تعمیر یخچالیخچال

فریزر سرد است اما یخچال گرم است مشکل از کجاست؟

ممکن است هیچ چیز برای صاحب خانه ناامیدکننده تر از زمانی نباشد که فریزر منجمد می کند اما یخچال خنک نمی کند. منطقی است که اگر فریزر سرد است ، یخچال نیز باید سرد باشد. پس چرا چنین اتفاقی نمی افتد؟

به همان سادگی که یخچال و فریزر به نظر می رسد نیست ، آنها شامل چند قطعه مکانیکی پیچیده و قطعات الکترونیکی هستند. برخی از دلایلی که یخچال شما سرد نمی شود اما فریزر منجمد می کند را می توان به راحتی توسط صاحب خانه حل کرد. مسائل متعددی وجود دارد که بهتر است به تکنسین های حرفه ای واگذار شود. برای تعمیر یخچال می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

یخچال خنک نمی شود اما فریزر خوب است

اگر فریزر شما سرد است اما یخچال گرم است ، ممکن است قسمت هایی که یخچال و فریزر را خنک می کنند به درستی کار کنند. در عوض ، ممکن است مشکل در هوایی باشد که در حال حاضر به فریزر رسیده و به یخچال نیز می رسد.

آیا بیش از حد فریزر را پر از مواد غذایی کرده اید؟

یک مشکل رایج که صاحبان خانه اغلب از آن بی خبرند ، پر کردن بیش از حد فریزر است. اکثر صاحبخانه ها معتقدند که اگر در فریزر جایی برای چیزی وجود داشته باشد، چرا مواد را داخل آن نگذارند، منطقی است.

مشکل از این جهت است که فریزر دارای دریچه هایی است که اجازه جریان هوای سرد را می دهد. اگر این دریچه ها توسط موارد زیادی در فریزر مسدود شوند ، می تواند جریان هوای منتقل شده به یخچال را محدود کند. بدیهی است که در این مثال ، فریزر خوب است اما یخچال خیلی گرم است.

فن اواپراتور خود را بررسی کنید

باید دریابیم که اکثر یخچال ها از فن برای انتقال هوای سرد موجود در فریزر اواپراتور استفاده می کنند. سپس آن هوا به داخل یخچال رانده می شود تا در دمای خنک نگه داشته شود. وقتی این فن درست کار نمی کند ، ممکن است فریزر شما خوب به نظر برسد ، اما یخچال شما گرم به نظر می رسد.

آیا زمان یخ زدایی فرا رسیده است؟

شما می خواهید داخل فریزر شما همیشه در حالت انجماد باشد ، اما شما نمی خواهید این درجه حرارت در هیچ جای دیگری در سیستم شما وجود داشته باشد. اگر یخچال شما شروع به ایجاد یخ در مکان های نامناسب ، مانند دریچه ها یا لوله های تبخیر کننده می کند ، این می تواند به این معنی باشد که فریزر در دمای مناسب اما یخچال بسیار گرم است.

بنابراین وقتی فریزر سرد است اما یخچال گرم است ، راه حل چیست؟

مسئله کارکردن یخچال فریزر  و گرم بودن یخچال می تواند ناراحت کننده باشد. بنابراین هنگام تلاش برای تشخیص مشکل ، همیشه بهترین کار این است که با ساده ترین مشکل شروع کرده و از آن را بررسی کنید.

فضایی برای جریان هوا ایجاد کنید

نگاهی به نحوه چیدمان وسایل در فریزر خود بیندازید. فریزر خود را “بسته” نکنید و مطمئن شوید که هیچ یک از دریچه های فریزر به هیچ وجه مسدود نشده باشد.

این تصور غلطی در بین صاحبان خانه وجود دارد که اگر درب فریزر همچنان بسته است ، فریزر خود را بیش از حد بسته بندی نکرده اید. دومین بار نگاه کنید تا مطمئن شوید هیچ اقلامی در هیچ جای فریزر به هم نزدیک نشده اند ، زیرا می خواهید مطمئن شوید که هوا می تواند آزادانه در قسمت فریزر جریان یابد.

مطمئن شوید که فن اواپراتور شما به درستی کار می کند

به طور کلی ، یک فن اواپراتور در پشت دیواره محفظه فریزر قرار دارد. اگر به پشت کاور یخچال خود نگاه کنید ، باید بتوانید این فن را پیدا کنید.

آزمایش کنید که آیا این فن می تواند آزادانه بچرخد یا خیر ، مطمئن شوید که هیچ برفک و وسیله ای مانع آن نمی شود. گاهی اوقات تمیز کردن این ناحیه می تواند مشکل را به راحتی حل کند. اگر اینطور است ، یخچال شما خنک نمی شود ، اما فریزر کار می کند.

در این صورت ، ممکن است یک تکنسین حرفه ای را برای تعویض موتور فن اواپراتور به منظور کارکرد صحیح و بازگشت یخچال به دمای مناسب در نظر بگیرید.

آیا سیستم برفک زدایی شما کار می کند؟

یخچال شما به احتمال زیاد شامل یک سیستم نوفراست است که شامل یک تایمر یخ زدایی است که به سیستم دستور می دهد چندین بار در طول روز کار  کند. هدف این سیستم حذف یخ زدگی از مناطقی است که ممکن است در آن تجمع کرده و مشکلاتی را در یخچال و فریزر شما ایجاد کند.

اگر در یخچال خود یخ زدگی مشاهده کردید یا در پشت یخچال و فریزر خود یخ زدگی مشاهده کردید ، به احتمال زیاد سیستم یخ زدایی و برفک زدایی  مشکل دارد. این قطعاً نوعی از مشکل است که باید توسط یک تکنسین آموزش دیده که دارای تخصص و قطعات لازم برای رفع سریع این مشکل است ، برطرف شود.

همانطور که قبلاً گفتیم ، این مشکلی است که ممکن است در ابتدا بدیهی به نظر نرسد. اگر یخ زدگی در هر نقطه از سیستم شما در حال افزایش است ، فریزر شما همچنان باید به درستی کار کند اما یخچال شما گرم می شود.

زمان تماس با کارا امداد است

بیشتر اوقات ، هنگامی که فریزر سرد است اما یخچال سرد نیست ، قطعاً این موضوعی است که بهتر است به دست تکنسین های حرفه ای تعمیر شود. اگر تمیز کردن فریزر و جابجایی وسایل مشکل را حل نمی کند ، وقت آن است که با متخصصان کارا امداد صحبت کنید.

  • ما کل هفته از ساعت 8 صبح تا 9 شب در خدمت شما هستیم
  • ما تکنسین های  متخصص جمع آوری کرده ایم که می توانند هر مشکلی را برطرف کنند
  • شرکت کارا امداد پیشرو در تعمیر یخچال و فریزر است که میتواند
  • کار را سریع و صحیح انجام دهد تا در وقت با ارزش شما صرفه جویی شود

ما سالها تجربه در این زمینه داریم. تکنسین های پیشرو در صنعت ما به طور کامل مجهز هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل در یخچال و یا  یخچال فریزر خراب و یا غیر قابل کارآمد، رسیدگی کنند. اولین قدم تماس با ما یا پر کردن فرم درخواست تعمیر است که می توانید با ما در ارتباط باشید. برای تعمیر لوازم خانگی در تمامی مناطق و خدمات یک روزه با ما در تماس باشید.

کارا امداد افتخار می کند تا تمامی تعمیرات لوازم خانگی را به مدت ۹۰ روز ضمانت کند تا خیالتان از بابت کارها راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا