یخچال

علت اینکه فن یخچال کار نمی کند چیست؟ + راه حل

به طور متوسط ​​یخچال روزانه ۴۲۰ وات برق مصرف می کند. با این حال ، اگر فن یخچال شما کار نکند ، هوای سرد فریزر به طور موثر گردش نمی کند و هزینه مصرف برق می تواند دو برابر یا حتی سه برابر شود. یخچال فریزر بدون فن حتی می تواند باعث خراب شدن غذاهای دورتر از هوای سرد و متضرر کردن شما شود.

اگر یک فن یخچال دارید که کار نمی کند ، می توانید این نوشته را مطالعه بفرمایید و رایج ترین علل و اقداماتی را که می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید را بیابید.

دلایل کار نکردن فن یخچال چیست؟

عدم کارکردن فن فریزر برای رساندن هوای سرد به یخچال می تواند باعث از بین رفتن غذا شده و این امر سبب بیماری در اثر مصرف غذای بد و حتی افزایش هزینه خدمات شما شود زیرا یخچال همچنان به تغذیه ی هوای سرد از قسمت فریزر نیاز دارد. تشخیص علت کار نکردن فن یخچال به نفع سلامت و سرمایه ی شما است. برخی از رایج ترین دلایلی که باعث می شود فن یخچال کار نکند عبارتند از:

فن یخچال به وسیله ی اجسام متوقف شده است

فن یک قطعه ی فیزیکی است که هنگام روشن شدن دائما در حال چرخش است. اگر یخچال شما آنقدر پر از وسایل باشد که جلوی حرکت فن را گرفته و فن به نوعی مسدود شده باشد ، نمی چرخد ​​و باعث می شود فن یخچال از گردش هوای فریزر به داخل کابین خود جلوگیری کند. این مسئله ممکن است سبب کار نکردن فن یخچال شما باشد.

خرابی موتور فن

موتوری که پروانه ی فن یخچال را می چرخاند ، ممکن است در صورت ضربه خوردن یا حتی معیوب شدن بر اثر کارکرد زیاد دریخچال خراب شود. اگر موتور فن معیوب باشد ، فن حتی اگر مانعی نداشته باشد و همچنان به برق متصل باشد ، از کار می افتد.

مسائل مربوط به کنترل ترموستات

اگر دمای یخچال درست باشد فن یخچال به همراه کمپرسور خاموش می شود. با این حال ، اگر ترموستاتی که دما را می خواند مشکل داشته باشد و دمای سرد یا گرم را تشخیص ندهد می تواند باعث از کار افتادن فن شود. شما نیاز به دسترسی و آزمایش تداوم ترموستات و احتمالاً تعویض آن دارید.

اقدامات که برای تعمیر فن یخچال باید انجام دهید؟

اگر مشکل را تشخیص داده اید یا هنوز باید آن را بررسی کنید ، لیست زیر مراحلی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید برای پیدا کردن مشکل   کار نکردن فن یخچال و سپس رفع آن شود.

اجسام مسدود کننده چرخش فن را بردارید؛

به نظر می رسد ساده باشد ، اما اگر در هر گوشه و کنار محوطه یخ غذا دارید ، ممکن است به طور تصادفی مانع چرخش فن شود. به سادگی ، غذا را طوری جابجا کنید که به پروانه فن برخورد نکند.

تست و تعویض موتور فن

موتور فن در پشت پروانه فن قرار دارد. اگر از پیچ گوشتی برای برداشتن پروانه فن و سپس خاموش کردن برق یخچال استفاده می کنید ، می توانید از مولتی متر برای تست پیوستگی سیم پیچی موتورها استفاده کنید. اگر از بین اتصالات خواندن بی نهایت دریافت می کنید ، موتور معیوب است و باید تعویض شود.

ترموستات را تعویض کنید

ترموستات در پایین صفحه کنترل یخچال قرار دارد. درب صفحه کنترل را با یک پیچ گوشتی بردارید و بدنه فلزی را که در براکت نگهدارنده ترموستات به یخچال نگه داشته شده است ، پیدا کنید. اگر دو سیم ورودی به ترموستات را با قرائت بی نهایت آزمایش می کنید ، ترموستات قدیمی را بردارید و یک ترموستات جدید را جایگزین آن کنید.

کارا امداد می تواند به تمام نیازهای تعمیر لوازم خانگی شما پاسخ دهد

وقتی نوبت به تعمیر لوازم خانگی می رسد ما با شما در برطرف کردن عیب همراهیم.تیم ما سالهاست در این زمینه فعالیت می کند. تکنسین های مجاز کارا امداد می توانند این کار را انجام دهند و ما همیشه برای خدمات بهتر به مشتریان تلاش می کنیم. یخچال قلب آشپزخانه است و باید به درستی کار کند.  اگر دانش فنی ندارید از عیب یابی دستگاه خود بپرهیزید و به تیم متخصصان ما برای تعمیر یخچال خود اعتماد کنید.

مشتریان ما عاشق کار با کارا امداد هستند زیرا:

  • ما سالها تجربه تعمیر لوازم خانگی داریم
  • ما همیشه قابل اعتماد و وقت شناس هستیم
  • تکنسین های ما مجوزهای سختی را دریافت می کنند

وسایلی که نیاز به تعمیر دارند می توانند خطرناک و پرهزینه باشند. خوشبختانه تیم متخصصان تعمیر لوازم خانگی ما می توانند این کار را برای شما انجام دهند. می توانید مطمئن باشید تعمیر یخچال شما به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد زیرا خدمت صادقانه ما به مشتریان اولویت اصلی ما است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا