تعمیر یخچال

دلایلی که سبب نشت آب از یخچال می شود+ راه حل

مشکلاتی که ممکن است به دلیل نشت آب یخچال پیش بیاید همیشه غیر منتظره است…

آیا تا به حال برای خوردن یک میان وعده نیمه شب به آشپزخانه رفته اید تا وقتی به یخچال نزدیک شدید متوجه شوید که پاهای شما خیس شده است؟

در حالی که ممکن است تصور کنید که شخصی آب روی زمین ریخته باشد. ممکن است بخواهید آنچه پیش از آن رخ داده است را بررسی کنید.

نشت آب علاوه بر ایجاد نگرانی از شوک الکتریکی ، خطر لغزش یا آسیب های جبران ناپذیر دیگر، می تواند نشانه ای از نقص جدی یخچال باشد. برای جلوگیری از هر یک از خطرات، مشکل نشت آب یخچال باید فوراً برطرف کنید.

چه عواملی باعث نشت آب در یخچال می شود

قبل از اینکه یخچال خود را برا سرویس و تعمیر باز کنید ، این موارد را در نظر بگیرید:

تکنسین های کارا امداد در تعمیر انواع برندها ، مدل و انواع یخچال و فریزر متخصص هستند ، اما دانستن اینکه نشت آب از کجا ناشی و باعث ایجاد این مشکل در یخچال می شود ، در کمترین زمان می توانید تشخیص دهید. وجود آب در این مناطق از یخچال به احتمال زیاد به مشکلات خاصی اشاره می کند که باعث نشت یخچال می شود:

  • نشت آب در داخل – مشکل خط تخلیه یخ زدایی داخلی
  • نشت آب عقب – مشکل از یخ ساز یا خط لوله آب است.
  • نشت آب جلو – مسدود شدن لوله تخلیه.
  • نشت مرکز پایین – مشکل آبگیر.

اگر می خواهید بدانید چگونه یخچال که نشتی دارد را تعمیر کنید ، این مشکلات رایج نشتی را بررسی کنید:

مسدود شدن تخلیه یخ زدایی یخچال

اگر آب در یخچال به داخل نشت می کند ، احتمالاً دچار عیب در یخ زدایی فریزر شده اید. فریزرهای امروزی بر روی چرخه انجماد و یخ زدایی کار می کنند ، به این معنی که دائما در حال تولید برودت است. رطوبت اضافی به سمت تخلیه یخ زدایی حرکت می کند و توسط ظرف تخلیه پشت یخچال جذب می شود.

تخلیه کوچک می تواند به راحتی با ذرات غذا ، تکه های یخ مسدود شود ، یا می تواند منجمد شود. با تجمع آب آن بخش از چرخه یخ زدایی ، می تواند باعث این شود که از یخچال خارج شده و به کف زمین بریزد. اکثر خطوط تخلیه در پشت کشوها قرار گرفته اند. اگر می توانید بالای خروجی تخلیه را به راحتی بردارید ، آن را از نظر گرفتگی بررسی کنید. اغلب شستشوی تخلیه با آب گرم خط را پاک می کند. اگر این اتفاق نیفتاد ، برای بررسی بیشتر با یک متخصص تماس بگیرید.

خرابی شیر آب یا لوله

نشت آب در پشت یخچال شما عموماً مربوط به سوپاپ آب یا خرابی لوله است که برای کار به دستگاه پخش آب یا یخ ساز متصل شده است. رفع این مشکل را معمولاً یک تکنسین دارای مجوز می تواند انجام دهد ، اما می توانید با مشخص کردن ناحیه ای که نشت می کند ، در وقت خود صرفه جویی کنید.

برای از بین بردن خطر برق گرفتگی ، یخچال خود را از دیوار دور کرده و آن را از برق بکشید. ابتدا خط آب را از دیوار به دستگاه بررسی کنید. آیا در محل اتصال مرطوب است یا آب از لوله عبور می کند؟ در مرحله بعد ، به خط آب پایین یخچال که به پشت فریزر متصل می شود ، نگاهی بیندازید. آیا آب روی زمین است؟ آیا از نقطه آب می چکد؟

سوئیچ برقی شیر آب یخچال را با باز و بسته شدن در صورت نیاز کنترل می کند. این محل نشت یک یخچال معمولی می تواند باشد و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. خرابی سوپاپ در دیواری که به یخ ساز و آب سرد کن وصل می شود نیز می تواند مشکل و منبع نشتی باشد. به دنبال سوراخ یا نقاط مرطوب باشید. اگر این مناطق به درستی کار کنند باید کاملاً خشک باشند.

آخرین چک – مطمئن شوید که خط لوله محکم شده است و مستقیماً به کف نشت نمی کند.

در صورت مشاهده نشت یا سوراخ در نزدیکی شیر آب یا لوله ها ، بهتر است با یک متخصص خدمات تماس بگیرید تا مشکل یخچال را برطرف کند. در صورت تعویض لوله های آب ، حتما فیلتر را نیز تعویض کنید.

اتصال فیلتر آب دلیل نشت آب از یخچال

بسیاری از یخچال ها نیاز به استفاده از فیلتر آب دارند که باید هر 6ماه تعویض شود. متأسفانه ، این می تواند منبع نشت آب به دلایل مختلف باشد:

  • اتصال ضعیف بین فیلتر و خط تغذیه
  • نصب نامناسب
  • اندازه نادرست
  • مدل اشتباه
  • پیچ و مهره آن شکسته باشد

در هر یک از این موارد ، متوجه آب می شوید که از قسمت خارج فیلتر به داخل یخچال می ریزد. سعی کنید فیلتر را با مدل توصیه شده سازنده یخچال جایگزین کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، برای ارزیابی و تشخیص با یک شرکت تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

خرابی واشر (لاستیک)درب مسبب نشت آب از یخچال

به طور شگفت انگیزی ، آب جمع شده زیر یخچال شما ممکن است ناشی از نشتی نباشد ، اما سبب آن آب بندی نادرست درب یخچال باشد. اگر لاستیک درها خراب شود ، یخچال شما به طور مداوم کار می کند. این امر منجر به جمع شدن برفک روی لوله  ها و در نهایت نشت آب از یخچال روی زمین می شود.

سعی کنید واشرها را با آب گرم و صابون بشویید تا رسوبات و باقی مانده های چسبناک را از بین ببرید. همچنین ، مطمئن شوید که یخچال شما کمی به عقب متمایل شده است (برای انجام این کار می توانید پاهای قابل تنظیم را پایین بیاورید.) اگر به جلو متمایل شده باشد ، ممکن است درب به درستی بسته نشود. بررسی کنید که پیچ و مهره هایی که در (های) یخچال را نگه می دارند محکم بوده و در را در محل خود نگه داشته اند. مهر و موم درهای پاره شده یا فرسوده باید تعویض شود.

در اینجا چند مشکل نادر دیگر نشتی آب از یخچال را بررسی می کنیم:

تشتک تخلیه ترک خورده یا نامناسب

در طول چرخه یخ زدایی ، آب یخچال شما به طور منظم در یک ظرف تخلیه زیر دستگاه شما تخلیه می شود. این باعث می شود آب داخل یخچال جمع نشود. فن کندانسور هوای گرم را در قاب می دمد و هرگونه آب اضافی قبل از سرریز شدن عموماً تبخیر می شود.

در حالی که بسیار غیر معمول است ، گاهی اوقات یک ظرف تخلیه ترک می خورد یا آسیب می بیند. همچنین می تواند به طور نامناسب نصب شود تا آب به کف تخلیه شود. قاب را بیرون بیاورید و از نظر شکاف یا سوراخ آن را بررسی کنید. یک ظرف تخلیه آسیب دیده باید در اسرع وقت تعویض شود تا خطر سرریز شدن آب و برق گرفتگی کاهش یابد.

لوله های یخ ساز شل یا آسیب دیده

اگر همه گزینه های دیگر را بررسی کرده اید و یخچال شما هنوز نشت می کند ، به یخ ساز خود نگاهی بیندازید. این معمولاً جای نگرانی نیست ، اما خط آب یخ ساز ممکن است شل شده یا دچار پیچ خوردگی شود. مهر و موم ها و شیلنگ های پلاستیکی نیز می توانند با افزایش سن دچار پارگی  شده و منجر به نشت آب از یخچال شوند.

پشت یخچال خود را نگاه کنید و تمام طول خط آب ورودی به یخ ساز را بررسی کنید. اتصالات را نیز بررسی کنید و علائم رطوبت را مشاهده کنید. هر گونه اتصال شل را محکم کنید. اگر هنوز مشکل برطرف نشد ، با کارا امداد تماس بگیرید. یک تکنسین  ماهر از دستگاه شما بازدید می کند و راه حل مقرون به صرفه ای برای مشکل شما ارائه می دهد.

اگر مطمئن نیستید:

گاهی اوقات تعیین منبع دقیق نشت یخچال دشوار است ، بنابراین ممکن است ارزیابی حرفه ای از خدمات تعمیر لوازم خانگی توسط کارا امداد ضروری باشد.

اگر شک دارید که مایع کف شما آب نیست ، بلکه احتمالاً مبرد است ، ضروری است که بلافاصله با یک تکنسین تماس بگیرید. در طول فرآیند تبرید ، مخلوط بارها بین مایع و گاز تغییر می کند. اگر این ماده سمی در خارج از یخچال نشت کند ، می تواند خطرات قابل توجهی برای کودکان و زنان باردار ایجاد کند و باید فوراً برطرف شود.

آب از یخچال شما نشت می کند؟

نگران نباشید ، ما کمی با هم  فاصله داریم.
همین حالا درخواست تعمیر یخچال کنید.

عیب یابی یخچال شما ممکن است کمی طول بکشد ، اما با استفاده از این راهنمای ساده ، دستگاه در مدت زمان کوتاهی به درستی کار می کند. اگر در مورد تعمیر و نگهداری یخچال سوالی دارید یا نیاز به بازدید از خدمات دارید ، امروز با کارا امداد تماس بگیرید. برای راحتی شما ، تعمیر یخچال همان روز در تمامی مناطق  در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا