یخچال

4 دلیل نشت آب به بیرون از یخچال و راه حل رفع مشکل!

در میان همه وسایلی که در خانه دارید ، بدون شک یخچال یکی از مهم ترین آنها است. یخچال تنها لوازم خانگی است که در طول سال و شب و روز  و بی وقفه کار می کند. یک روز متوجه جمع شدن آب روی زمین می شوید. چه چیزی به ذهن شما می رسد؟ آیا برای جلوگیری از نشت آب یخچال خود با  تعمیرکار لوازم خانگی تماس می گیرید یا خودتان این مشکل را حل می کنید؟

تشخیص و رفع نشتی آب یخچال

این که بگویید زندگیتان بهم ریخته است حرف بی ربطی نیست. در واقع ، شما یک آشفتگی به معنای واقعی کلمه در منزل خود دارید. اما این چیزی نیست که شما را بیشتر نگران کند. مواد غذایی ، به عنوان یک ضرورت اساسی ، که در حال فاسد شدن هستند نگران کننده است. بنابراین ، یخچالی که نشتی آب دارد باعث بهم ریختن اعصاب خانواده می شود و ممکن است نشان دهنده مشکلات اساسی تر باشد .

به احتمال زیاد ، شما تنها با یکی از چهار علت رایج نشت آب از یخچال سروکار دارید.

در اینجا یک خبر خوب وجود دارد.

اگر مشکل شما یکی از این چهار مورد زیر است ، می توانید خودتان مشکل را برطرف کنید.

1.آیا سطح کف آشپزخانه را بررسی کرده اید؟

این مورد را درهنگام بازگشت به منزل خود در نظر بگیرید که می تواند یک واحد تازه خریداری شده ، یک خانه جدید یا مکان دیگری در آشپزخانه باشد. در هر صورت ممکن است ، این احتمال وجود داشته باشد که جابجایی یخچال باعث نشت آب شود.

کف آشپزخانه نیز مورد دیگری است که برای بسیاری ناشناخته است ، یخچال ها وقتی روی زمین ناهموار قرار می گیرند بهتر کار می کنند. یعنی جلوی یخچال کمی بالاتر حدود ( ۸تا۱۲ سانتی متر) از پشت یخچال باشد این تفاوت سطح اجازه می دهد تا مبرد آزادانه جریان یابد. در نتیجه ، توانایی آن برای سرد نگه داشتن یخچال در کارآمدترین حالت خود قرار دارد. در این عمل، شما بیشترین ارزش را از نظر مصرف برق دریافت می کنید.

اگر زمین کاملاً هم سطح باشد ، یا قسمت پشتی کمی بالا باشد ، مایع خنک کننده نمی تواند آزادانه گردش کند. در نتیجه ، مبرد ممکن است در لوله ها جمع شود و در نتیجه چگالش بیشتری روی لوله ها ایجاد شود و قطرات به زمین چکه کنند. در نهایت ، متوجه گودال کوچک آب می شوید که نشانه ی نشت آب یخچال است.

اگر علائم تراکم آب روی لوله ها را دیدید ، سعی کنید ارتفاع جلو به عقب و پهلو به پهلو را بررسی کنید. برای این کار به یک سطح و برخی ابزارها (آچار یا پیچ گوشتی) نیاز دارید.

ابتدا ، ارتفاع پهلو به پهلو را بررسی کنید ، مطمئن شوید که زاویه دار است. همچنین سطح را از جلو به عقب اجرا می کنید. به یاد داشته باشید که قسمت جلویی باید 8 تا 12سانتی متر از عقب بالاتر باشد.

در مرحله بعد ، تنظیمات مناسب را انجام دهید. می توانید این کار را با برداشتن گریل در قسمت پایین جلویی انجام دهید. بسته به مارک و مدل ، یخچال شما دارای غلطک یا پایه است. اگر از نحوه انجام تنظیمات مطمئن نیستید ، از دفترچه راهنما مشورت بگیرید.

2.آیا ممکن است خروجی تخلیه یخ زدایی یخچال شما مسدود شده باشد؟

فرض کنید شما تنظیماتی در ارتفاع کف انجام داده اید و تراکم روی لوله ها همچنان مشکل ساز است. تلاش شما هنوز هدر نرفته است. حداقل یخچال شما در کارآمدترین سطح خود کار می کند با این کار فقط می توانید نشت آب را متوقف کنید.

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید ، تخلیه یخ زدایی است. برای اکثر مارک ها و مدل ها ، در پشت یخچال قابل دسترسی است. ببینید آیا موادی وجود دارد که می تواند باعث گرفتگی دریچه خروجی شود. این مواد می تواند شامل غذا ، یخ و هر چیز دیگری باشد که به خروجی تعلق ندارد.

سعی کنید به دیوار پشتی یخچال نیز نگاه کنید. آیا چیزی وجود دارد که مانع تخلیه آب یخ زدایی شود؟ در این صورت ، موارد را طوری سازماندهی کنید که فضای کافی برای گردش هوا وجود داشته باشد.

به امید خدا ، ظرف چند روز دیگر ، گودالی از آب را روی زمین نمی بینید.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، یک کار دیگر می توانید انجام دهید. به احتمال زیاد ، ممکن است قطعات کوچک غذا یا یخ باشند که در سوراخ تخلیه گیر کرده اند. برای تمیز کردن ، همه چیز را از یخچال و فریزر خارج کنید و همچنین باید برق را قطع کنید.

برای تعیین محل سوراخ تخلیه به دفترچه راهنما مراجعه کنید. اکنون می توانید از قیف و شلنگ برای شستشو با آب گرم و پاکسازی و یخ زدایی  استفاده کنید.

در این مرحله ، شما امیدوارید که این مشکل را حل کرده باشید.

3.آیا ممکن است خطوط آبرسانی باشد که باعث نشت آب یخچال شده است؟

شما از ارتفاع زمین مراقبت کرده اید و قسمت جلویی آن کمی بالا رفته است. مطمئناً تخلیه یخ زدایی نیز مانع از بین رفتن آن است. با این حال ، آب همچنان به جمع شدن روی زمین ادامه می دهد.

اگر یخچال شما یخ ساز دارد ، آیا هنگام تهیه تکه های یخ چیز غیر عادی وجود دارد؟

آیا جریان آب آهسته تر از حد معمول جریان دارد؟

اگر این ویژگی ها را دارید ، خطوط آبرسانی می تواند علت نشت آب یخچال شما باشد.

برای بررسی کامل ، باید یخچال را از برق بکشید. این بدان معناست که ممکن است مجبور شوید مواد فاسدشدنی خود را به یک جعبه خنک تر یا یخچال دیگر منتقل کنید.

تمام طول شیلنگ هایی که از یخ ساز و فیلتر آب تا منبع تامین آب جریان دارند را بررسی کنید. آیا نشانه هایی از خرابی و چکیدن آب وجود دارد؟ در این صورت ، با خدمات کاراامداد تماس بگیرید و درخواست تعویض دهید و خطوط قدیمی را با خط جدید عوض کنید.

4.قطره چکان یخچال را بررسی کنید

پشت یخچال یک ظرف تخلیه آب قرار دارد که روی کمپرسور و یا جنب آن است . هدف آن گرفتن قطرات ریز و،خشک نگه داشتن زمین است. آن را بیرون بکشید و ببینید آیا تجمع بیش از حد آب وجود دارد یا خیر؟چند قطره آب قابل انتظار است و به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی کند ، زیرا به سرعت تبخیر می شود.

ظرف تخلیه را بررسی کنید ، مطمئن شوید که پیچ خورده یا ترک خورده نیست. اگر چنین است ، درخواست تعویض دهید و به سادگی تعویض کنید.

توقف نشت آب یخچال مانند یک تعمیر کار حرفه ای

مطمئناً تکنسین خدمات فنی کارا امداد می تواند مشکل را سریعتر تشخیص داده و برطرف کند. شما باید ابتدا تماس بگیرید و درخواست خدمات کنید. با این حال ، اگر احساس می کنید به اندازه کافی توانایی حل مشکل را ندارید یا آنقدر مشغله کاری دارید که نمی توانید خودتان مشکل را حل کنید ،کارا امداد گزینه عالی است.

اونوقت به کی زنگ میزنی؟

با تماس با تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد می توانید از مقرون به صرفه ترین خدمات لوازم خانگی بهره مند شوید. با ما تماس بگیرید و در مدت زمان معقول ، نشت آب یخچال شما دیگر مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

با این حال ، همانطور که خوانده اید ، رفع مشکل نشت آب از یخچال نیز کاری است که خودتان می توانید انجام دهید. سعی کنید این کار را انجام دهید زیرا می تواند سرگرم کننده نیز باشد. اگر احساس می کنید به اندازه کافی فنی و ریسک پذیر نیستید ، با ما تماس بگیرید. همین امروز برای تعمیر یخچال خانگی با کارا امداد تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا