یخچال

چرا یخ ساز یخچال کار نمی کند؟ + راه حل رفع آن

در نوشته مراحل تعمیر یخ ساز یخچال که کار نمی کند را با هم بررسی خواهیم کرد. کار نکردن یخساز یخچال ممکن است برای هر کسی پیش بیاید و یک مشکل متداول می باشد.

دلایلی که یخساز یخچال کار نمی کند

یخچال و فریزر یکی از وسایل ضروری و اساسی در همه خانه ها می باشد. با این حال ، داشتن یخچالی که یخ تولید نمی کند ، می تواند بی ارزش باشد.دلیل این مشکل می تواند عوامل متعددی باشد که می توانند سبب به درستی یخ نزدن و یا حتی کار نکردن یخ ساز آن باشد. در میان دلایل مختلف، اصلی ترین دلیل جریان آب در تولید کنند یخ و کل سیستم کنترل یخ ساز می باشد.

سیستم داخلی آب یخچال از قطعاتی مانند لوله و یخ ساز ، لوله سوپاپ ورودی و شیر خروجی تشکیل شده است که شیر پر کننده و یخ ساز را به هم متصل می کند. اگر شیر خروجی رسوب داشته باشد ، مسدود می شود ، بنابراین مقدار کمی آب را به یخ ساز منتقل می کند.

با این کار تکه های یخ دیگر به وجود نخواهد آمد. در مورد تعمیر یخچال در این مورد ، می توانید با تمیز کردن شیر ورودی یا تعویض آن ، این مشکل را حل کنید. سایر دلایل کمبود آب در دستگاه یخ ساز ، فشار کم آب خانگی در دریچه های ورودی باشد ، زیرا در بیشتر موارد به ندرت اجازه می دهد آب کافی از آن عبور کند.

در صورتی که شیر ورودی آب به درستی کار نمی کند ، کنترل یخ ساز را بررسی کنید ، که شیر را از طریق یک خط تغذیه تحریک می کند. ولتاژ برق در چرخه تولید وارد عمل می شود و شیر برقی را به جریان می اندازد تا آب وارد یخساز شود. به خاطر داشته باشید که قبل از شروع بازرسی از این قسمت ، باید یخچال را از برق جدا کرده و ورودی آب را ببندید.

برای مطالعه تعمیر یخچال ال جی این نوشته را بخوانید.

تست یخساز برای رفع مشکل

یخچال شما دارای فیلتر آب است که از مواد کربن و پارچه تشکیل شده است. تنها هدف این بخش از بین بردن هرگونه آلاینده ای است که در آب باقی می ماند حتی پس از نگهداری منظم آب در اطراف. طبق توصیه متخصصان ، باید فیلتر را حداقل دو بار در سال تعویض کنید. با این حال ، آب مصرفی محل زندگی می تواند در زمان تعویض فیلتر تاثیر مستقیم بگذارد.

جدا از مسئله تامین آب ، حتی کنترل یخ ساز نیز می تواند به عدم ایجاد یخ کمک کند. مدل های موجود یخچال ها از سرما برای تولید تکه های یخ استفاده می کنند. در حین تعمیر یخچال ، می توانید با برداشتن کاور  ، مشکل کنترل یخساز را برطرف کرده و شروع به انجام آزمایشات ساده دستی کنید.

برای بازرسی سیستم کنترل ، می توانید چندین آزمایش مکرر را به صورت دستی انجام دهید. یک سیم جامپر روکش دار برداشته و روی نقطه آزمایش “T” و “H” قرار دهید.  هر دو انتها را تقریباً سه سانتی متر لخت کنید و سپس آن را به شکل U منحنی کنید. سیم جامپر را بگذارید و اجازه دهید چند ثانیه در نقاط آزمایش باقی بماند.

این آزمایش یک چرخه تولید واقعی را ایجاد می کند. همچنین ، تشخیص شما را آسان می کند. در صورت روشن نشدن موتور و احتمالاً یخ ساز با وجود دریافت برق کار نمی کند ، با تعویض ماژول ، کنترل یخ ساز را تعمیر کنید.

ما بخش هایی را که معمولاً از ایجاد یخ جلوگیری می کند باعث می شود یخساز یخچال کار نکند، را بررسی کرده ایم. در صورتی که اطلاعات موجود در این نوشته به شما در تعمیر یخچال کمک نکرد ، با کارا امداد تماس بگیرید.

برای مطالعه تعمیر یخچال سامسونگ این نوشته را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا