. اکنون زمان تماس با کارشناسان است! می‌توانید تعمیرات خود را به‌صورت آنلاین با تکنسین‌های مورد اعتماد تعمیر لوازم خانگی رزرو کنید و قبل از شروع سرویس‌تان، یک پیشنهاد سریع از قبل دریافت کنید. به زودی ماشین لباسشویی خود را راه‌اندازی خواهید کرد . برای تعمیر لباسشویی بکو می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

تعمیرات لباسشویی بکو در تهران

بسیاری از مشکلات دیگر ممکن است در ماشین لباسشویی شما رخ دهد. با این حال، با این هشت مشکل رایج، باید بتوانید خودتان با حداقل کمک یک تکنسین، ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید.

هنگام نصب لباسشویی جدید باید از گارانتی آن مطمئن شوید. می توانید یک نسخه رایگان از دفترچه راهنمای سرویس مدل خود را از بکو دریافت کنید. لطفاً دستورالعمل های همراه ماشین لباسشویی خود را بخوانید تا مطمئن شوید که نحوه استفاده از آن را می‌دانید.
امیدوارم این مقاله مفید بوده باشد و به شما کمک کند تا بدون اتلاف هزینه، مشکلات ماشین لباسشویی بکو خود را برطرف کنید. برای تعمیر لباسشویی بکو می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا