تعمیر لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی حایر در تهران

اگر نیاز به تعمیر لباسشویی حایر در تهران را دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن در منزل خود تعمیرات صورت گیرد. حایر یکی از برندهای برتر لوازم خانگی است. شهرت آنها برای ساخت وسایل بادوام و قابل اعتماد بی نظیر است.

با این حال، مانند بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ لوازم خانگی، آنها نیز از مشکلات مصون نیستند و سهم خود را از خرابی ها را دارند. در این مقاله به طور خلاصه به بررسی رایج ترین مشکلات تعمیر ماشین لباسشویی حایر می پردازیم و نکات تعمیر آن را ارائه می دهیم.

تعمیر ماشین لباسشویی حایر در تهران

در اینجا چند دلیل رایج برای تعمیر کردن ماشین لباسشویی حایر آورده شده است. برای یافتن راه حل ها تا انتها با ما باشید.

تعمیر لباسشویی حایر که تخلیه نمی کند

این احتمالاً شایع ترین مشکل ماشین لباسشویی است و می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. علت اصلی این مشکل گرفتگی فاضلاب و اطمینان از تمیز بودن و بدون زباله بودن فاضلاب است.

احتمال دیگر این است که درب لباسشویی به درستی محکم نشده باشد. بررسی کنید که قفل درب محکم باشد و هیچ قسمتی از دست نرفته باشد.

احتمال سوم این است که سطح آب در لباسشویی بسیار بالا است. در این صورت ممکن است همزن در زیر آب غوطه ور شود و کار خود را برای هم زدن لباس انجام ندهد. که شما برای تعمیر لباسشویی حایر خود نیاز به کمک تعمیرکار دارید.

ماشین لباسشویی حایر نمی چرخد

هنگامی که ماشین لباسشویی نمی چرخد، تقریباً همیشه ناشی از یک موتور معیوب است.

موتور جزء اصلی است که به چرخش دیگ لباسشویی کمک می کند. در مورد ماشین لباسشویی، این موتور معمولاً در وان یا پنل جلویی قرار دارد.

اگر موتور در حال چرخش نباشد، سه علت بالقوه وجود دارد:

  • ممکن است موتور معیوب باشد.
  • ممکن است سیم های اتصال موتور به برد کنترل مشکل داشته باشد.
  • خود برد کنترلر ممکن است معیوب باشد.

اگر مشکوک هستید که موتور مشکل دارد، دو چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

جعبه فیوز ماشین لباسشویی را بررسی کنید. باید در جایی نزدیک ماشین لباسشویی وجود داشته باشد. اگر جعبه فیوز وجود ندارد، به احتمال زیاد یک ماشین لباسشویی مدل جدید دارید.

به دنبال چراغ چشمک زن روی برد کنترل باشید. اگر کنترل کننده چشمک می زند، می تواند به این معنی باشد که موتور گیر کرده است.

اگر هیچ یک از این گزینه ها کار نمی کند، با تعمیر کار لباسشویی حایر تماس بگیرید. آنها ممکن است بتوانند به شما کمک کنند ماشین لباسشویی خود را با هزینه کم تعمیر کنید.

لباسشویی حایر از آب پر نمی شود

یکی دیگر از عیب های رایج در ماشین لباسشویی این است که مخزن آب پر نشده است.

وقتی دستگاه را روی کار قرار می دهید، آب به آرامی مخزن را پر می کند. اگر وقتی دستگاه شروع به چرخیدن می کند، مخزن پر نباشد، نمی تواند درام را بچرخاند و چرخه شستشو متوقف می شود.

یکی از شایع ترین دلایل این مشکل باز یا بسته بودن شیر تخلیه است.

برای بررسی شیر تخلیه:

  • دستگاه را خاموش کنید و پنل جلویی یا وان را باز کنید.
  • موقعیت شیر ​​تخلیه را بررسی کنید و ببینید که آیا کاملا بسته است یا خیر.
  • بدیهی است که اگر شیر تخلیه تا حدی باز باشد، مقداری آب به بیرون نشت کرده و باعث پر شدن جزئی مخزن می شود.
  • اگر شیر تخلیه کاملا باز باشد، ممکن است در آن موقعیت گیر کرده باشد.
  • سعی کنید لباسشویی را تنظیم کنید تا ببینید آیا این مشکل را اصلاح می کند یا خیر. اگر نه، می تواند نشان دهد که شیر تخلیه معیوب است.

تعمیر لباسشویی حایر که لباس ها را تمیز نمی کند

اگر لباس های ماشین لباسشویی شما تمیز نمی شوند، دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

اول، ممکن است دستگاه به اندازه کافی درام را نچرخاند. اگر درام اصلاً نچرخد، تمیز نمی‌شود. برای بررسی این موضوع، دستگاه خود را روشن کنید و به چرخش درام گوش دهید.

اگر صدای بسیار ضعیفی از چرخش درام شنیدید، احتمالاً موتور به اندازه کافی سریع نمی چرخد ​​یا ممکن است نیاز به تعویض موتور داشته باشید.

احتمال دیگر این است که دستگاه لباس‌های کثیف را شناسایی کرده است و سعی می‌کند از چرخه‌ای کمتر تهاجمی برای صرفه‌جویی در زمان استفاده کند. این چیز خوبیه.

با این حال، گاهی اوقات (به ویژه با لباس های رنگی) دستگاه گیج می شود و از چرخه اشتباه استفاده می کند. اگر این مورد است، فقط پیام نمایش را نادیده بگیرید و چرخه را از نو شروع کنید.

احتمال سوم این است که دستگاه آب کافی در مخزن ندارد. مطمئن شوید که دریچه پر کردن آب در جلوی ماشین لباسشویی باز یا بسته نشده باشد.

اگر دریچه باز باشد، آب به آرامی از مخزن خارج می شود. اگر دریچه بسته باشد، اجازه ورود آب به مخزن را نمی دهد.

نشت آب در لباسشویی حایر

اگر متوجه نشت آب از لباسشویی از طریق سوراخی در خود دستگاه شوید، نشت آب می تواند مشکل ساز شود. این معمولاً نشانه نشتی دریچه تخلیه یا معیوب بودن شیر ورودی آب است.

اگر متوجه لکه آب روی زمین یا فرش شدید، ممکن است جایی در سیستم لوله کشی خانه شما نشت داشته باشد.
ابتدا شیر پر کردن آب در لباسشویی خود را بررسی کنید و معمولاً در بالای دستگاه قرار دارد. هنگامی که شیر پرکننده روشن است، باید بتوانید صدای ورودی آب به دستگاه را بشنوید.

اگر نشتی پیدا کردید، احتمالاً در یکی از لوله‌هایی است که آب را به ماشین لباسشویی می‌رساند. اگر چنین است، برای کمک با لوله کش محلی خود تماس بگیرید.

مشکل بار اضافه در لباسشویی حایر

ماشین لباسشویی فقط می تواند به همان سرعتی بچرخد که بتواند خودش را از آب پر کند. بنابراین مهم است که دستگاه را بیش از حد پر نکنید.

به طور کلی، شما باید بتوانید ماشین لباسشویی را تا نیمه پر کنید. اگر آن را تا بالا یا بیشتر پر کنید، ماشین لباسشویی به کندی کار می کند و تمیز کردن لباس ها زمان زیادی می برد.

تعمیر لباسشویی حایر که چرخه چرخش آن گیر کرده

اگر ماشین لباسشویی شما در چرخه چرخش گیر کرده است، دو دلیل بالقوه وجود دارد:

  • ممکن است یکی از موتورها معیوب باشد.
  • برد کنترل دستگاه ممکن است معیوب باشد.

اگر دستگاه شما هم موتور و هم برد کنترل دارد، ممکن است برد آسیب دیده باشد.

نتیجه: تعمیر لباسشویی حایر در تهران

ماشین لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود. اما بیشتر این مشکلات توسط فردی که می داند چه می کند به راحتی قابل تشخیص و تعمیر است.

اگر مشکوک هستید که ماشین لباسشویی هایر شما مشکل دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که شیر پر کردن آب را بررسی کنید. اگر آب پر نباشد، دستگاه نمی تواند تمیز شود و همچنان آب کمتری مصرف می کند. این باعث بدتر شدن مشکل می شود و ممکن است مشکلات دیگری نیز ایجاد کند.

اگر آب پر است، مشکل می تواند باز بودن دریچه تخلیه (که باعث نشت آب می شود) یا بسته بودن شیر پرکننده (که از ورود آب به دستگاه جلوگیری می کند) باشد. برای تعمیر لباسشویی حایر در تهران می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا