تعمیر لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در تهران با تکنسین های آموزش دیده توسط کاراامداد صورت می گیرد.  شما می توانید برای سفارش تعمیرات با ما تماس بگیرید.

همه ما اشتباه می کنیم، اما برخی از اشتباهات عواقب سخت تری نسبت به بقیه دارند. فراموش کردن خرید یک چیز در سوپرمارکت در مقایسه با اشتباهی که می‌تواند لباس‌های شما را خراب کند یا یک وسیله لباس‌شویی گران قیمت را خراب کند، اشتباهی کوچک است.

تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود

در نوشته راهنمای عیب یابی ما برای مشکلات رایج تعمیر ماشین لباسشویی کنوود با راه حل هایی برای بازگرداندن ماشین لباسشویی شما به کار است.

ماشین لباسشویی کنوود من تخلیه نمی کند!

تخلیه نشدن ماشین لباسشویی کنوود یکی از رایج ترین مشکلاتی است که با آن مواجه می شویم. می تواند ناشی از یکی از موارد زیر باشد:

 • شلنگ یا پمپ تخلیه با یک لباس کوچک باقی مانده یا سایر زباله ها مسدود شده است.
 • لباسشویی کنوود خراب است و چرخه تخلیه/چرخش را به درستی درگیر نمی کند. که ممکن است با یک کد خطا مشکل را نشان دهد.
 • کتابچه راهنمای لباسشویی خود را بررسی کنید یا با سازنده تماس بگیرید تا مشخص شود به چه چیزی اشاره دارد.
 • پمپ تخلیه خراب است (در این حالت لباسشویی معمولاً صدای ناخوشایندی ایجاد می کند و/یا شروع به نشتی می کند).

راه حل های تعمیر لباسشویی کنوود که تخلیه نمی کند

در این بخش راه حل هایی که می توانید این مشکل را رفع کنید را بیان نموده ایم.

ریست کردن ماشین لباسشویی کنوود

 • ابتدا باید یک ریست کلی لباسشویی را انجام دهید. دستگاه خاموش کنید، یک دقیقه صبر کنید و سپس دوباره روشن کنید.
 • اگر تغییری مشاهده نکردید، می‌توانید Master Reset را امتحان کنید. (در بعضی از دستگاه ها ممکن است تفاوت داشته باشد) این مورد همه اجزای داخلی را بازنشانی می کند و اغلب توسط تکنسین های لوازم خانگی با موفقیت استفاده می شود. درب ماشین لباسشویی را 6 بار در عرض 12 ثانیه باز و بسته کنید. سپس، چرخه شستشو/چرخش را بدون لباس اجرا کنید تا ببینید آیا مشکلات شما حل شده است یا خیر. اگه تخلیه بشه مشکل حل میشه اگر نه، بیایید به رفع گرفتگی برویم!

رفع گرفتگی شیلنگ تخلیه

 • لباسشویی را خاموش کنید. همیشه باید این کار را قبل از جابجایی دستگاه یا انجام تنظیمات انجام دهید.
 • بررسی کنید که شلنگ تخلیه کج یا خم نشده باشد. این می تواند بر تخلیه ماشین لباسشویی تأثیر بگذارد و ممکن است باعث خطا شود.
 • اکنون شلنگ تخلیه را از پشت دستگاه جدا کنید. این معمولاً با چند پیچ ​​ساده وصل می شود. برای دسترسی به نقطه ورودی شلنگ ممکن است به یک دست نیاز داشته باشید تا لباسشویی را از جای خود بکشید.
 • مقداری آب از داخل شلنگ عبور دهید تا مسدود شود. اتصال شلنگ در فضای باز به خوبی کار می کند. همچنین می توانید از یک فنر لوله بازکنی، چوب یا شی بلند برای فشار دادن گرفتگی یا وسیله به بیرون استفاده کنید.
  اگر نمی توانید به راحتی شلنگ تخلیه را بردارید، داغ ترین چرخه را بدون لباس روی دستگاه خود اجرا کنید، زیرا ممکن است انسداد را از بین ببرید و آن را از بین ببرید.
 • هنگامی که آب به طور پیوسته از شیلنگ تخلیه لباسشویی کنوود عبور کرد، آن را دوباره به دستگاه خود وصل کنید. برای اطمینان از تخلیه موثر دستگاه، اطمینان حاصل کنید که انتهای شلنگ بیش از 12 سانتی متر در سوراخ تخلیه نباشد و خمیده نباشد.

اگر هیچ یک از موارد بالا در تعمیر ماشین لباسشویی کنوود شما تاثیر نداشت، بهترین کار این است که با تکنسین های کاراامداد تماس بگیرید تا لباسشویی شما را تعمیر کنند.

تعمیر لباسشویی کنوود که دربش باز نمی شود!

این مشکلی است که در بیشتر لباسشویی های درب از جلو دیده می شود، زیرا لباسشویی درب بالایی برای نگه داشتن آب در داخل نیازی به قفل کردن درهای خود ندارند.

لباسشویی های درب از  جلو باید در حین کار به خوبی مهر و موم شوند. تا پایان چرخه شستشو که قفل دستگاه به طور خودکار باز می شود. با این حال، گاهی اوقات درب یک لباسشویی درب از جلو خراب می شود و قفل می شود و لباس ها و آب در دستگاه گیر می کند.

چند دلیل احتمالی برای این وجود دارد:

 • مکانیسم قفل ممکن است گیر کرده باشد (شاید برخی لباس ها مانع شده باشند).
 • ممکن است مشکلی در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی وجود داشته باشد.
 • ممکن است ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشود و درب ماشین لباسشویی قفل شود و درام پر از آب شود.

راه حل های تعمیر درب لباسشویی کنوود

 • لباسشویی را دوباره راه‌اندازی کنید: اگر فکر می‌کنید ممکن است مشکل دیجیتالی باشد، ترفند قدیمی ریست را امتحان کنید.ماشین لباسشویی را حداقل 60 ثانیه خاموش کنید و سپس دوباره روشن کنید. با کمی شانس، تنظیم مجدد اصلی باید برنامه های شستشو را دوباره راه اندازی کند.
 • یک چرخه کوتاه اجرا کنید: اگر فکر می‌کنید مشکل این است که لباس‌های شما از نظر فیزیکی قفل را گیر کرده است، می‌توانید ماشین لباسشویی را طوری تنظیم کنید که یک چرخه کوتاه دیگر اجرا کند. این باید لباس ها را به حرکت درآورد و امیدواریم قفل را باز کند. مطمئناً، لباس‌های شما دو بار شسته می‌شوند.
 • شلنگ تخلیه را بررسی کنید: اگر دستگاه تخلیه نمی‌کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که شلنگ تخلیه را از نظر گرفتگی بررسی کنید. پیچ خوردگی شلنگ تخلیه نیز می تواند بر چرخه شستشو تأثیر بگذارد.
 • با سازنده تماس بگیرید: اگر همه چیز ناموفق بود، با سازنده تماس بگیرید . آنها می توانند به شما مشاوره دهند و اگر دستگاه شما تحت گارانتی است، ترتیبی دهید که یک تعمیرکار حرفه ای برای بازدید به آنجا مراجعه کند.

توجه داشته باشید که اگرچه راه‌حل‌های آنلاینی وجود دارد که شامل جدا کردن دستگاه می‌شود، تلاش برای این کار می‌تواند گارانتی را باطل کند یا توانایی شما را برای تعمیر لباسشویی کنوود توسط تکنسین در آینده محدود کند.

مکث ماشین لباسشویی کنوود در اواسط چرخه

گوشی من داخل ماشین لباسشویی گیر کرده است / پیراهن مورد علاقه ام را بیرون از شستشو گذاشتم!
ممکن است آشکارا واضح به نظر برسد، اما همه ما این کار را انجام داده‌ایم . همه ما فراموش کرده‌ایم چیز مهمی را تمیز کنیم، یا چیزی مهم (مانند تلفن همراه) را در هنگام شستن لباس‌ها در جیبمان گذاشته‌ایم.

اگر یک لباسشویی درب از بالا دارید، حل این مشکل آسان است. فقط درب را باز کرده و لباس مورد نظر را اضافه/حذف کنید. بدون آشفتگی، بدون هیاهو.
در لباسشویی درب تز جلو ، همه چیز کمی پیچیده تر می شود. این لباسشویی ها خود را در طول چرخه قفل می کنند تا از ریختن آب در سراسر محیط شما جلوگیری کنند.

راه حل ها چرخه لباسشویی کنوود

تا زمانی که در چند سال گذشته ماشین لباسشویی خریداری نکرده باشید، پس از شروع چرخه شستشو، نمی توانید لباسشویی درب از جلو خود را باز کنید.

اکنون تولیدکنندگان مدل‌های درب از جلو می‌سازند که می‌توانند قبل از چرخه شستشوی اصلی متوقف شوند تا لباس‌ها اضافه شوند.

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود که بو می دهد!

ماشین های لباسشویی به مرور زمان کثیف و کپک زده می شوند. همان بوی ناخوشایند سپس به لباس‌های ما منتقل می‌شود و در نهایت مجبور می‌شویم دوباره پول خود را برای شستن آن‌ها هدر دهیم.
تمیز کردن اولیه ماشین لباسشویی شامل اجرای یک چرخه در حالی که ماشین خالی است، اجازه می دهد آب و محلول تمیز کننده از گوشه ها و سوراخ ها عبور کند. بسیاری از ماشین‌های مدرن دارای چرخه تمیز کردن درام اختصاصی هستند یا می‌توانید از چرخه داغ به عنوان جایگزین استفاده کنید.

راه حل ها رفع بوی لباسشویی

چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم

 • این روش هر دو ماشین لباسشویی با درب از جلو و ماشین لباسشویی درب از بالا را تمیز می کند.
  شما نیاز دارید:
  – 2 فنجان سرکه
  – 1/4 فنجان بی کربنات (جوش شیرین).
  – 1/4 فنجان آب
 • ابتدا، اطمینان حاصل کنید که هر گونه خاک یا کپک باقی مانده در اطراف دهانه لباسشویی کنوود پاک شده است.
 • آب و جوش شیرین را در یک ظرف کوچک با هم مخلوط کنید. این را به محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی خود اضافه کنید.
 • سرکه را مستقیماً داخل درام ماشین لباسشویی بریزید.
 • داغترین تنظیم موجود در ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنید و چرخه را شروع کنید. ترکیب سرکه و جوش شیرین هرگونه کپک و مواد معدنی را از بین می‌برد و بوی تازه‌تری به ماشین لباسشویی شما می‌دهد.

نکته: برای اینکه دستگاه خود را در شرایط بهینه نگه دارید، لباسشویی را هر 1 تا 2 ماه یکبار تمیز کنید.

ماشین لباسشویی کنوود برق را قطع می کند!

متأسفانه، این یک مشکل با دلایل بالقوه مختلف است.
شاید جایی در موتور ایراد داشته باشد. یا نشتی وجود داشته باشد و آب به جایی می رسد که باید برق باشد. با بارگذاری بیش از حد دستگاه، موتور بیش از حد گرم شود (احتمالاً این همان چیزی است که برای من اتفاق می افتد، به همین دلیل است که آن را با لباسشویی درب از جلو تعویض کردم).

البته می‌توانید با بارگذاری بیش از حد دستگاه نیز از بروز مشکل جلوگیری کنید. اما اگر خانواده‌تان لباس‌های شسته‌شده زیادی برای مدیریت دستگاه دارند، شاید ارزش آن را داشته باشد که به چیزی کمی بزرگ‌تر فکر کنید.
اگر مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است با سازنده تماس بگیرید تا در مورد تعمیر لباسشویی کنوود صحبت کنید.

ماشین لباسشویی مدام حرکت می کند!

تا به حال شده لباس‌هایتان را بپوشید و بعداً برگردید و متوجه شوید که ماشین به‌گونه‌ای روی لباس‌های شما رقصیده است؟
خب…احتمال زیادی وجود دارد که ماشین لباسشویی شما تعادل نداشته باشد.
هنگامی که ماشین لباسشویی می چرخد، نیروهای گریز از مرکز با سرعت بالا برای حذف آب از لباس شما کار می کنند. اگر یکی از پایه های ماشین لباسشویی شما کوتاهتر از دیگری باشد، باعث حرکت ماشین لباسشویی می شود.
بلند است، خطرناک است و احتمالاً هر بار که اتفاق می افتد به دستگاه آسیب می رساند.

شما چطور این مشکل را حل میکنید؟

 • بررسی کنید که دستگاه تراز باشد. مطمئن شوید که تمام پایه ها روی یک سطح صاف قرار دارند. برای بررسی این موضوع می توانید از تراز استفاده کنید و در صورت نیاز پایه ها را تنظیم کنید.
  نکته: اگر لباسشویی نو باشد، ممکن است پیچ‌های ترانزیت همچنان در پشت دستگاه نصب شوند. پشت لباسشویی را برای 2-3 پیچ ثابت بزرگ بررسی کنید. اینها باید حذف شوند تا دستگاه به درستی کار کند.
 • به سادگی مرتب کردن لباس های خود در داخل ماشین لباسشویی می تواند تفاوت ایجاد کند. در صورت امکان چرخه را متوقف کنید و لباس ها را از طریق درام پخش کنید، و اقلام سنگین مانند حوله و لباس های سنگین را به طور مساوی توزیع کنید تا یک توده سنگین دور و اطراف چرخانده نشود.
 • اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است به خرید یک دستگاه جدید نیز فکر کنید.
  بسیاری از لباسشویی های جدید از فناوری متعادل کننده بار استفاده می کنند که بارهای غیر متعادل را شناسایی و جبران می کند و به محافظت از ماشین و لباس های شما در برابر آسیب کمک می کند.

من برای لباسشویی کنوود از مواد شوینده اشتباه استفاده کردم! چکار کنم؟

که بستگی دارد. آیا از مواد شوینده لباسشویی درب جلو در لباسشویی درب از بالا استفاده کردید یا از مواد شوینده لباسشویی درب از بالا در لباسشویی درب جلو؟
شوینده لباسشویی درب جلو در لباسشویی درب از بالا ممکن است به این معنی باشد که لباس‌های شما لزوماً به بهترین شکل تمیز نمی‌شوند، اما هیچ چیز فاجعه‌باری نباید رخ دهد.
در مورد دیگر، مواد شوینده با لباسشویی درب از بالا به گونه ای طراحی شده است که کف کند، زیرا معمولاً فضای زیادی در یک درام لباسشویی وجود دارد تا کف ها منبسط شوند و در لباس ها خیس شوند.

اگر از مواد شوینده در لباسشویی درب از جلوی خود استفاده کرده اید، در صورت امکان چرخه را متوقف کرده و دستگاه را روی تخلیه قرار دهید. تا زمانی که درام خالی از آب نشود در باز نمی شود. اگر به هر دلیلی امکان توقف و تخلیه دستگاه وجود ندارد، ببینید آیا می توانید برای به حداقل رساندن تجمع صابون به چرخه کوتاه تری بروید.

سوالات متداول – تعمیر لباسشویی کنوود

چگونه می توانم کارایی ماشین لباسشویی کنوود خود را بهبود بخشم؟
اطمینان حاصل کنید که فیلتر پرز را به طور منظم تمیز می کنید.
از کجا می توانم شماره سریال ماشین لباسشویی خود را پیدا کنم؟
شماره سریال را می‌توان در پشت دستگاه، زیر درب (لباسشویی درب از بالا) یا با باز کردن در (لباسشویی درب از جلو) و بررسی قسمت داخلی در پیدا کرد.
پیچ های ترانزیت چیست؟
پیچ های ترانزیت درام را در جای خود قفل می کنند تا از حرکت و آسیب دیدن آن در حین حمل و نقل جلوگیری کنند. شما باید این پیچ و مهره ها را بردارید تا مطمئن شوید که دستگاه به درستی کار می کند و متعادل می ماند.

جمع بندی: تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود

متأسفانه، گاهی اوقات نمی توان لوازم مورد علاقه خود را تعمیر کنید.
احتمالاً زمان آن رسیده است که ماشین لباسشویی 14 ساله خود را با یک ماشین لباسشویی جدید جایگزین کنید. بسیاری از ویژگی های جدید برای آسان تر کردن زندگی شما و داشتن بوی فوق العاده تازگی لباس های شما.
با طیف وسیع ما از بهترین مارک ها، ماشین لباسشویی مناسب برای نیازهای خود را پیدا خواهید کرد. در صورت نیاز به تعمیر لباسشویی کنوود می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا