تعمیر یخچال

کمپرسور یخچال چیست؟ انواع آن و دلایل خرابی کمپرسور

کمپرسور یخچال یا یکی از مهمترین قسمت های دستگاه است. حتی اگر  این قطعه عمر بیشتری نسبت به بقیه قطعات داشته باشد روزی می رسد که کمپرسور خراب می شود. اما چگونه متوجه شویم که کمپرسور خراب شده است؟ هنگامی که کمپرسور شما شروع به تولید صداهای غیرعادی کند، کمپرسور بیش از حد گرم می شود یا خنک کنندگی مناسبی ندارد، یا زمانی که کمپرسور یخچال به طور مکرر روشن و خاموش می شود، آن موقع باید به خرابی کمپرسور مشکوک شد.

کمپرسور یخچال چیست؟

کمپرسور یخچال یکی از اجزای حیاتی دستگاه است. ضمن اینکه جریان مبرد را کنترل می کند، هوا را فشرده می کند. وظیفه اصلی کمپرسور تبدیل گاز کم فشار به گاز پرفشار و حفظ جریان هوای خنک در داخل یخچال معمولی یا فریزر است. برای دانستن بیشتر در مورد کمپرسورهای یخچال، تا انتها این مقاله مطالعه کنید.

انواع کمپرسور یخچال

انواع مختلفی از کمپرسورها در بازار موجود است. برخی از محبوب ترین آنها عبارتند از:

کمپرسورهای رفت و برگشتی: برندها معمولا ترجیح می دهند از کمپرسورهای رفت و برگشتی در یخچال های تجاری استفاده کنند. آنها با یک سیلندر و یک پیستون دقیقاً مانند وسایل نقلیه موتوری عرضه می شوند. پیستون کمپرسور در حرکت رفت و برگشتی درون سیلندر کار می کند. از این رو به آن کمپرسور رفت و برگشتی می گویند. زمانی که منطقه آب بندی شده باشد و هوا نتواند از آن عبور کند، به آن کمپرسور هرمتیک می گویند.

کمپرسورهای اسکرو (پیچی): نوع معروف دیگر کمپرسور اسکرو است که دایره ای است و فشار فوق العاده ای ایجاد می کند. در این نوع کمپرسور، مقدار گاز بسیار کم و فشار نسبتاً بسیار بالاتر است. کمپرسور اسکرو دارای یک جفت پیچ مشبک است که مبرد را فشرده می کند. یخچال های صنعتی و یخچال های مورد استفاده در کارخانه ها با کمپرسورهای اسکرو ساخته می شوند.

کمپرسور اسکرول: کمپرسورهای اسکرول از یک جفت طومار در هم تنیده تشکیل شده اند که فشار ایجاد می کنند. یکی اسکرول ثابت و دیگری متحرک است. هنگامی که اسکرول متحرک به دور ثابت می چرخد، یک شکاف ایجاد می کند. به این ترتیب فشرده سازی در کمپرسور اسکرول ایجاد می شود. همانطور که یکی از طومارها ثابت است، در هزینه انرژی صرفه جویی می کند. آنها برای مکان های تجاری عالی هستند.

کمپرسور چگونه کار می کند؟

کمپرسور یخچال به عنوان موتور و همچنین به عنوان پمپ کار می کند. کار اصلی گردش مبرد در داخل سیستم است. کمپرسور با دریافت سیگنال از سنسور دما شروع به کار می کند. هنگامی که دمای داخلی یخچال تا یک نقطه خاص افزایش می یابد، کمپرسور به طور خودکار روشن می شود. معمولا وقتی در یخچال را باز می کنیم هوای گرم وارد می شود و دمای داخل را بالا می برد.

هیچ یخچالی وجود ندارد که کاملاً آب بندی شده باشد.

در همان ابتدا، کمپرسور مبرد جامد را به داخل می کشد و آن را به مایع تبدیل می کند. گاز مبرد پس از رسیدن به دمای -26.6 درجه سانتیگراد به مایع تبدیل می شود. هنگامی که مبرد تبدیل به مایع شد، کمپرسور فشار کافی برای افزایش دما ایجاد می کند. سپس گاز فشرده گرم به سمت لوله فلزی بیرونی که معمولاً در پشت یخچال قرار دارد رانده می شود. برخی از یخچال ها دارای لوله های فلزی در پایین هستند. با کمک این لوله ها هوای گرم تبخیر می شود. هنگامی که فشار آزاد می شود، گاز یک بار دیگر به مایع تبدیل می شود.

پس از آن، شکل مایع در داخل سیستم حمل می شود تا زمانی که شیر انبساط را پیدا کند. این دریچه ها مایع را به یک ناحیه دایره ای کوچک فشار می دهند. با افزایش فشار، گاز مایع به یک مه سرد تبدیل می شود. مه همچنین مانند هوای گرم هنگامی که از لوله فلزی یا سیم پیچ های فریزر عبور می کند تبخیر می شود. معمولاً در این مرحله دما در حدود -33 درجه سانتیگراد است.

هنگامی که شکل خنک‌تر گاز مایع از لوله فلزی عبور می‌کند، گرما را از فریزر صندوقی و سایر محفظه‌های فریزر خارج می‌کند. کل این مفهوم به عنوان قانون دوم ترمودینامیک شناخته می شود. گرما از یک موجود نسبتا گرمتر به یک موجود سردتر منتقل می شود. در اینجا، هوا موجودیت گرمتر و گاز تبخیرکننده موجود سردتر خواهد بود.

لوله فلزی به سمت کمپرسور می رود. هنگامی که گاز مایع به کمپرسور برخورد می کند، شروع به وارد کردن فشار به گاز می کند. سپس گاز گرمتر توسط کمپرسور به سمت کویل هل داده می شود تا گرما را تبخیر کند. این کار تا زمانی ادامه می یابد که دمای یخچال به حد مطلوب برسد. هنگامی که یخچال به دمای کامل خود می رسد، سنسورها سیگنالی برای توقف کمپرسور ارسال می کنند.

به دلیل این تکنیک، بسیاری از مردم بر این باورند که یخچال غذا را سرد نگه نمی دارد، بلکه هوای سرد را به گردش در می آورد. از این رو، کارشناسان می گویند که اگر کمپرسور به انرژی بسیار کمتری برای کارکرد یخچال نیاز داشته باشد، قبض برق شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

یک کمپرسور اغلب با قلب مقایسه می شود. درست مانند شریان های ما خون را از طریق وریدهای ما به کل بدن پمپ می کند، کمپرسور یخچال نیز گاز را از طریق لوله خود پمپ می کند. در اینجا می توان خون را با مبرد و بدن را با واحد یخچال مقایسه کرد. هدف اصلی کمپرسور حفظ دمای یخچال است. از این رو، هنگامی که کویل ها کثیف می شوند، کمپرسورها نمی توانند دما را به درستی حفظ کنند. کمپرسور برای انجام کار خود بیش از حد معمول به انرژی نیاز دارد که باعث افزایش قبض برق می شود. بنابراین، اگر زمانی متوجه افزایش ناگهانی قبض برق خود شدید، شاید لازم باشد به کمپرسور خود نگاهی بیندازید.

اجزای یخچال که به کمپرسور کمک می کنند

در کنار کمپرسور، یخچال دارای واحدهای دیگری نیز می باشد که به کمپرسور کمک می کند تا کار خود را به درستی انجام دهد. نحوه عملکرد یخچال به شرح زیر است:

مرحله 1- اواپراتور: کمپرسور مبرد مایع را به سمت جلو هل می دهد. هنگامی که اواپراتور را لمس می کند، هوای گرمتر داخل یخچال را می مکد. مبرد مایع به جذب هوای گرم کمک می کند.

مرحله 2- کمپرسور: کمپرسور فشاری را روی مبرد مایع ایجاد می کند که به ایجاد بخار کمک می کند. سپس موتور الکتریکی دمای یخچال را کاهش می دهد. اکثر یخچال های تجاری دارای کمپرسورهای رفت و برگشتی هستند که دارای پیستون و سیلندر هستند. برخی از آنها از کمپرسور پیچی نیز استفاده می کنند که به سیم پیچ معروف است.

مرحله 3- کندانسور: از کمپرسور گاز تحت فشار به کندانسور می رود. در اینجا انتقال گرما اتفاق می افتد. مبرد حرارت خود را آزاد می کند و آن را از بخار به مایع تبدیل می کند.

مرحله 4- شیر انبساط: پس از آن مبرد مایع مستقیما وارد لوله انبساط می شود. کندانسور این کار را با فشار دادن مایع به سمت اواپراتور انجام می دهد. بار دیگر، مقدار قابل توجهی از مبرد تبخیر می شود. سپس هوای سرد برای کاهش بیشتر گرما به داخل اواپراتور می رود.

این چهار مرحله به طور مداوم رخ می دهد تا زمانی که یخچال به دمای مشخصی برسد. بنابراین اگر یخچال شما به درستی خنک نمی شود، مطمئن شوید که کمپرسور را چک کرده اید.

در این بخش، ما قصد داریم عواملی که باعث خرابی کمپرسورها می شوند را بررسی کنیم. سپس، به چند نشانه واضح مبنی بر خرابی کمپرسور یخچال شما خواهیم پرداخت.

چه چیزی باعث خرابی کمپرسور یخچال می شود؟

عوامل متعددی وجود دارد که منجر به خرابی کمپرسور یخچال شما می شود. که شامل افزایش ولتاژ بالا، کویل های کندانسور کثیف، مشکلات مبرد، و فرسودگی عمومی هستند.

بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک بیندازیم.

افزایش ولتاژ بالا در کمپرسور

هیچ چیز به اندازه ولتاژ بالا برای لوازم خانگی مضر نیست.
هنگامی که این اتفاق می افتد، یک جهش ناگهانی در جریان الکتریکی از طریق یخچال و اجزای آن عبور می کند و باعث گرمای بیش از حد می شود. صاعقه یکی از دلایل رایج چنین موج هایی است. به عبارت ساده تر، اجزای یخچال را که شامل کمپرسور و رله آن می شود، سرخ می کند.

کویل های کندانسور کثیف

بله، باور کنید یا نه، کویل های کندانسور کثیف می توانند در نهایت منجر به خراب شدن کمپرسور یخچال شوند.

کثیفی کندانسور در فشار به کمپرسور یخچال

این موضوع به این دلیل است که کویل های کثیف خنک شدن مناسب یخچال را بسیار دشوارتر می کند.
در نتیجه کمپرسور مجبور می شود بیشتر و بیشتر کار کند و باعث گرم شدن بیش از حد و سایش و پارگی زودرس می شود.

در بدترین سناریو، کندانسور ممکن است «به صورت مکانیکی قفل شود» یا کاملاً گیر کند. این بدان معناست که اجزای کمپرسور به هیچ وجه نمی توانند حرکت کنند و یخچال هوای سرد تولید نمی کند.

مشکلات مبرد در کمپرسور

همانطور که از نام آن پیداست، کمپرسور برای فشرده سازی مبرد است که به گردش در می آید و یخچال را خنک می کند.
بنابراین، مشکلات مبرد باعث ایجاد مشکل در کمپرسور نیز می شود.
نمونه هایی از این موارد عبارتند از داشتن بیش از حد یا خیلی کم مبرد و آلوده بودن مبرد به هر نوعی.

ساییدگی و پارگی عمومی در کمپرسور

تمام اجزای مکانیکی از سایش و پارگی عمومی رنج می برند. با این حال، یک کمپرسور یخچال با کیفیت بالا معمولاً می‌تواند سال‌ها قبل از بروز هرگونه مشکلی کار کند.

آسیب دیدگی کمپرسور یخچال

اما فرض کنید یک یخچال قدیمی دارید که علائم کمپرسور خراب را نشان می دهد. اگر اینطور است، پس احتمال زیادی وجود دارد که کمپرسور به سادگی فرسوده شده باشد.
تعویض کمپرسور یخچال هزینه بالایی دارد. بنابراین، بهتر است در صورتی که یخچال قدیمی دارید آن را به طور کامل تعویض کنید.
با این حال، اگر از یک یخچال گران قیمت و سطح بالا استفاده می کنید، ممکن است تعویض کمپرسور به تنهایی از نظر مالی منطقی تر باشد.

علائم خرابی کمپرسور یخچال

شما هرگز نباید یک کمپرسور یخچال را به تنهایی بازرسی یا تعمیر کنید.
به این دلیل که گاز مبرد در گردش است که در صورت آزاد شدن می تواند برای شما خطرناک و برای محیط زیست مضر باشد. بنابراین، آن را به یک تکنسین ماهر بسپارید.

با این حال، نشانه‌های واضحی وجود دارد که می‌توانید برای فهمیدن خرابی کمپرسور به دنبال آن باشید.
این نشانه ها شامل صداهای بد، مشکلات رله، گرمای بیش از حد، یا اگر کمپرسور به طور مداوم روشن و خاموش می شود، می باشد.

صداهای عجیب یا صدای تق تق کمپرسور یخچال

یکی از آشکارترین علائم خراب شدن کمپرسور یخچال زمانی است که شروع به تولید صداهای غیرعادی می کند.
صدای کمپرسور یخچال چگونه باید باشد: با یک کمپرسور استاندارد و کارآمد، باید بتوانید فقط صدای زمزمه یا وزوز ملایمی را که از دستگاه می آید بشنوید.

شما به این صداها که می آیند و می روند گوش خواهید داد. کمپرسور روشن می شود تا یخچال خنک شود اما وقتی یخچال به دمای تنظیم شده خود برسد خاموش می شود. صدایی که یک کمپرسور نباید داشته باشد: به طور معمول، کمپرسور شما نباید هیچ صدای بلند و تق تق از هر نوع تولید کند.
با این حال، اگر صدای زمزمه یا وزوز بلند را می شنوید، می تواند نشانه ای از وجود مشکل در کمپرسور باشد.
علاوه بر این، هر زمان که کمپرسور خاموش می شود، ممکن است صدای تق تق بشنوید. این نیز یکی دیگر از نشانه های بدی است که قطعات داخل کمپرسور معیوب شده اند.

چرا کمپرسور صداهای عجیب تولید می کند: در داخل کمپرسور، یک موتور الکتریکی روی فنرها نصب شده است. زمزمه یا وزوز بلند ممکن است نشان دهنده مشکل در آن موتور باشد.
از طرف دیگر، صدای تق تق کمپرسور یخچال ممکن است به این معنی باشد که نصب معیوب است و باعث می شود موتور به دیواره های داخلی کمپرسور برخورد کند.

چگونه آن را تعمیر کنیم: با یک کمپرسور خراب، کار زیادی نمی توانید انجام دهید جز آنکه آن را تعویض کنید. با این حال، اگر هزینه یک کمپرسور جدید بیش از حد بالا باشد، اکثر مردم ترجیح می دهند کل یخچال را با مدل جدیدتر جایگزین کنند.
به یاد داشته باشید: تعمیر یا تعویض کمپرسور یخچال باید توسط تکنسین تعمیر یخچال صورت بگیرد. فقط یک تکنسین ماهر می‌تواند این کار را انجام دهد، زیرا این کار شامل گردش گاز مبرد است که می‌تواند برای شما خطرناک و در صورت نشت برای محیط زیست مضر باشد.

علائم بد رله کمپرسور یخچال

عامل دیگری که ممکن است بر سلامت کمپرسور یخچال شما تأثیر بگذارد رله کمپرسور است.

خرابی رله کمپرسور

رله کمپرسور چیست: رله استارت کمپرسور قطعه ای است که برق کمپرسور را تامین می کند. به عبارت ساده، اگر رله مشکلی داشته باشد، کمپرسور هیچ برقی دریافت نمی کند و نمی تواند به درستی کار کند. خبر خوب در اینجا این است که اگر مشکلی در رله وجود دارد، تعویض آن نسبتاً ساده است.

نحوه تشخیص خرابی رله: ساده ترین راه برای تشخیص خرابی رله، برداشتن و تکان دادن آن در نزدیکی گوش است. اگر صدای تق تق می شنوید، به این معنی است که رله کمپرسور باید تعویض شود.
نحوه تعمیر: اگر تصمیم دارید رله کمپرسور را خودتان تعویض کنید، حتما یخچال را از برق آن جدا کنید. فقط پس از انجام این کار می توانید پنل دسترسی در پشت یخچال را بردارید تا به اجزای داخل یخچال دسترسی داشته باشید.
برای راهنمایی بهتر می توانید به دفترچه راهنمای کاربر یا هر برگه فنی همراه یخچال مراجعه کنید. این به شما کمک می کند تا هنگام جستجوی رله کمپرسور، هر قسمتی را که در طول مسیر می بینید شناسایی کنید.
در بسیاری از موارد می توانید رله را با دست جدا کنید. یک بار دیگر آن را در نزدیکی گوش خود تکان دهید تا به صدای تق تق گوش دهید تا بتوانید تأیید کنید که معیوب است. سپس آن را با رله کمپرسور جدید جایگزین کنید.

داغ شدن کمپرسور یخچال

هنگامی که یک کمپرسور یخچال به طور معمول کار می کند، فقط باید در لمس کمی گرم باشد، حدود 45-60 درجه سانتیگراد. بنابراین، گرمای بیش از حد کمپرسور نشانه آن است که چیزی در داخل آن درست کار نمی کند. علت گرمای بیش از حد کمپرسور: دو دلیل متداول برای گرم شدن بیش از حد کمپرسور یخچال وجود دارد.
اولاً، ممکن است یخچال فاقد مبرد باشد. فرض کنید جایی در طول خط نشتی وجود دارد، یا اگر تکنسین سیستم را با مبرد کافی شارژ نکرده است.
این باعث می شود کمپرسور بیش از حد کار کند و گرمای بیش از حد تولید کند. اگر این کمبود مبرد به طور نامحدود ادامه یابد، در نهایت می تواند منجر به فرسودگی زودرس کمپرسور شود.
علاوه بر این، یک کمپرسور قدیمی که از فرسودگی رنج می برد نیز می تواند به خودی خود بیش از حد گرم شود.

نحوه تعمیر کمپرسور که بیش از حد داغ می کند: به طور معمول، یک تکنسین تعمیر یخچال مبرد را بررسی می کند تا مطمئن شود که مقدار کافی از آن در سیستم جاری است.

اگر کمپرسور با وجود داشتن مبرد کافی به گرمای بیش از حد ادامه دهد، ممکن است زمان تعویض کامل کمپرسور فرا رسیده باشد. باز هم، تعویض کمپرسور می تواند پرهزینه باشد. اگر یخچال یک واحد گران قیمت، پیشرفته یا صنعتی باشد، این هزینه ممکن است ارزشش را داشته باشد.
با این حال، در مورد یخچال‌های خانگی معمولی، ممکن است صاحبان آن را به یک مدل یخچال جدیدتر ارتقا دهند.

کمپرسور یخچال مکرر روشن و خاموش می شود

برخی از صاحبان یخچال متوجه می شوند که کمپرسور آنها مکرراً روشن و خاموش می شود. بله، زمانی که یخچال به دمای تنظیم شده خود رسید، کمپرسور به صورت دوره ای خاموش می شود.

رله کمپرسور یخچال

با این حال، چیزی که در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم این است که کمپرسور فقط به طور متناوب کار می کند و حتی قبل از اینکه یخچال فرصت خنک شدن داشته باشد، خاموش می شود. چرا این اتفاق می افتد: اگر کمپرسور به طور مکرر خاموش می کند، یکی از دلایل رایج رله کمپرسور است که قبلاً در مورد آن صحبت شد. بنابراین، ابتدا با مراجعه به آن بخش از مقاله، آن را بررسی کنید.

به طور خلاصه، شما باید یخچال را ببندید و رله را بردارید. سپس، رله را تکان دهید تا به هر صدایی گوش دهید. اگر صدای تق تق می شنوید یعنی مشکل از رله است. اگر نه، مشکل از کمپرسور است. فرض کنید با تأیید درست کار کردن رله، این امر را رد کرده اید. اگر اینطور است، ممکن است واحد از نوعی اضافه بار کمپرسور رنج ببرد، که ممکن است دلیل قطع شدن خود را توضیح دهد.

به یاد داشته باشید: هدف کمپرسور فشرده سازی مبرد است که در سراسر یخچال در گردش است. بنابراین، بارگذاری بیش از حد در این مؤلفه می‌تواند باعث فاجعه شود، اگر به سرعت برطرف نشود.

نحوه رفع این مشکل: برای ایمن بودن، یخچال را ببندید و با یک تکنسین تماس بگیرید تا به رفع مشکل کمک کند. در حالی که برخی از قسمت های یخچال را می توان خود تعمیر کرد، ولی کمپرسور یکی از آنها نیست.
گردش مبرد و اضافه بار احتمالی کمپرسور بسیار خطرناک است، به همین دلیل است که باید عقب نشینی کنید و اجازه دهید یک متخصص آن را برای شما مدیریت کند.
کمپرسور یخچال در این شرایط قابل تعمیر نیست، بنابراین ممکن است مجبور شوید آن را به طور کامل تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا