یخچال

7 دلیل نشتی آب در فریزر و راه حل رفع مشکل!

داشتن فریزر که در تمام طول سال که غذا را منجمد نگه می دارد و به درستی ذخیره می شود بسیار مهم است. اما وقتی نشتی در زیر فریزر خود پیدا می کنید ، چه اتفاقی می افتد؟ اول اینکه نگران نباشید بسته به سال مصرف و درجه حرارت فریزر ، نشتی فریزر یک اتفاق رایج است که نشان می دهد چیزی خراب است.

در بیشتر موارد ، هنگامی که فریزر شما شروع به نشت می کند ، بهتر است که با خدمات تعمیر فریزر کارا امداد تماس بگیرید تا از یک متخصص برای بررسی آن درخواست کنید تا فریزر شما را بررسی کند. یافتن علت اصلی نشتی فریزر کار دشواری است. برای کمک به شما ، ما هفت دلیل متداول را که چرا فریزر شما نشت می کند و چه کارهایی باید انجام دهیم را برای پیدا کردن مشکل جمع آوری کرده ایم.

 منبع اصلی نشتی آب در فریزر را پیدا کنید

اولین قدم برای یافتن راه حل نشتی فریزر ، یخ زدایی آن است. با یخ زدایی فریزر ، می تواند منبع اصلی نشت را تعیین کند. در برخی موارد ، ممکن است تنها کاری که انجام دهید برای رفع مشکل، یخ زدایی یخچال فریزرها باشد.

در مدت زمان طولانی ، اگر یخچال هرگز یخ زدایی نشده است ، یخ می تواند قسمت های کوچکی از فریزر شما را از عملکرد صحیح خود دور کند. یخ زدایی سالانه فریزر توصیه می شود ، زیرا این یک فعالیت تعمیر و نگهداری خوب برای افزایش طول عمر یخچال فریزر است.

در اینجا مراحل نحوه یخ زدایی فریزر در صورت مشاهده نشتی آورده شده است. به خاطر داشته باشید ، بسته به ضخامت یخ ، ممکن است لازم باشد یک تا دو روش را امتحان کنید یا همه روشهای یخ زدایی را برای یافتن منبع نشت ترکیب کنید.

  1. بسته به فصل و ضخامت یخ فریزر ، ایمن ترین و ساده ترین روش یک روز یا بیشتر طول می کشد. درب فریزر را باز بگذارید و هر یک یا دو ساعت یکبار آن را چک کنید تا در صورت نشت داشتن آب تمیز شود.
  2. این مرحله شما را ملزم می کند که یک کاسه سرامیکی را با آب گرم پر کنید و آن را به مدت 30 دقیقه در فریزر قرار دهید و در را ببندید. بعد از نیم ساعت ، کاسه را بیرون آورده و آب را تمیز کنید. این روش را تکرار کنید تا تمام یخ ها از بین بروند.
  3. این مرحله برای حذف تکه های یخ است که در گوشه های دور از دسترس فریزر منجمد شده اند. شما به یک کفگیر یا سوهان دستی احتیاج دارید. یک پارچه را در آب گرم و یک قاشق چای خوری الکل آغشته کنید. پارچه داغ را روی ناحیه یخ زده قرار دهید. بعد از دو دقیقه پارچه را بردارید و تکه های یخ را با سوهان جدا نمایید.
  4. اگر می خواهید فریزر خود را در عرض یک روز یخ زدایی کنید ، یک فن یا پنکه در مقابل فریزر باز شده قرار دهید. فن یا پنکه را با سرعت متوسط ​​تا زیاد روشن کنید ، و گردش هوا با ذوب شدن یخ این روند را تسریع می کند. هر 30 تا 45 دقیقه فریزر را چک کنید تا آب تمیز شود.
  5. برای افرادی که دارای وکیوم مرطوب/خشک هستند ، از حالت دمیدن وکیوم برای ذوب یخ و جایگزینی برای وکیوم برای مکیدن آب یخ استفاده کنید.

 قالب و شکاف موجود در مهر موم ها را بررسی کنید

مهر و موم های داخل درب فریزر را از نظر وجود قالب بررسی کنید. در صورت عدم وجود قالب ، قسمت بیرونی و داخلی درب فریزر را برای وجود شکاف بررسی کنید. شکاف در مهر و موم درب فریزر به این معنی است که به درستی محکم نشده است و این می تواند باعث ایجاد هوای سرد و نشت از داخل شود.

هوای سردی که از درهای فریزر خارج می شود می تواند به طور بالقوه باعث رشد کپک روی غذا شود. شکاف در مهر و موم باعث کاهش دمای داخلی فریزر و ذوب شدن یخ می شود و باعث نشت یخچال می شود. اگر شکاف های مهر و موم را تشخیص دادید ، راه حل این است که لاستیک یخچال را تعویض کنید.

 شیلنگ تخلیه فریزر را بررسی کنید

هنگامی که شلنگ تخلیه فریزر از کار می افتد ، می تواند باعث نشتی فریزر شود. تنها زمانی که یک فریزر باید تخلیه شود زمانی است که در حالت یخ زدایی است. در صورت مشاهده تخلیه فریزر در چرخه های عادی ، مشکلی در آن وجود دارد و باید برای تعمیر آن با یک متخصص تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

 قطره چکان را چک کنید

هنگامی که یخچال یخ می زند ، آب به سمت قطره چکان سرازیر می شود. اگر تا به حال آن را چک نکرده اید ، اکنون زمان آن است که مطمئن شوید قطره چکان پایین فریزر پر نشده است. اگر قطره چکان پر شود ، سرریز شده و نشت می کند. شما باید آن را برداشته و آب را دور بریزید. پس از قرار دادن مجدد ظرف خالی قطره چکان داخل فریزر ، اگر قبل از چرخه یخ زدایی بعدی پر شد ، باید برای تعمیر فریزر با یک متخصص تماس بگیرید.

 شلنگ تخلیه و اتصال آن را بررسی کنید

علاوه بر ظرف قطره چکان، شلنگ تخلیه و اتصال را بررسی کنید تا مطمئن شوید شل نشده یا جدا نشده است. اگر شلنگ تخلیه و کوپلر ترک خورده یا شکسته شده است ، این عامل اصلی نشت است و باید تعویض شود.

 یک خط تخلیه مسدود شده را بررسی کنید

گاهی اوقات ، عیب از در داخل فریزر نیست که باعث نشتی آن می شود ، بلکه لوله ای است که از طریق آن فریزر تخلیه می شود و با خاک و بقایای ناشی از یخ زدایی مسدود می شود. بررسی کنید که آیا خط تخلیه با جاری شدن آب از طریق آن مسدود شده است یا خیر. اگر آب از طرف دیگر خارج نشود ، این بدان معناست که مسدود شده است و فقط یک متخصص تعمیر فریزر حرفه ای می تواند آن را جایگزین کند.

 ترموستات را تعویض کنید

نکته آخر اینکه اگر فریزر بیش از ده سال عمر دارد ، ممکن است ترموستات خراب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. بررسی کنید که ترموستات در دمای مناسب قرار دارد و از روش دیدن بصری استفاده کنید. اگر فریزر همچنان ذوب می شود ، نشت می کند ، سپس دوباره انجماد می شود ، وقت آن است که توسط تکنسین تعمیر یخچال و فریزر جایگزین شود.

اکنون که هفت دلیل رایج نشت یخچال خود را می دانید ، باید بتوانید عیب یابی خود را انجام دهید و امیدوارم با چند قطعه فریزر، این مشکل را برطرف کنید. با این حال ، اگر ترموستات ، ظرف چکه گیر و شلنگ تخلیه را تعویض کرده اید و هنوز نشت می کند ، وقت آن رسیده است که یکی از تکنسین های حرفه ای ما در تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد  تماس بگیرید و ببیند چه راه حل هایی را می توان اعمال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا