تعمیر لباسشویی

8 دلیل توقف چرخش ماشین لباسشویی در وسط کار

در این مقاله 8 دلیل متداول که باعث توقف چرخش لباسشویی اتوماتیک درب از جلو می شود را مرور می کنیم.

چه ماشین لباسشویی درب از بالا داشته باشید و چه ماشین درب ازجلو ، وقتی خراب شود می تواند کل روز،شما را به  فکر فرو ببرد.

اگر چرخش و تخلیه آن در وسط کار متوقف شود ، باید تمام آن لباسها را خیس بیرون بکشید. اگر قبل از به پایان رسیدن شستشو کار خود را متوقف کند.شما باید به فکر تعمیر لباسشویی خود باشید.

خبر خوب برای شما این است که:

ممکن است شما یک مشکل غیر مکانیکی داشته باشید که خودتان می توانید آن را برطرف کنید ،

کارا امداد می تواند خدمات بسیاری از تعمیرات لوازم خانگی شما را در همان روز ارائه دهد.

اگر چرخش ماشین لباسشویی متوقف شد ، چند مورد غیر مکانیکی وجود دارد که می توانید بلافاصله برای رفع مشکل آن ها را بررسی کنید:

عدم تعادل بار دلیل توقف چرخش لباسشویی

این امر به طور کلی در مورد ماشین های درب از  بالا اتفاق می افتد وقتی لباس های سنگین تر به جای اینکه به طور یکنواخت پخش شوند به یک طرف بارگذاری می شوند. هنگامی که احساس کند بار لباسشویی از حالت تعادل خارج شده است ، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود تا از آسیب مکانیکی جلوگیری شود.

لباسشویی را خاموش کرده و بار را با حرکت دادن لباس ها به توزیع مساوی مجدد متعادل کنید. هنگامی که درب را می بندید ، چرخش باید از سر گرفته شود. ممکن است لازم باشد قبل از شروع مجدد چرخه شستشوی معمولی ، آب اضافی را از وان تخلیه کنید.

گرفتگی تله تخلیه لباسشویی

گرفتگی تله تخلیه می تواند یکی  از دلایل غیر مکانیکی رایج برای توقف چرخش ماشین لباسشویی درب از جلو باشد. پرز و وسایل کوچکی که در جیب باقی مانده یا ناخواسته در لباسشویی  افتاده شده اند ممکن است در تله تخلیه جمع شوند. سیستم فیلتر از ورود اقلام به داخل پمپ اصلی و مسدود شدن یا آسیب رساندن به آن جلوگیری می کند. اما اگر خود لوله تخلیه مسدود شود ، دستگاه خاموش می شود و یا ارور مسدود شدن راه خروجی آب را به نمایش می‌گذارد.

مدلهای ماشین متفاوت هستند ، اما شما باید کف شور آشپزخانه  را (معمولاً در قسمت جلویی پایین لباسشویی) قرار دهید تا آب جمع شده در لباسشویی آشپزخانه را خیس نکند.برای دسترسی به درپوش یا دوشاخه تله تخلیه ، قسمت فیلتر را بیرون بکشید. مقداری آب در تله باقی می ماند ، بنابراین قبل از چرخاندن درپوش خلاف جهت عقربه ساعت ، یک فنجان را زیر آن قرار دهید تا مایع آن گرفته شود.

اجازه دهید آب تخلیه شود ، سپس هرگونه پرز یا سکه یا هر شیءی را که ممکن است در تخلیه گیر کرده باشد تمیز کنید. پس از پاک شدن ، تله پرز را جایگزین کنید (با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت آن را محکم کنید) و درپوش را دوباره در جای خود قرار دهید. دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید تا چرخه شستشو از سر گرفته شود.

بازنشانی اصلی(ریست کردن دستگاه) لباسشویی

اگر نه تعادل مجدد بار و نه تمیز کردن تله تخلیه مشکل شما را برطرف نمی کند ، ریست کردن دستگاه ممکن است کمک کند.

تقریباً یک دقیقه دستگاه را از برق بکشید. آن را دوباره وصل کرده و تمامی مراحلی که شرکت سازنده آن برای ریست کردن دستگاه در اختیار گذاشته اعمال کنید.

نکته:همه ماشین ها به این عمل پاسخ نمی دهند

اگر این اصلاحات را بدون موفقیت امتحان کرده اید ، باید در نظر بگیرید که دستگاه شما دارای مشکل مکانیکی یا الکتریکی است و نیاز به تکنسین حرفه ای دارد.

قفل درب (قفل شدن) باعث توقف چرخش لباسشویی

یک مکانیزم ایمنی در تمام ماشین های شستشوی درب از جلو و برخی از ماشین های لباسشویی با بارگیری از بالا وجود دارد که از باز شدن درب در وسط چرخه شستشو جلوگیری می کند. سیستم قفل/قفل درب شامل قفل روی دستگاه ، ضربه گیر و کلید است. هنگامی که درب بسته است ، سیگنالی به سیستم کنترل الکترونیکی می دهد که قفل شده است و به چرخه شستشو اجازه می دهد کار کند.

اگر قفل یا قطعات درب از کار افتاده باشد ، ممکن است یک کد خطای دیجیتالی نمایش داده شود و ماشین لباسشویی حرکت و چرخش را متوقف کند. برای تعویض قفل یا مونتاژ درب با متخصصین  تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد تماس بگیرید.

مشکل سوئیچ درپوش لباسشویی

مشابه سیستم قفل درب که در بالا ذکر شد ، ماشین های لباسشویی قدیمی درب از بالا از سوئیچ درپوش برای عملکرد ایمن چرخه چرخش استفاده می کنند. قسمت زیر درب ماشین لباسشویی مجهز به یک پین است که در صورت بسته شدن درب ، کلید را فعال می کند.

وقتی درب را می بندید ، مطمئن شوید که سوئیچ فعال شده است و مطمئن شوید که درب آن محکم بسته شده است و وقتی به سوئیچ متصل می شود ، به “صدای قفل شدن آن” گوش دهید. اگر فعال سازی وجود دارد اما موتور کار نمی کند ، ممکن است سوئیچ درب معیوب باشد. برای تعویض با کارا امدادتماس بگیرید. هرگز کلید درب را یکسره نکنید زیرا ممکن است صدمات جدی برای دستگاه و کاربر ایجاد شود.

مشکل تسمه دلیل توقف چرخش لباسشویی

تسمه بیش از حد سفت می تواند از چرخش لباسشویی جلوگیری کند. و در حالی که می خواهید یک متخصص آن را جایگزین کند ، می توانید در زمان عیب یابی با گوش دادن به لغزش یا صداهایی که می تواند نشان دهنده مشکل تسمه باشد ، در وقت و هزینه ها صرفه جویی کنید.

تعمیرکار متخصص همچنین تأیید می کند که قرقره بی حرکت یا سر خوردن موتور تنش مناسب تسمه را فراهم می کند و یا آزادانه حرکت می کند. در حالی که ممکن است وسوسه شوید که تسمه محرک را خودتان تعویض کنید ، بهتر است از یک تکنسین مجاز برای انجام این کار استفاده کنید. به شما اطمینان داده می شود که از تسمه  مناسب برای عملکرد مطلوب استفاده می شود و با خیال راحت می دانید که قطعات و کار تحت گارانتی هستند.

شاید بدتر باشد:

اتصال مستقیم موتور درایو

اگر فقط نام این قسمت شما را مجبور به جستجوی دفترچه راهنمای خود کرده است ، به احتمال زیاد نباید خودتان با این تعمیر برخورد کنید. اتصال موتور محرک مستقیم در برخی از ماشینهای درب از  بالا و درب از جلو به جای درایو تسمه ای استفاده می شود. هدف اصلی آن انتقال قدرت از موتور به گیربکس است. با فرسودگی ، کوپلینگ می لغزد و در نهایت با چنگال های درایو که به سبد اجازه حرکت یا چرخش می دهد ، درگیر نمی شود.

این تشخیص و تعمیر نیاز به برداشتن درب کابین برای دسترسی به اتصال مستقیم موتور محرک دارد ، بنابراین به زودی با تعمیرکار خود تماس بگیرید.

مونتاژ کلاچ

یک مجموعه کلاچ در برخی از لباسشویی های  درب از بالا برای قفل کردن فلنچ برای توقف کردن موتور در هنگامی که درب خشک کن باز می‌شود  استفاده می شود. اصطکاک مکرر می تواند باعث سایش و تراشیدن لنت های کلاچ شود. در نهایت چرخه چرخش را کند کرده یا آن را به طور کلی متوقف می کند. ممکن است علائم دیگری مانند:

 • گرد و غبار یا خاشاک ترمز در زیر دستگاه
 • بوی سوختگی در طول چرخه شستشو
 • صدای بلند در حین چرخش

این یکی دیگر از تعمیرات مکانیکی پیچیده است که باید به متخصصان واگذار شود. برای دسترسی به کلاچ ، باید موتور درایو را بردارید. تکنسین ماشین لباسشویی قادر خواهد بود به درستی ساییدگی یا خرابی کلاچ را تشخیص دهد و اینکه آیا باید تعویض شود یا خیر.

علل دیگر توقف چرخش لباسشویی

در حالی که اینها شایع ترین دلایل خرابی چرخش در ماشین های لباسشویی درب از جلو و بالا هستند ، مسائل دیگر می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند. مشکلات جدی تر مانند خرابی پمپ آب ، موتور یا گیربکس را می توان با سرویس تعمیر لوازم خانگی تعیین کرد.

آیا ماشین لباسشویی شما هنوز نمی چرخد؟

کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی ما هرگونه مشکل خرابی دستگاه شما را برطرف می کنند.

با استفاده صحیح ، مراقبت و نگهداری از ماشین لباسشویی درب از بالا یا درب از جلو ، باید سالهای زیادی را بدون مشکل تجربه کنید. اگر با مشکل چرخش ماشین لباسشویی یا سایر مسائل روبرو شدید ،فقط کافیست با کارا امداد در ارتباط باشید.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

 • آبکش (درام)ماشین لباسشویی نمی چرخد
 • لباسشویی صدای بلندی می دهد
 • لباسشویی حرکت نمی کند
 • ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند
 • صدای جیر جیر ماشین لباسشویی
 • تکان خوردن شدید لباسشویی
 • ماشین لباسشویی به آرامی آبگیری می کند
 • نشتی آب از ماشین لباسشویی
 • لباسشویی روشن نمی شود
 • ماشین لباسشویی اصلا آبگیری نمی‌کند
 • ماشین لباسشویی آب سر ریز می کند
 • درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود
 • توقف چرخش لباسشویی
 • کد خطا در صفحه الکترونیکی
 • بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

با کارشناسان ما در منطقه خود صحبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا