تعمیر یخچال

علت یخ زدن اواپراتور یخچال چیست؟ + راه حل رفع آن

علت یخ زدن اواپراتور یخچال چیست؟ آیا کویل اواپراتور یخچال شما یخ می زند؟ مقداری یخ روی یخچال کویل اواپراتور وجود دارد؟ یا فقط می خواهید بدانید که چگونه با کویل های فریزر برخورد کنید؟ خوب نگران نباشید، در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

کویل های اواپراتور کویل های کندانسوری هستند که یخچال را خنک می کنند. اینها در پشت یا در ته یخچال شما قرار دارند. برای اینکه به خوبی کار کنند، باید به درستی تمیز شوند، و دچار گرفتگی و یخ زدگی نشوند.

اجازه دهید دقیقاً به نحوه یخ زدایی کویل های اواپراتور یخچال یا فقط یخ زدن کویل اواپراتور فریزر بپردازیم. در صورتی نتوانید این مشکل را خود حل کنید می توانید برای تعمیر یخچال با کارا امداد تماس بگیرید.

علت یخ زدن اواپراتور یخچال چیست؟

کویل های فریزر دارای دینامیک روشن و خاموش هستند، به طوری که بخاری آن چندین بار در روز روشن و خاموش می شود تا یخ موجود جمع شده را یخ زدایی کند. با این حال، اگر کویل یخچال شما یخ زده است، این نشان دهنده این واقعیت است که کویل های فریزر شما همچنان یخ می زند و دیگر گرم نمی شود. در نتیجه کویل های یخچال شما یخ زده باقی می ماند و ذوب نمی شود.

با این اوصاف، میزان یخ زدگی روی کویل های فریزر تقریباً هیچ است! دمای معمولی و ایده آل کویل های فریزر شما باید 1- درجه سانتی گراد باشد.

چگونه یخ زدگی کویل های اواپراتور فریزر را از بین ببریم؟

یک روش سریع برای انجام این کار می تواند استفاده از حوله و خاموش کردن یخچال باشد. خاموش کردن آن باعث می شود تا گرما و هوای گرم در یخچال به گردش درآیند و کویل اواپراتور در حال یخ زدن یخچال یخ زدایی شود.
سعی کنید از حوله ها استفاده کنید و آنها را زیر یخچال قرار دهید تا آب ذوب شده از فریزر که در حال یخ زدن است جذب شود. ترموستات را روی صفر قرار دهید و برای بهترین نتیجه یخچال خود را خاموش کنید.

چگونه یخ زدگی کویل های اواپراتور یخچال را رفع کنیم؟

حال اگر کویل های شما یخ زده باشد به این معنی است که سیستم یخ زدایی معیوب است.
برای اینکه بفهمیم ترموستات یخچال شما خراب است یا خیر، به یک اهم‌متر نیاز داریم. در حالی که روی کویل اواپراتور یخچال خود یخ دارید، یخچال را خاموش کنید و ترموستات و بخاری را از برق بکشید.

این باید زمان مناسبی برای استفاده از اهم متر و تجزیه و تحلیل تداوم در سیم پیچ های فریزر باشد. اگر هیچ تداومی با استفاده از اهم متر در سرتاسر بخاری ثبت نکنید، این بدان معناست که بخاری شما خراب شده و باید تعویض شود.

از طرف دیگر، اگر ترموستات شما تداوم نداشته باشد، به این معنی است که ترموستات نیاز به تعویض دارد. هر دو، ترموستات و بخاری نقش مهمی در انجماد کویل اواپراتور در یخچال دارند.

هنوز هم با مشکل یخ زدن اواپراتور مواجه هستید؟

اگر مشکل یخ زدگی کویل اواپراتور شما طولانی شد، جای نگرانی نیست زیرا ممکن است به دلیل فن اواپراتور یخچال نیز باشد! به دلیل خاموش شدن فن یا ناتوانی در جابجایی هوای کافی، ممکن است باعث یخ زدن کویل های یخچال شود. برای مبارزه با این، سعی کنید فن را در حالی که در حرکت است بررسی کنید تا مطمئن شوید که آزادانه می چرخد ​​و توقف کوتاهی ندارد.

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشید می تواند این باشد که یخچال خود را هر 6 ماه یکبار سرویس کنید تا از یخ زدن کویل های یخچال جلوگیری کنید.

چگونه از شر یخ زدگی اواپراتور یخچال خلاص شویم

مراقبت از یخچال با انجام تعمیرات منظم می تواند عمر یخچال شما را افزایش داده و عملکرد دستگاه را بهبود بخشد. اکثر یخچال های جدید نیازی به یخ زدایی دستی ندارند زیرا دارای سیستم های یخ زدایی خودکار هستند که باعث کاهش یخ زدگی در اواپراتور یخچال می شود.

با این حال، یخچال های قدیمی نیاز به حذف دستی یخ از فریزر و کویل اواپراتور دارند. ایجاد یخ زدگی می تواند توانایی خنک کنندگی یخچال شما را کاهش داده و به واحدها آسیب برساند. سه روش وجود دارد که می توانید کویل های اواپراتور یخچال خود را یخ زدایی کنید.

یخ زدایی ترموستات

ترموستات یخچال را روی دمای دلخواه برای یخچال و هم برای فریزر تنظیم کنید.

یک قابلمه یا تابه را زیر لوله خروجی قرار دهید تا جریان آب را بگیرد. لوله خروجی در پشت دستگاه نزدیک به پایین قرار دارد. با رسیدن به دمای مطلوب، کمپرسور خاموش می شود و یخ زدگی در فریزر و کویل اواپراتور شروع به ذوب شدن می کند.

یخ زدایی دستی

هنگام انجام یخ زدایی دستی، باید یخ را از فریزر خارج کرده و تمام مواد غذایی را از دستگاه خارج کنید. سبدها و سینی ها را نیز از یخچال خارج کنید.

حوله ها را زیر دستگاه فشار دهید، به خصوص زیر در، بنابراین در طول فرآیند یخ زدایی آب جمع می شود.

ترموستات را روی صفر قرار دهید و سپس دستگاه را از برق بکشید. درها را باز کنید تا هوای گرم هم در یخچال و هم در فریزر جریان پیدا کند. داخل یخچال را خشک کنید و کویل های اواپراتور یخچال را نیز پاک کنید.

دستگاه را دوباره به برق وصل کنید و ترموستات را روی دمای دلخواه تنظیم کنید و بعد از اینکه دستگاه به دمای 4 درجه سانتی گراد یا کمتر از آن رسید، تمام مواد غذایی دوباره به یخچال منتقل کنید.

یخ زدایی بخاری

تمام مواد غذایی را به همراه تمام سبدها و سینی ها از یخچال خارج کنید. ترموستات را صفر کنید؛ این زمانی است که بخاری روشن می شود و هوای گرم را به داخل دستگاه می دمد.

درهای یخچال را باز کنید تا هوای گرم از داخل دستگاه عبور کند. سینی جمع آوری آب را در صورت نیاز خالی کنید. این سینی در پشت دستگاه نزدیک به پایین قرار دارد.

پس از اتمام فرآیند یخ زدایی، ترموستات را مجددا تنظیم کنید و صبر کنید تا دستگاه به دمای 4 درجه سانتی گراد یا کمتر از آن برسد قبل از اینکه مواد غذایی به یخچال برگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا