تعمیر لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی LG در تهران

آیا لباس های کثیفتان روی هم انباشته شده است؟ اگر ماشین لباسشویی ال جی شما آنطور که باید کار نمی کند ، در اینجا چند مرحله از عیب یابی لباسشویی ال جی را بررسی می‌کنیم.اگر از نظر مکانیکی تمایل ندارید یا زمان یا ابزار لازم را ندارید ، با تکنسین های کارا امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیر لباسشویی ال جی LG خود مطلع شوید.

ما دارای تکنسین های ماهر تعمیرات لباسشویی ال جی هستیم ، چندین سال در صنعت تعمیر لوازم خانگی سابقه داریم و تمام قطعات و برطرف کردن عیب لباسشویی را ضمانت می کنیم!

راهنمای مطالعه مطالب:

مشکلات و راه حل های تعمیر ماشین لباسشویی ال جی LG

آیا با ماشین لباسشویی درب از جلو یا درب از بالا  خود مشکل دارد؟ متناسب به مشکل ، تعمیر ممکن است ساده باشد یا در مورد نحوه تعمیر لباسشویی ال جی نیاز به دانش داشته باشد. در اینجا برخی از پیشنهادات عیب یابی ماشین لباسشویی LG و راه حل های رفع آن که می توانید امتحان کنید آورده شده است.

تعمیر لباسشویی ال جی که کار نمی کند

اگر دستگاه برق ندارد یا روشن نمی شود ، بررسی کنید که سیم برق وصل شده و سالم است. سیم های آسیب دیده باید تعویض شوند. اگر سیم یا دوشاخه نیست ، فیوز یا پنل قطع کننده را بررسی کرده و در صورت لزوم تعویض/تنظیم مجدد کنید. اگر درب محکم بسته نشود ، لباسشویی ها کار نمی کنند ، بنابراین بررسی کنید که درب قفل  شده است. برای اطمینان از برقراری تماس ، دکمه “پاور” را بیشتر فشار دهید یا دکمه را کمی بیشتر بچرخانید.

از باز بودن آب اطمینان حاصل کنید. بسیاری از لباسشویی ها بدون آب روشن نمی شوند. احتمال دیگر محافظ برق در زیر صفحه است. دستگاه را از برق بکشید ، قسمت پشتی بالای صفحه را بردارید و محافظ برق و سیم کشی را برای نقص بررسی کنید. در صورت لزوم تعویض کنید. در صورت نمایش کد خطا ، آن را با دفترچه راهنما ارجاع دهید و دستورالعمل های رفع یا بازنشانی مشکل را دنبال کنید.

تعمیر لباسشویی ال جی که آبگیری می‌کند ولی نمی‌چرخد

اگر ماشین لباسشویی پر از آب می شود اما نمی چرخد ، المنت را بررسی کنید که چرخه آب گرم است یا خیر. لباسشویی هایی که دارای المنت معیوب هستند در این حالت تا زمانی که بخاری تعویض نشود کار نمی کنند. اگر المنت سالم است است ، ترمیستور و هیدروستات را با مولتی متر آزمایش کنید. ماژول اصلی و موتور محرک دو مشکل احتمالی دیگر هستند که می توانند از کارکرد لباسشویی ال جی شما جلوگیری کنند. اگر همه چیز برطرف شد ، هر دو را با مولتی متر آزمایش کنید و در صورت لزوم تعویض کنید.

بررسی کنید که شیر تغذیه آب به طور کامل باز شده باشد و اگر وان به آرامی پر می شود یا نه ، شیلنگ هیچ گونه پیچشی نداشته باشد. تمیز بودن شیلنگ و فیلترهای ورودی را بررسی کنید. شیربرقی ورودی را با مولتی متر آزمایش کرده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید. همچنین ، بررسی کنید که غشاء فرسوده نباشد. در صورت نیاز تعویض کنید. هیدروستات سطح آب قسمت دیگری است که ممکن است خراب شود. لیاسشویی را از برق بکشید و قسمت پشتی بالای صفحه را بردارید. پیوستگی را با مولتی متر آزمایش کنید و در صورت خرابی آن را جایگزین کنید.

نشت آب در لباسشویی ال جی LG

نشتی لباسشویی  می تواند به دلیل خرابی پمپ تخلیه یا اتصالات شیلنگ ها باشد. اتصالات قابل جایگزینی هستند وپمپ باید تعویض شود. کاسه نمد فرسوده چیلیک (وان لباسشویی)باید به علاوه بلبرینگ های  وان تعویض شود ، زیرا نشتی اغلب به آنها آسیب می رساند.

شیلنگ تخلیه آسیب دیده یا شل نشت می کند ، بنابراین شیلنگ و اتصالات را بررسی کنید. شیلنگ خراب را تعویض کرده یا اتصال را محکم کنید.

مشکلات تخلیه در لباسشویی ال جی LG

اگر ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود ، بررسی کنید که چرخه صحیح است و شیلنگ تخلیه مسدود نشده است. همچنین ، بررسی کنید که پمپ تخلیه مسدود نشده و به درستی کار می کند. برای دسترسی به پمپ ، باید صفحه جلویی را برداشته و پمپ را جدا کنید تا پروانه از موانع پاک شود. تداوم پمپ را نیز آزمایش کنید.

تعمیر لباسشویی ال جی که پر سر و صدا کار می کند

لباسشویی هایی که صداهای غیرمعمول مانند ضرب و شتم ، ضربه ، خرد کردن ، تکان دادن یا صدای بلند را ایجاد می کنند می توانند به این معنی باشند که عملکرد “تعادل واقعی” تعادل بار نیست. بررسی کنید که بار متعادل است ، پایه های سطح کار می کنند و هیچ چیز در بدنه نمی تواند سر و صدا ایجاد کند.

اگر بالانس نباشد ، ممکن است بلبرینگ و کاسه نمد و سه نظام درام فرسوده باشد ، که نیاز به برچیدن کامل واشر دارد. اگر مشکلات موتور باعث ایجاد صداها می شود ، تعویض موتور آسان تر از تعمیر آن است.

مشکلات  درب در لباسشویی ال جی LG

اگر درب باز نمی شود ، بررسی کنید که چرخه به پایان رسیده است. اگر تمام شد و هنوز آب در دیگ وجود دارد ، باز نمی شود. سعی کنید چرخه تخلیه را اجرا کنید. در غیر این صورت ، باید آن را با استفاده از فیلتر تخلیه به صورت دستی تخلیه کنید. تعویض مجموعه قفل درب معیوب یک راه حل آسان است ، اما اگر مشکل از صفحه کنترل خراب است ، با خدمات تعمیر ما تماس بگیرید.

مشکلات و راه حل های ماشین لباسشویی درب از بالای ال جی

بارگیری از بالا به دلیل موقعیت اجزا و جهت دیگ با برخی تفاوت ها مواجه هستند. تفاوت اصلی این است که کسانی که همزن دارند ممکن است سکه ، اسباب بازی یا سایر اقلام زیر آن گیر کرده و باعث ایجاد سر و صدا یا جلوگیری از چرخش شوند. به صورت دوره ای برداشته و تمیز کنید.

مشکلات موتور دایرکت درایو ماشین لباسشویی ال جی

ماشین های دایرکت درایو ال جی هیچ تسمه و پولی برای بستن یا خرابی ندارند. موتور در عقب یا پایین دیگ متصل است و هنگام کار از قدرت کامل استفاده می کند. درایو مستقیم اینورتر است ، با این تفاوت که بین توان ورودی و خروجی نصب شده است ، به طوری که به جای به یکباره روشن شدن به تدریج روشن می شود. مشکل درایو می تواند سایر اجزا را تحت تأثیر قرار داده و به آنها آسیب برساند و در تمیز کردن البسه اختلال ایجاد کند.

هر دو ماشین لباسشویی مستقیم و مستقیم اینورتر دارای مشکلات یکسان با قطعات کمربند هستند ، فقط قسمت های مختلف. یک درام تکان دهنده یا یک چرخان که نمی چرخد ​​می تواند به دلیل خرابی سوئیچ درب ، آهنرباهای اتصال ، مجموعه روتور ، مجموعه استاتور ، سنسورها ، خرابی بلبرینگ ، درایو سبد ، اتصال موتور ، کلاچ ، گیربکس یا مشکلات موتور محرک باشد. بیشتر تعمیرات این قطعات را بهتر است به یک شرکت مجاز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی واگذار کنید.

مشکلات چرخه چرخش لباسشویی ال جی LG

ماشین لباسشویی که پر می شود اما حرکت نمی کند یا نمی چرخد ​​می تواند به دلایل زیادی باشد. بررسی کنید که هیچ چیزی از سوراخ های درام خارج نشده و در چرخش تداخل ایجاد نکند. سعی کنید بار را تنظیم یا افزایش دهید ، و بارهای کوچک می توانند تعادل ماشین لباسشویی را ایجاد کرده و باعث شوند سنسورها از محافظت از دستگاه در برابر چرخش جلوگیری کنند. خرابی قفل یا سنسور درب و زبانه و درب یکی دیگر از علل احتمالی است.

اگر مشکل بار یا درب نیست ، تسمه محرک را در ماشین لباسشویی4 بازرسی کنید ، ممکن است ساییده شده یا خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشد. اتصال موتور را از نظر سایش یا آسیب بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

به دنبال خرابی بلوک درایو یا زنگ و واشر برای خرابی و تعمیر یا تعویض آن باشید. برد کنترل موتور قدرت موتور را کنترل می کند ، قطعات سوخته و تداوم را بررسی می کند و در صورت آسیب دیدگی تعویض می شود.

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی LG

ماشین های لباسشویی ال جی به خوبی ساخته شده اند و باید 20 سال یا بیشتر عمر کنند. با این حال ، سایش و شکستگی و یا پارگی رخ می دهد و برخی از قسمت ها بیشتر از سایر قسمت ها خراب می شوند. نمایشگرهای دیجیتال کدهای خطا را ارائه می دهند که ممکن است هنگام عیب یابی کمک کند ، بنابراین کتابچه راهنمای کد مربوط را بررسی کنید.

تشخیص آنچه باعث ایجاد مشکل می شود ، تعیین اینکه چه چیزی تعمیر یا تعویض شود دشوار است. به عنوان مثال ، دستگاهی که بیش از حد معمول تکان می خورد یا ارتعاش می کند ممکن است نشان دهنده مشکلات مربوط به کمک فنر ، میله تعلیق ، فنر ضد تعادل ، حلقه و پد اسنبر ، بلبرینگ درام ، موتور یا پایه تسطیح باشد. اگر آمادگی تعمیر لباسشویی درب از جلو یا درب از بالا ال جی را ندارید ، با کارا امداد تماس بگیرید.

برای مشاهده کد خطا یا ارورهای ماشین لباسشویی ال جی LG کلیک کنید

تعمیر و رفع مشکلات ماشین لباسشویی دایرکت درایو ال جی

در زیر نگاهی به برخی از رایج ترین مشکلات تعمیر ماشین لباسشویی دایرکت درایو ال جی و رفع آنها می اندازیم.
آن را مرور کنید و از راه‌حل‌های پیشنهادی برای تعمیر ماشین لباسشویی دایرکت درایو ال‌جی خود استفاده کنید، اگر دچار خرابی می‌شود.

رفع مشکلات ماشین لباسشویی دایرکت درایو ال جی

درست قبل از اینکه به رفع مشکلات مختلف ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم، در اینجا یک نکته مهم وجود دارد:

برخی از مشکلات اساسی ماشین لباسشویی داریرکت درایو ال جی را می توان به سرعت با تنظیم مجدد دستگاه برطرف کرد، بنابراین همیشه باید عیب یابی خود را با تنظیم مجدد دستگاه شروع کنید.
در زیر روش ریست لباسشویی ال جی وجود دارد :

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی دایرکت درایو

فقط آن را از برق بکشید و حدود 30 دقیقه آن را از برق جدا کنید.
سپس دستگاه را دوباره وصل کنید و ببینید که آیا کار می کند یا خیر!
همچنین می توانید با خاموش کردن قطع کننده مدار برای مدتی (دوباره 30 دقیقه صبر کنید) و سپس دوباره آن را روشن کنید، آن را ریست کنید.
پس از رفع آن، اجازه دهید اکنون به مشکلات خاص نعمیر ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع آنها بپردازیم:

ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی شود (روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی)

اگر ماشین لباسشویی ال جی شما روشن نمی شود و مطمئن شده اید که برق قطع نیست، موارد زیر را امتحان کنید:
بررسی کنید که دوشاخه محکم به پریز برق متصل شود (آن را از برق بکشید و دوباره وصل کنید). اگر سیم برق محکم به برق وصل نباشد یا اتصال شل باشد، روشن نمی شود (تست کنید آیا پریز واقعا کار می کند و آیا سیم برق هم مشکلی نداره)
قطع کننده مدار را بازنشانی کنید یا فیوز را تعویض کنید. مشکل ممکن است ناشی از سوختن فیوز خانه یا خاموش شدن قطع کننده مدار باشد.

 • نکته سریع: گاهی اوقات ممکن است مشکل به دلیل اضافه بار مدار باشد، بنابراین اگر همه چیز خراب شد، از یک برقکار واجد شرایط بخواهید آن را برای اضافه بار مدار احتمالی بررسی کند.

تعمیر پیشرفته لباسشویی ال جی که روشن نمی شود

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، برد پاور را بررسی کنید (ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد).
ممکن است بخواهید آن را باز کنید و سیم(های) داخلی را پیدا کنید که ممکن است قبل از آن کوتاه شده یا سوخته باشند، زیرا ممکن است مشکل سیم باشد.

ماشین لباسشویی ال جی آب را تخلیه نمی کند (ماشین لباسشویی ال جی تخلیه نمی کند)

یکی از دلایل بسیار رایج این مشکل، خرابی پمپ ها یا مسدود شدن جایی در امتداد محفظه فیلتر است.
بنابراین اولین کاری که باید امتحان کنید این است که لباسشویی را به سمت خود بچرخانید تا به شما امکان دهد شلنگ را باز کنید و انسداد را برطرف کنید.

نکته سریع: وقتی گرفتگی را باز می‌کنید، باعث به هم ریختگی می‌شود، بنابراین ابتدا حوله بگیرید (احتمالاً آب زیادی خارج می‌شود). سپس یک کمپرسور را بردارید و به دمیدن هوا به داخل لوله (به آهستگی) ادامه دهید تا زمانی که تمام زباله های نامطلوب خارج شوند. پس از انجام این کار حتما آن را به درستی بشویید.

همچنین، هرگونه پیچ خوردگی در شیلنگ تخلیه را اصلاح کنید (اگر متوجه پیچیدگی آن شدید).
لوله تخلیه نیز باید به درستی نصب شود (نه کمتر از 85 سانتی متر و نه بالاتر از 250 سانتی متر از سطح زمین) بنابراین بررسی کنید که آیا شیلنگ تخلیه این معیار را دارد یا خیر.
همچنین، سعی کنید فیلتر تخلیه را تمیز کنید. در صورت گرفتگی ممکن است مشکلات تخلیه وجود داشته باشد (تخلیه فیلتر معمولا کمک می کند)

اکنون، اگر هیچ انسداد قابل مشاهده ای وجود نداشته باشد، می تواند به این معنی باشد که پمپ تخلیه خراب شده است و نیاز به تعویض دارد .

ماشین لباسشویی ال جی نمی چرخد ​​(ماشین لباسشویی ال جی نمی چرخد)

یکی از دلایل این مشکل درب لباسشویی است، اگر محکم بسته نشود لباسشویی نمی چرخد.
بنابراین مطمئن شوید که محکم بسته شده است، سپس دکمه “شروع/مکث” را یک بار دیگر فشار دهید. به خاطر داشته باشید که با فشار دادن “شروع/مکث” ممکن است چند لحظه طول بکشد تا ماشین لباسشویی شما شروع به چرخش کند.

فراموش نکنید که ممکن است ماشین به دلیل بار نامتعادل از چرخیدن خودداری کند. و بنابراین باید یک یا دو مورد مشابه اضافه کنید تا بار را متعادل کنید.
چیز دیگری که باید امتحان کنید این است که لباس ها را مجدداً مرتب کنید زیرا می تواند به چرخش مناسب اجازه دهد.
حتی می‌توانید برخی از لباس‌ها را بردارید (اگر هیچ بهبودی حاصل نشد) و دوباره امتحان کنید. نکته این است که با لباس های درون لباسشویی خود بازی کنید تا زمانی که به درستی متعادل شود.

تعمیرات پیشرفته لباسشویی ال جی که نمی چرخد

اگر هنوز نمی چرخد ​​(و صداهای عجیبی می شنوید)، سعی کنید به پشت دستگاه نگاه کنید. می خواهید به روتور موتور نگاه کنید.
توجه داشته باشید که بسته به شماره مدل خود به ابزاری مناسب برای جدا کردن قسمت پشتی نیاز دارید.

مجموعه روتور یک خرابی رایج در این ماشین‌ها است و یک روتور جدید معمولاً برخی از مشکلات چرخش را برطرف می‌کند.
در مرحله بعد، می توانید سعی کنید فیلتر پرز را تمیز کنید. اگر توسط نخ و پرز مسدود شده باشد، باعث تخلیه یا چرخش می شود.

ماشین لباسشویی ال جی با آب پر نمی شود

با بررسی منبع آب دستگاه شروع کنید.
در اینجا مواردی که باید بررسی کنید و چه کاری انجام دهید آورده شده است:

 • آیا شیر آب کاملا باز شده است؟ – شیر را کاملا باز کنید.
 • آیا فشار آب کافی دارد؟ – فشار آب را از یک شیر آب دیگر در خانه بررسی کنید. یک لوله کش ممکن است به حل مشکلات فشار آب کمک کند.
 • آیا نشتی وجود دارد؟ – آنها را مهر و موم کنید.
 • آیا شیلنگ ورودی آب پیچ خورده است؟ شلنگ را صاف کنید

همچنین، مشکلات پر شدن آب اغلب به دلیل مسدود شدن فیلتر (شیلنگ ورودی) ایجاد می شود. هرگونه تجمع زباله در فیلتر باید تمیز شود.

ماشین لباسشویی ال جی آب را گرم نمی کند

در اینجا چیزی است که باید بررسی کنید (و مهم است که قبل از اینکه به موارد زیر بروید، مطمئن شوید که گزینه های صحیح، برنامه و دما را انتخاب کرده اید):

 • شیلنگ های ورودی را بررسی کنید، مطمئن شوید که خطوط آب سرد و گرم را تعویض نکرده اید. اگه دارید مشکل رو اصلاح کنید.
 • آیا شیلنگ آب گرم شما پیچ خورده است؟ اگر شیلنگ آب گرم شما پیچ خورده است ( متوجه پیچ خوردگی های قابل مشاهده می شوید) یا سوراخ شده است یا آثاری از نشتی (در اطراف آن) وجود دارد، باید هر یک از این مشکلات را برطرف کنید.
 • آیا شیر آب گرم شما کاملا باز است؟ اگر اینطور نیست، ممکن است دلیل آن این باشد و باید آن را به طور کامل باز کنید.

تعمیرات پیشرفته لباسشویی ال جی که آب را گرم نمی کند

 • ترمیستور را بررسی کنید، آیا لباسشویی شما خطای tE را نشان می دهد؟ اگر گرم شود و آب گرم نمی شود، مقصر اغلب یک ترمیستور معیوب است. شما باید آن را تعویض کنید (و در برخی موارد، تعویض کل عنصر گرمایش آسان تر است).
 • بخاری را تعویض کنید، همانطور که گفته شد، ممکن است کل المنت گرمایشی خراب شده باشد. برای خلاص شدن از شر کد خطای tE/مشکلات گرمایش آب، یک بار دیگر باید یک جایگزین سفارش دهید.

ماشین لباسشویی ال جی آبکشی نمی کند

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث شود ماشین لباسشویی شما به درستی لباس ها را آبکشی نکند.

در اینجا آنها هستند و آنچه باید انجام دهید:

 • لباس ها را کاهش دهید. اگر لباس‌های زیادی را بار کرده باشید، لباس‌ها به درستی نمی‌چرخند. سعی کنید چند مورد (از درام) را بردارید و ببینید که آیا کمک می کند. فراموش نکنید که اقلام بزرگ لباسشویی مانند پتو و روتختی معمولاً برای درام خیلی بزرگ هستند بنابراین ممکن است کاملاً آبکشی نشوند.
 • از مقدار مناسبی از نرم کننده استفاده کنید. قرار دادن مقدار زیاد نرم کننده می تواند آبکشی مناسب را مختل کند. همچنین نرم کننده را به روش مناسب اضافه کنید.
 • آیا می توانید مواد شوینده خود را تغییر دهید؟ استفاده از شوینده توصیه شده (دوباره به مقدار مناسب) می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.
 • مشکلات تخلیه را بررسی کنید. اگر دستگاه نتواند به درستی تخلیه کند، ممکن است در چرخاندن لباس با مشکل مواجه شود (بنابراین لباسشویی را از نظر پمپ تخلیه شکسته/ گرفتگی، شلنگ تخلیه خم شده/ گرفتگی و غیره بررسی کنید).

ماشین لباسشویی ال جی از نرم کننده فابریک استفاده نمی کند

اگر ماشین لباسشویی شما نرم کننده پارچه را وارد نمی کند، موارد زیر را بررسی کنید:

 • تجمع پتانسیل تمیز کننده نرم کننده پارچه. ممکن است باقیمانده نرم کننده پارچه در شیار نرم کننده دستگاه ایجاد شده باشد و باید تمیز شود (از آب گرم به همراه یک پارچه تمیز استفاده کنید).
 • نرم کننده را رقیق کنید. نرم کننده پارچه شما ممکن است خیلی ضخیم باشد به طوری که دستگاه واقعاً نتواند آن را “جای دهد”. سعی کنید آن را کمی با آب رقیق کنید (می توانید یک قسمت آب اضافه کنید).

نکته سریع: برای جلوگیری از این مشکلات، همیشه از نرم کننده پارچه توصیه شده توسط LG استفاده کنید (به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید).

درب ماشین لباسشویی ال جی باز نمی شود

اگر درب ماشین لباسشویی ال جی شما باز نمی شود، احتمالاً دلیل و آنچه باید امتحان کنید در اینجا آمده است:

 1. دمای آب (یا سطح خیلی زیاد است). ابتدا با اجرای چرخه تخلیه/چرخش آن را تخلیه کنید سپس سعی کنید شروع/مکث را فشار دهید تا پس از اتمام چرخه باز شود.
 2. قفل درب معیوب. اگر ماشین لباسشویی ال جی شما قفل باز نمی شود، قفل در را تعویض کنید.

یادآوری: هنگامی که ماشین لباسشویی شروع به کار کرد، درب به دلایل ایمنی نمی تواند باز شود. فقط بررسی کنید که آیا نماد “قفل در” روشن است یا خیر. اگر چنین است، منتظر بمانید تا خاموش شود و درب را باز کنید (اگر مشکلی در درب وجود ندارد باید به سرعت باز شود).
با این اوصاف، ممکن است با قفل درب یا برخی از اجزای دیگری که در باز کردن درب دخیل هستند، مشکل داشته باشید.

کدهای خطای ماشین لباسشویی دایرکت درایو ال جی اینورتر

اکنون ما به رایج ترین کدهای خطای ماشین لباسشویی دایرکت درایو ال جی می پردازیم (برخی از مشکلات ماشین لباسشویی ال جی از طریق کدهای خطایی که روی نمایشگر ظاهر می شود توسط دستگاه به شما اطلاع داده می شود).

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی CL

معنی:

قابلیت قفل کودک فعال است (بنابراین کنترل پنل غیرفعال است و نمی توانید تنظیمات را انجام دهید)

راه حل بالقوه:

سپس دکمه «قفل کودک» را به مدت 3 ثانیه یا بیشتر نگه دارید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی UE

علل احتمالی:

 • بار ممکن است خیلی کم باشد.
 • بار ممکن است از تعادل خارج شده باشد.
 • لباسشویی دارای سیستم تشخیص (و اصلاح) عدم تعادل است. اگر کالاهای سنگین جداگانه (مثلاً روپوش حمام، تشک حمام و غیره) را بارگیری کنید، این سیستم ممکن است چرخش آن را متوقف کند (یا حتی چرخه چرخش را به طور کامل لغو کند).

راه حل های بالقوه:

 1. برای کمک به تعادل مناسب بار، چند لباس مشابه اضافه کنید.
 2. بار را مجدداً مرتب کنید تا امکان چرخش صاف فراهم شود.

نکته سریع: اگر پس از اتمام چرخه، لباس‌ها هنوز خیلی خیس هستند، لباس‌های کوچک‌تری اضافه کنید تا وزن را متعادل کنید و سپس چرخه چرخش را دوباره اجرا کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی OE

علل احتمالی:

 • شلنگ تخلیه پیچ خورده/گرفته است.
 • ممکن است فیلتر تخلیه مسدود شده باشد.

راه حل های بالقوه

 1. شلنگ تخلیه را تمیز و سپس صاف کنید.
 2. فیلتر تخلیه را تمیز کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی tE

معنی:

ترمیستور معیوب

رفع احتمالی:

ترمیستور را تعویض کنید (شاید تعویض کل عنصر گرمایش آسان تر باشد).

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی LE

معنی:

بار بیش از حد در موتور

راه حل بالقوه:

اجازه دهید دستگاه شما حدود 30 دقیقه بماند تا موتور خنک شود و سپس چرخه را از نو شروع کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی IE

علل احتمالی:

 • تامین آب در منطقه ناکافی است.
 • شیرهای آب به طور کامل باز نشده است.
 • شلنگ(های) ورودی آب احتمالاً پیچ خورده است.
 • فیلتر – شیلنگ (های) ورودی مسدود شده است.

راه حل های بالقوه

 1. بررسی کنید که آیا آب از یک شیر آب سالم است یا خیر.
 2. شیرهای آب را کاملا باز کنید.
 3. شلنگ(ها) را صاف کنید.
 4. فیلتر، شیلنگ ورودی را از نظر گرفتگی بررسی کنید و آن را تمیز کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی dE

معنی:

درب باز است

راه حل بالقوه:

فوراً در را ببندید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی FE

معنی:

آب به دلیل معیوب بودن شیر آب بیش از حد پر می شود

راه حل بالقوه:

شیر آب ورودی را تعویض کنید

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی PE

معنی:

سنسور سطح آب کار نمی کند

راه حل بالقوه:

قطعه را تعویض کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی PF

معنی:

قطع برق رخ داده است.

راه حل بالقوه:

چرخه را دوباره شروع کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی AE

معنی:

نشت آب احتمالی

راه حل بالقوه:

شیلنگ ها و کل خط تامین آب را بررسی کنید و سعی کنید مشکل را برطرف کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی dHE

معنی:

مشکل تامین آب

راه حل بالقوه:

شیر آب را باز کنید.

نحوه بازنشانی و ریست کدهای خطای ماشین لباسشویی درایو ال جی

همیشه می توانید سعی کنید قبل از هر چیز دیگری کد خطا را بازنشانی کنید.

این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

آن را از برق بکشید (یا قطع کننده مدار را قطع کنید) و سپس دکمه “شروع/مکث” را به مدت 5 ثانیه یا بیشتر نگه دارید.

گاهی اوقات این تنها کاری است که برای پاک کردن کدهای خطا در این لباسشویی ها باید انجام دهید.

مشکلات تعمیر لباسشویی ال جی

مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی شامل چرخش ناموفق، مشکلات تخلیه و مشکل پر شدن آب است.
ما به شما ایده هایی ارائه کرده ایم که هنگام عیب یابی این مشکلات (و سایر مشکلات) از کجا شروع کنید تا به شما در صرفه جویی در هزینه و زمان کمک کند.

با این حال، همیشه خوب است که یک حرفه ای را درگیر کنید، بنابراین اگر از کاری که انجام می دهید مطمئن نیستید، با یک تعمیرکار تماس بگیرید (در غیر این صورت ممکن است آسیب بیشتری به ماشین لباسشویی وارد کنید).

خدمات تعمیرات لوازم خانگی  کارا امداد – نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی LG در تهران

ماشین های لباسشویی ال جی لوازم مکانیکی با سنسورها و رله های الکترونیکی هستند. اگر مهارت ، ابزار یا زمان لازم برای عیب یابی ، شناسایی و تعمیر یا تعویض قطعات آسیب دیده یا فرسوده را ندارید ، با کارشناسان کارا امداد تماس بگیرید.

متخصصان عیب یابی ما بهترین هستند و کلیه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی شما را انجام می دهند. برای خدمات در تمامی مناطق برای خدمات یک روزه یا زمانی که متناسب با برنامه شلوغ شماست ، با کارا امداد همین حالا تماس بگیرید و برای تعمیرات لوازم خانگی خود وقت رزرو کنید.

با کارشناسان ما در منطقه خود صحبت کنید!

تعمیر لباسشویی ال جی LG در شمال تهران
تعمیر لباسشویی ال جی LG در غرب تهران
تعمیر لباسشویی ال جی LG در شرق تهران
تعمیر لباسشویی ال جی LG در جنوب تهران
شهر خود را بیابید…
کارا امداد در چنین مواقعی در خدمت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا