تعمیر لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

بسیاری از افراد برند سامسونگ را به دلیل شهرت خوبش در ساخت لوازم خانگی با کیفیت بالا و عمر طولانی خریداری می کنند. اما ماشین لباسشویی سامسونگ مدل های جدید آنها مورد پسند تعدادی از مصرف کنندگان قرار نمی گیرند.بنابراین، اگر اطلاع کافی در مورد ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه عیب یابی و تعمیر آن نداشته باشید، ممکن است دچار مشکلاتی شوید.

با مطالعه این نوشته می توانید اطلاعاتی در مورد نحوه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ کسب کنید.

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

در زیر رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ و راه حل های عیب یابی و تعمیر آن آورده شده است. با این حال، بسیاری از مشکلات در ماشین لباسشویی های سامسونگ در مدل های درب جلو مشاهده شده است.

شما می توانید برخی از مشکلات را بدون نیاز به تعمیر و  با تنظیمات جزئی حل کنید، اما اگر از مشکل مطمئن نیستید، باید یک تعمیرکار واجد شرایط را برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود استخدام کنید.

1.تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ که مدار الکتریکی را قطع می کند

برخی از مدل های ماشین لباسشویی درب از جلوی سامسونگ به دلیل خطر خاموش شدن مدار الکتریکی خانگی فراخوان شده اند.

دلیل اصلی این مشکل نشتی آب داخلی در دستگاه بود است. اگر آب روی اتصالات الکتریکی ماشین لباسشویی بریزد، ممکن است باعث سوختن برد مدار شود و خطر آتش‌سوزی در خانه شما ایجاد کند.

سامسونگ شکایات مختلفی در این زمینه دریافت کرد، اما خوشبختانه هیچ گونه تلفات یا فوتی گزارش نشده است.

در این شرایط چه باید کرد؟

در این صورت، باید فوراً ماشین لباسشویی خود را از پریز برق جدا کنید تا زمانی که یک قطع کننده مدار خطای زمین (GFCI) از سامسونگ دریافت کنید.

قطع کننده مدار خطای زمین جدید از خطرات احتمالی آتش‌سوزی برای مصرف کنندگان جلوگیری می کند.

به گفته سامسونگ، تنها دو مدل ماشین لباسشویی WF306BHW و WF316 دارای مشکل مدار الکتریکی هستند. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان همین مشکلات را در سایر مدل ها درب از جلوی سامسونگ Samsung نیز گزارش کرده اند.

2. تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ که نمی چرخد.

عملکرد چرخش ماشین لباسشویی شما ممکن است به دلایل مختلفی آنطور که باید خوب عمل نکند. دستگاه لباسشویی دارای سنسورهایی است که مشکل را تشخیص داده و به طور خودکار چرخه چرخش را کند یا متوقف می کند.

فرسودگی سیستم تعلیق، خرابی پمپ تخلیه، قفل معیوب درب، شل شدن مهره درام، و شاید شکستگی براکت پلاستیکی در پشت دستگاه همگی می توانند بر چرخه چرخش تأثیر بگذارند.

راه حل ماشین لباسشویی که نمی چرخد:

قبل از تماس با تکنسین، باید خودتان مشکل را تشخیص دهید. برای بررسی این موضوع، باید یک چرخه چرخش بدون لباس و بدون مواد شوینده اجرا کنید.

پس از شروع چرخه، مراقب درام باشید زیرا در ابتدا دستگاه آب را پر می کند و با دقت از درب نگاه کنید تا ببینید آیا درام در حال چرخش است یا خیر. طبیعی است که دستگاه در طول چرخش چندین بار متوقف و روشن شود.

سپس، سعی کنید لباس های کوچک و بزرگ را برای تشخیص چرخه چرخش درون آن قرار دهید. برخی از ماشین های لباسشویی سامسونگ در بارهای زیاد به خوبی کار می کنند و برای جبران بارهای کوچک به آب بیشتری در طول چرخه چرخش نیاز دارند.

اگر درام همچنان در طول چرخه های شستشو نمی چرخد، این یک مشکل اساسی است که نیاز به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ دارد.

3.نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

نشت آب یکی دیگر از مشکلات شایع گزارش شده توسط مالکین ماشین لباسشویی سامسونگ است. در طول چرخه شستشو، اغلب نشتی دارد و این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

چگونه نشت آب را بررسی و رفع کنیم؟

در این حالت مجدداً بررسی کنید که درب به درستی بسته شده باشد و از محکم بودن اتصالات شلنگ اطمینان حاصل کنید. همچنین اتصال شلنگ تخلیه به سیستم تخلیه را بررسی کنید زیرا اغلب باعث نشتی در ماشین لباسشویی می شود.

استفاده بیش از حد یا نادرست از مواد شوینده که باعث کف زیاد می شود نیز ممکن است منجر به نشتی شود. بنابراین، مقدار مواد شوینده را کاهش دهید یا برای تشخیص مشکل واقعی، یک مدل شوینده دیگر را امتحان کنید.

اگر دستگاه شما در طول چرخه شستشو بیش از حد آب مصرف کند، می تواند باعث نشتی در خطوط داخلی دستگاه شود. بنابراین، سعی کنید سطح آب را پایین بیاورید تا از سوراخ شدن لوله های تخلیه جلوگیری کنید.

4.مواد شوینده پس از چرخه شستشو در ظرف آن باقی می ماند

این مشکل زمانی رخ می دهد که فشار آب کافی برای شستشوی کامل مواد شوینده وجود نداشته باشد. اگر از مواد شوینده قدیمی در دستگاه استفاده می‌کنید، می‌تواند باعث انسداد دیسپنسر نیز شود.

بنابراین، ممکن است نیاز به تمیز کردن مناسب کشوی مواد شوینده داشته باشید.

چگونه کشوی مواد شوینده را در ماشین لباسشویی سامسونگ تمیز کنیم؟

مراحل زیر را برای تمیز کردن کشوی مواد شوینده در ماشین لباسشویی سامسونگ بررسی کنید.

  1. ابتدا کشوی مواد شوینده را باز کنید.
  2. یک اهرم آزاد کننده (A) در داخل کشو وجود خواهد داشت. فشار دهید
  3. همزمان با فشار دادن کشوی مواد شوینده آن را بیرون بکشید.
  4. پس از آن، راهنمای مایع شوینده (اختیاری) و بخش نرم‌کننده را از کشو خارج کنید.
  5. اکنون تمام قسمت ها باید زیر آب جاری شسته شوند.
  6. انسداد کشوی مواد شوینده را با یک مسواک کهنه تمیز کنید.
  7. اکنون راهنمای مایع شوینده و بخش نرم‌کننده را محکم به کشوی مواد شوینده فشار دهید.
  8. در نهایت، کشوی مواد شوینده را به عقب برگردانید.
  9. ماشین لباسشویی را روشن کنید.

5. تعمیر ماشین لباسشویی که روشن نمی شود

این یک مشکل رایج در ماشین های لباسشویی درب از جلو است و می تواند دلایل مختلفی برای آن وجود داشته باشد.

چگونه آن را عیب یابی و حل کنیم؟

مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما به برق وصل است و درب آن کاملا بسته است. همچنین دوبار بررسی کنید که شیرهای آب باز باشند.

اگر اینها کار نکردند، ممکن است مشکل از سوختن فیوز باشد. بنابراین، ممکن است برای راه‌اندازی دستگاه نیاز به تنظیم مجدد قطع کننده مدار الکتریکی داشته باشید.

اگر مشکل ادامه داشت، باید از یک تکنسین برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود کمک بگیرید.

کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

استفاده از ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک برای سهولت در شستن لباس ها بسیار راحت است. اما، کدهای خطایی که بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود ممکن است برای حل آن خسته کننده باشد.

این کدهای خطا نشان می دهد که ماشین لباسشویی شما مشکلی دارند که باید آن را برطرف کنید. با این حال، اگر معنای این کدهای خطا را ندانید، می‌تواند کار سختی در پیش داشته باشید.

اگر به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نیاز دارید با کارا امداد تماس بگیرید.

در اینجا رایج ترین کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ آورده شده است.

کد خطای E1 یا 4E

نشان دهنده یک خطای ورودی در ماشین لباسشویی است که نشان می دهد ماشین در پر شدن با آب مشکل دارد.بنابراین، اولین چیزی که باید بررسی شود این است که شلنگ مسدود، پیچ خورده یا به دام افتاده نباشد. پس از آن، شیرهای ورودی دستگاه را بررسی کنید.

کد خطای E2 یا 5E

اگر دستگاه شما کدهای خطای E2 یا 5E را نمایش دهد، این یک خطای خروجی است. این نشان می دهد که دستگاه نمی تواند به درستی تخلیه شود.بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که فیلتر را برای هر گونه رسوبی که ممکن است داخل آن گیر کرده باشد بررسی کنید.

کد خطای DE

اگر دستگاه DE را نمایش دهد، این یک خطای درب است. این نشان می دهد که درب نمی تواند به درستی بسته شود.

بررسی کنید که آیا درب به درستی بسته شده است یا خیر، و اگر مشکل ادامه داشت، باید خود قفل در را بررسی کنید.

 ارور یا کد خطای E7

کد خطا E7 مربوط به سوئیچ فشار می باشد. بنابراین، به دنبال هرگونه گرفتگی یا ترک در شیلنگ و نحوه اتصال آن به سوئیچ فشار باشید. سوئیچ فشار را نیز بررسی کنید.

 ارور های  EB یا BE

اگر متوجه این کد خطا در صفحه نمایش شوید، یک خطای مدار کنترل موتور است.

این معمولاً به دلیل مشکل در برد کنترل است. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، به موتور و اتصالات آن نگاه کنید.

 ارور HE1 یا CE

این در مورد گرمای بیش از حد دما است که نشان می دهد سنسور دما خوانش دقیقی ندارد یا برد کنترل به درستی کار نمی کند. باعث می شود دستگاه همیشه بیش از حد گرم شود.

 کد خطای E4 یا UE

این کد خطا نامتعادل است. این نشان می دهد که دستگاه نتوانسته بار را در طول یک چرخه متعادل کند. بنابراین، قبل از شروع درام در چرخه چرخش، مطمئن شوید که اقلام بار به طور مشابه وزن دارند. در غیر این صورت چرخش متوقف می شود.

سوالات متداول

دوام ماشین لباسشویی سامسونگ چقدر است؟
به طور متوسط، یک ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند حدود 10 سال دوام بیاورد. پس از آن، لباسشویی ها شروع به خرابی می کنند که به طور بالقوه منجر به هزینه های تعمیر بالا می شود. با این حال، طول عمر ماشین لباسشویی شما بیشتر به میزان نگهداری آن بستگی دارد.

چگونه ماشین لباسشویی سامسونگ خود را ریست کنم؟
برخی از مدل ها دارای دکمه تنظیم مجدد روی دستگاه هستند. با این حال، اگر مدل شما آن را ندارد، می توانید به سادگی ماشین لباسشویی خود را حداقل به مدت 5 دقیقه از برق جدا کنید. پس از آن، آن را دوباره روشن کنید. دستگاه ریست خواهد شد.

نتیجه:
در این نوشته، ما چند مورد از مواردی که منجر به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ می شود را عنوان کردیم تا به شما در رفع آنها کمک کنیم. اگر نتوانستید مشکل را تشخیص دهید، آزمایش را متوقف کنید و فوراً برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ  خود با کارا امداد تماس بگیرید تا یک تکنسین برای رفع مشکل به شما ارائه دهد.

همچنین کدهای خطایی که بیشترین مورد را در تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ پیش می آید را توضیح دادیم. اگر از معانی آنها آگاه نباشید، این کدها می توانند باعث دلسردی شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا