تعمیر لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک GE

ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شما همیشه مشکل دارد، مهم نیست چقدر مراقب آن باشید. گاهی اوقات آب را به درستی تخلیه نمی کند، یا ممکن است دستگاه پس از چند دقیقه از چرخه کار خود را متوقف شود.برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

این مشکلات می تواند باعث ناامیدی شما شود زیرا همیشه مشخص نیست که چه چیزی باعث مشکلات و خرابی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک می شود. آیا دلیل این خرابی ها مواد شوینده، سطح خاک یا چیز دیگری است؟ اگر راهنمای مناسبی نداشته باشید، عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک می تواند دشوار باشد.

بنابراین، ما در کارا امداد هستم تا در مورد مشکلات رایج ماشین لباسشویی جنرال الکتریک به شما کمک کنم. در اینجا در راهنمای عیب یابی ما، تمام اطلاعات مورد نیاز برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود را پیدا خواهید کرد تا بتواند به شما در شستشوی مجدد لباس کمک کند!

مشکلات رایج  و تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

چندین روش هوشمند برای رفع مشکل رایج و تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را با هم بررسی می کنیم.

تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک که با آب پر نمی شود

اگر با مشکل پر شدن آب مواجه هستید، اولین چیزی که باید بررسی کنید شیر ورودی آب است. یک توپ فلزی گرد است که در پایین مخزن آب قرار دارد. دارای یک پیستون فنری در یک طرف آن است.

هنگامی که مخزن تقریبا پر است، دریچه توسط این پیستون بسته می شود. با این حال، زمانی که هنوز مقداری آب در مخزن باقی بماند، دریچه باز است و اجازه می دهد آب به داخل دستگاه جریان یابد.

اگر شیر به درستی کار نکند یا در حالت باز گیر کرده باشد، آب داخل دستگاه پر نمی شود و چرخه شستشو شروع نمی شود.

راه های رفع این مشکل

 • پانل دسترسی در پایین دستگاه را بردارید.
 • چهار پیچ نگهدارنده شیر پرکننده را باز کنید.
 • سوپاپ را از دستگاه بیرون بکشید. شیر پرکننده را تعویض کنید، مطمئن شوید که به درستی بسته شده است.
 • پانل دسترسی را دوباره روی لباسشویی جنرال الکتریک قرار دهید و هر چهار پیچ را ببندید.

نشت آب از شیر پرکننده در حین کار کردن دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین لباسشویی جنرال الکتریک، نشت آب از شیر پرکننده در حین کارکرد دستگاه است. چند دلیل می تواند باعث این مشکل شود:

 • حلقه های O در شیر پرکننده ممکن است فرسوده شده و نشتی داشته باشند.
 • واشرهای لاستیکی اطراف شیر پرکننده ممکن است آسیب ببینند و باعث نشت آب شوند.
 • یا ممکن است رزوه های روی اتصالات مخزن که دریچه پرکننده به داخل مخزن می رود زنگ زده باشد و دیگر به درستی آب بندی نمی شود.

تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک که شروع به کار نمی کند

دو دلیل اصلی در این مشکل وجود دارد که ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شما ممکن است در طول چرخه چرخش قبل از اتمام کار متوقف شود:

 1. انسداد در شیلنگ تخلیه
 2. درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده است.

هر دوی این شرایط از تخلیه مناسب آب از لباسشویی جلوگیری می کند و می تواند منجر به زنگ زدگی شود.

برای بررسی انسداد، پانل دسترسی واقع در پایین لباسشویی را بردارید و به دنبال شلنگ تخلیه پلاستیکی باشید. اگر هیچ کدام وجود ندارد، درب ماشین لباسشویی را ببندید و مطمئن شوید که درب آن کاملا بسته شده است.

اگر این مراحل ساده مشکل شما را حل نکرد، ممکن است با مشکل جدی تری دست و پنجه نرم کنید. بنابراین، در اینجا راهنمای کامل ما در مورد نحوه عیب یابی روشن نشدن واشر جنرال الکتریک است. برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک که تخلیه نمی شود

حتی پس از چرخاندن همزن برای مدت طولانی، آب از سینک تخلیه نمی‌شود. گرفتگی زهکشی ها معمولاً در خانه یا با تجمع رسوبات معدنی در لوله ها باعث این امر می شود.

اگر این اتفاق بیفتد:

 • از یک پیستون یا یک پیچ گوشتی کوچک برای برداشتن هرگونه انسداد استفاده کنید.
 • مطمئن شوید که زهکش تمیز و شفاف است.
 • سپس یک چرخه کامل را با لباس های “عادی” (مقادیر کمتر صابون و آب) اجرا کنید و ببینید آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.
 • اگر اینطور نیست، به احتمال زیاد مشکل مربوط به شوینده یا مواد شیمیایی شستشوی شماست.
 • اگر دوباره اتفاق افتاد، روند را با چرخه “وظیفه سنگین” تکرار کنید.
 • این باعث می شود تا بسیاری از مواد معدنی از لوله های شما حذف شود.

اگر مشکل همچنان ادامه دارد، برای سفارش تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک با کارا امداد تماس بگیرید.

لباسشویی جنرال الکتریک تکان نمی خورد یا نمی چرخد

این یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین لباسشویی جنرال الکتریک است. گاهی اوقات بازوی همزن با لباس تماس پیدا نمی کند یا از موتور جدا می شود. شما باید همه اتصالات را از نظر محکم بودن دوباره بررسی کنید.

اگر اتصالات خیلی شل شده یا خوردگی دارند، ممکن است این مشکل را داشته باشید. اگر کار نکرد، ناحیه ای که بازوی همزن به لباسشویی متصل می شود را تمیز کنید.

از مسواک یا برس برای تمیز کردن هر گونه کثیفی استفاده کنید. همچنین اگر ماشین لباسشویی مدل قدیمی دارید، دستگیره بالای بازوی همزن را بچرخانید تا به صورت دستی آن را بالا و پایین کنید.باید مطمئن شوید که با لباس شما در تماس است.

اگر باز هم جواب نداد، باید ماشین لباسشویی خود را به تعمیرگاه ببرید، یا می توانید با کارا امداد برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک تماس بگیرید

لباسشویی جنرال الکتریک تولید صدای سنگ زنی می دهد

این به احتمال زیاد یکی از شایع ترین مشکلاتی است که مردم با ماشین لباسشویی خود دارند. زنگ زدگی عامل اصلی این مشکل است. با گذشت زمان، ذرات گرد و غبار و زنگ در کف درام جمع می شوند، جایی که با حرکت همزن به اطراف، صدای ساییدن ایجاد می کند.

اگر قطعات زنگ زده دارید، ابتدا باید از مقداری پشم فولادی برای از بین بردن زنگ زدگی استفاده کنید. اگر جواب نداد، می توانید دستگاه را به تعمیرگاه مجاز ببرید یا با کارا امداد تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی مواد شوینده کافی ندارد

مواد شوینده عنصر کلیدی در هر ماشین لباسشویی موثر است. بدون مواد شوینده کافی، شستشوی شما تمیز نخواهد بود. در واقع، بسیاری از مشکلاتی که ممکن است با ماشین لباسشویی خود داشته باشید، مستقیماً به کمبود مواد شوینده مربوط می شود.

اگر اینطور است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مقدار مواد شوینده موجود در ظرف شوینده خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که حداقل 1 فنجان مواد شوینده در هر محفظه وجود دارد. اگر نه، بیشتر اضافه کنید.

در استفاده از مواد شوینده زیاده روی نکنید، در غیر این صورت با کف در لباس های خود و شستشوی بسیار بدبو مواجه خواهید شد.

تعمیر نشت آب از پایین دستگاه ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

اگر منبع آب ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید و سپس درب آن را بردارید، باید بتوانید ببینید که آب از زیر ماشین لباسشویی می چکد.

این معمولاً به دلیل نشتی در پایین درام ایجاد می شود. این درام دارای O-Ring لاستیکی است که آب را در داخل نگه می دارد. با گذشت زمان، این حلقه فرسوده می شود و اجازه می دهد تا آب به بیرون نفوذ کند.

برای رفع این مشکل، باید مجموعه درام (که در پایین ماشین لباسشویی قرار دارد) را به تعمیرگاه مجاز ببرید. آنها حلقه O-Ring را جایگزین می کنند و مجموعه درام را دوباره در لباسشویی نصب می کنند.

ریختن مواد شوینده از بالا به جای پایین دستگاه

اگر ماشین لباسشویی شما گزینه بارگیری از بالا دارد، دستورالعمل ها را بررسی کنید تا ببینید آیا به شما می گوید که مواد شوینده را در بالا یا پایین درام قرار دهید. اگر می گوید مواد شوینده را در بالا قرار دهید، این کار را انجام دهید.

با این حال، اگر می گوید مواد شوینده را در قسمت پایین قرار دهید، قسمت بالای درام را پر نکنید. فقط قسمت پایین درام را پر کنید. این مرحله خیلی مهمی است. اگر این دستورالعمل ها را رعایت نکنید، ممکن است در نهایت با کف در لباس های خود و شستشوی بسیار بدبو مواجه شوید.

پمپ تخلیه آب کافی پمپاژ نمی کند

پمپ تخلیه یک موتور الکتریکی کوچک است که به پایین مخزن آب متصل می شود. وظیفه مکش آب از کف مخزن آب و رساندن آن به شلنگ تخلیه را بر عهده دارد. سپس آب از طریق شلنگ تخلیه از لباسشویی خارج می شود و به داخل وان یا هر جایی که شلنگ تخلیه را قرار می دهید، می ریزد.

اگر پمپ تخلیه به درستی کار نکند یا آسیب دیده باشد، آب از کف مخزن آب مکیده نمی شود و لباسشویی پر می ماند.

اما سطح آب داخل لباسشویی همچنان بالا می رود زیرا آب در وان جمع می شود. این می تواند باعث مشکلات جدی مانند زنگ زدن قطعات الکتریکی داخل لباسشویی یا حتی آتش سوزی در صورت شروع سوختن شود.

برای تعمیر این مشکل

 • چهار پیچ و مهره ای را که صفحه پایین را روی لباسشویی نگه می دارند باز کنید.
 • دو گیره نگهدارنده پمپ تخلیه را در جای خود باز کنید.
 • پمپ تخلیه را از لباسشویی بیرون بکشید.
 • پمپ تخلیه را تعویض کنید، مطمئن شوید که به درستی وصل شده است و گیره ها را دوباره نصب کنید.
 • صفحه زیرین را دوباره روی لباسشویی قرار دهید و هر چهار پیچ را ببندید.

علاوه بر این، مطمئن شوید که شلنگ تخلیه با پرز یا زباله مسدود نشده باشد. در این صورت، شیلنگ تخلیه را دوباره به لوله تخلیه خارج از ماشین لباسشویی وصل کنید و آن را تمیز کنید.

منبع آب را روشن کنید و سپس لباسشویی را در حالت “عادی” قرار دهید. اجازه دهید دستگاه کار کند تا سطح آب داخل لباسشویی حداقل 1-1/2 اینچ زیر بالای درب قرار گیرد. این باید به شما اجازه دهد تا آب کافی از طریق شیلنگ تخلیه خارج شود تا بتوانید وان را خالی کنید.

درب به خودی خود باز و بسته می شود

این یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی جنرال الکتریک است. زمانی اتفاق می افتد که سنسور درب ماشین لباسشویی شما گیر کند.

فقط پانل دسترسی را از بالای ماشین لباسشویی بردارید و قسمت سنسور در را تمیز کنید. همچنین مطمئن شوید که مهر و موم لاستیکی پایین درب آسیب نبیند یا فرسوده نشده باشد. اگر هست آن را تعویض کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک که مشکل چرخه دارد

این یک مشکل بسیار رایج در لباسشویی درب از جلویی است. زمانی اتفاق می افتد که همزن (قسمتی که لباس را به هم می زند) در چرخه شستشو گیر کند.

نکته دیگری که باید بررسی کنید قفل درب است. مطمئن شوید که قفل است، سپس دستگیره را بچرخانید تا مطمئن شوید درب قفل است.

اگر در قفل است و هنوز در شروع چرخه مشکل دارید، دفترچه راهنمای لباسشویی را بررسی کنید. ممکن است برای راه‌اندازی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک یک مرحله اضافی انجام دهید.

همچنین در صورت ادامه مشکل، سریعا با تعمیرکار متخصص در کارا امداد برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک GE تماس بگیرید.

اینها چندین مشکل رایج در لباسشویی های جنرال الکتریک هستند که بسیاری از صاحبان خانه هنوز با آن مواجه هستند. امیدوارم با کمک این راهنما مشکل دستگاه خود را برطرف کرده باشید. اگر می خواهید یک ماشین لباسشویی جدید بخرید، حتماً لیست برند های های ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا بهترین برند را انتخاب کنید.

4 نکته برای رفع صدا و تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک در طول چرخه چرخش

1.تمیز کردن مهر و موم لاستیکی:

مهر و موم لاستیکی در پایین ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شما قرار دارد و به جلوگیری از نشت آب کمک می کند. اگر متوجه رگه هایی روی مهر و موم شدید، ممکن است کثیف باشد و باید با یک شوینده ملایم و یک پارچه تمیز شود.

2.بررسی قطعات شل شده:

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی جنرال الکتریک در طول چرخه چرخش صدا ایجاد می کند، ممکن است نیاز به سفت کردن کردن برخی از پیچ ها داشته باشید. موارد دیگری که باید بررسی شود تسمه فرسوده و پروانه پمپ شکسته است.

3.شلنگ تخلیه را بررسی کنید:

شیلنگ تخلیه به شیلنگ ورودی آب ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شما متصل می شود و با بیرون کشیدن آب از دستگاه در طول چرخه چرخش به جلوگیری از نشتی کمک می کند، اما اگر گرفتگی یا قطع شود، لرزش های بیش از حد در طول چرخه چرخش ایجاد می شود.

4.قطع کردن مدار الکتریکی:

اگر هیچ یک از موارد بالا جواب نداد، ممکن است مجبور شوید ماشین لباسشویی خود را باز کنید و سیم کشی را بررسی کنید تا ببینید آیا اتصال برق قطع شده یا اتصال شل است.

برای سفارش تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک می توانید با کارا امداد تماس بگیرید. ما با قیمت های منصفانه و در کمترین زمان ممکن این کار را انجام می دهیم. و در حد امکان تلاش می کنیم ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را در منزل شما تعمیر کنیم.

نتیجه

امیدواریم با وجود این مشکلات رایج در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک، اکنون بتوانید دستگاه خود را بدون نیاز به تماس با تعمیرکار عیب یابی کنید. اگر باز هم نمی توانید ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید، از تماس با تعمیرکار واجد شرایط در کارا امداد درنگ نکنید.

من شخصاً به همه خوانندگانم توصیه می کنم که هرگز سعی نکنند خودشان لوازم خانگی را تعمیر کنند. همیشه این خطر وجود دارد که ممکن است آسیب بیشتری نسبت به آنچه که در وهله اول مشکل وجود داشت، ایجاد کنید. برای تعمیر لباسشویی با تعمیرگاه معتبر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا