تعمیر لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در تهران توسط تکنسین های کارا امداد در کمترین زمان ممکن در منزل شما صورت می گیرد. لوازم خانگی می توانند هر زمان که بخواهند دچار نقص یا مشکل شوند. این ادعا به این معنی است که ماشین لباسشویی آاگ AEG شما نیز در معرض خطاهای پیش بینی نشده است. اما با دانستن برخی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی آاگ و رفع آنها می توانید یک قدم جلوتر باشید.ممکن است سوالاتی مانند این داشته باشید: بهترین راه برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی آاگ چیست؟ و آیا راه حل آسانی برای شستشوی شما وجود دارد؟

در این نوشته به مشکلات رایج تعمیر ماشین لباسشویی آاگ می پردازیم. علاوه بر این، ما همچنین راه حل هایی را برای آنها پیشنهاد خواهیم کرد. پس بیایید با هم دیگر به آنها نگاهی بیندازیم.

مشکل و راه حل رایج تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG

مشکلات رایج در تعمیر ماشین لباسشویی آاگ وجود دارد. و هر یک از آنها می تواند در هر زمان بر دستگاه شما تأثیر بگذارد. بنابراین، شما باید در کنار راه حل های محبوب، دانش خوبی داشته باشید.

تعمیر لباسشویی آاگ که تخلیه نمی کند

این مورد یکی از رایج ترین مشکلات تعمیر ماشین لباسشویی آاگ است. یکی از دلایل زیر معمولاً باعث تخلیه نشدن ماشین لباسشویی شما می شود:

 • چیزی کوچک که به طور قابل توجهی پمپ تخلیه یا شلنگ را در لباسشویی آاگ مسدود می کند. این می تواند چیزی شبیه یک تکه جوراب، یک دستمال یا شلوارک باشد. همچنین، اگر یک تکه لباس نباشد، ممکن است انباشت رسوب مواد مختلف باشد.
 • یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن لباسشویی آاگ AEG زمانی است که لباسشویی معیوب است و نمی تواند چرخه چرخش / تخلیه را به درستی درگیر کند. معمولاً یک پیام/کد خطا نشان می دهد که می توانید آن را از دفترچه راهنمای محصول یا تماس با سازنده متوجه شوید.
 • خرابی پمپ تخلیه یکی دیگر از دلایلی است که ماشین لباسشویی آاگ شما ممکن است تخلیه نشود. در مواردی مانند این، معمولاً صدای ناخوشایندی از خود تولید می کنند و سپس شروع به نشت می کنند.

راه حل های امکان پذیر

 • تنظیم مجدد ماشین لباسشویی: دو فرم تنظیم مجدد وجود دارد که می توانید امتحان کنید. اولین مورد بازنشانی عمومی است که در آن دستگاه را از کلید برق آن خاموش می‌کنید، چند دقیقه صبر می‌کنید و دوباره آن را روشن می‌کنید.

دومین نوع ریست که در صورت کار نکردن مورد اول باید به آن متوسل شوید، ریست اصلی است. تنظیم مجدد اصلی تمام عملکرد ماشین لباسشویی آاگ را به تنظیمات کارخانه باز می گرداند. این تکنیکی است که حتی تکنسین ها نیز از آن استفاده می کنند.

علاوه بر این، درب ماشین لباسشویی را 6 تا 7 بار در عرض 13 ثانیه باز و بسته کنید. پس از آن، چرخه چرخش / آبکشی را بدون لباس در ماشین لباسشویی اجرا کنید تا مطمئن شوید که زهکشی دستگاه اکنون کار می کند یا خیر.

آیا ماشین لباسشویی تخلیه شد؟

 • رفع گرفتگی شیلنگ تخلیه: ابتدا دستگاه را در کلید برق آن قرار دهید. هر زمانی که می‌خواهید دستگاه را جابه‌جا کنید یا تنظیمات قابل‌توجهی انجام دهید، این اقدام باید یک تمرین معمولی باشد.

در همین حال، مطمئن شوید که شلنگ تخلیه صاف است و در غیر این صورت نیست. شلنگ خم شده می تواند باعث تخلیه نشدن دستگاه یا نمایش پیام خطا در آن شود.

برای رفع گرفتگی، شلنگ تخلیه را از پشت ماشین لباسشویی آاگ جدا کنید. ممکن است به پیچ گوشتی نیاز داشته باشید زیرا شلنگ معمولاً دارای پیچ هایی است که آن را به پشت ماشین لباسشویی متصل می کند. علاوه بر این، باید از دست خود برای بیرون کشیدن لباسشویی از جای خود استفاده کنید تا بتوانید ورودی شلنگ را پیدا کنید.

علاوه بر این، اجازه دهید مقداری آب از داخل شیلنگ عبور کند تا گرفتگی آن برطرف شود. در بیشتر موارد، شلنگ با اتصال در فضای باز بهترین است. این پیشنهاد به این دلیل است که می‌توانید به راحتی چوب‌های بلند معمولی یا فنر لوله بازکنی لوله‌کشی را بچسبانید تا گرفتگی‌ها یا وسایل را بیرون بکشید.

گاهی اوقات، برداشتن شیلنگ تخلیه امکان پذیر نیست. در چنین مواردی، به سادگی داغترین چرخه را در ماشین لباسشویی آاگ خود بدون لباس فعال کنید. این عمل معمولاً به نرم شدن هرگونه گرفتگی جامد و در نهایت بیرون راندن آن کمک می کند.

پس از عبور آب آزادانه از داخل آن، مطمئن شوید که شلنگ تخلیه لباسشویی آاگ را به دستگاه برگردانید. همچنین، شما باید از زهکشی دستگاه خود به خوبی اطمینان حاصل کنید. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که دم شلنگ تا 13 سانتی متر در سوراخ زهکشی قرار ندارد.

در نهایت، ممکن است به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی آاگ نیاز داشته باشید، زمانی که هیچ یک از موارد بالا برای شما جواب نمی دهد.

تعمیر درب ماشین لباسشویی آاگ که گیر کرده

باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی آاگ یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی است. قابل ذکر است که این موضوع مخصوص ماشین های لباسشویی درب از جلو است.

ماشین لباسشویی درب از جلو اگر آن را محکم نبندید کار نمی کند. و قبل از اینکه بتوانید دوباره آن را باز کنید، باید چرخه شستشو به پایان برسد. پس از پایان چرخه به طور خودکار باز می شود.

با این حال، ماشین لباسشویی ااگ درب از جلو گاهی اوقات ممکن است دچار ایراد شود که آن را قفل نگه می دارد.

برخی از چیزها ممکن است مسئول این گیر کردن ناگهانی باشد، و آنها عبارتند از:

 • ممکن است قفل درب ماشین لباسشویی روی قلاب باشد. به عنوان مثال، لباس ها ممکن است در مسیر مکانیسم قفل آویزان شوند.
 • ممکن است برد ماشین لباسشویی آاگ دچار مشکل شده باشد.
 • گاهی اوقات ممکن است لباسشویی به خوبی تخلیه نشود. در نتیجه درب روی قفل با آب باقی می ماند.

راه حل های امکان پذیر

 • راه اندازی مجدد/ریست دستگاه: گاهی اوقات ممکن است نقص دیجیتال باشد. بنابراین سعی کنید با خاموش کردن ماشین لباسشویی در کلید برق، آن را ریست کنید. سپس بعد از 1 دقیقه دوباره آن را روشن نمایید.

اگر راه‌اندازی مجدد/بازنشانی عمومی کار نکرد، بازنشانی اصلی را امتحان کنید.

 • راه اندازی یک چرخه کوتاه را امتحان کنید: گاهی اوقات، لباس های شما ممکن است در قفل گیر و باعث گیرکردن آن شوند. در این مورد، شما باید یک چرخه کوتاه را اجرا کنید. امیدواریم که لباس ها در طول چرخش چرخه از مکانیسم قفل جدا شوند. البته این بازیافت به این معنی است که لباس های شما برای بار دوم شسته می شوند. اما حداقل در هزینه تعمیر لباسشویی آاگ صرفه جویی می کنید.
 • شلنگ تخلیه را بررسی کنید: اگر ماشین لباسشویی آاگ تخلیه نمی کند، ممکن است دستگاه شما قفل باشد. بنابراین شلنگ تخلیه را برای انسداد احتمالی بررسی کنید.
 • با سازنده ماشین لباسشویی خود تماس بگیرید: ممکن است با وجود امتحان کردن موارد بالا، دستگاه شما همچنان قفل آن را باز نکند. در این مورد، ممکن است لازم باشد با سازنده خود تماس بگیرید تا به شما کمک کند. اگر دستگاه شما همچنان تحت گارانتی است، سازنده نیز می تواند برای شما یک تعمیرکار بفرستد.

چرا نمی توان برای اضافه کردن و یا کم کردن لباس در لباسشویی آاگ مکث کرد

موقعیت هایی وجود دارد که در آن شما یک چیزی را در جیب خود فراموش می کنید. یا به اشتباه یکی از لباس هایی را که قصد شستن آن را دارید کنار گذاشته اید. چنین مواردی به عنوان یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی آاگ که ممکن است با آن مواجه شوید خلاصه می شود.

این مشکل به راحتی برطرف می شود، به خصوص اگر ماشین لباسشویی شما از نوع درب از بالا باشد. به سادگی درب را باز کنید و مورد را بردارید/اضافه کنید. این برای یک لباسشویی درب از بالاست.

با این حال، اگر از لباسشویی آاگ درب از جلو استفاده می کنید، ممکن است اوضاع کمی پیچیده تر باشد. با شروع چرخه شستشو، درب جلو باز نمی شوند. در عوض، برای جلوگیری از ریختن آب روی زمین در طول چرخه شستشو، محکم بسته می شود.

راه حل های امکان پذیر

اولین دسته از ماشین‌های لباسشویی درب از جلو در طول چرخه شستشو باز نمی‌شوند. بنابراین، اگر لباسشویی درب از جلویی شما یکی از مدل‌های اولیه باشد، ممکن است در طول چرخه باز نشود. اما اگر اخیراً آن را خریداری کرده باشید نوع آن متفاوت است. اکثر تولیدکنندگان اکنون لباسشویی درب از جلویی می‌سازند که می‌توانند در طول چرخه شستشو مکث کرده و درب آن باز شوند.

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ که بو می دهد

این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی آاگ است که ممکن است با آن مواجه شوید. وقتی ماشین لباسشویی کثیف می شود و به مرور زمان رسوب می گیرد، ماشین لباسشویی بو می دهد.

بو گاهی اوقات از داخل دستگاه به لباس شما فراتر می رود. به این ترتیب، ممکن است در نهایت لباس‌های خود را برای شستشوی به خشکشویی ببرید، که احتمالاً باید هزینه آن را بپردازید.

برای تمیز کردن ماشین لباسشویی خود باید یک چرخه خالی اجرا کنید. این چرخه به محلول تمیز کننده و آب اجازه می دهد تا سوراخ های ماشین لباسشویی را بشویید. نکته قابل توجه، ویژگی چرخه تمیز کردن درام در مدل های جدید ماشین لباسشویی وجود دارد. اما اگر چرخه شما با ویژگی DCC همراه نیست، می توانید از چرخه آب داغ به عنوان جایگزین استفاده کنید.

راه حل های امکان پذیر

تمیز کردن ماشین لباسشویی اصلا سخت نیست. با موارد زیر می توانید به راحتی ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.

ممکن است به موارد زیر نیاز داشته باشید:

 • دو فنجان سرکه
 • ¼ فنجان بی کربنات (جوش شیرین).
 • ¼ فنجان آب

برای تمیز کردن موارد زیر را انجام دهید:

 • ابتدا اطمینان حاصل کنید که هرگونه کپک یا کثیفی پاک شده است.
 • سپس جوش شیرین و آب را در ظرف کمی مخلوط کنید.
 • مخلوط فوق را به ظرف شوینده ماشین لباسشویی آاگ خود اضافه کنید.
 • سپس سرکه را به طور مساوی داخل درام ماشین لباسشویی بپاشید.
 • داغ ترین تنظیمات آب را در ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید و چرخه را شروع کنید.
 • مخلوط جوش شیرین و سرکه هر توده یا کپک موجود در ماشین لباسشویی شما را حل می کند. این پاکسازی به نوبه خود بوی دستگاه شما را بهبود می بخشد.

نکته: به شما توصیه می کنیم این تمرین بهداشتی را هر 1 تا 2 ماه یک بار انجام دهید.

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ که خاموش است

این مشکل ماشین لباسشویی آاگ بسیار ناراحت کننده است. تصور کنید که برای یک مهمانی باید سریع لباس های مورد علاقه فرزندتان را بشویید. سپس ناگهان متوجه می شوید که ماشین لباسشویی آاگ شما به خوبی کار نمی کند. خوب، اگر جستجوی شما در گوگل این بود که چگونه یک ماشین لباسشویی آاگ را تعمیر کنیم، یک راه حل ممکن به دست خواهید آورد.

خاموش شدن یا روشن نشدن ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی آاگ است.

علل عبارتند از:

 • یک موتور معیوب
 • نشت آب به کانال برق
 • گرم شدن بیش از حد موتور در حین چرخش
 • بار بیش از حد لباس در آخرین شستشو باعث عدم پاسخگویی آن می شود.

راه حل های امکان پذیر

 • اگر فقط خاموش می شود، ریست اصلی را امتحان کنید. و در صورت شروع به کار از بارگذاری بیش از حد آن خودداری کنید. همچنین اگر با توجه به تعداد خانواده‌تان لباس‌های زیادی دارید، ماشین بزرگ‌تری تهیه کنید.
 • اگر پاسخ شما به این سوال است: “وقتی ماشین لباسشویی شما کار نمی کند چه باید کرد”، ممکن است لازم باشد خدمات تعمیر ماشین لباسشویی آاگ را جستجو کنید.

ماشین لباسشویی در جای خود ثابت نمی ماند

این مسئله طنزآمیزترین مشکل ماشین لباسشویی است که می توانید با آن مواجه شوید. تصور کنید که یک چرخه انتخابی را اجرا کنید، و شما برمی‌گردید تا ماشین لباسشویی خود را در حال رقصیدن در اطراف آشپزخانه خود ببینید. می تواند شما را از خنده منفجر کند. اما شما نمی خواهید دستگاه شما از منبع آب یا برق جدا شود.

دلیل معمول این مشکل این است که دستگاه شما به درستی بالانس نمی کند. معمولاً نیرویی با سرعت بالا باعث چروک شدن لباس شما از آب می شود. به فاز اسپین معروف است. بنابراین، اگر ماشین لباسشویی به طور کامل روی چهار پایه خود قرار نگیرد، حرکت آن اجتناب ناپذیر است.

این پریدن به اطراف پر سر و صدا، خطرناک است و همچنین می تواند به دستگاه آسیب برساند.

راه حل ممکن

اطمینان حاصل کنید که ماشین لباسشویی به خوبی روی زمین صاف ایستاده است. برای بررسی جدول رده بندی و شناسایی نیازهای تنظیمی از یک تراز استفاده کنید.

ممکن است موارد فوق را انجام داده باشید و بپرسید که چگونه این مشکلات ماشین لباسشویی آاگ را بیشتر برطرف کنید. جلو بروید و لباس هایی را که در ماشین لباسشویی گذاشته اید مرتب کنید. آنها را به گونه ای بچینید که یکنواخت شوند. این تنظیم تضمین می کند که دستگاه به یک طرف نسبت به طرف دیگر تاب نمی خورد.

در نهایت، ممکن است فقط نیاز به خرید یک ماشین لباسشویی جدید داشته باشید، اگر این مشکل ادامه دارد. اکثر لباسشویی های مدل جدید دارای فناوری متعادل کننده بار هستند.

استفاده نادرست از مواد شوینده شستشو

معمولا شوینده های لباسشویی درب از جلو با شوینده های درب از بالا متفاوت هستند. اما اگر از اولی در دومی استفاده می کنید، نباید مشکل مهمی وجود داشته باشد. با این حال، ممکن است بهترین تمیز کردنی را که با استفاده صحیح از آنها بدست می آورید، دریافت نکنید.

از طرف دیگر، مواد شوینده لباسشویی درب از بالا بیش از حد کف می کند. این واکنش به این دلیل است که فضایی برای کف اضافی در داخل لباسشویی وجود دارد. بنابراین، اگر به اشتباه مواد شوینده درب از بالا را در لباسشویی درب از جلو قرار دهید، مشکلی پیش خواهد آمد.

راه حل ممکن

اگر در مورد استفاده از شوینده درب از بالا در لباسشویی درب از جلو هستید، وحشت نکنید. در عوض، سعی کنید چرخه را متوقف کنید و دستگاه را تخلیه کنید. در طی فرآیند زهکشی درب قفل باقی می ماند.

برخی از ماشین ها ممکن است به شما اجازه ندهند یک چرخه را متوقف کنید. بنابراین، فقط سعی کنید برای کاهش کف صابون، به چرخه کوتاه‌تری بروید.

لطفاً توجه داشته باشید که لباسشویی ها با راندمان بالا (HE) با مواد شوینده با کف کمتر کار می کنند. بنابراین، باید بدانید که از کدام مواد شوینده با این دستگاه استفاده کنید.

همچنین ممکن است مشکلاتی در مورد لباسشویی داشته باشید که باعث می شود بپرسید: چرا ماشین لباسشویی من نمی چرخد؟ اغلب اوقات، دلیل این است که مقدار لباس زیادی در لباسشویی پر کرده اید. بنابراین، دستگاه را تخلیه کنید و شاهد چرخش ماشین لباسشویی خود باشید.

با این حال، اگر موارد بالا برای شما موثر نبود، ممکن است به یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی آاگ نیاز داشته باشید.

جمع بندی: نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG

تقریباً غیرممکن است که به صورت صد در صد از ماشین لباسشویی خود محافظت کنید. اما با مطالعه مشکلات رایج ماشین لباسشویی، اقدامی پیشگیرانه انجام داده اید. اکنون می دانید که چگونه مشکلات اساسی ماشین لباسشویی آاگ را برطرف کنید.

اکثر این مشکلات خفیف هستند و نیاز به راه حل های ساده دارند. اما برخی از موارد شامل مشکلات موتوری است که نیاز به دانش تعمیر ماشین لباسشویی آاگ دارید. در این موارد، باید با تکنسین های حرفه ای تماس بگیرید تا کار را انجام دهند.

خوشبختانه، لازم نیست برای خدمات تعمیر ماشین لباسشویی آاگ زیاد جستجو کنید. در کارا امداد ما بهترین خدمات را برای رسیدگی به هر نیاز تعمیراتی که ممکن است ماشین لباسشویی آاگ شما داشته باشد، داریم.

با ما تماس بگیرید تا یکی از متخصصان تعمیرات ما در همان روز به شما مراجعه کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا