یخچال

7 نکته برای جلوگیری از برفک زدن و ایجاد یخ در فریزر

آیا برای شما هم پیش آمده تا با برفک و یخ زدن فریزر برخورد کنید؟ این برفک زدن و یخ زدگی فریزر می تواند منجر به مشکلات متعددی شود. برای جلوگیری از یخ زدگی فریزر ، به شما توصیه میکنیم نکات زیر را رعایت کنید.

آیا تا به حال مواد فریز شده را از فریزر خود بیرون آورده اید و حساس کرده اید که انگار از برف پوشیده شده است؟ این برفک زدن ، می تواند نشان دهنده مشکلات در فریزر شما باشد. اگر قبلاً با این مشکل مواجه شده باشید، احتمالاً می پرسید چرا اینقدر برفک در فریزر وجود دارد و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید.

ادامه این مطلب را بخوانید تا در مورد علت یخ زدگی داخل فریزر اطلاعات بیشتری کسب کنید و نکاتی را برای جلوگیری از آن فرا بگیرید.

فریزر شما مشکل دارد؟ به یک تکنسین تعمیر یخچال نیاز دارید؟ فقط با یک تماس یا سفارش آنلاین می توانید از خدمات تعمیر لوازم کارا امداد بهرمند شوید.

اثرات برفک و یخ زدن در فریزر

برفک زدن داخل فریزر شما در اثر تماس رطوبت با سیم پیچ های داخل آن ایجاد می شود. یخ زدن فریز می تواند منجر به ایجاد بو بد در فریزر شود همچنین فضای ذخیره سازی مواد غذایی را کاهش می دهد و باعث از بین رفتن آب بندی درب فریزر می شود.

برفک زدن همچنین می تواند بر غذای شما تأثیر بگذارد  و کیفیت مواد غذایی را کاهش دهد. یخ زدگی فریزر به دلایل متعددی ایجاد می شود ، از جمله عواملی که میتوان نام برد تغییرات دمای داخل فریزر ، قرار گرفتن در معرض هوا و ماندن مواد غذایی برای مدت طولانی در فریزر می باشد. هنگامی که رطوبت از غذا تبخیر می شود ، بلورهای یخ روی سطح آن ایجاد می شود. یخ زدگی فریزر روی طعم غذای شما تأثیر می گذارد و ممکن است منجر به از مواد غذایی شود.

7 نکته برای جلوگیری از برفک و یخ زدگی در فریزر

هیچ کس نمی خواهد بلورهای یخ را در فریزر ببیند ، بنابراین این هفت نکته را رعایت کنید تا مواد غذایی خود را تا حد ممکن تازه نگه دارید.

  1. درب فریزر را بسته نگه دارید بازکردن در فریزر باعث خروج هوای سرد می شود و رطوبت را وارد آن می کند. هوای وارد شده به فریزر حاوی رطوبت است که می تواند به یخ زدگی تبدیل شود. هنگامی که دمای داخل فریزر افزایش می یابد ، دستگاه باید بیشتر کار کند تا اقلام را یخ زده نگه دارد. از باز کردن درب غیر ضروری اجتناب کنید و در صورت امکان همه مواد غذایی مورد نیاز خود را یکجا جمع کنید.
  2. مواد غذایی داخل فریزر را منظم نگه دارید – اگر فریزر خود را منظم نگه دارید ، راحت تر می توانید آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید ، و شانس باز کردن و بستن چندین بار فریزر را برای پیدا کردن مواد غذایی کاهش می دهید.
  3. مواد غذایی را به درستی در فریزر ذخیره کنید – به عنوان یک قاعده کلی ، فریزرها باید به ازای هر فوت مکعب فضا دو تا پنج کیلو مواد غذا ذخیره کنند. یخ زدگی می تواند به راحتی در فریزرهای خیلی خالی یا خیلی پر ایجاد شود.
  4. از نگهداری اقلام داغ داخل فریزر خودداری کنید – فقط غذاهای سرد یا خنک را در فریزر خود قرار دهید. ذخیره مواد غذایی داغ می تواند منجر به افزایش رطوبت داخل فریزر شود. اگر غذاهای داغ دارید که باید آنها را فریز کنید ، بگذارید ابتدا خنک شوند.
  5. قبل از ذخیره کردن مواد غذایی ، آن را خشک کنید – قبل از فریز کردن مواد غذایی اطمینان حاصل کنید که رطوبتی ندارد . سعی کنید مواد غذایی را قبل از قرار دادن داخل فریز خشک کنید.
  6. از ظروف مناسب برای ذخیره سازی مواد غذایی استفاده کنید – یکی از راه های آسان برای جلوگیری از ایجاد برفک روی  مواد غذای استفاده از ظروف مناسب برای دسترسی به هوا است. اگر از ظروف پلاستیکی استفاده می کنید ، باید اندازه آنها متناسب با مقدار غذای داخل ، بدون فضای زیاد برای هوا باشد. کیسه های پلاستیکی باید کیسه های فریزر یا ذخیره سازی باشند .
  7. دمای ثابت فریزر را حفظ کنید – دمای خارجی و داخلی فریزر کلیدی برای جلوگیری از یخ زدگی در فریزر است. فریزر خود را داخل فضای بسته نگه دارید. قرار دادن فریزر در خارج از منزل ممکن است به این معنی است که دستگاه باید بیشتر کار کند ، به ویژه در شرایط سردتر ، که می تواند باعث سرمازدگی شود. دمای فریزر داخلی باید در حدود منفی 17 درجه سانتیگراد باشد. برای کنترل دما می توانید از ترموستات فریزر استفاده کنید.

فریزرهای بدون برفک و یخ

فریزرهای بدون یخ نوع جدیدی از فریزرها هستند که می توانند به صاحبان خانه در جلوگیری از سرما رسیدگی مواد غذایی کمک کنند. این فریزرها نیاز به یخ زدایی دستی ندارند و می توانند از ایجاد یخ زدگی و برفک در فریزر جلوگیری کنند. آنها از تایمرهای داخلی و بخاری های کوچک برای کاهش یخ زدگی استفاده می کنند. وقتی یخ از بین می رود ، این بخاری ها به طور خودکار خاموش می شوند. در حالی که استفاده از آن ها راحت می باشد ، می توانند هزینه نگهداری بیشتری برای شما داشته باشند و اگر خیلی پر باشند ممکن است به درستی یخ زدایی نشوند.

با کمی تلاش می توانید تا حد زیادی از برفک زدن فریزر جلوگیری کنید

با کمی تلاش و هوشیاری بیشتر می توانید از یخ زدگی در فریزر جلوگیری کنید. نکات بالا را رعایت کنید تا غذاهای یخ زده خود را تا آنجا که ممکن است تازه نگه دارید و فریزر خود را در حالت فوق العاده نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا