تعمیر یخچال

تعمیر یخچال سامسونگ SAMSUNG

یکی از یخچال یا فریزر های معروف و پرمصرف در کشورمان برند معروف سامسونگ SAMSUNG می باشد. این یخچال ها که در ساخت آن از فناوری های نوین لوازم خانگی استفاده شده است دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد. یخچال های سامسونگ نیز مانند تمامی لوازم خانگی ممکن است دچار فرسودگی و خرابی شود. برای تعمیر یخچال سامسونگ خود میتوانید با گروه تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد تماس بگیرید و در کمترین زمان ممکن به رفع مشکل خود بپردازید.

ما نمی توانیم آشپزخانه خود را بدون یخچال تصور کنیم. وقتی یخچال سامسونگ با مشکل روبرو می شود ، شما عصبی می شوید و سعی می کنید مشکل را پیدا کنید همه افراد نمی توانند یخچال سامسونگ را عیب یابی کنند. اما اگر می دانید که مشکلات یخچال سامسونگ چه چیزهایی می باشد که بتوانید با آنها کنار بیایید ، به متخصصان کارا امداد اعتماد کنید و از بهترین نتیجه ای که می توانید بگیرید کاملاً راضی خواهید بود.

تاریخچه لوازم خانگی سامسونگ

قبل از اینکه به مشکلات اصلی تعمیر یخچال سامسونگ بپردازیم ، اجازه دهید نگاهی به‌ عقبه و تاریخچه سامسونگ ، که محصولات آن برای مدت زیادی است که در سراسر جهان محبوب شده است ، بیندازیم.

گروه سامسونگ یک گروه تولیدی چند ملیتی کره جنوبی است که دفتر مرکزی آن در شهر سامسونگ ، سئول ، کره جنوبی قرار دارد. تقریباً 90 سال سابقه در توسعه و گسترش محصولات خود در سراسر جهان دارد. سامسونگ حدود 80 شرکت دارد که در زمینه های مختلف تجاری از جمله ساختمان ، لوازم الکترونیکی مصرفی ، فعالیت مالی و سایر شرکت ها مشغول به فعالیت هستند.

سامسونگ الکترونیکس یک شرکت چندملیتی الکترونیک و فناوری اطلاعات است که دفتر مرکزی آن در سوون است و به عنوان بخشی صنعتی از گروه سامسونگ تاسیس شد. فعالیت این شرکت در چهار حوزه انجام می شود. آنها لوازم خانگی مانند یخچال ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، خشک کن ، اجاق گاز و اجاق مایکروویو تولید می کنند.

کارا امداد یک شرکت معتبر تعمیر لوازم خانگی با تعمیرکاران مجرب در تعمیر یخچال سامسونگ است. متخصصان عیب یابی ماهر ما آماده ارائه بهترین خدمات تعمیر برای تعمیر یخچال سامسونگ شما در تهران هستند. مطمئناً در زمان مناسب یک کار خوب از تکنسین های ماهر ما دریافت خواهید کرد.

وقتی یخچال سامسونگ شما به درستی کار نمی کند یا مشکلی در آن ایجاد می شود ، ما نمی فهمیم چه اتفاقی می افتد. بیایید رایج ترین مشکلات و عیب یابی را مورد بحث قرار دهیم.

 تعمیر یخچال سامسونگ که خنک نمی کند

قبل از اینکه به علت خنک نشدن یخچال توجه کنیم ،بیایید نحوه عملکرد یخچال را بررسی کنیم زیراجالب خواهد بود. یخچال و فریزر خود سردی ایجاد نمی کند. گرمای هوا را از طریق یخچال و فریزر خارج می کند. بنابراین ، یخچال از کمپرسور و موتورهای فن استفاده می کند. کمپرسور مبرد را به صورت گاز در لوله های کندانسور فشرده می کند که در آن گاز به یک مایع داغ متراکم می شود. لوله های کندانسور گرما را هنگام عبور مایع از درون آنها پخش می کند. هنگامی که مبرد به لوله های تبخیر کننده (اواپراتور) می رسد ، دوباره به حالت گاز منبسط می شود و لوله ها را سرد می کند. یک موتور فن کندانسور به کویل های کندانسور کمک می کند تا گرما را از بین ببرد در حالی که یک موتور فن اواپراتور هوا را روی کویل های تبخیر کننده سرد می کشاند و سپس هوا را از طریق یخچال و فریزر به گردش در می آورد.

هنگامی که یخچال به درستی کار می کند ، باید دمای سرد را حدود  (4 درجه سانتیگراد) در قسمت یخچال و (-18 درجه سانتیگراد) در قسمت فریزر حفظ کند. اگر دستگاه سامسونگ شما در خنک ماندن مشکل دارد ، دلایل متداول متعددی می تواند وجود داشته باشد:

 • کویل های کندانسور کثیف. این می تواند باعث خنک شدن یخچال شود. شما باید از برس مخصوص تمیز کردن لوله های کندانسور برای تمیز کردن گرد و غبار کویل ها هر از گاهی استفاده کنید. این به حفظ سیستم تبرید در شرایط کار کمک می کند.
 • خرابی موتور فن کندانسور. اگر موتور فن کندانسور معیوب باشد ، نمی تواند هوا را از لوله ها عبور دهد. موتور فن می تواند از نظر مکانیکی یا الکتریکی خراب شود. در این حالت ، می توانید آن را خودتان آزمایش کنید.
 • موتور فن اواپراتور معیوب است. این بدان معناست که هوای سرد در قسمت یخچال پخش نمی شود. اگر هنگام کار یخچال موتور دارای صدای غیرمعمول است ، باید آن را با یک موتور جدید جایگزین کنید. همچنین می توانید از مولتی متر برای تست پیوستگی سیم پیچ های موتور استفاده کنید.
 • رله استارت یا خازن معیوب است. در صورت خرابی ، ممکن است کمپرسور به درستی راه نیفتد یا اصلاً کار نکند. در این شرایط ، می توانید رله استارت را از نظر سالم بودن آزمایش کنید. این کار را می توان با استفاده از مولتی متر انجام داد تا مشخص شود آیا کار می کند یا خیر. علاوه بر این ، اهم متر می تواند برای آزمایش توانایی خازن در آزاد کردن بار خود استفاده شود در حالی که خازن سنج مشخص می کند که آیا قطعه دارای ظرفیت خازنی کافی برای راه اندازی کمپرسور است یا خیر.
 • اواپراتور یخ زده است. برای جلوگیری از یخ زدگی ، سیم پیچ های اواپراتور نیاز به یخ زدایی دوره ای دارند.

اگر مدل قدیمی سامسونگ دارید ، ممکن است مجبور شوید این کار را به صورت دستی انجام دهید. اگر یخچال شما یخچال مدرن و به روز است ، می تواند از سیستم یخ زدایی خودکار استفاده کند. این سیستم شامل قطعات زیر است:

 • المنت برفک زدایی ، ترموستات یخ زدایی و کنترل یخ زدایی (سنسور و یا ترمودیسک). برای آزمایش تداوم الکتریکی المنت و ترموستات یا سنسور می توانید از مولتی متر استفاده کنید. اگر تست گرمایشی و ترموستات برای تداوم مثبت باشد ، به احتمال زیاد کنترل یخ زدایی معیوب است.
 • خرابی برد کنترل دما PCB اگر نتواند ولتاژ مستقیم را به کمپرسور یا موتورهای فن ارائه دهد ، به درستی کار نمی کند. برای تشخیص صحیح این امر ، ابتدا باید قطعات معیوب را بررسی کنید. شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید ، اما بهترین کار این است که برای تعریف و رفع مشکلات به تکنسین های حرفه ای اعتماد کنید.

تعمیر یخچال سامسونگ که یخ نمی سازد

این که آیا یخچال سامسونگ شما یک یخساز داخل درب دارد یا یخ را از سطل داخل محفظه فریزر بیرون می آورید ، یخ ساز به خودی خود یکی از لوازم جانبی است که با گرم شدن هوا ضروری کارایی خود را از دست می دهد. در اینجا می توانید اصلی ترین مشکلات عیب یابی را که کارشناسان ما بر اساس تجربه خود به آن تاکید می کنند ، کشف کنید:

 • اگر تکه های یخ خیلی کوچک باشند ، احتمالاً فشار آب کافی به سوپاپ ورودی وارد نمی شود یا محدودیتی در خود سوپاپ وجود دارد. جریان آب ضعیف نشان می دهد که فشار آب خانه کم است ، یا ممکن است مشکلی در شیر تغذیه وجود داشته باشد. اما ، اگر می بینید که جریان آب به اندازه کافی قوی است ، به احتمال زیاد محدودیتی در دریچه ورودی آب وجود دارد. بنابراین ، شیر باید تعویض شود.
 • اگر یخ ساز به هیچ وجه یخ نمی سازد ، ابتدا باید بررسی کنید که آیا آب یا یخ در سینی وجود دارد یا خیر. در صورت عدم وجود ، لوله پر کننده ای را که با یخ مسدود شده است ، نگاه کنید ، که معمولاً ناشی از فشار کافی آب یا معیوب بودن دریچه ورودی است.
 • درجه حرارت در محفظه فریزر ممکن است بسیار زیاد باشد تا یخ ایجاد کند. اگر دمای فریزر بالای  3 درجه  باقی بماند و نتوانید آن را پایین بیاورید ، ممکن است مشکل سرد شدن یخچال وجود داشته باشد. اما اگر درجه حرارت 8- درجه یا کمتر باشد ، و ببینید که یخ تولید نمی شود ، مشکل می تواند از خود یخ ساز باشد. احتمالاً معیوب است و باید تعویض شود.
 • اگر یخ ساز مانند گذشته یخ تولید نمی کند ، ممکن است لازم باشد آن را با دستگاه جدیدی تعویض کنید که با تعمیرکاران یخچال سامسونگ در کارا امداد تماس می گیرد. کارشناسان یخچال ما دارای مجوز هستند و مهارت ها و تجربه لازم را برای رسیدگی به این مسئله دارند.

تعمیر فریزر سامسونگ که منجمد نمی کند

اگر متوجه شدید که یخچال سامسونگ شما گرمتر از حد معمول است ، ممکن است یخچال شما به درستی یخ زدایی نشده یا اصلاً یخ زدایی نداشته باشد. ممکن است چند دلیل وجود داشته باشد که رایج ترین آنها در بین آنهاست:

 • اگر المنت یخ زدایی کار نکند ، در این حالت ، رطوبت هوا به یخبندان تبدیل می شود. می توانید آن را از نظر بصری برای هرگونه شکستگی بررسی کنید یا با استفاده از یک مولتی متر برای بررسی تداوم الکتریکی المنت یخ زدایی اقدام کنید.
 • خرابی ترموستات یخ زدایی نیز می تواند دلیل بعدی عدم یخ زدایی یخچال شما باشد. می توانید آن را بررسی کنید تا از عملکرد ترموستات یخ زدایی مطمئن شوید.

اگر یخچال و فریزر سامسونگ شما به درستی یخ زدایی نمی شود ، لازم است با تعمیرکار محلی در کارا امداد تماس بگیرید تا مشکل را مشخص کنید و سعی نکنید آن را خودتان حل کنید.

تعمیر نویز فن یخچال سامسونگ

صادقانه بگویم ، یخچال ها نمی توانند کاملاً بی سر و صدا کار کنند. ممکن است گاهی اوقات این صداها حتی بیشتر از آنچه انتظار دارید بشنوید که در محل جدیدی از یخچال می آید. همه این صداها متفاوت است و به معنی مشکلات مختلف در یخچال شما است.

ابتدا باید مشخص کنید که نویز از پشت ، پایین یا داخل یخچال از کجا می آید. بسته به منبع این سر و صدا ، می توان حدس زد که موضوع از چه چیزی می تواند باشد. بر اساس تجربیات خود ، ما می توانیم شایع ترین دلایلی که باعث می شود یخچال شما هنگام کارکردن پر سر و صدا شود را تعریف کنیم: تیغه فن خراب ، موتور فن تبخیر کننده معیوب و موتور فن کندانسور ، مشکلات کمپرسور.

اکثر قطعاتی که باعث سر و صدای یخچال می شوند به راحتی قابل تعویض هستند. اما تعمیر آن برای افرادی که کار خود را انجام می دهند توصیه نمی شود. بهتر است با یک تکنسین مجاز تماس بگیرید تا قطعات آسیب دیده یا معیوب را بررسی تعمیر و یا تعویض کنید تا بهترین خدمات تعمیر و ضمانت قطعات و خدمات تعویض شده را دریافت کنید.

تکنسین های تعمیر یخچال سامسونگ ما در حال آماده سازی دقیق ترین دلایل این مشکل و نکات عیب یابی هستند.

 تعمیر نشت آب یخچال سامسونگ

همانطور که یخچال دائماً در حال کار است ، و شما آن را بدیهی می دانید تا زمانی که با مشکلی در آن روبرو شوید. وقتی متوجه می شوید که آب از زیر یخچال شما بیرون می زند ، خسته کننده است. اما ناامید نشو! ما رایج ترین دلایلی که باعث می شود یخچال سامسونگ شما از یک فیلتر معیوب به یک گرفتگی یخ زدایی آب نشت کند ، بررسی می کنیم.

یافتن منبع نشت یخچال سامسونگ کار ساده ای نیست ، در حالی که خود نشت ها برای آسیب احتمالی که ممکن است ایجاد کنند ، تهدید کننده هستند. از جمله دلایل اصلی که ممکن است تشخیص دهیم:

 • یخچال هم سطح(تراز) نیست
 • فیلتر آب در داخل نشت می کند
 • نشت یخچال به بیرون
 • گرفتگی یخ زدایی یخچال و فریزر

ما در حال آماده سازی پست دیگری در مورد علت نشت آب یخچال هستیم.

یخچال های درب فرانسوی سامسونگ مشکلاتی دارند

یخچال های درب فرانسوی محبوب ترین واحد در این دسته هستند. با این حال ، ممکن است چند مشکل در مورد آنها نیز وجود داشته باشد. یخچال فریزرهای درب فرانسوی سامسونگ دارای درهای یخچال ساید بای ساید در بالا و کشوی فریزر در قسمت پایین می باشد. ما می توانیم مزایا و معایب بسیاری را در مورد این نوع یخچال ها مورد بحث قرار دهیم ، اما مانند هر یخچال دیگر آنها رایج ترین مشکلات را دارند:

 • نقص یخ ساز خرد شده
 • مسئله نشت آب
 • درب های نامتقارن
 • فریزر پایین دما را حفظ نمی کند
 • نشت یخساز و صداهای بلند و غیره

یخچال های Samsung French Door نظرات منفی زیادی دریافت کردند. تعمیر چنین یخچالی هنوز یکی از گران ترین ها است و این باعث می شود قبل از خرید در مورد آن فکر کنیم.

دمای نامتعادل و فساد مواد غذایی در یخچال سامسونگ

اگر غذای شما خیلی سریع خراب می شود ، بدین معناست که یخچال سامسونگ شما دارای دمای ناهموار است. ممکن است با دلایل زیر روبرو شوید:

 • یخچال به درستی کار می کند (حداقل 7 درجه) را به طور مداوم حفظ می کند. وقتی دما به بالای این نقطه می رسد ، باعث فساد غذا می شود. احتمالاً مشکل از ترموستات یخچال است.
 • دلیل دیگر این است که دمای ناهموار ممکن است نشان دهنده معیوب بودن کنترل دمپر هوا باشد که اجازه می دهد هوای زیادی وارد یخچال شود.
 • اگر مقاومت سنسور با تغییر دما تغییر نکند ، نمی تواند عملکردی نیز داشته باشد و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

اما به هر حال ، اگر یخچال سامسونگ شما زیادی سرد است  و همه تنظیمات دما درست است و شما هرگز در را باز نگذاشته اید ، وقت آن است که با ما تماس بگیرید تا مشکلات مربوط به درجه حرارت  زیادی را با یخچال خود مشخص کرده و برطرف کنیم.

چه زمانی زمان تماس با تعمیرکار لوازم خانگی سامسونگ فرا رسیده است؟

امروزه ، هنگامی که مردم همیشه از اینترنت برای یافتن پاسخ اکثر سوالات استفاده می کنند ، سعی می کنند با مشاهده راهنمای عیب یابی ، هرگونه مشکل در لوازم خانگی خود را حل کنند. وقتی کمک می کند خوب است با این حال ، از طرف دیگر ، شما نه تنها می توانید یخچال خود را خراب کنید ، بلکه به خودتان نیز آسیب می رسانید. کلیه کارهای تعمیر نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد.

برای تعمیر ، نگهداری و نصب یخچال سامسونگ هم اکنون با متخصصان مجرب ما تماس بگیرید. کارا امداد آماده ارائه بهترین خدمات و رسیدگی به هرگونه مشکل با لوازم آشپزخانه سامسونگ است. همین امروز با ما تماس بگیرید ، و از یک کار عالی با متخصصان ماهر ما لذت خواهید برد!

ما همیشه در این نزدیکی هستیم و شما می توانید تکنسین های حرفه ای ما را برای تعمیر یخچال سامسونگ در تهران و در سایر مناطق بیابید. ما تمامی روز های هفته  و تعطیلات رسمی  در دسترس هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا