یخچال

علت سرمای زیاد یخچال چیست؟ + راه حل رفع مشکل

اکثر ما دوست داریم تا مواد غذایی در داخل یخچال در دمای استاندارد قرار بگیرد. حتی ممکن است سرمای زیاد یخچال باعث خرابی بعضی از مواد غذایی شود. بنابراین سرمای زیاد داخل یخچال ممکن است باعث نگرانی ما شود. پس علت سرمای زیاد یخچال چه می تواند باشد؟ در این نوشته عوامل موثر را بررسی کرده ایم و روشهای رفع سرمای زیاد را عنوان کرده ایم. با ما همراه باشید.

 علت سرمای زیاد در یخچال چه میتواند باشد؟

همه ما انتظار داریم یخچال ما غذاها و نوشیدنی های ما را سرد نگه دارد. وقتی یخچال بیش از حد سرد می کند و یخچال شما مواد غذایی را منجمد می کند،چه می کنید؟ معمولاً دلایل ساده ای وجود دارد که باعث می شود یخچال شما بسیار سرد باشد. بگذارید برخی از آنها را با شما آشنا کنیم و راه حل های ساده ای را به شما نشان دهیم.

اگر این مشکلات یا هر مشکل دیگری در یخچال شما وجود دارد ، اجازه دهید متخصصان کارا امداد در حل این بحران به شما کمک کنند. ما می توانیم مشکلات یخچالی که بصورت غیر معمول سرد می‌کند را به سرعت حل کنیم و با قیمتی منصفانه در اختیار شما بگذاریم.

یخچال خیلی سرد می کند

شرکت های سازنده یخچال و فریزر را بصورت دوقلو (در کنار هم) یا کمبی  (بالا و پایین) می سازند که اقلام داخل خود را در دمای مطلوب نگه دارد ، اما مواقعی در پشت صحنه ی سرد شدن بیش از اندازه ی یخچال مشکلاتی وجود دارد. هنگامی که این اتفاق می افتد ممکن است متوجه شوید که اقلام موجود در یخچال شما در حال انجماد هستند.

در اینجا سه ​​مورد رایج وجود دارد که باعث می شود یخچال شما بیش از حد سرد شود.

 مشکل دمپر ورودی هوا در سرمای زیاد یخچال

دمپر قسمتی از یخچال شماست که جریان هوا را از محفظه فن اواپراتور متعادل می کند. معمولاً در جایی قرار دارد که هوای سرد وارد قسمت نگهدارنده مواد غذایی یخچال می شود و می تواند مانند پنجره های کرکره ای به نظر برسد. این قطعه اغلب در قسمت داخلی یخچال شما یافت می شود.

شما می توانید تفاوت بین این قسمت و کنترل سرد یخچال خود را تشخیص دهید زیرا دکمه ای که دمپر را کنترل می کند دارای تنظیم “خاموش” نیست. اگر این قسمت به راحتی باز و بسته نشود ، ممکن است هوای سرد زیادی وارد یخچال شود و یخچال بسیار سرد ایجاد کند.

 مسائل اصلی برد کنترل می تواند علت سرمای زیاد یخچال باشد

اکثر مدلهای جدیدتر یخچال و فریزر همه اجزای آنها توسط یک برد کنترل الکترونیکی اصلی کنترل می شوند. از آنجا که این برد قسمت های زیادی از یخچال شما را کنترل می کند ، همیشه بهتر است در صورت سرد شدن تمام اِلمان های دیگر یخچال خود را بررسی کنید و این را به عنوان آخرین گزینه بگذارید.

اگر مشکوک به مشکلی در برد هستید ، یخچال را از برق بکشید و برد را بررسی کنید. به دنبال هرگونه نشانه ای از اتصالات سوخته ، قطعاتی که ممکن است خراب شده باشند یا هر علامتی که قوس الکتریکی رخ داده است باشید. همه این موارد می تواند نشانگر خرابی برد کنترل باشد که باعث می شود یخچال شما به طور مداوم کار کند و در این فرایند بسیار سرد شود.

خرابی کنترل کننده دما(ترموستات) ممکن است باعث ایجاد سرمای زیاد شود

اگر یخچال شما در کمترین دمای تنظیمی نیز بسیار سرد است ، ممکن است مشکل از کنترلر دما باشد. این یک سوئیچ است که برق را به کمپرسور و فن ها ارسال می کند و این ناشی از تغییر دما در یخچال است ، همانطور که توسط ترموستات احساس می شود ، مانند زمانی که گرم شدن بیش از حد داخل یخچال را متوجه می‌شود و کمپرسور شروع به کار می‌کند تا یخچال خنک شود.

اگر فن و کمپرسور کار می کنند اما یخچال خیلی سرد است ، این می تواند نشانه خرابی کنترل کننده دما باشد. در این حالت ، دمای واقعی یخچال را حس نمی کنید و ممکن است باعث شود که فن و کمپرسور شما بیش از حد کار کنند و در نتیجه یخچال بسیار سرد شود.

 یخچال خیلی سرد است: چگونه مشکل را برطرف کنیم؟!

یخچال شما طوری طراحی شده است که نوشیدنی های شما مانند آب و نوشابه را نسبت به هوای گرم بیرون سرد نگه دارد. این بدان معنا نیست که قرار است آن نوشیدنی ها را به صورت جامد منجمد کند.

بنابراین اکنون که برخی از علت های سرد شدن یخچال را می بینید ، اجازه دهید راه حل های ساده ای را برای این مشکلات به شما نشان دهیم.

 سنسور را تعویض کنید

اگر یخچال شما دارای سنسور خودکار تشخیص دما است،مقاومت آن را با استفاده از مولتی متر بگیرید.در صورت خرابی آن را تعویض کنید. پس از تعویض،مطمئن شوید که به درستی سر جای خود قرار گرفته است. این سنسور دمای داخل یخچال را اندازه گیری می کند و سپس کنترل سرمای ورودی را مطابق آن تنظیم می کند. علت سرمای زیاد یخچال می تواند سنسور باشد.

 برد کنترل خراب یا معیوب را تعویض یا تعمیر کنید

پس از بازرسی صفحه کنترل خود و مشاهده ی علائم آسیب دیدگی، چاره ای جز تعویض کل برد وجود ندارد. از آنجا که این امر بسیاری از اجزای یخچال را کنترل می کند ، انجام این کار به درستی ضروری است.

قبل از انجام هرگونه کار روی یک قطعه الکتریکی مانند برد کنترل ، مطمئن شوید که ابتدا یخچال را از برق جدا کرده اید.

 تنظیمات دما را بازنشانی ، تعمیر یا جایگزین کنید

عیب یابی مسئله کنترل دما یک فرایند نسبتاً ساده است. برای شروع ، یخچال خود را از برق بکشید و سپس کلید کنترل سرما را پیدا کنید.

دکمه را در نقطه وسط خود قرار دهید و سپس یخچال خود را دوباره وصل کنید. در این حالت ، یخچال شما باید دمای حدود 5درجه سانتی گراد را حفظ کند.

هنگام انجام این کار ، مطمئن شوید که  سنسور یا سیم در جای خود قرار دارد و هیچ علامت خرابی ندارد. همچنین سیم ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید شل نشده یا خوردگی ندارند.

پس از انجام همه این کارها ، یخچال خود را برای حدود یک روز بررسی کنید تا ببینید آیا دمای مناسب را حفظ می کند یا خیر. اگر اینطور نیست ، ممکن است زمان تعویض کنترل فرا رسیده باشد.

 اگر یخچال سرد می شود اجازه دهید تکنسین های کارا امداد آن را تعمیر کنند

در حالی که بسیاری از مشکلاتی که ما لیست کرده ایم راه حل های بسیار ساده ای دارند ، ممکن است متوجه شوید که از نظر توانایی ، دانش یا زمان از عهده شما بر نمی آید. بنابراین اگر دمای یخچال شما بسیار سرد است ، بهتر است به متخصصان ما مراجعه کنید.

به همین دلیل است که اجازه دادن به متخصصان کارا امداد بسیار آسان است. با سالها تجربه در این صنعت ، ما کارکنان آگاه وهمچنین موجودی بزرگ قطعات را برای حل سریع این مشکلات در اختیار داریم.

صفحه تعمیر یخچال ما را ببینید تا همه خدماتی را که ما ارائه می دهیم را مشاهده و تصمیم بگیرید تا توسط کارا امداد،امروز یخچال خود را به دمای ایده آل بازگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا