تعمیر یخچال

تعمیر یخچال ال جی LG

یخچال های ال جی وسایل خانگی به روز و مدرن با فناوری پیشرفته هستند ، اما گاهی اوقات ممکن است  مشکلاتی در این یخچال ها رخ دهد. اگر یخچال ال حی شما خیلی سرد یا گرم می کند یا اینکه یخ زدایی نمی کنند ، پر سر و صدا کار می کند ، نشتی دارد ، یا یخ ساز یا دستگاه پخش آب آن به درستی کار نمی کند ، در اینجا چند راه حل عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی LG را بیان کرده ایم.

اگر وقت یا ابزار ندارید ، با کارشناسان تعمیرات یخچال یا فریزر ال جی LG در کارا امداد تماس بگیرید! ما دارای پرسنل  متخصص هستیم و چندین سال در صنعت تعمیر لوازم خانگی فعالیت می کنیم ، به علاوه همه قطعات و کار را ضمانت می کنیم!

رایج ترین مشکلات در تعمیر یخچال ال جی LG

آیا با مشکلات یخچال فریزر ال جی روبرو هستید؟ آیا یخچال شما مواد غذایی شما را منجمد می کند؟ ذوب بستنی یا ایجاد صداهای عجیب؟ آیا سعی می کنید بفهمید مشکل چیست و خودتان می توانید آن را برطرف کنید؟ اگر مشکل یخچال ال جی شما دما یا سر و صدا زیاد ، مشکل آب یا یخ ساز است ، در اینجا برخی از احتمالات رایج یخچال ال جی را عنوان کرده ایم که ممکن است در تعمیر یخچال ال جی LG شما بتواند کمک کند.

 تعمیر درجه حرارت یخچال ال جی

دمای یخچال و فریزر باید درست باشد ، در غیر این صورت غذا خراب می شود. مشکل خنک کننده می تواند به دلیل نیاز به تنظیمات دما ، ترموستات کنترل دما ، لوله های کندانسور ، موتور فن کندانسور یا اواپراتور ، رله استارت ، خازن یا اورلود راه اندازی ، برد کنترل دما (نمایشگر) یا برد کنترل اصلی یا کمپرسور خطی باشد.

مشکلات سر و صدای یخچال ال جی

آیا یخچال شما سرو صدا می کند و شما را کلافه کرده است؟ صدای غیرمعمول یا بلند یخچال می تواند مشکلات احتمالی را به ما بگوید. صداهای خِرخِر کردن ممکن است ناشی از پره های فن ، موتور فن اواپراتور یا کندانسور ، کمپرسور یا شیر ورودی آب باشد. ضربه (تقه زدن ناگهانی)  یا سوت اغلب نشان دهنده مشکل کمپرسور است.

تعمیر پخش کننده آب در یخچال ال جی LG

آیا آب یخچال ریپل میزند(بصورت لحظه ای قطع و وصل می شود)؟؟ آب می چکد یا اصلا جریان نمی یابد؟ توزیع کننده آب ممکن است دارای لوله آب یخ زده یا نشتی ، سوپاپ ورودی آب معیوب ، برد کنترل توزیع کننده یا فشار آب پایین باشد. برخی از مسائل ممکن است به یخ ساز یا محفظه ی نگهدارنده یخ نیز مرتبط باشد.

مشکلات ناشی از فریزر در یخچال ال جی

فریزر بخشی از یخچال است ، بنابراین مسائل مربوط به دما و سر و صدا به هم مرتبط هستند. اما اگر یخ زدایی دستگاه شما انجام نمی شود ، ممکن است به دلیل برد کنترل یخ زدایی یا ترموستات ، سنسور یا ترفیوز ، تایمر یخ زدایی یا مجموعه المنت یا برد کنترل اصلی باشد.

خرابی یخ ساز می تواند به دلیل دمای فریزر ، شیر ورودی آب ، فیلتر ، فشار تامین آب ، مونتاژ ، ماژول یخ ساز ، کلیدهای درب یا یخ ساز ، برد کنترل سطح یخ و غیره ، ترموستات قالب یخ ساز باشد.

مشکلات دستگاه پخش یخ در یخچال ال جی

یخساز،به یخ شکن و شیربرقی متصل است. بنابراین ، اگر مشکلی داشته باشد ، ممکن است وظیفه ی خود را به درستی انجام ندهند. این می تواند برد کنترل یا سوئیچ کنترل کننده ، موتور سنج ، محرک توزیع کننده ، موتور درب توزیع کننده یا شیر برقی ، محفظه سطل یخ یا تیغه های یخ شکن یخ باشد.

عیب یابی یخچال LG برای تعمیر

هنگامی که مشکل را تشخیص دادید ، باید سعی کنید علت را تشخیص دهید تا مشخص شود آیا می توانید آن را برطرف کنید یا اینکه باید متخصصی استخدام کنید که می داند چگونه یخچال ال جی شما را تعمیر کند. رفع برخی از مسائل ممکن است ساده باشد ، در حالی که برخی دیگر به مهارت ، آموزش ، ابزار و قطعات خاصی نیاز دارند. همیشه دفترچه راهنمای محل قطعات و پیشنهادات مربوط به تعمیر و نگهداری را نیز بررسی کنید.

تعمیر درجه حرارت یخچال ال جی

متداول ترین تعمیرات یخچال ال جی مسائل مربوط به دما است. تنظیمات را بررسی کرده و در صورت کم یا زیاد بودن آن را تنظیم کنید. لوله های کندانسور را از نظر وجود گرد و غبار و رسوبات بررسی کرده و با جاروبرقی تمیز کنید.

مطمئن شوید فن های کندانسور و اواپراتور عاری از مانع بوده و آزادانه بچرخند. اگر فن به راحتی نمی چرخد ​​یا سر و صدا دارد ، موتور نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. سیم پیچ ها ی هر موتور را با مولتی متر بررسی کنید. اگر پیوستگی وجود ندارد ، موتور معیوب را تعویض کنید.

رله استارت یکی دیگر از مشکلات رایج است. تداوم بین سوکت های ترمینال شروع و اجرا را با مولتی متر بررسی کنید. اگر پیوستگی وجود ندارد یا بوی سوختگی دارد رله استارت را تعویض کنید.

ترموستات کنترل دما سیستم های فن کندانسور و اواپراتور و کمپرسور را کنترل می کند. ترموستات را از بالاترین به پایین ترین حالت بچرخانید یا برعکس. اگر کلید کرد (قطع کردن مدار)، احتمالاً سالم است. در صورت عدم وجود کلید ، با یک مولتی متر تداوم را بررسی کرده و در صورت عدم وجود آن را جایگزین کنید.

دو مشکل رایج دیگر یخچال ال جی عبارتند از خازن استارت که قدرت راه اندازی کمپرسور را تامین می کند و سنسور که دمای یخچال و فریزر را کنترل می کند. اگر خازن یا سنسور خراب شود ، کمپرسور اغلب روشن نمی شود. هر دو را با مولتی متر بررسی کنید و در صورت خرابی آنها را تعویض کنید.

کمپرسور خطی یکی دیگر از علت های رایج است که می تواند با مولتی متر آزمایش شود. با این حال ، اگر نشتی داشته باشد یا نیاز به تعویض داشته باشد ، تعمیر یخچال ال جی  باید توسط یک تکنسین مجاز انجام شود.

به ندرت مشکل از صفحه کنترل دما است اما در صورت آزمایش قطعات دیگر ، با مولتی متر بررسی کنید. اگر معیوب است ، آن را تعویض کنید. همین امر در مورد برد کنترل اصلی نیز صدق می کند.

مشکلات سر و صدای یخچال ال جی

اگر یخچال سر و صدا دارد ، شایع ترین علت آن پروانه فن است. بررسی کنید که فن های تبخیر کننده و کندانسور آزادانه بچرخند. اگر به راحتی نمی چرخند ، موتور آسیب دیده را تعویض کنید.

موتور فن اواپراتور یکی دیگر از تعمیرات معمول یخچال ال جی LG است. اگر به نظر می رسد پر سر و صدا است و وقتی درب یخچال باز است حتی بلندتر است ، باید تعویض شود. اگر هنگام باز شدن درب صدا زیاد نمی شود ، موتور فن کندانسور را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

اصولاً صدای تپش ، غرغره ، تپش یا سوت از کمپرسور خراب خارج می شود. فقط تکنسین مجاز تعمیر یخچال الجی LG در کارا امداد باید کمپرسور را تعویض کند.

شیر ورودی آب معمولاً هنگام پر کردن یخ ساز سر و صدا ایجاد می کند. اگر بلندتر از حد معمول باشد ، ممکن است به دلیل ذخایر معدنی باشد. باید تعویض شود.

توزیع کننده آب در یخچال الجی

اگر آب پخش نمی شود ، لوله آب را از یک طرف جدا کرده و سعی کنید در آن بدمید. اگر هوایی از آن عبور نکند ، یخ به آن متصل است. اطمینان حاصل کنید که فریزر بین منفی 3 درجه تا منفی 16 درجه باشد.

شیر ورودی آب یکی دیگر از مشکلات رایج است. پیوستگی را آزمایش کنید و در صورت نقص آن را جایگزین کنید. همچنین ، شیر برای کار به جریان 20psi احتیاج دارد بنابراین فشار آب مهم است.

فیلتر آب مسدود شده که می تواند جریان آب را نیز مختل کند ، باید هر 6 ماه یکبار تعویض شود.

سوئیچ درب هنگام باز شدن درب از جریان یخ یا آب جلوگیری می کند. تداوم آن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کلیدهای توزیع کننده عملکردهای مختلف را در سیستم توزیع کننده کنترل می کنند. اگر یک جزء کار نمی کند ، با یک مولتی متر آزمایش کنید و اگر پیوستگی وجود ندارد ، آن را جایگزین کنید. اگر همه اجزا خراب شوند ، مانند یک برد کنترل خراب که باید تعمیر و یا تعویض شوند.

مشکلات و تعمیر فریزر ال جی LG

یخ زدایی و مسائل یخ ساز مشکلات فریزر هستند. اگر یخ زدایی کار نمی کند ، صفحه کنترل یخ زدایی ، المنت یخ زدایی و ترموستات یخ زدایی را با استفاده از مولتی متر آزمایش کنید. راه حل دیگر این است که سنسور یخ زدایی را با ترموفیوز بررسی کرده و سپس تداوم آن را آزمایش کنید.

ترموستات یخ زدایی مسئله دیگری است. دمای لوله های اواپراتور را کنترل کرده و چرخه یخ زدایی را کنترل می کند. اگر همه چیز آزمایش شد ، صفحه کنترل اصلی را بررسی کنید.

 مشکلات دستگاه یخساز

اگر دستگاه یخ ساز کار نمی کند ، هر کلید توزیع کننده را برای پیوستگی آزمایش کنید. محرک توزیع کننده را بررسی کنید. در صورت آسیب دیدگی ، آن را تعویض کنید. از چرخش موتور حفره اطمینان حاصل کنید و با مولتی متر تست کنید. همچنین ، آزمایش کنید که موتور درب توزیع کننده نیرو می گیرد. اگر نه ، آن را تعویض کنید.

شیر برقی توزیع کننده ، فلپ درب را باز و بسته می کند. در صورت معیوب بودن ، در صورت بررسی همه چیز ، آن را تعویض کنید ، برد کنترل توزیع کننده را آزمایش و تعویض کنید.

 خدمات کارا امداد  معتبر در تعمیر لوازم خانگی LG شما

یخچال ها لوازم پیچیده الکترونیکی هستند. اگر زمان ، مهارت ، ابزار یا تجربه لازم برای نگهداری یا تعمیر یخچال الجی LG خود را ندارید ، با کارا امداد تماس بگیرید. ما شرکت مجاز تعمیر لوازم خانگی LG شما هستیم.

تکنسین های بسیار ماهر ما که آموزش دیده اند و دارای مجوز هستند بهترین در تعمیرات یخچال هستند و کلیه تعمیرات یخچال ، عیب یابی و خدمات تعمیر یخچال LG شما را بر عهده خواهند داشت. با نمایندگان ما تماس بگیرید و برای امروز یا زمانی که متناسب با شرایط شماست وقت رزرو کنید.

با کارشناسان ما در منطقه خود صحبت کنید!
تعمیر یخچال الی جی در شمال تهران
تعمیر یخچال الی جی در غرب تهران
تعمیر یخچال الی جی در شرق تهران
تعمیر یخچال الی جی در جنوب تهران
تعمیر یخچال در تمامی نواحی تهران
شهر خود را بیابید…
کارا امداد حتی در چنین مواقعی در خدمت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا