تعمیر لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت Indesit

ماشین لباسشویی ایندزیت Indesit در بین کاربران خود شهرت خوبی دارند زیرا قابل اعتماد، مقرون به صرفه و کارآمد هستند. ولی در برخی موارد دچار خرابی می شود برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت تا ادامه این مطلب با ما باشید.

مهم نیست که برند لوازم خانگی شما چقدر قابل اعتماد و کارآمد باشد، زمانی خواهد رسید که شروع به ایجاد مشکل و خرابی می کند. این مشکلات ممکن است هنگام تلاش برای رفع آنها شما را ناامید کند و ممکن است به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت نیاز داشته باشد.

اما، صبر کنید!

قبل از تماس با یک تکنسین، باید خودتان مشکل ماشین لباسشویی ایندیزنت را تشخیص دهید. در صورت نیاز به تعمیر لباسشویی می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

بنابراین، در زیر ما رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی ایندزیت Indesit و نحوه عیب یابی آنها را بررسی کرده ایم.

سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت

نه تنها ماشین لباسشویی ایندزیت قدیمی ممکن است مشکل ایجاد کنند، بلکه لباسشویی های مدل جدید نیز می توانند دچار خرابی شوند. در زیر رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی ایندزیت Indesit و نحوه تعمیر آن را آورده ایم.

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت که سر و صدای زیادی دارد

معمولا ماشین لباسشویی سر و صدا می کند. اما، اگر متوجه افزایش ناگهانی شدید، مشکلی در دستگاه وجود دارد که باید آن را عیب یابی کنید.

چگونه می توانم آن را تعمیر کنم؟

این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

 • در بیشتر مواقع، افزایش نویز ناشی از گیرکردن مواد زائد مانند سکه یا سایر اشیاء فلزی در درام سبب این مشکل است. بنابراین، نگاهی به درام بیندازید و آن را پاک کنید.
 • همچنین پمپ تخلیه را بررسی کنید. اگر مسدود شده است، فیلتر را تمیز کنید و تمام زباله ها را بردارید.
 • اگر ماشین لباسشویی ایندزیت شما نو است و سر و صدای زیادی ایجاد می کند، مراحل نصب به درستی انجام نشده است. قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، دوباره چک کنید که پیچ های محافظ جدا شده باشند.
 • اگر هنوز مشکل واقعی را متوجه نشدید، ممکن است مشکل فنی باشد. بنابراین، شما باید با یک تکنسین برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت تماس بگیرید تا مشکل را بررسی کند.

ماشین لباسشویی ایندزیت نمی چرخد

اگر ماشین لباسشویی  ایندیزنت شما اصلاً نمی چرخد، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این می تواند نشانه ای از یک مشکل موتوری یا یک مشکل ساده باشد که به راحتی قابل رفع است.

در این شرایط چه باید کرد؟

قبل از بررسی هر چیز دیگری، مطمئن شوید که لباسهایی را که برای نیازهای چرخش دستگاه خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است، قرار ندهید. اگر بار نامناسب باشد، دستگاه نمی چرخد.

بنابراین، اندازه های مختلف بار را امتحان کنید. بسیاری از ماشین‌های لباسشویی مدرن دارای محدودیت وزنی هستند.

در مرحله دوم، موجودی دستگاه خود را بررسی کنید. اگر نامتعادل باشد، نمی چرخد. لوازم مدرن شامل یک ویژگی ایمنی داخلی است که درام را از آسیب چرخش با بار نامتعادل محافظت می کند.

خرابی پمپ تخلیه، شل شدن مهره درام، خرابی قفل درب، فرسودگی سیستم تعلیق و براکت پلاستیکی آسیب دیده در پشت دستگاه از دیگر دلایل عدم چرخش دستگاه است.

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ دارید و همین مشکل را دارید، می توانید مقاله ما را که به خوبی تحقیق شده است در مورد مشکلات تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ بخوانید.

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت که نشتی دارد

این مشکل یکی از شایع ترین دلایل در لباسشویی های قدیمی است. اگر دلیل واقعی نشتی را ندانید، می تواند باعث به هم ریختن اعصاب شما شود.

چگونه باید این مشکل را حل کنیم؟

 1. در ابتدا، توصیه می کنیم شیلنگ های تامین آب، شیلنگ های تخلیه، مهر و موم درام، پمپ آب را از نظر نشتی بررسی کنید.
 2. اتصال بین شلنگ تخلیه و سیستم زهکشی را بررسی کنید، زیرا این یک منبع معمول نشتی در ماشین لباسشویی است.
 3. مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی کاملا سفت است.
 4. در صورت استفاده زیاد از مواد شوینده یا بی کیفیت، در ماشین لباسشویی ایندزیت Indesit شما نیز باعث نشتی می شود. در صورت استفاده بیش از حد از مواد شوینده ممکن است کف بیش از حد سرریز شود.
 5. برای جلوگیری از نشتی دستگاه، سعی کنید مقدار مواد شوینده را کاهش دهید یا برند های آن را تغییر دهید.
 6. علاوه بر این، یک دستگاه نامتعادل یا بیش از حد مجاز آب ممکن است باعث نشتی در توزیع کننده مواد شوینده شود. بنابراین، مطمئن شوید که پایه ی دستگاه هم تراز است

هنوز نمی توانید مشکل را برطرف کنید؟ برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندیزنت خود با کارا امداد تماس بگیرید.

 ماشین لباسشویی ایندزیت بو می دهد

این مشکل ممکن است به نظر یک نگرانی جدی نباشد، اما یک ماشین لباسشویی بدبو لباس های شما را به درستی تمیز نمی کند.

با این حال، به دلیل شستشوی سرد و مواد شوینده مایع که یک راه حل ساده است، جای نگرانی نیست.

چگونه از شر این مشکل خلاص شویم؟

 • از کارکردن مرتب دستگاه در دمای پایین خودداری کنید زیرا باعث تجمع باکتری ها و مواد شوینده حل نشده می شود و باعث بدبو شدن دستگاه شما می شود.
 • توصیه می کنیم دستگاه خود را در دمای بالا کار کنید. استفاده از شستشوی داغ می تواند به شما کمک کند تا از شر باکتری ها و تجمع مواد شوینده حل نشده خلاص شوید. برای حفظ بهداشت دستگاه خود می توانید این کار را ماهانه انجام دهید.
 • مطمئن شوید که شلنگ ماشین لباسشویی به لوله کشی زیر سینک شما متصل است. همچنین بررسی کنید که خط صاف و بدون انسداد باشد.

برای رفع مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی ایندیزنت تکنسین های کارا امداد آمادگی کمک به شما را دارند.

تعمیر ماشین لباسشویی ایندیزنت که در طول چرخه شستشو متوقف می شود

ماشین لباسشویی اغلب در میان چرخه شستشو متوقف می شود و از تعادل خارج می شود. برای تکمیل چرخه چرخش باید لباس ها را دوباره مرتب کنید.

چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

 • سعی کنید بار موجود در لباسشویی را کاهش دهید، زیرا اگر بار خیلی سنگین باشد، اغلب چرخش متوقف می شود.
 • اگر خط تخلیه به درستی قرار نگرفته باشد، ممکن است دستگاه شما در وسط چرخه خود متوقف شود.
 • مطمئن شوید که منبع آب سرد روشن است. این یکی از دلایل اصلی توقف دستگاه شما در اواسط چرخه است. دوبار بررسی کنید که دستگاه دارای منبع آب سرد کافی باشد.
 • اگر ماشین لباسشویی ایندزیت مدل جدید دارید، مشکل تامین آب با استفاده از چراغ چشمک زن یا علامت شیر آب ​​نشان داده می شود. بنابراین، در صورت مشاهده چراغ چشمک زن باید منبع آب را بررسی کنید.

رفع مشکل تخلیه نامناسب یا آهسته در لباسشویی ایندزیت

اگر ماشین لباسشویی شما به آرامی تخلیه می شود یا اصلاً تخلیه نمی شود و باقی ماندن مواد شوینده در ماشین یک مشکل رایج است.

با این حال، آنقدرها که به نظر می رسد مشکل جدی نیست و می توانید به سرعت آن را برطرف کنید.

شیلنگ های تخلیه و سایر خطوط لوله کشی را برای هر گونه مانع بررسی کنید. اگر گرفتگی وجود دارد، آنها را تمیز کنید. لازم است فیلتر را به طور منظم بررسی کنید تا از جمع شدن زباله اطمینان حاصل شود.

قبل از بار کردن لباس ها در دستگاه، دوبار بررسی کنید که لباس حامل سکه یا هر چیز فلزی دیگری نباشد که می تواند باعث انسداد شود.

کدهای خطای ماشین لباسشویی ایندزیت

استفاده از لباسشویی های مدل جدید پر از ویژگی های تکنولوژیکی پیشرفته بسیار هیجان انگیز است. اما، اگر معنای کدهای خطای نمایش داده شده روی صفحه را ندانید، این ویژگی های پیشرفته ممکن است خراب شوند.

همچنین کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی را می توانید بررسی کنید.

چگونه می توانم ماشین لباسشویی ایندزیت خود را ریست کنم؟

نکات زیر را برای تنظیم مجدد ماشین لباسشویی ایندیزنت خود بررسی کنید.

 1. ابتدا دستگاه را از برق بکشید.
 2. برای روشن کردن دستگاه، دکمه «روشن/خاموش» را فشار دهید.
 3. کنترل تایمر را روی صفر قرار دهید
 4. با وصل کردن دستگاه، آن را روشن کنید.
 5. ال ای دی های نمایشگر اکنون باید چشمک بزنند.
 6. با فشار دادن دکمه روشن/خاموش دستگاه را خاموش کنید.
 7. برنامه مورد نیاز را انتخاب کنید
 8. در نهایت، با فشار دادن دکمه «روشن/خاموش» دستگاه را مجدداً راه‌اندازی کنید. با دکمه روشن/خاموش دوباره دستگاه را روشن کنید.

این فرآیند به شما کمک می کند تا دستگاه را مجدداً تنظیم کنید. اگر روش جواب نداد برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت باید با یک تکنسین مشورت کنید.

تعمیر لباسشویی با تکنسین های کارا امداد

اگر ماشین لباسشویی ایندزیت شما دچار فرسودگی و خرابی شده است برای رفع مشکل می توانید با کارا امداد تماس بگیرید. تکنسین های آموزش دیده در کارا امداد با تمامی مشکلات ماسین لباسشویی آشنایی دارند و در کمترین زمان ممکن می توانند آن را تعمیر کنند.

نتیجه:

مهم نیست که مدل لباسشویی شما چقدر محبوب است، مشکل داشتن با آن بعد از مدت زمان معین یک اتفاق رایج است. بنابراین، در این راهنما، ما سعی کردیم به شما کمک کنیم تا رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی ایندزیت و نحوه رفع و تعمیر آن بپردازیم.

همیشه بهتر است قبل از مراجعه به خدمات تعمیر لوازم خانگی، مشکل را خودتان تشخیص دهید. سپس، اگر مشکل جزئی است، می توانید به سادگی آن را برطرف کنید. اما، اگر مشکل جدی است، قطعا باید برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت خود به دنبال کمک از یک متخصص باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا