یخچال

دلیل مرطوب شدن درب یخچال چیست؟ +راه حل رفع مشکل

مطمئناً یکی از ارزشمندترین و پیچیده ترین لوازم خانگی در قرن حاضر یخچال است. زندگی بدون آن تقریباً غیرممکن است. با این حال ، یخچال با مشکلات مختلفی  ممکن است برخورد کند. در صورتی که درب های یخچال شما عرق می کند و یا خیس می شود ، نگران نباشید. بسته به مسئله دقیق که بر روی دستگاه تأثیر می گذارد ، روشهای زیادی برای تعمیر یخچال و حل این مشکل وجود دارد.

نحوه تعمیر یخچالی که درب آن مرطوب می شود

وب سایت ما لیستی ساده اما دقیق از قطعاتی را ارائه می دهد که اغلب باعث ایجاد رطوبت در درب های یخچال می شود. کارا امداد قبل از اقدام به عمل شما را از عیبهای احتمالی مختلف در تمامی لوازم خانگی آگاه می کند تا بهترین تصمیم را برای حل چالش های مربوط به تعمیرات لوازم خانگی بگیرید.با ما همراه باشید.

برای مطالعه تعمیر یخچال سامسونگ این نوشته را مطالعه کنید.

لاستیک درب فریزر

به آسانی می توانید دریابید که لاستیک درب مناسب است یا خیر. لاستیک آسیب دیده به درستی بسته نمی شود و به همین دلیل یخچال شما همیشه خراب می شود مگر اینکه مشکل برطرف شود. یک تکه کاغذ بردارید و آن را در نقاط مختلف (بین درب و بدنه دستگاه) همراه با دسترسی یخچال قرار دهید. سپس ، درب را به طور معمول ببندید و کاغذ را بیرون بکشید. در صورتی که کاغذ بدون هیچ گونه مشکلی و به سهولت بیرون بیاید ، لاستیک یخچال شما معیوب است.

در نتیجه ، این لاستیک نامناسب دهانه یخچال را به طور مناسب نمی بندد ، بنابراین اجازه می دهد رطوبت اضافی وارد یخچال شود. رطوبت حتی در قفسه های داخل فریزر قابل مشاهده است و برای اطلاع شما ، این موارد باعث یخ زدن می شود. بهترین راه برای مقابله با چنین شرایطی جایگزینی لاستیک با یک لاستیک جدید و هم سایز خودش است.

درب فلپر یا درب توزیع کننده و کیت درب

پس از فعال شدن ، درب یخچال یخساز باز می شود و اجازه می دهد یخ از یخ ساز یخچال خارج شود. فلپ یا درب معمولاً دارای فنر است و دارای یک مهر و موم لاستیکی یا وینیل است که به آن اطمینان می دهد که یخ را داخل یخچال نمی گذارد.

به خاطر داشته باشید که وجود رطوبت در قسمت جلویی دیسپنسر یا قسمت سطل یخ به این معنی است که درب یخچال شما به درستی بسته نمی شود. درب فلپر معمولاً لولایی است و از یک شیر برقی استفاده می کند که دارای فنر برگشتی است. همچنین دارای دمپر است که عملکرد بسته شدن را کند می کند تا اطمینان حاصل شود که در روی تکه های یخ بسته نمی شود.

در حین تعمیر یخچال ، می توانید درب دیسپنسر را برداشته و عملکرد این قطعات را بررسی کنید. مطمئن شوید که لولا درب ، مهر و موم آنها و مکانیزم چرخش درب را بررسی کنید. علاوه بر این اتصال و پیستون برقی را نیز بررسی کنید ، مفید خواهد بود. یک درب کامل باید بدون اتصال بسته شود. در صورت خرابی هر یک از این قطعات ، تعویض آنها را در نظر بگیرید.

چشمی بسته شدن درب

اگر یکی از چشمی های نصب شده در یخچال شما خراب است ، به خدمات تعمیر یخچال نیاز خواهید داشت. در غیر این صورت ، درب محکم بسته نمی شود و این بدان معناست که درب هوا را وارد یخچال می کند. بنابراین ، هنگامی که متوجه شدید درب یخچال شما به درستی بسته نشده است ، بررسی کنید که آیا چشمی شکسته یا ترک خورده است یا خیر.

برای مطالعه تعمیر یخچال ال جی این نوشته را مطالعه کنید.

 لولا درب

هر دو درب یخچال یا فریزر بر روی لولا می چرخند. اگر این لولاها شکسته و یا فرسوده شده اند ، ممکن است باعث شود که درب آنطور که باید بسته نشود. این امر قطعاً بر روی ورود هوای گرم به داخل کابین یخچال و یا فریزر تاثیرگذار است. بنابراین ، مهم است که لولا را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا