تعمیر یخچال

تعمیر یخچال و فریزر الکترواستیل در تهران

تعمیر یخچال و فریزر الکترواستیل و عیب یابی در تهران در سریعترین زمان ممکن توسط گروه تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد صورت می گیرد.

یخچال و فریزر لوازم ضروری برای هر خانه برای صرفه جویی در زمان و هزینه است. ظرفیت مدیریت آن به ویژه در مورد تازه نگه داشتن مواد فاسدشدنی قابل توجه است. با این حال، آنها گاهی اوقات خراب و معیوب می شوند. بنابراین، ممکن است لازم باشد مشکلات رایج تعمیر یخچال الکترواستیل را بدانید.

هرگز احساس خوبی نیست که متوجه شوید یخچال الکترواستیل شما خراب است و مواد غذایی شما ممکن است فاسد شوند. به طور مشابه، فهمیدن ناگهانی این که آب سردی برای رفع تشنگی وجود ندارد، می تواند برای شما ناامید کننده باشد.

یخچال های الکترواستیل مستعد ارور و خطاهای مختلف هستند و برخی از عیوب ممکن است خفیف تر از بقیه باشند. برای عیوب خفیف تر، ممکن است بتوانید خودتان آنها را برطرف کنید. در همین حال، ایرادات پیچیده ممکن است به تخصص یک تکنسین تعمیر یخچال نیاز داشته باشد.

در اینجا، ما شما را با 10 مشکل یخچال الکترواستیل آشنا می کنیم. همچنین، نحوه تشخیص مشکل یخچال را توضیح خواهیم داد. علاوه بر این، ما راه‌حل‌های سریعی را برای مشکلات خفیفی که ممکن است یخچال شما ایجاد کند، توضیح خواهیم داد.

پس بزن بریم!

1. تجمع یخ در یخ‌ساز یخچال فریزر الکترواستیل

این مشکل در اکثر یخچال ها یک مشکل معمول است. خوشبختانه، اگر یخچال فریزر الکترواستیل شما به این تعمیر نیاز دارد، می توانید خودتان آن را انجام دهید.

یخ‌ساز شما باید بتواند باز و بسته شود تا یخ از آن بریزد. همچنین درب باز و بسته کننده به درب دمپر معروف است. معمولاً درهای دمپر موادی در لبه‌های خود دارند که باعث می‌شود یخ‌های راه را مسدود کنند. بنابراین، هنگامی که مواد پوشش دمپر دچار فرورفتگی یا کثیف شدن می شود، معمولاً یک نقص وجود دارد.
فرورفتگی در آستر درب دمپر معمولا باعث بسته شدن شل آن می شود. شلی بیشتر باعث می شود هوای مرطوب وارد محفظه فریزر شود. بنابراین، نسخه یخ زده هوای ورودی به یخ زدگی تبدیل می شود. در نتیجه، مشکلات خنک کننده و جریان هوا بوجود می آیند.

اگر در یخچال فریزر الکترواستیل خود دچار یخ زدگی شدید، قسمت های شل لبه های درب دمپر خود را بررسی کنید. معمولاً علت تجمع یخ کثیف بودن آستر دمپر درب است. بنابراین، فقط در چنین مواردی باید پاکسازی کنید. با این حال، ممکن است در صورت شکسته شدن پوشش دمپر، به خدمات تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل نیاز داشته باشید.

تعمیرات یخچال فریزر الکترواستیل

2. تعمیر یخچال الکترواستیل که به جای خنک کردن منجمد می کند

این عنوان نیز یکی از رایج ترین مشکلات تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل است.
این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که متوجه می‌شوید غذای شما به جای سرد کردن، منجمد می‌شود. ترموستات یخچال الکترواستیل معمولاً در اینجا مشکل دارد زیرا دمای یخچال را کنترل می کند.ترموستات کنترل موتور اواپراتور و کمپرسور را بر عهده دارد. بنابراین، در صورت خرابی ترموستات، یخچال ممکن است شدیدتر از حد معمول کار کند. شدت حاصل باعث سرد شدن بیش از حد یخچال و یخ زدن مواد غذایی می شود.
ابتدا دکمه ترموستات را از بالاترین به پایین ترین حالت بچرخانید. هنگامی که در هر دو جهت می چرخید، به ویژه برای یک کلیک گوش دهید. اگر صدای کلیک بشنوید احتمالاً ترموستات شما در وضعیت خوبی قرار دارد. بنابراین فقط آن را به دمای انتخابی خود ریست کنید.

اما ممکن است لازم باشد ترموستات را با یک مولتی متر تست کنید اگر صدای کلیکی نشنیدید. مولتی متر معمولاً ترموستات را از نظر تداوم و سالم بودن بررسی می کند. بنابراین، اگر ترموستات شما تداوم را نشان نمی دهد، ممکن است نیاز به تماس با یک تکنسین تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل داشته باشید. یا اگر می توانید ترموستات را تعویض کنید.

3. تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل که به صورت مداوم کار می کند

یک یخچالی که دائما کار می کند به این معنی است که مصرف انرژی شما در حال افزایش است. به همین ترتیب، صورت حساب برق شما نیز به سرعت افزایش می یابد.

چندین چیز باعث می شود یخچال های الکترواستیل بی وقفه کار کنند. یکی از دلایل مهم تجمع کثیفی در اطراف کویل های کندانسور است. بنابراین، ابتدا یخچال خود را قبل از انجام هر گونه تمیزکاری از برق بکشید.
علاوه بر این، کویل های کندانسور را دقیقاً در پشت یخچال خود خواهید یافت. یک گریل معمولاً محفظه خود را محافظت می کند. برای دسترسی به کویل های کندانسور، گریل را از پشت شل یا باز کنید. پس از آن، می توانید از یک جاروبرقی پارچه ای یا کوچک استفاده کنید تا زباله های انباشته شده روی کویل ها را پاک کنید.

پس از اتمام کار، گریل را برگردانید و یخچال را دوباره به برق وصل کنید. این گزینه در اکثر مواقع تاثیر می گذارد. با این حال، هنوز این احتمال وجود دارد که این روش تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل برای شما مفید نباشد. بنابراین، ممکن است مجبور شوید یک قطعه معیوب را با کمک تکنسین یخچال الکترواستیل تعویض کنید.

تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل

4. برطرف کردن نشت آب در یخچال فریزر الکترواستیل

این مشکل یخچال یکی از رایج ترین مشکلات تعمیر یخچال الکترواستیل است. به خصوص به دلیل پتانسیل آن برای ایجاد حوادث خانگی مشکل ساز است. به عنوان مثال، هر کسی می تواند بلغزد اگر آب به زمین نشت کند و آنها ندانند. با دویدن کودکان در چنین مجاورتی می تواند وحشتناک تر باشد.
این مشکل نیز ممکن است حل شود زیرا ممکن است بیش از یک علت داشته باشد. با این حال، شایع ترین علل نیز راه حل های سریع دارند.

یکی از دلایل اصلی نشت آب در کف انسداد زهکشی یخ زدایی است. یخچال و فریزرها معمولاً زهکشی یخ زدایی خود را مستقیماً روی شیب فریزر از پشت فریزر قرار می دهند. در نتیجه، ذرات غذا و سایر کثیفی ها به راحتی در زهکشی ریخته و آن را مسدود می کند.
مسدود شدن کثیفی به ناچار منجر به تجمع یخ و نشت آب می شود. خوشبختانه، می‌توانید با رفع گرفتگی سوراخ با آب گرم نسبتاً سریع، این مشکل را برطرف کنید. علاوه بر این، می توانید از یک ابزار انعطاف پذیر طولانی مانند پاک کننده های لوله برای پشتیبانی از فرآیند گرفتگی استفاده کنید.

گاهی اوقات، گرفتگی ممکن است بیش از حد جامد باشد که تعمیر فوق حل نشود. بنابراین، ممکن است مجبور شوید به رفع گرفتگی دستی متوسل شوید. رفع گرفتگی دستی به سادگی شامل از بین بردن گرفتگی جامد از طریق دم شلنگ تخلیه است.
پس از رفع گرفتگی، قبل از نصب مجدد، شیلنگ تخلیه را با استفاده از صابون و آب داغ تمیز کنید.

شیر قطع معمولاً پشت یخچال الکترواستیل، زیر سینک یا زیرزمین یخچال شما قرار دارد. پس از یافتن، از بسته شدن شیر اطمینان حاصل کنید و خطوط تامین را بازرسی کنید. شکستگی یا پارگی به این معنی است که ممکن است نیاز به تغییر خطوط تامین آب به یخچال داشته باشید.
در نهایت، اگر نمی توانید راهی برای رفع این تعمیرات پیدا کنید، به سادگی با یک تکنسین تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل تماس بگیرید. خوشبختانه، شما هنوز هم می توانید غذاهای خود را حتی با آسیب خط آب حفظ کنید. فقط دستگاه پخش یخ/آب شما کار نمی کند.

5. رفع مشکل تشکیل یخ در یخچال فریزر الکترواستیل

تشکیل یخ در فریزر الکترواستیل معمولاً نشانه مسدود شدن زهکشی یخ زدایی هستند. همچنین ممکن است گاهی اوقات باعث ریزش آب در یخچال شود. خوشبختانه، شما به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید. این مشکل یکی از ساده ترین راه حل ها را برای مشکلات رایج یخچال الکترواستیل دارد.

به سادگی مواد غذایی خود را در این فاصله از یخچال منتقل کنید. پس از آن، یخچال را از برق بکشید و اجازه دهید یخ زدایی شود.
برای خلاص شدن از شر صفحات یخ می توانید اقدامات پیچیده تری انجام دهید. این کار را با برداشتن دیواره پشتی قسمت فریزر انجام دهید. پس از آن، ذرات غذا را بررسی کنید که سوراخ زیر کویل های اواپراتور را مسدود کرده باشد. در نهایت، در صورت عدم رفع مشکل، خدمات تعمیر یخچال الکترواستیل را در نظر بگیرید.

6. تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل که روشن نمی شود

یکی دیگر از مشکلات رایج تعمیر یخچال الکترواستیل، روشن نشدن یخچال است. ممکن است چند دلیل وجود داشته باشد که یخچال روشن نشود. اما یکی از دلایل رایج خرابی یخچال، خازن معیوب است.

معمولاً ترموستات به خازن سیگنال می دهد تا کمپرسور را تحریک کند. این تحریک همان چیزی است که چرخه های تبرید را در یخچال ها آغاز می کند. با این حال، خازن معیوب به این معنی است که هیچ ماشه ای برای تبرید و گاهی اوقات احتراق وجود ندارد.
علاوه بر این، ترموستات معیوب می تواند منجر به ناکارآمدی یخچال شود. این نقص به این دلیل است که ترموستات آغازگر فرآیند احتراق یخچال است. به احتمال زیاد به یک تکنسین تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل برای رفع این مشکل نیاز خواهید داشت.

7. تعمیر آبسردکن یخچال الکترواستیل

سه عامل می تواند باعث از کار افتادن آب سردکن یخچال شما شود.
اولاً، ممکن است لوله آب یخ زده شما در درب باشد. برای اطمینان کافی است لوله را از پایه در خارج کرده و هوا را به داخل آن بدمید. ناتوانی هوا در عبور آزادانه از آن به این معنی است که لوله یخ زده است. فقط آن را با ذوب انجماد لوله رفع کنید.

وقتی دمای فریزر خود را به اندازه کافی تنظیم کنید، به سختی این مشکل دوباره تکرار می شود. صفر تا ده درجه باید انجام دهید. هر چیزی پایین تر، خط آب شما را یخ می زند.
به طور مشابه، یک شیر آب معیوب می تواند باعث خرابی بخش یخچال الکترواستیل شود. این شیر ورودی محل عبور آب به داخل دیسپنسر است. بنابراین، یک شیر با فرورفتگی باعث می شود که دریچه آب بسته بماند. در همین حال، عجله نکنید که دریچه آب بد است. بنابراین، اگر به طور متوسط ​​20 psi است، معادله فشار آب به شیر آب را بررسی کنید.

8. سرریزی یخ از قسمت یخساز یخچال فریزر الکترواستیل

گاهی اوقات، اینطور نیست که یخچال شما از کار افتاده باشد. ممکن است یخ ساز تازه سرریز شده باشد. ناراحت نباشید یکی از رایج ترین مشکلات تعمیر یخچال الکترواستیل است. همچنین ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.
با این حال، دریچه ورودی آب علت اصلی سرریز شدن یخ ساز است. شیر آب به سختی به طور کامل بسته می شود حتی زمانی که برق قطع شود. این نیمه بسته شدن به این دلیل است که فشار آب کمتر از حد نیاز است.

موارد فوق باعث نشت آب در یخ ساز و سرریز شدن یخ ساز می شود. برای حل این مشکل، فشار آب را روی حداقل 20 psi  تنظیم کنید.
در نهایت، اگر فشار آب روی 20psi  تنظیم شده است و همچنان سرریز یخ ساز را تجربه می کنید، تناسب فشار آب را بررسی کنید. ممکن است شیر ​​آب شما معیوب باشد. بنابراین ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید.

9. رفع مشکل یخچال فریزر الکترواستیل که خنک نمی کند

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات تعمیر یخچال الکترواستیل، خنک نشدن یخچال است. در این صورت سردی یخچال شما کمتر و کمتر می شود. این موضوع معمولا منجر به فاسد شدن سریع مواد غذایی شما می شود.

اما گاهی اوقات به راحتی می توانید خودتان این مشکل را برطرف کنید. ابتدا بررسی کنید که آیا دیوارهای آلومینیومی فریزر یا یخچال شما سرد است یا خیر. اگر هوا سرد است، به صدای موتور اواپراتور گوش دهید. اگر موتور اواپراتور به سختی صدا می دهد، احتمالا مشکل همین است.
کمپرسور مکان بعدی برای بررسی کارکرد موتور اواپراتور است. کمپرسور از سیم پیچ هایی تشکیل شده است که معمولا گرما منتشر می کنند. بنابراین بررسی کنید که آیا کثیفی وجود ندارد که سیم پیچ ها را خفه کند. اگر وجود دارد، به سادگی سیم پیچ ها را تمیز کنید.
لطفاً هنگام تلاش برای تمیز کردن قسمت کویل، مطمئن شوید که یخچال را خاموش کرده اید. همچنین، اگر بعد از امتحان گزینه‌های تعمیر خانگی یخچال مشکل همچنان ادامه داشت، از یک تکنسین تعمیرات کمک بگیرید تا مشکل را برطرف کند.

10. مشکل صدای زیاد در یخچال الکترواستیل

صدای زیاد از یخچال و فریزر در میان مشکلات رایج تعمیر یخچال الکترواستیل بسیار عجیب است. شما به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که چه زمانی یخچال شما عجیب به نظر می رسد.

ابتدا باید مکان صدا را پیدا کنید. مثلا از پایین یا داخل یا پشت یخچال؟
ممکن است متوجه شوید که یک ظرف تخلیه شل دلیل صدای ناخوشایند یخچال است. برای رفع این مشکل کافی است تابه را با تسمه یا پیچ و مهره‌های آن به جای خود ببندید. آرامش باید پس از آن بازگردد.

در همین حال، می توانید نویز را به صورت صداهای خراشیدن یا ضربه زدن نیز کشف کنید. باز هم، ممکن است یک تایمر یخ زدایی معیوب باشد. سپس، یخ زدگی ناخواسته را در گوشه های فریزر بررسی کنید. اگر یخ زدگی پیدا کردید، این نشانه خرابی تایمر است.
علاوه بر این، مدت زمان ماندگاری صدای بلند ضربه زدن یا خراشیدن را کنترل کنید. اگر نویز تا یک ساعت یا چند روز طول بکشد، تایمر نیاز به تعویض دارد. برای راهنمایی بیشتر با یک تکنسین تعمیرات یخچال الکترواستیل تماس بگیرید.

همچنین، ممکن است لازم باشد فن های کندانسور را چک کنید که آیا صدا از پشت است. با این حال، لطفا توجه داشته باشید که برخی از یخچال ها با فن های کندانسور ساخته نمی شوند. بنابراین، اگر مال شما یکی از این موارد عجیب و غریب است، لازم نیست نگران این گزینه تعمیر باشید.
با این وجود، فن های کندانسور را درست در پشت پنل دسترسی (بیرون یخچال) خواهید دید. می توانید با یک پارچه یا برس نرم تمیز کنید. در صورتی که بعد از این مدت صدا ادامه پیدا کرد، ممکن است به یک تکنسین حرفه ای تعمیر یخچال الکترواستیل نیاز داشته باشید تا یخچال شما را بررسی کند.

جمع بندی – تعمیرات یخچال فریزر الکترواستیل در تهران

یخچال وسایل راحتی هستند که هر خانه ای باید داشته باشد. با این حال، آنها نیز در معرض آسیب و تصادف هستند. چنین مشکلات رایج تعمیر یخچال الکترواستیل هدف این مقاله است.
علاوه بر این، لازم نیست وقتی یخچال شما خراب می شود، نگران شوید. این ادعا در برجسته کردن دلایل مشکل یخچال مشهود است.

علاوه بر این، ما به سؤالاتی مانند، چگونه یخچال الکترواستیل خود را تعمیر کنم؟ چنین پاسخ هایی را در راه حل های مشکلات رایج یخچال در بالا پیدا خواهید کرد.
با این حال، مواقعی وجود دارد که یخچال شما از تمام گزینه های تعمیر یخچال که به صورت خانگی در اختیار شماست، سرپیچی می کند. ناراحت نباشید به سادگی با تعمیر لوازم خانگی کارا امداد تماس بگیرید. ما از تکنسین های حرفه ای تعمیر یخچال خود خواهیم خواست تا به منزل شما مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا