تعمیر لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی آبسال در تهران

برای سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی آبسال در تهران کارا امداد آماده خدمت به شما می باشد. در صورت هرگونه خرابی ، تکنسین های ما قادر  هستند در کمترین زمان ممکن ، تعمیر لباسشویی آبسال شما را انجام دهند. تعمیر کاران ما آموزش های لازم را در این زمینه دیده اند و با قیمت منصفانه این کار را برای شما انجام می دهند. در تعمیر لباسشویی ابسال شما از قطعات اصلی استفاده می کنند ، برای سفارش تعمیرات کافیست با ما تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی آبسال که نمی چرخد

دستورالعمل های گام به گام را برای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی آبسال که به درستی نمی چرخد. شامل نمودارهای مفیدی است که عملکرد ماشین لباسشویی آبسال را نشان می دهد.

لباسشویی آبسال پر می شود اما تکان نمی خورد

اگر ماشین لباسشویی آبسال شما پر از آب می شود اما تکان نمی خورد، احتمالاً مشکل از سوئیچ درب معیوب، شکستگی تسمه یا مشکل در موتور است. (توجه: ماشین لباسشویی های دایرکت درایو تسمه ندارند.)

برای تشخیص و تعمیر لباسشویی ابسال موارد زیر را انجام دهید:

 1. چرخه چرخش ماشین لباسشویی را بررسی کنید. اگر چرخه چرخش کار کند، موتور در حال کار است و تسمه شکسته نشده است. اگر چرخه چرخش کار نکند، ممکن است تسمه شل یا شکسته باشد. تسمه را سفت یا تعویض کنید.
 2. سوئیچ درب و زبانه درب که به آن برخورد می کند را بررسی کنید. اگر زبانه پلاستیکی شکسته شود، ممکن است لباسشویی آبسال در طی چرخه‌های خاصی از کار بیفتد. سوئیچ را فشار داده و رها کنید. اگر هر بار که این کار را انجام می دهید کلیک نمی کند، احتمالاً خراب است. سوئیچ را بردارید، تست کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 3. اگر این اقدامات جواب نداد، ممکن است در کنترل ها مشکلی وجود داشته باشد یا شیر برقی همزن شکسته باشد. با یک تعمیرکار لباسشویی آبسال تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی آبسال نمی چرخد

اگر به نظر می رسد ماشین لباسشویی آبسال شما تمام چرخه های خود را کامل می کند اما نمی چرخد:

 1. بررسی کنید که آیا لباس در درام گیر کرده یا نامتعادل است. لباس‌های نامتعادل همچنین باعث لرزیدن یا «راه رفتن» ماشین لباسشویی می‌شوند. درب را باز کنید و لباس را تغییر دهید. این به طور خودکار یک سوئیچ خاموش کننده خارج از تعادل را بازنشانی می کند. فقط درب را ببندید اگر صاف کردن بار مانع از تکان دادن ماشین لباسشویی نمی شود، به پایه ها نگاه کنید و مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده اند تا ماشین لباسشویی روی زمین بماند (فقط یک دستگیره را بچرخانید تا آنها را بالا یا پایین ببرید).
 2. سوئیچ درب و زبانه درب که به آن برخورد می کند را بررسی کنید. اگر زبانه پلاستیکی شکسته شود، ممکن است لباسشویی آبسال در طول چرخه چرخش از کار بیفتد. اگر سوئیچ هنگام فشار دادن و رها کردن آن کلیک نکند، احتمالاً خراب است. سوئیچ را بردارید، تست کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 3. تسمه محرک ماشین ها را بررسی کنید. ممکن است شل، فرسوده یا شکسته باشد. تسمه را سفت کنید یا آن را به طور کامل تعویض کنید.
 4. ممکن است در کنترل ها مشکلی وجود داشته باشد. در این صورت با تعمیرکار ماشین لباسشویی آبسال تماس بگیرید.

لباس ها در ماشین لباسشویی آبسال خشک نمی شوند

اگر لباس‌هایتان بعد از چرخش ماشین لباسشویی آبسال خیس می‌ماند، موارد زیر را انجام دهید:

 1. در حین چرخه چرخش درب را بردارید. اگر وان در حال چرخش نیست، ممکن است یک جفت موتور آسیب دیده داشته باشید. برای تعویض این قطعه با یک تعمیرکار لباسشویی ابسال تماس بگیرید.
 2. اگر وان در حال چرخش است، لباسها را دوباره بررسی کنید تا از متعادل بودن آن مطمئن شوید. اگر مطمئن هستید که لباسها متعادل است اما لباس شما همچنان خیس می ماند، ممکن است لازم باشد قرقره موتور، بلبرینگ وان، تسمه یا کلاچ آسیب دیده را تعویض کنید.
 3. مطمئن شوید که شلنگ تخلیه پیچ خورده نباشد. سپس زبانه درب را که به سوئیچ درب برخورد می کند، بررسی کنید. اگر خراب باشد، ممکن است لباسشویی آبسال در طول چرخه تخلیه متوقف شود. کلید درب را فشار داده و رها کنید. اگر هر بار که این کار را انجام می دهید کلیک نمی کند، احتمالاً خراب است. سوئیچ را بردارید، تست کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 4. پمپ آب ممکن است با یک لباس کوچک شکسته یا مسدود شده باشد، یا ممکن است کنترل ها خراب شده باشند. با یک تعمیرکار لباسشویی ابسال تماس بگیرید.

نحوه رفع نشتی و تعمیر لباسشویی آبسال از پایین

نشتی لباسشویی آبسال از پایین می تواند آسیب قابل توجهی به خانه شما وارد کند اگر به سرعت تعمیر نشود. در بیشتر موارد، نشتی ناشی از شل شدن یا سوراخ شدن شلنگ تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، یا فرسوده بودن شلنگ وان به پمپ است. اگر بتوانید ماشین لباسشویی را بدون آسیب بیشتر راه اندازی کنید، با برداشتن پنل دسترسی و سپس راه اندازی لباسشویی به شما این امکان را می دهد که متوجه شوید نشتی از کجا می آید.

دسترسی به قطعات داخلی که باعث نشتی می شوند بستگی به این دارد که آیا شما یک لباسشویی درب از بالا یا جلو  دارید. برخی از لباسشویی های درب از بالا دارای یک پنل دسترسی در پشت لباسشویی هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به برداشتن پنل بالایی، پنل کنترل و سپس کابینت لباسشویی داشته باشند. فونت لودرها معمولاً یک پنل دسترسی در پایین لباسشویی زیر در دارند. اگر پنل دسترسی جلو وجود ندارد، باید پانل دسترسی پشتی را بردارید. اگر مطمئن نیستید کدام پنل را بردارید، با دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی آبسال خود نگاهی بیندازید.

نکته: لباسشویی ها حاوی مواد تیز هستند، بنابراین هنگام تعمیر لباسشویی آبسال از دستکش محافظ استفاده کنید.

شلنگ تخلیه خارجی در لباسشویی آبسال

قبل از بازرسی قسمت های داخلی لباسشویی آبسال، بررسی کنید که شلنگ تخلیه خارجی شل یا سوراخ نشده باشد. شلنگ تخلیه اغلب زمانی که لباسشویی خیلی به دیوار نزدیک می شود آسیب می بیند و لرزش های لباسشویی باعث شکافتن آن می شود. در صورت امکان، آن را روشن کنید و شیلنگ تخلیه را تماشا کنید تا ببینید آیا باعث نشتی شده است یا خیر.

 1. لباسشویی را از دیوار بیرون بکشید.
 2. بررسی کنید که شلنگ تخلیه شل نباشد.
 3. شلنگ تخلیه را از نظر پارگی، شکاف و سوراخ بررسی کنید.
 4. در صورت نشتی شلنگ تخلیه را سفت یا تعویض کنید.
 5. بسته به لباسشویی، ممکن است لازم باشد لباسشویی را باز کنید تا شلنگ تخلیه را جدا کرده و سفت کنید، یا ممکن است بتوانید به صورت خارجی در پشت به آن دسترسی داشته باشید.

لوله وان به پمپ یا شلنگ تخلیه داخلی در لباسشویی آبسال

نشت آب که به نظر می رسد از زیر ماشین لباسشویی، معمولا مقدار زیادی آب، می آید، اغلب به دلیل شلنگ وان به پمپ است. شیلنگ داخلی دیگری که ممکن است نشتی داشته باشد، شلنگ تخلیه است. هر دو شیلنگ اغلب به دلیل اشیاء خارجی مانند پین یا گیره کاغذ که از فیلترهای ماشین لباسشویی عبور می کنند آسیب می بینند. برای بررسی این شیلنگ های داخلی، باید پنل دسترسی را بردارید.

بررسی شیلنگ های داخلی

 1. لباسشویی را از منبع برق جدا کنید و منبع آب را قطع کنید.
 2. پنل دسترسی را یا با بازکردن پیچ ها یا با استفاده از یک چاقوی بتونه برای باز کردن آن جدا کنید.
 3. شیلنگ وان به پمپ و شلنگ تخلیه را پیدا کنید که هر دو به پمپ تخلیه وصل می شوند.
 4. بررسی کنید که شلنگ ها شل نشده و همچنان متصل هستند.
 5. بررسی کنید که گیره های شلنگ زنگ زده یا آسیب دیده نباشند.
 6. شیلنگ ها را بررسی کنید. استفاده از چراغ قوه و خم کردن شیلنگ ها به شناسایی هر گونه سوراخ کمک می کند.
 7. شیلنگ ها را بردارید تا داخل آن ها را از نظر آلودگی هایی که ممکن است باعث نشتی شده باشند بررسی کنید.
 8. اگر شیلنگ وان به پمپ یا شلنگ تخلیه آسیب دیده باشد، باید تعویض شود.

تعمیر پمپ تخلیه در لباسشویی ابسال

یکی دیگر از دلایل رایج نشتی لباسشویی آبسال، مشکل در پمپ تخلیه است. به طور معمول، پمپ تخلیه معیوب باعث می شود که لباسشویی در هنگام استفاده بیش از حد تکان بخورد و صدا کند. بسته به مدل شما، پمپ ممکن است الکتریکی، مستقیم یا تسمه محور باشد. اگر یک جسم خارجی از فیلترهای لباسشویی و داخل پمپ عبور کند، پمپ های تخلیه ممکن است آسیب ببینند. همچنین ممکن است ترک بخورد یا اتصال ممکن است به دلیل سایش و پارگی شل شود. بلبرینگ پمپ تخلیه نیز ممکن است فرسوده شود.

اتصال شل را می توان سفت کرد. با این حال، پمپ تخلیه آسیب دیده باید تعویض شود.

برخی از مدل ها ممکن است دارای یک پمپ چرخشی اضافی نیز باشند که باید از نظر آسیب نیز بررسی شود.

برای بررسی پمپ تخلیه:

 1. لباسشویی را از منبع برق و منبع آب جدا کنید.
 2. پنل دسترسی را بردارید.
 3. پمپ را پیدا کنید بسته به مدل، ممکن است دو یا سه شیلنگ به آن متصل باشد. شیلنگ تخلیه، شیلنگ وان به پمپ و یک شلنگ گردش.
 4. پمپ و شلنگ های پمپ را از نظر ترک و سایر علائم آسیب بررسی کنید.
 5. پروانه پمپ تخلیه را بچرخانید تا مطمئن شوید که آزادانه می چرخد ​​و پروانه ای شکسته نشده است. پیدا کردن قطعات شکسته پلاستیک در محفظه پمپ نشان می دهد که پروانه ها آسیب دیده اند و پمپ باید تعویض شود.
 6. پمپ تخلیه را نیز می توان جدا کرد و با مولتی متر از نظر مقاومت تست کرد.

علل کمتر رایج خرابی در لباسشویی آبسال

مهر و موم وان

لباسشویی های درب از جلو دارای یک مهر و موم وان هستند که در داخل وان بیرونی در عقب قرار دارد و دیگری که در اطراف وان می چرخد ​​و دو نیمه را آب بندی می کند. تاپ لودرها دارای یک مهر و موم هستند که در پایین وان قرار دارد. تعمیر درزگیر وان اغلب مستلزم جداسازی قسمت اعظم لباسشویی است و بهتر است به یک متخصص سپرده شود. مهر و موم وان با لباسشویی درب از جلو متفاوت است که می تواند باعث نشت آب از جلو شود.

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب، آب سرد و گرم ورودی به وان را کنترل می کند و معمولاً در جایی قرار دارد که شیلنگ های ورودی سرد و گرم وارد لباسشویی می شوند. نشتی از دریچه ورودی آب معمولاً به دلیل ترک های بدنه یا معیوب بودن آب بندی است. شیر ورودی آب را می توان با برداشتن پنل دسترسی و سپس با استفاده از انبردست برای جدا کردن گیره های محکم کننده آن برداشته و جایگزین کرد.

پخش کننده مواد شوینده

اگر ماشین لباسشویی شما دارای مخزن مواد شوینده باشد، ممکن است با باقیمانده مواد شوینده مسدود شود که می تواند باعث نشتی شود. همچنین مشخص شده است که کف زیاد ناشی از استفاده زیاد از مواد شوینده باعث نشت در لباسشویی آبسال می شود.

دیسپنسر همچنین ممکن است دارای یک ترک باشد که باعث نشتی شود.

نشت آب از طریق توزیع کننده مواد شوینده نیز ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که یک مورد کوچک مانند یک دستمال، جریان آب را بین توزیع کننده و درام مسدود کند. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که مشکلی در شیلنگ توزیع کننده و/یا دم درب وجود داشته باشد.

10 مرحله برای تخلیه آب از ماشین لباسشویی آبسال

ما می دانیم که وقتی به قسمت لباسشویی خود می روید تا لباسها را بردارید و وقتی که آنها هنوز خیس باشند چقدر آزاردهنده است، اما آب در وان لباسشویی باقی می ماند حتی اگر چرخه لباسشویی تمام شده باشد. زمانی که این اتفاق می افتد ممکن است گیج کننده، خسته کننده و ناخوشایند باشد. می‌توانید چرخه چرخش را روشن کنید تا ببینید آیا آب تخلیه می‌شود یا خیر، اما اگر این کار کمکی نکرد، دقیقاً به همان جایی که شروع کرده‌اید بازگشته‌اید . با یک بار لباس‌های خیس‌شده و یک ماشین لباسشویی پر از آب.

ماشین لباسشویی آبسال شما خرابه؟ اکنون به یک تعمیر کار حرفه ای نیاز دارید؟ تنها با یک تماس برای تعمیر لباسشویی آبسال خود می توانید از خدمات کارا امداد بهرمند شوید.

چرا ماشین لباسشویی آبسال آب را تخلیه نمی کند؟

چند احتمال وجود دارد که چرا ماشین لباسشویی آبسال شما تخلیه نمی کند. ممکن است اتفاق بیفتد ممکن است لباسشویی شما دارای شلنگ تخلیه مسدود شده باشد یا پمپ خراب شده باشد. شکستگی سوئیچ درب یا تسمه نیز می تواند مقصر این مورد باشد. حتی ممکن است چیزی به سادگی گیرکردن شلنگ باشد. به هر دلیلی، قبل از انجام هرگونه کار یا تشخیص، باید آب از ماشین لباسشویی تخلیه شود.

عملکرد تخلیه در ماشین لباسشویی آبسال چگونه است؟

در طول چرخه چرخش آب را از وان خارج می کند. پمپ لباسشویی آب را از پایین دستگاه به داخل شیلنگ تخلیه می فرستد. شیلنگ تخلیه به بالای دستگاه حلقه می‌زند و سپس به سمت تخلیه می‌رود و وان را قادر می‌سازد تا پر شود. هنگامی که آب به خم شلنگ می رسد، از زهکش خارج می شود.

نحوه تخلیه آب از ماشین لباسشویی آبسال

اگر آب در ماشین لباسشویی خود دارید که تخلیه نشده است، چند گزینه پیش روی خود دارید:

شاید بتوانید ماشین لباسشویی آبسال خود را تعمیر کنید، اما این می تواند یک فرآیند زمان بر و خسته کننده باشد. همچنین خم شدن برای رسیدن به ته وان برای شما ممکن است سخت باشد. یک راه آسان‌تر این است که به شلنگ تخلیه و نیروی گرانش اجازه دهید کارهای سخت را برای شما انجام دهند. در اینجا برخی از چیزهایی است که باید برای انجام این کار در دسترس داشته باشید:

 • سطل
 • پیچ گوشتی
 • دم باریک
 • اسفنج و حوله
 • گیره

مرحله ۱ – برق را خاموش کنید

تعمیر لباسشویی آبسال

لباسشویی را از پریز جدا کنید یا برق را از کلید مدار یا جعبه فیوز قطع کنید. اگرچه اجباری نیست، اما ایده خوبی است که فقط برای ایمن بودن، اتصالات آب گرم و سرد را به ماشین لباسشویی بچرخانید.

مرحله 2 – شلنگ تخلیه را در پشت لباسشویی قرار دهید

تعمیر لباسشویی آبسال

ابتدا، نگاه کنید تا ببینید آیا خمیده است، که ممکن است جریان آب را مسدود کند. اگر اینطور است، به سادگی صاف کردن شلنگ ممکن است مشکل را برطرف کند. اگر شیلنگ خم یا پیچ خوردگی قابل مشاهده ندارد، آن را از لوله تخلیه جدا کنید و در صورت لزوم با یک گیره وصل شده آن را باز کنید. حتماً شلنگ را بالاتر از وان لباسشویی نگه دارید تا زمانی که برای تخلیه آب آماده شوید.

مرحله 3 – سطل و شلنگ تخلیه را آماده کنید

تعمیر لباسشویی آبسال

سطل را در جای خود قرار دهید و شلنگ را پایین تر از وان لباسشویی داخل سطل بیندازید. اگر سطل پر شد، شلنگ را بالای وان لباسشویی بالا بیاورید تا بتوانید سطل را خالی کنید و دوباره شروع به پر کردن آن کنید. اگر آب آزادانه جریان نداشته باشد، ممکن است فیلتر مسدود شده باشد، که قبل از ادامه باید آن را پاک کنید.

مرحله 4 – همه گرفتگی‌های شیلنگ تخلیه را بررسی کرده و از بین ببرید

تعمیر لباسشویی آبسال

هنگامی که آب تخلیه شد، شلنگ را از نظر گرفتگی لباس یا انسداد صابون بررسی کنید. گیره ای را که شلنگ را به پایین وان متصل می کند باز کنید و داخل آن را بررسی کنید. اگر در محل اتصال شیلنگ چیزی گرفتی بود ، آن را با انبردست بردارید و شلنگ را دوباره وصل کنید.

مرحله 5 – گرفتگی های عمیق تر در زهکشی یا فراتر از آن را بررسی کنید

تعمیر لباسشویی آبسال

اگر شیلنگ صاف است، ممکن است در لوله تخلیه یا خارج از آن گرفتگی وجود داشته باشد، به این معنی که احتمالاً باید آن را باز کنید.

مرحله 6 – پمپ لباسشویی را بررسی کنید

تعمیر لباسشویی آبسال

پمپ لباسشویی را بررسی کنید تا ببینید آیا گرفتگی یا پروانه، تسمه یا نشتی آن خراب است. برای نموداری از محل پمپ و قطعات دستگاه خود به دستورالعمل های سازنده لباسشویی مراجعه کنید. در بیشتر موارد، هنگام کار ماشین لباسشویی متوجه صدای غیرمعمولی می‌شوید که نشان‌دهنده خرابی پمپ است، یا نشتی نیز ممکن است نشانه‌ای باشد. اگر پمپ بدی دارید، باید آن را تعویض کنید یا با یک تکنسین تعمیر لباسشویی آبسال تماس بگیرید. اگر خودتان آن را تعویض می کنید، حتما همان مدل پمپ را خریداری کنید.

مرحله 7 – سوئیچ درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید

برای اینکه ببینید سوئیچ درب کار می کند یا خیر، آن را با دست فشار دهید. اگر صدای کلیکی نشنیدید، ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

مرحله 8 – ماشین لباسشویی آبسال را از نظر تسمه آسیب دیده بررسی کنید

تعمیر لباسشویی آبسال

برای اینکه ببینید آیا تسمه‌های آسیب‌دیده باعث مشکل تخلیه شما می‌شوند، صفحه دسترسی را باز کنید و تسمه اصلی و تسمه پمپ را بررسی کنید. برای یافتن این قطعات به دفترچه سازنده لباسشویی مراجعه کنید.

مرحله 9 – بررسی کنید که آیا پیکربندی شما دارای دریچه تخلیه ماشین لباسشویی است یا خیر

دریچه تخلیه به هوا اجازه می دهد تا از خلاء جلوگیری کند که می تواند مانع تخلیه مناسب آب از دستگاه شود. اگر در اطراف شیلنگ تخلیه شکافی وجود داشته باشد که در آن وارد تخلیه می شود، ممکن است به دریچه نیاز نداشته باشید. اگر قوانین ساختمانی به یک دریچه نیاز دارند یا اگر لباسشویی شما بیش از چهار فوت از پشته دریچه برای تخلیه مناسب فاصله دارد، باید یک دریچه داشته باشید.

مرحله 10 – در صورت شک، با یک متخصص تعمیر لباسشویی آبسال برای کمک تماس بگیرید

اگر آب را از ماشین لباسشویی خود تخلیه کرده اید و شلنگ، پمپ و سوئیچ درب را بررسی کرده اید و هنوز نمی توانید مشکل را مشخص کنید، احتمالاً باید برای کمک با یک لوله کش حرفه ای یا تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی آبسال تماس بگیرید.

نحوه تعمیر صدای ماشین لباسشویی آبسال

لباسشویی آبسال نیز ممکن است مانند دیگر لباسشویی ها بر اثر استفاده زیاد فرسوده شود و یا قطعاتی از آن از کار بیفتد که در این صورت احتمال اینکه صدای غیرمتعارف از خود ایجاد کند وجود دارد. در ادامه راه های تعمیر لباسشویی آبسال به بررسی صدای آن خواهیم پرداخت.

چرا ماشین لباسشویی آبسال صدا ایجاد می کنند؟

دلایل رایج برای تولید صدای نامنظم لباسشویی در طول چرخه چرخش عبارتند از:

 • وان اصلی معیوب است
 • قرقره محرک اصلی
 • کلاچ بد
 • کمک فنر
 • پمپ تخلیه مسدود یا آسیب دیده است
 • گیربکس فرسوده شده است

معیوب بودن وان اصلی لباسشویی آبسال

هنگامی که لباسشویی می چرخد، معمولاً بر روی بلبرینگی سوار می شود که به وان اجازه می دهد آزادانه حرکت کند. این به لباسشویی مقاومت صفر می دهد. اگر یاتاقان فرسوده شود، هر زمان که لباسشویی بچرخد صدای بلندی منتشر می کند. یکی از راه‌هایی که می‌توان تشخیص داد آیا عامل اصلی شماست یا خیر، ارزیابی این است که آیا آسیب در طول زمان بدتر شده است یا خیر. این بدان معنی است که یاتاقان تقریباً به طور کامل فرسوده شده و نزدیک به خرابی کامل است.

اگر صدا بیشتر شبیه به جیرجیر است تا ساییدن، بلبرینگ باید با گریس مکانیکی روغن کاری شود. شاید صدا بیشتر شبیه صدای خراش است، به این معنی است که بلبرینگ در حال از هم پاشیدن است و باید فوراً تعویض شود.

اگر مشکوک هستید که بلبرینگ ماشین لباسشویی اصلی شما فرسوده شده است، تکمیل فرآیند تعمیر بسیار دشوارتر از استخدام یک تعمیرکار حرفه ای لباسشویی آبسال است. با این حال، یاتاقان فرسوده می تواند به وان ماشین لباسشویی شما آسیب جدی وارد کند. این بدان معناست که پس از تعمیر یاتاقان‌ها، ممکن است بخواهید وان داخلی و خارجی خود را نیز تعویض کنید. پس از چرخه شستشو، جای زخم، ترک و سایر آسیب ها را بررسی کنید.

قرقره های محرک معیوب در لباسشویی آبسال

خرابی قرقره های محرک نیز می تواند دلیل صداهای عجیب لباسشویی باشد. قرقره به تسمه متصل می شود و همان چیزی است که تسمه برای چرخاندن وان ماشین لباسشویی شما استفاده می کند.

قرقره ها معمولا از پلاستیک یا فلز ساخته می شوند. صداها، اگر آنها را ساطع می کنند، فقط می توانند به این معنی باشند که در حال فرسوده شدن یا شل شدن هستند. برای اینکه بفهمید این قرقره های محرک است یا خیر، باید لباسشویی خود را جدا کرده و قرقره ها را از نظر آسیب بررسی کنید.

کلاچ بد

کلاچ ماشین لباسشویی شما چیزی است که وان شستشوی داخلی را به گیربکس متصل می کند. این به ماشین لباسشویی اجازه می دهد تا به چرخش مناسب در دقیقه، معمولاً به تدریج، برسد. اگر این صدا ایجاد می کند، نشان می دهد که کلاچ به سادگی فرسوده شده است. برای متوقف کردن آن، به سادگی لباسشویی خود را خاموش کنید و کلاچ را با یک کلاچ جدید جایگزین کنید.

کمک فنر

کمک فنرها معمولاً در ماشین های لباسشویی درب جلو یافت می شوند. از آنها برای متمرکز کردن حرکت وان استفاده می شود و مانع از بیرون پریدن و قطع شدن آن می شود.

اگر مشکل کمک فنرها باشد، متوجه خواهید شد که در طول هر چرخه صدای کوبیدن بلندی تولید می کنند، نه فقط صدای جیر جیر یا صدای کم. این معمولاً نشان می دهد که کمک فنرها ضعیف شده اند و نیاز به تعویض دارند.

پمپ تخلیه مسدود یا آسیب دیده

در حین چرخش، لباسشویی شما می تواند آب را از طریق پمپ تخلیه به بیرون نشت کند. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که پمپ تخلیه مسدود یا ترک خورده باشد، بنابراین امکان نشتی وجود دارد.

اگر صدای بلند فقط در فواصل زمانی خاص اتفاق می افتد، ممکن است فقط مشکل از پمپ تخلیه باشد. می توان آن را به سادگی با برداشتن پمپ تخلیه و خلاص شدن از شر هرگونه آلودگی یا زباله های داخل آن رفع کرد. به طور معمول، گرفتگی ها می توانند صداهای تحریک کننده ای را ایجاد کنند که از ماشین لباسشویی شنیده می شود.

گیربکس فرسوده است

در نهایت، گیربکس شما ممکن است فرسوده شده باشد. اگر گیربکس واقعا فرسوده شده باشد، هزینه تعمیر آن بیشتر از هزینه تعویض کل ماشین لباسشویی است.

تعمیر صدای لباسشویی آبسال

با مراقبت مناسب، نگهداری و تعمیرات گاه به گاه، باید بتوانید بدون مزاحمت از ماشین لباسشویی آبسال خود برای انجام کارهای خانه استفاده کنید. در حالی که همه ممکن است بخواهند ابزاری را بردارند و خودتان این کار را انجام دهند، اجزای خاصی از ماشین لباسشویی، به ویژه لباسشویی های با درب از بالا، پروژه های آسانی نیستند. به این دلیل است که آنها معمولاً قبل از اینکه بتوانید خودتان آنها را تعمیر کنید به زمان و تمرین نیاز دارند. امیدواریم این راهنما به شما در تعمیر لباسشویی آبسال پر سر و صدا کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا