یخچال

6 دلیلی که فریزر به اندازه کافی سرد نمی کند؟ چگونه می توان آن را تعمیر کرد؟

سالم بودن قسمت فریزر می توان گفت در مقایسه با قسمت یخچال/چیلر بسیار مهم تر است. شما غذا و سایر مواد غذایی را منجمد نگه می دارید تا در فصول مورد نظر بتوانید از آن استفاده کنید. بنابراین ، باز کردن درب فریزر و دیدن اینکه همه چیز در حال آب شدن است می تواند یک روز معمولی شما را به کابوس تبدیل کند. آیا مواد غذایی مورد نظر را از فساد باید نجات دهید؟ شاید لازم باشد ابتدا با مرکز تعمیرات لوازم خانگی محلی تماس بگیرید؟ کمی آرام باشید و یک قدم به عقب بردارید. امیدوارم دلیل سرد نشدن فریزر شما چیزی باشد که می توانید آن را برطرف کنید.

 اگر فریزر به اندازه کافی سرما ندارد و چه باید کرد؟

فریز کردن مواد غذایی فاسدشدنی شما راهی برای صرفه جویی در وقت و هزینه است. آخرین چیزی که در مواجه با این شرایط می خواهید این است که آنها را هدر ندهید، مگر اینکه بتوانید همه آنها را بپزید. با این حال ، قبل از انجام هرگونه کاری ، این مراحل را برای تشخیص علت انجام دهید.  شاید بتوانید به یخ زدن فریزر بدون کمک متخصص لوازم خانگی کمک کنید، اگر به اندازه کافی فنی باشید.

 1.آیا فریزر را بیش از حد پر کرده اید؟

در داخل فریزر ، هوای سرد گردش می کند تا تمام مواد غذایی فاسدشدنی را که داخل آن قرار می دهید منجمد کند. اگر آن را تا لبه پر کنید ، ممکن است برخی از اقلام به اندازه کافی هوای سرد دریافت نکنند و منجمد باقی نمانند. در این مورد ، شما نیاز به سازماندهی مجدد و کاهش بار  مواد غذایی دارید.

 2.آیا واشر درب فریزر ( لاستیک فریزر ) را بررسی کرده اید؟

یکی از اولین مواردی که باید بررسی کنید واشر درب (لاستیک یخچال) است. در صورت وجود قطعات پاره شده ، بازرسی بصری باید مشخص شود. حتی اگر به نظر می رسد در شرایط عالی قرار دارد ، باید مطمئن شوید که خیلی شل نباشد.

سعی کنید یک تکه پول کاغذی بین واشر (لاستیک) و فریزر قرار دهید. وقتی پول را می کشید ، باید مقداری مقاومت وجود داشته باشد. این نشان می دهد که واشر درب را به درستی آب بندی کرده اید. اگر خیلی شل است ، باید تعویض شود.

 3.آیا سیم پیچ های کندانسور یا اواپراتور فریزر کثیف هستند؟

سیم پیچ های کندانسور اکثر یخچال های خانگی را می توان در قسمت عقب یافت. برای تمیز کردن از ترکیبی از برس تبخیر کننده ، پارچه مرطوب و جاروبرقی استفاده کنید و این کار را با دقت انجام دهید.

وقتی کویل های کندانسور خیلی کثیف هستند ، نمی توانند گرما را به طور موثر پخش کنند. به همین دلیل است که حتی اگر موتور کمپرسور روشن باشد ، فریزر شما نمی تواند دمای سرد را حفظ کند تا غذای شما منجمد باقی بماند.

برای اطمینان از عملکرد صحیح ، باید سیم پیچ های کندانسور را حداقل هر شش ماه یکبار یا سالانه تمیز کنید. تنها استثنا این است که در یخچال شما سیم پیچ های تبخیر کننده داخل فریزر قرار دارد. آنها در معرض محیط نیستند و بنابراین نیازی به نظافت منظم ندارند.

 4.آیا یک رله استارت معیوب می تواند باعث شود که فریزر به اندازه کافی سرد نباشد؟

اگر کمپرسور کار نمی کند ، فریزر نمی تواند مواد فاسدشدنی شما را منجمد کند. خوشبختانه این موتورها بادوام هستند و می توانند سالها دوام بیاورند. بنابراین ، محتمل ترین علت ، خرابی رله استارت است.

از کجا می توان تشخیص داد رله استارت معیوب است؟

اول از همه ، این کاری نیست که بسیاری از صاحبان خانه بتوانند انجام دهند. به دانش و ابزار نیاز دارند.

در اصل ، برای آزمایش رله استارت ، باید فریزر را از برق جدا کرده و آن را از موتور کمپرسور خارج کنید. با استفاده از مولتی متر ، آن را برای تداوم آزمایش کنید. اگر بین پایانه های شروع و اجرا هیچ کدام وجود ندارد ، این بدان معناست که رله استارت خراب شده و می توان آن را با ترمینال جدید عوض کرد.

 5.آیا موتور فن اواپراتور فریزر کار می کند؟

موتور فن اواپراتور یک وظیفه اصلی دارد، حرکت هوا بر روی سیم پیچ های کندانسور ، دفع آن ، که باعث کاهش دما می شود. در صورت خرابی این موتور ، فریزر شما نمی تواند غذا را فریز کند زیرا هوای در گردش به اندازه کافی سرد نخواهد بود.

روشی که یک تکنسین یخچال آزمایش می کند که آیا کار می کند این است که در را باز کنید. اگر فن اواپراتور حتی پس از فشار دادن مکرر و رها کردن کلید درب کار نکند ، نیاز به تعویض دارد.

اگر می خواهید خودتان این آزمایش را انجام دهید ، توجه داشته باشید که موتور فن اواپراتور در اکثر فریزرها در صورت باز بودن درب کار نمی کند.

 6.آیا زمان یخ زدایی فریزر فرا رسیده است؟

اگر از یخچال فریزر دستی استفاده می کنید ، قسمت داخلی را بررسی کنید تا میزان یخ زدگی را ببینید. اگر یخ بسیار ضخیم باشد ، بازده خنک کننده در بهترین حالت خود نخواهد بود.

 چگونه از یخ زدگی فریزر جلوگیری کنیم

اگر هنوز با مشکلی مواجه نشده اید ، اقدامات منظم تعمیر و نگهداری می تواند از بروز (یا تاخیر) جلوگیری کند.

 1.دفترچه راهنما فریزر را بخوانید

دفترچه راهنما بهترین دوست شماست. این دفترچه اطلاعات مهم مانند عیب یابی و نگهداری را شامل می شود. متأسفانه اکثر مردم حتی مایل به خواندن آن نیستند. به هر حال ، دفترچه را در محل مناسب نگه دارید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به آن نیاز داشته باشید.

 2.فریزر را تمیز کنید

هر چند وقت یکبار باید فریزر خود را تمیز کنید؟ به طرز باورنکردنی ، برخی از مردم فریزر را تمیز نمی کنند، تا زمانی که مشکلی ایجاد شود. اما در حالت ایده آل ، شما باید حداقل دو بار در سال این کار را انجام دهید. پاک کردن فضای داخلی آسان است. به سادگی یک پارچه مرطوب و صابون ظرفشویی آماده کنید. فقط مطمئن شوید که بقایای صابون را روی قفسه ها و دیوارها نگذارید باقی بماند.

پس از تمیز کردن فضای داخلی ، به فریزر زمان کافی بدهید تا خشک شود. پس از آن ، می توانید آن را روشن کرده و غذا را دوباره داخل آن برگردانید.

اگر به بوی بد فریزر اذیت می شوید، سعی کنید یک جعبه جوش شیرین (باز شده) داخل آن قرار دهید. همچنین می توانید از ظروف دیگر استفاده کنید. فقط مطمئن شوید سوراخ هایی وجود دارد که ذرات بو می توانند وارد شوند و به دام بیفتند.

 3.تمیز کردن سیم پیچ ها فریزر را فراموش نکنید

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، سیم پیچ های کندانسور را یک بار در سال تمیز کنید. با گذشت زمان ، آنها گرد و غبار را تجمع می دهند. شما نمی خواهید این امر بر دفع گرما تأثیر بگذارد ، که این امر مانع از تولید هوای سرد می شود.

 4.دما را بهینه نگه دارید

در حالت ایده آل ، دمای داخلی یک فریزر باید 0 درجه فارنهایت (-17.78 درجه سانتی گراد) باشد. با انجام این روش می توانید دما را اندازه گیری کنید: یک فنجان روغن گیاهی تهیه کنید ، دماسنج را داخل آن فرو کنید و یک شب در فریزر بگذارید. تنظیمات لازم را انجام دهید تا به قرائت دلخواه برسید.

 اقدامات پیشگیرانه و تعمیر توسط خود یا تعمیر کار حرفه ای

با خواندن این مقاله ، دلایل احتمالی که وجود دارد که چرا فریزر شما نمی تواند سرد کند، که می توانید آنها را برطرف کنید. یک اشتباه به ظاهر بی ضرر ، مانند پر کردن بیش از حد فریزر ، می تواند مشکل ساز باشد. واشرهای درب (لاستیک یخچال) بسیار شل ، ترک خورده یا پاره شده ، به راحتی قابل تعویض هستند. اینها مسائلی است که می توانید به راحتی از آنها مراقبت کنید ، بدون کمک گرفتن از متخصصین تعمیرات لوازم خانگی این کار را انجام دهید.

برای مشکلات پیچیده تر ، مانند موتورهای معیوب ، به خدمات تکنسین های متخصص تعمیر یخچال نیاز دارید. که متخصصین تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد می توانند مشکلات شما را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا