یخچال

علت داغ شدن کمپرسور یخچال چیست؟ + راه حل

شاید برای خیلی از افراد پیش آمده است که احساس کنند که کمپرسور یخچال زیادی داغ است. آیا باید در شاریط عادی کمپرسور داغ باشد؟ یا این داغ بودن نشان دهنده مشکل خاصی در یخچال و فریزر است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات میتوانید تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

 آیا کمپرسور یخچال باید داغ باشد؟

اگر کمپرسور در یخچال شما خیلی داغ می شود ، باید آن را جدی بگیرید. در صورت عدم نگهداری صحیح هر وسیله اصلی می تواند به خطر آتش سوزی تبدیل شود. پس چرا کمپرسور شما داغ می شود؟ در کمال تعجب ، ممکن است ایراد از کمپرسور شما نباشد. چندین علت بالقوه ممکن است باعث شود که کمپرسور داغ شود. ما هر یک از آنها را بررسی می کنیم و همچنین بررسی می کنیم که اگر  خود کمپرسور دلیل اصلی این مشکل است ، چه کاری می توانید انجام دهید.

 عیب یابی از لوله های کندانسور

اکثر ما زندگی خود را بدون نگرانی از نحوه عملکرد یخچال خود می گذرانیم. از این گذشته ، تا زمانی که غذای ما را سرد نگه می دارد ، مهم نیست که چگونه این کار را انجام می دهد. فقط این کار را می کند. هیچ مشکلی در زندگی ما وجود ندارد بدون اینکه بدانیم هر قطعه ای از فناوری مدرن چگونه کار می کند. آنقدر این وسایل در خانه های ما وجود دارند که نمی توان فهمید همه اینها چگونه کار می کند.

بنابراین وقتی کمپرسور یخچال شما داغ است و مطمئن نیستید دلیل آن چیست ، چه می کنید؟ تعویض کمپرسور نیاز به دانش فنی زیادی دارد ، بنابراین قبل از رفتن به آن مسیر باید مطمئن شوید که واقعا مشکل ازکمپرسور است.

برخی عوامل خارجی می توانند باعث گرم شدن کمپرسور یخچال شوند. این ممکن است در واقع کویل های کندانسور شما باشد که همه چیز را گرم می کند. اگر یخچال یا فریزر شما در یک منطقه گرد و غبار یا کثیف نگهداری می شود ، می تواند عملکرد صحیح دستگاه شما را در طول زمان مختل کند. گرد و غبار و خاک می تواند لوله های کندانسور را بپوشاند و از گردش هوا جلوگیری کند و باعث گرم شدن کمپرسور شما شود. شما باید بتوانید کندانسور را از هر گونه آلودگی پاک کنید ، باید این کار را با دقت انجام دهید تا از آسیب دائمی جلوگیری کنید.

 عیب یابی موتور فن کندانسور

در برخی از یخچال ها  از سیگنال های نمایشگر می توان فهمید که موتور فن کندانسور شما در واقع دلیل گرم شدن کمپرسور یخچال شماست. هنگامی که فن به طور عادی کار می کند ، صدای قابل تشخیص ایجاد می کند. اگر اصلاً صدایی نمی شنوید ، به احتمال زیاد مشکلی در فن شما وجود دارد. قبل از هر کاری ، یخچال خود را از برق بکشید. اکنون می توانید یخچال خود را از دیوار دور کرده و به فن نگاه کنید.

اگر گرد و غبار بیش از حد جمع شده است ، با پاک کردن آن به وسیله ی یک پارچه شروع کنید یا می توانید از جاروبرقی استفاده کنید. در مرحله بعد ، سعی کنید پروانه ی فن را با دستان خود بچرخانید. اگر به راحتی حرکت می کند ، بهتر است یخچال را دوباره وصل کرده و امتحان کنید. اگر یخچال شما شروع به کار می کند و کمپرسور شما زیاد داغ نیست ، احتمالاً فقط گرد و غبار بیش از حد باعث ایجاد مشکل شده است.

 سیستم یخ زدایی خودکار به درستی کار نمی کند

داشتن یخچال یا فریزر با قابلیت یخ زدایی خودکار چیز خوبی است. وقتی درست کار می کند ، باید نگران جلسات برفک زدایی دوره ای نباشید که باید ابتدا دستگاه را خالی کنید. هرچند که عملکرد صحیح آن متوقف شود ، می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند – یکی از آنها این است که کمپرسور یخچال شما داغ می شود و مانع از عملکرد فرآیند خنک کننده می شود. این راه حل ساده ای نیست و توصیه می کنیم از متخصصان کارا امداد کمک بخواهید.

 کمپرسور یخچال چقدر باید داغ شود؟

 کمپرسور شما چقدر باید گرم باشد؟

یک کمپرسور یخچال با بالا بردن فشار مایع خنک کننده و تغییر دادن آن به حالت گاز کار می کند و آن را از طریق لوله های کندانسور واقع در پشت خارجی دستگاه تغییر می دهد. وقتی این بخار داغ در معرض هوای سردتر آشپزخانه قرار می گیرد ، شروع به سرد شدن می کند. همانطور که مراحل خود را از روی کندانسور نمایان ادامه می دهد و داخل یخچال می شود ، سرد می شود و به نوبه خود ، فضای داخلی یخچال را خنک می کند. از آنجا که فرآیند گرم شدن کمپرسور یک مرحله عادی در روند خنک کردن یخچال است ، باید انتظار داشته باشید که گرم شود ، اما بیش از اندازه داغ  نشود.

 آیا وقتی یخچال شما به حالت خطر درآمده کمپرسور خیلی داغ می‌شود؟

اگر کمپرسور شما دائما در حال کار است مشکلی است که باید آن را جدی بگیرید. به عنوان مثال ، در صورت مشاهده علائم سوختگی روی دیوارهای پشت دستگاه ، باید منبع تغذیه (برق دستگاه) آن را فوراً قطع کنید. این یک خطر آتش سوزی و یک خطر برای خانواده شما است.

 وقتی کمپرسور یخچال بسیار گرم است چه باید بکنید؟

 در اولین قدم یخچال خود را از برق بکشید و یخ زدایی کنید

اگر به نظر می رسد کمپرسور یخچال شما کمی داغ است ، اما هیچ علامت سوختگی قابل مشاهده ای وجود ندارد ، ممکن است به تنهایی مشکل را برطرف کنید. ابتدا دستگاه را از برق بکشید و بگذارید برای چند ساعت یخ زدایی شود. حتماً برای هر غذا یا میوه ای که در آن نگهداری کرده اید ، یخچال موقت جدیدی پیدا کنید تا خراب نشوند. اگر یخچال دوم در خانه خود ندارید ، خنک کننده پر از یخ گزینه دیگری است.

هنگامی که اجازه دادید یخچال شما کاملاً برفک  زدایی شود ، حتما لوله های کندانسور پشت دستگاه و هرگونه آلودگی و رسوبات دیگر اطراف کمپرسور را تمیز کنید. سپس سعی کنید یخچال خود را دوباره به برق وصل کنید و اجازه دهید حدود یک ساعت خنک شود. اگر در این مرحله به نظر می رسد که معمولاً کار می کند و کمپرسور دیگر خیلی داغ نیست ، بهتر است غذای خود را دوباره داخل آن بگذارید.

 برای تشخیص تخصصی با تکنسین خدمات ما تماس بگیرید

اگر فرآیند یخ زدایی برای شما کار نکرد ، احتمالاً زمان آن فرا رسیده است که از کمک های حرفه ای کمک بگیرید. برای خدمات سریع و تخصصی در صورت نیاز می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.کارا امداد  با بیش از چندین سال تجربه می باشد، تکنسین های ما قادر به تشخیص و تعمیر یخچال شما تا 24 ساعت از درخواست اولیه شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا