تعمیر یخچال

دلایل متداول نشت آب یخچال سامسونگ+راه حل

سامسونگ یکی از شرکت های لوازم الکترونیکی گسترده در سراسر جهان است. لوازم خانگی آشپزخانه و لباسشویی آن تقریباً در هر خانه ای یافت می شود. یخچال های سامسونگ نیز مستثنی نیستند. اگرچه کیفیت آنها به اندازه کافی بالا است ولی ممکن است مشکلاتی رخ دهد. شما می توانید با رایج ترین مشکلات یخچال مواجه شوید ، مانند صدای بلند یخچال ، نشت آب یخچال ، سرد نشدن یخچال و سایر مشکلات. می توانید در مورد مشکلات یخچال و عیب یابی سامسونگ در این مقاله و مقالات دیگر بیشتر بخوانید. یکی از مشکلاتی که اغلب مشاهده می شود ، نشت آب یخچال سامسونگ است.

به نظر ما ، شما می توانید مشکلات یخچال را خودتان تعیین کرده و حل کنید ، اما منطقی نیست. بسیاری از مسائل عیب یابی به دانش و مهارت خاصی نیاز دارند. در این صورت ، بهتر است که با تعمیرکاران حرفه ای یخچال در کارا امداد تماس بگیرید. با داشتن چندین سال تجربه در تعمیر لوازم خانگی سامسونگ ، مطمئناً در اسرع وقت بهترین خدمات را دریافت خواهید کرد.

نشت آب یخچال سامسونگ: دلایل متداول و عیب یابی

یخچال یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه است و همیشه در حال کار است. بنابراین ، مطمئناً به درستی کار می کند. تا زمانی که به این مسئله رسیدگی نکنید ، خیلی اهمیت نمی دهید. هنگامی که یخچال سامسونگ شما در حال نشت آب است ، ابتدا باید دلیل و محل نشت را کشف کنید.

تعیین منبع نشت آسان نیست ، اما خود نشت می تواند برای آسیب های احتمالی جدی نگران کننده باشد. با تجربه کارشناسان سامسونگ ، ما رایج ترین دلایلی را پیدا می کنیم که عیب یابی علت نشت آب یخچال های سامسونگ را ساده می کند:

نشت آب یخچال به داخل یخچال

اگر متوجه شدید که یخچال شما در داخل فریزر آب نشت می کند ، به دلایل زیر که منجر به نشت می شود توجه ویژه ای داشته باشید.

 • فیلتر آب:
  اگر فیلتر آب به درستی روی بدنه فیلتر نصب نشده باشد ، می تواند یکی از مسائل باشد. در غیر این صورت ممکن است آب از آن نشت کند. علاوه بر این ، ممکن است سر فیلتر آب ترک خورده یا مهر و موم پاره شده یا از بین رفته باشد. در این حالت ، سر فیلتر آب و محفظه فیلتر آب را از نظر ترک یا آسیب های دیگر بررسی کنید. اگر در یکی از آنها چیزی پیدا کردید ، سر یا محفظه را تعویض کنید.
 • مسئله تراکم برودت و برفک:
  تراکم برفک در تمام سطوح داخل یخچال جمع می شود. وقتی مقدار کافی از آن وجود داشته باشد ، شروع به چکیدن می کند. علاوه بر این ، اگر عادت دارید اقلام گرم را مستقیماً از اجاق گاز منتقل کنید ، ممکن است متوجه رطوبت در کناره های یخچال شوید. اما رایج ترین منبع تراکم ، ورود هوای خارج از طریق گسکت(لاستیک) فرسوده  در یخچال است که به درستی آب بندی نشده است.
 • مخزن آب یخچال
  مونتاژ مخزن آب می تواند مکانی باشد که می توانید از نشتی آن مطلع شوید. شما باید مجموعه مخزن آب را برای نشتی بررسی کنید. اما به خاطر داشته باشید که اگر نشت بسیار کوچک باشد پیدا کردن آن دشوار خواهد بود. اگر موفق به کشف نشت شدید ، مخزن آب را تعویض کنید. سعی نکنید مخزن آب را با چسب بچسبانید ، این بسیار خطرناک است.

نشت آب یخچال در کف

 • شیر ورودی آب:
  هنگامی که شیر ورودی آب باز می شود تا آب به آن برسد ، مشکل را می توان در توزیع کننده تشخیص داد. اگر سوپاپ ورودی آب ترک خورده یا دارای اتصالی شل باشد ، آب از شیر می چکد. در اینجا شیر ورودی آب را برای هر گونه ترک مشاهده کنید. فراموش نکنید که مطمئن شوید که محکم به خط لوله آب بسته شده است.
 • خط آب یخ ساز:
  علاوه بر این ، مراقب خطوط آب و اتصالات دریچه ورودی آب در پشت یخچال فریزر باشید ، زیرا ممکن است شل شوند. بررسی کنید و تأیید کنید که اتصالات محکم هستند و دلیل نشتی نیستند. اگر آنها نیستند ، آنها را محکم کنید یا با ما تماس بگیرید.

قسمت تخلیه یخچال مسدود شده است

 • مسدود شدن تخلیه یخ زدایی:
  اگر در کشوهای خود آب پیدا کردید یا متوجه نشت آب یخچال روی زمین شدید ، ممکن است به دلیل گرفتگی تخلیه یخ زدایی باشد. یخچال های نوفراست مجهز به یک لوله تخلیه هستند که آب اضافی را درون ظرف تخلیه می ریزد. وقتی به ظرف می آید ، آب بخار می شود. با این حال ، اگر لوله تخلیه مسدود شود ، آب در نهایت سرریز می شود و باعث نشت می شود.
 • منجمد شدن تخلیه یخ زدایی:
  نکته دیگر این است که تخلیه یخ زدایی، یخ زده است. در این حالت ، آب از طریق تخلیه سرریز می شود و به قسمت پایین قطره می ریزد. در اینجا ، در صورت یخ زدگی ، باید تخلیه یخ زدایی را بررسی کنید. اگر یخ زده بود بایدیخ را ذوب کنید (برای اطمینان از پاک شدن توده یخ ، آن را با آب داغ بشویید).
 • ظرف تخلیه:
  یک ظرف دیگر تخلیه پلاستیکی است که می تواند شکسته شود. در این حالت ، نیاز به تعویض دارد. وقتی یخچال در حال نشت آب از بیرون است ، ممکن است به دلیل رطوبت بیش از حد باشد زیرا در ظرف تخلیه جمع شده و روی زمین سرریز می کند. در روزهای گرم ، رطوبت اضافی هوا می تواند به آب موجود در یخچال بیشتر بیافزاید و البته می تواند منجر به نشت شود. خالی کردن ظرف تخلیه می تواند به روند تبخیر کمک کرده و از نشت در روزهای گرم جلوگیری کند. بنابراین ، سعی کنید دمای آشپزخانه را با تهویه مطبوع حفظ کنید تا تجمع آب در یخچال شما کاهش یابد. اگر آشپزخانه در حال گرم شدن است ، هر از گاهی ظرف تخلیه را چک کنید و در صورت لزوم آن را خالی کنید تا از نشت جلوگیری شود.

با این حال ، اگر متوجه شدید که مخزن تخلیه ترک خورده است ، با اجرای چرخه یخ زدایی آب نشت می کند. بنابراین ، باید جایگزین شود.

یخچال و فریزر سامسونگ از سطح جلو به عقب تراز نیست

یکی دیگر از دلایل نشت آب یخچال سامسونگ که می توانیم به آن اشاره کنیم ، تراز کردن نامناسب است. یخچال و فریزر “درست تراز شده” از جلو به عقب تراز نیست. یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که قسمت جلویی باید کمی بالاتر از پشت باشد. اول ، این به درها کمک می کند تا خود به خود بسته شوند ، و ثانیاً به تخلیه کمک می کند. اگر یخچال به درستی تراز نشده باشد ، باید بیشتر خنک شود. این منجر به تجمع برفک اضافی در اطراف لوله های اواپراتور می شود و منجر به نشت آب بر روی زمین می شود.

سطح بندی یک فرآیند سخت نیست و شما می توانید آن را به تنهایی انجام دهید. پایه های یخچال سامسونگ در قسمت جلویی آن قرار دارد. باید پایه ها را به چپ یا راست بچرخانید تا سطح  به ارتفاع مناسب برسد.

کارا امداد قادر به حل نشتی آب یخچال سامسونگ است؟

کارا امداد چندین سال تجربه در سرویس و تعمیر یخچال سامسونگ دارد. ما به هزاران مشتری خود کمک کردیم و نظرات مثبتی در مورد حل مشکلات مربوط به یخچال دریافت کردیم. کارشناسان کارا امداد دائماً مهارت های خود را ارتقا می دهند و می توانند با هر مشکلی ، حتی با جدیدترین مدل های یخچال سامسونگ ، کنار بیایند. متخصصان واجد شرایط ما همیشه آماده هستند تا بهترین خدمات نگهداری و تعمیر یخچال سامسونگ را بدون تاخیر به شما ارائه دهند.

تیم پشتیبانی از مشتریان ما 7 روز در هفته در خدمت شماست تا به سوالات شما پاسخ دهد و با تعمیرکاران یخچال سامسونگ طبق برنامه شما قرار ملاقات بگذارد. دریغ نکنید از طریق تلفن یا ثبت سفارش تعمیر در سایت همین حالا با ما تماس بگیرید! خدمات ما را می توانید در تمامی نقاط تهران پیدا کنید.

لوازم آشپزخانه سامسونگ وسایل خوبی است اما مواقعی پیش می آید که به مشکل بخورند با درخواست سفارش تعمیر از کارا امداد از حرفه ای بودن و صلاحیت تکنسین های تخصصی یخچال ما لذت خواهید برد. کار خوب انجام شده شما را ناامید نمی کند. در صورت داشتن هرگونه نگرانی در مورد یخچال سامسونگ ، با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت به شما کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا