تعمیر یخچال

علائم خرابی ترموستات یخچال چیست؟ + تست سالم بودن ترموستات

آیا یخچال شما خیلی قدیمی است؟ آیا با یخچال با خود مشکلات مکرر مواجه هستید؟ شما به طور منظم مراقب و نگهداری سایر لوازم خانگی را انجام می دهید ، ولی یخچال اغلب به دلیل زمان صرف شده برای تمیز کردن مورد غفلت قرار می گیرد. با استفاده روزانه، یخچال شما مستعد خرابی های داخلی می شود و این زمانی است که برای رهایی از آشفتگی به دنبال تکنسین تعمیر یخچال می گردید. در این نوشته به بررسی علائم خرابی ترموستات یخچال  می پردازیم.

اگر ناگهان متوجه شدید که غذایتان آنقدر که انتظار داشتید خنک نیست یا نوشیدنی ها بوی بدی می دهند، به احتمال زیاد ترموستات یخچال شما خراب شده است.
بنابراین چگونه می توان تشخیص داد که ترموستات یخچال خراب یا آسیب دیده است؟ در این پست، چند علامت رایج که نشان می دهد یخچال شما از ترموستات معیوب رنج می برد را بررسی کرده ایم.

 یخچال شما به اندازه کافی خنک نیست ممکن است از خراب ترموستات باشد

اگر ناگهان متوجه شدید که مواد غذای یخچال شما آنقدر که انتظار داشتید خنک نیست یا دمای داخل یخچال شما مناسب نیست، ممکن است ترموستات ایراد داشته باشد. ترموستات دمای داخل یخچال را تنظیم می کند تا غذا و نوشیدنی ها را خنک نگه دارد. برای بررسی وضعیت فعلی ترموستات یخچال خود، می توانید درجه را بالا ببرید و منتظر بمانید تا دستگاه به طور خودکار روشن شود. اگر ترموستات روشن نمی شود، ممکن است در داخل یخچال شما خرابی های فنی وجود داشته باشد.

 اگر یخچال به طور غیرمعمول سرد می شود ممکن است از خرابی ترموستات باشد

اگر متوجه شدید که غذا در محفظه های دیگر منجمد می شود، این نشانه ای از خرابی ترموستات یخچال است. در این صورت، بهتر است به جای تعمیر ترموستات، تعمیرات یخچال را به کارا امداد بسپارید تا ترموستات را تعویض کنیم. قبل از اینکه با تکنسین های محل خود تماس بگیرید، می توانید یک بار دیگر ترموستات را با یک دماسنج دستگاه تست کنید تا وضعیت فعلی آن را بررسی کنید. به عنوان جایگزین، می توانید ترموستات را تا 2 درجه افزایش دهید و یک روز دیگر منتظر بمانید تا ببینید آیا غذا مثل قبل یخ می زند یا خیر. اگر هیچ نتیجه مثبتی پیدا نکردید، باید ترموستات را تعویض کنید.

 نوسان دمای داخل به علت خرابی ترموستات

ترموستات نقشی حیاتی در حفظ تعادل دمایی عالی در داخل یخچال شما دارد. دمای ایده آل برای سرد نگه داشتن غذا و نوشیدنی معمولاً بین 4 درجه سانتی گراد تا 7 درجه سانتی گراد است. این تعادل دمایی توصیه شده است که باید در داخل یخچال شما حاکم باشد. یک نوسان جزئی در دما می تواند باعث فاسد شدن غذا و رشد قارچ در داخل یخچال شود. مصرف مواد غذایی آلوده به باکتری می تواند منجر به مشکلات شدید سلامتی از جمله اسهال و حصبه شود. بنابراین، اگر متوجه رشد قارچ یا باکتری در مواد غذایی یخچالی خود شدید، برای تعمیر یخچال با ما تماس بگیرید.

 علائم خرابی ترموستات یخچال

وقتی صحبت از وسایل برقی به میان می‌آید، یخچال تا زمانی که خراب شود، امری عادی تلقی می‌شود. چیزهای زیادی در یخچال می‌گذاریم، اجزای فراوان همگی می‌توانند بر عملکرد یخچال تأثیر بگذارند، مانند مایع خنک‌کننده، کویل‌های کندانسور، مهر و موم درب، ترموستات و حتی دمای محیط در محیط خانه شما. مشکلات رایج شامل رفتار نامنظم ترموستات یا حتی خرابی کامل است. اما چگونه می‌ توان تشخیص داد که مشکل از خرابی ترموستات است و سایر قطعات مشکلی ندارند؟

 ترموستات یخچال: نشانه های خرابی

وقتی مواد غذایی فاسد شدنی قبل از اینکه از آنها انتظار می رود خراب شوند، وقت آن است که بررسی کنیم. یا شاید برعکس می شود. شاید کاهوی شما دارای تکه های یخ زده باشد و چیزهایی که باید به سادگی سرد باشند در حال غلیظ شدن به صورت لجن های نیمه یخ زده هستند.

گاهی اوقات، ترموستات های نادرست می توانند منجر به مواردی مانند روشن شدن موتور بیشتر از آنچه که باید شود، بنابراین صدای یخچال را نیز بیشتر می شنوید.

 آیا دقت ترموستات واقعا مهم است؟

با توجه به ایمنی مواد غذایی، دمای ثابت در داخل یخچال بسیار مهم است. اگر فریزر غذا را منجمد می‌کند ، حتی اگر آن را خیلی سرد منجمد کند (بله، ممکن است اتفاق بیفتد) خوب است زیرا فریزر یخ زده است، اما ناهماهنگی یخچال و داشتن قسمت های گرم می‌تواند منجر به بیماری‌های ناشی از فساد مواد غذایی و خراب شدن مواد شود. خیلی زود. این خرابی های نامرئی است که باعث هشدار می شود.

مشکل این است که ترموستات ممکن است دمای معمولی یخچال را نشان دهد، اما هنوز دقیق نیست. بنابراین چگونه می توانید دقت ترموستات را آزمایش کنید؟

 تست ترموستات

وقت آن است که کمی از علم استفاده کنید و ببینید آیا مشکل ترموستات است یا مشکل شما جای دیگری است. برای این کار به یک دماسنج دقیق خواندن فوری، نیاز دارید. ابتدا یک لیوان آب در یخچال و یک لیوان روغن خوراکی در فریزر قرار دهید (روغن یخ نمی‌زند و می‌توانید بعداً با آن بپزید). درها را ببندید و بگذارید چند ساعت یا یک شب بماند.

وقتی زمان گذشت و هر کدام به اندازه کافی سرد شدند تا دمای محیط یخچال و فریزر را منعکس کنند، سپس دمای هر لیوان را یادداشت کنید تا فراموش نکنید. اکنون ترموستات را مطابق با مشخصات دفترچه راهنمای یخچال خود تنظیم کنید. چند درجه سردتر یا گرمتر، هر آنچه که برای رسیدن به دمای مطلوب نیاز دارید. اکنون، دوباره زمان انتظار است ، 12 ساعت به آن فرصت دهید تا به دمای جدید برسد.

وقتی زمانش رسید دوباره دمای آب و روغن را اندازه بگیرید. با توجه به تنظیم ترموستات شما دما بالا رفت یا پایین؟ اگر چنین است، پس عالی است، شاید فقط لازم بود دما را تغییر دهید. اگر کنترل دمای یخچال کار نمی کند، ممکن است لازم باشد ترموستات خود را تعویض کنید یا از یک تکنسین سرویس بخواهید که از یخچال شما بازدید کند.

 اگر ترموستات کار می کند، پس…

اگر با تنظیم ترموستات محیط سردتر/کمتر مورد نظرتان را فراهم کرد، ممکن است مشکلات دیگری بر عملکرد یخچال شما تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که کویل های کندانسور در پشت یخچال شما با گرد و غبار پوشانده نشده اند، توری های هوا در داخل مسدود نشده باشند و درزگیرهای درب خوب و تمیز باشند. به یاد داشته باشید، حتی ناهموار بودن می تواند بر عملکرد یخچال تأثیر بگذارد.
اما اگر حداقل می دانید که ترموستات کار می کند، احتمال خرابی ترموستات را از لیست خارج کرده اید.

 خدمات تعمیر یخچال و ترموستات

آیا با علائم خرابی ترموستات یخچال  مواجه هستید؟ چگونه بر مشکل غلبه کنیم؟ مشکل شما با تعمیرات یخچال سریع خاتمه می یابد. تکنسین های کارآمد و متخصص ما می توانند با تعمیر یخچال آن را مانند روز اولش تعمیر کنند. با ما می توانید از تعمیرات حرفه ای و قابل اعتماد یخچال که مطابق با بالاترین استاندارد و کیفیت است، اطمینان داشته باشید.

وقتی یخچال شما ناگهان از کار می افتد، ما مشکلات شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما خدمات یک روزه را در نظر گرفته ایم تا بدون تأخیر زیاد تعمیرات سریع را دریافت کنید. ما برای زمان و پول شما ارزش قائل هستیم، به همین دلیل است که خدمات ما با در نظر گرفتن بودجه شما طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا