یخچال

علت برفک زدن یخچال یا فریزر چیست؟ + راه حل آب شدن یخ ها

برفک زدن یخچال یکی از مواردی است که در همه خانه ها ممکن است پیش بیاید. امروزه اکثر تولید کنندگان یخچال و یا فریزر به تولید یخچال بدون برفک روی آورده اند. یخ زدن یخچال ممکن است مشکلاتی برای شما پیش آورد. در این نوشته به دلایل برفک و یخ زدن یخچال پرداخته ایم و راه حل های رفع این مشکل را بیان نموده ایم. متخصصین تعمیر لوازم خانگی کارا امداد با چندین سال تجربه در ضمینه رفع مشکلات برفک و یخ زدن یخچال در کنار شما هستند.

در صورت برفک و یخ زدن یخچال یا فریزر چه باید کرد؟

یخچال های مدرن امروزی(نوفراست) بیش از قبل در هر خانه ای یافت می شود ، ما اغلب می دانیم که آنها با استفاده از اِلمان ها و قطعات مورد استفاده در تولیدشان،خود را یخ زدایی می کنند. در حالی که در صورت سالم بودن دستگاه به این شکل عمل می کند،اما اگه قطعات به مشکل بخورند. یخچال و یا فریزر وظیفه ی اصلی خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند از مواد غذایی فاسد شدنی‌ ما مراقبت کند. در صورت خرابی کاربران می توانند درب یخچال خود را باز کرده و از مشاهده یخ و برفک بیش از حد که نشان دهنده ی عدم یخ زدایی است شوکه شوند.

اگر سرزمین عجایب زمستانی را در یخچال خود پیدا کرده اید که ناشی از مشکل برفک زدایی دستگاه شماست ، دلایل ساده ای برای این مشکل و برخی راه حل های ساده برای یخ زدایی وجود دارد که ما چند نمونه را مورد بررسی قرار داده ایم.

مانند بسیاری از مشکلات یخچال و فریزر ، این مسائل فقط انواع مشکلاتی هستند که کارا امداد می تواند به راحتی آنها را حل کند. با کادری مجرب و سالها تجربه ، هیچ مشکلی آنقدر بزرگ نیست که نتوانیم به راحتی تشخیص دهیم و آن را تعمیر کنیم.

یخچال یا فریزر برفک می زند

در حالی که تصورات شما در مورد عملکرد یخچال یا فریزر  به نظر ساده می رسد. باید بگوییم قسمتها و مراحل یخ زدایی یخچال شما می تواند بسیار پیچیده باشد. در این مقاله سه ​​دلیل اصلی برفک زدن یخچال و فریزر نوفراست(سیستم بدون برفک) را مورد بررسی قرار داده ایم.

مشکل برد کنترل در برفک زدایی

این برد الکترونیکی در دستگاه شما ، یخچال را هر چند ساعت یکبار  برفک زدایی می کند. وقتی این برد مشکل داشته باشد یا به طور کلی خراب شود ، یخچال وارد چرخه یخ زدایی نمی شود.

اگر یخچال و فریزر شما هرگز چرخه یخ زدایی را پشت سر نگذارند ، نتیجه این می شود که یخچال و فریزر،برودت مطلوب مورد نیاز کاربر را نمی‌تواند تامین کند.

مشکلات المنت و ترموفیوز در برفک زدن یخچال

سیستم سنسور یخ زدایی شما دمای اواپراتور شما را کنترل می کند. این قسمت دارای فیوز است که در صورت خرابی سنسور به عنوان پشتیبان و یا بهتر‌است بگوییم محافظ عمل می کند.

اگر سنسور نتواند المنت برفک زدایی را خاموش کند ، فیوز میسوزد و المنت مجبور به خاموش شدن می شود. در این حالت ، المنت برفک زدایی شما دیگر کار نمی کند و نتیجه این می شود که یخچال شما توان برفک زدایی را از دست می‌دهد.

ایراد از تایمر برفک زدایی

تایمر برفک زدایی هر روز چندین بار المنت دیفراست را روشن می کند تا یخ زدگی احتمالی روی تبخیر کننده (لوله های اواپراتور)را از بین ببرد. اگر تایمر معیوب باشد ، ممکن است در چرخه برفک زدایی حرکت نکند یا در طول چرخه برفک زدایی جریان برق را به المنت نرساند.

برای بررسی عملکرد تایمر ، می توانید تایمر را به صورت دستی به چرخه ی برفک زدایی هدایت کنید. در آن زمان ، کمپرسور باید خاموش شود و المنت باید روشن شود.

اگر متوجه شدید که تایمر در مدت 30 دقیقه برق را به المنت نمی فرستد یا از چرخه یخ زدایی خارج نمی شود ، این نشان دهنده این است که در تایمر مشکلی وجود دارد ، که می تواند دلیل کار نکردن قسمت های برفک زدایی یخچال شما باشد.

اگر یخچال برفک زدایی نکند و یخ ببندد چه باید کرد؟

این عادی نیست که یخچال عمل برفک زدایی را متوقف کند ، دلایل آن معمولاً بسیار ساده است. راه حل های عیب یابی این مسائل نیز به همین سادگی است.

اکنون که دلایل کار نکردن سیستم یخ زدایی در یخچال خود را می دانید ، اجازه دهید مراحل حل مشکلات و یخ زدایی مجدد یخچال را در کوتاه ترین زمان به شما نشان دهیم.

تعمیر برد کنترل برفک زدایی

هنگام برخورد با مشکل احتمالی برد کنترل یخ زدایی ، بهتر است قبل از مراجعه به برد کنترل ، مسائل ساده تر را ابتدا بررسی کنید. اولین قدم این است که عملکرد المنت برفک زدایی و ترموستات یخ زدایی را بررسی کنید.

اگر هر دوی این موارد به درستی کار کنند ، به احتمال زیاد مقصر نقص در برد دستگاه است. وقتی این اتفاق می افتد ، بهترین گزینه تعمیر و یا جایگزینی برد الکترونیکی است.

یافتن و نصب جایگزین برای واحد شما معمولاً یک فرآیند نسبتاً ساده است. اگر احساس می کنید این مشکل ممکن است فراتر از توانایی های شما باشد ، اجازه دهید متخصصان ما از این کار ظریف و البته مهم  به کمک شما بیایند.

تعویض سنسور دیفراست  و ترموفیوز برای جلوگیری از یخ زدن یخچال

سنسور یخ زدایی و ترموفیوز قابل تعمیر نیست. در صورت خراب شدن فیوز و یا  سنسوردیفراست باید آن را تعویض کنید. برای تعیین اینکه کدامیک معیوب است ، باید از مولتی متر برای تست صحت عملکرد استفاده کنید. اگر هریک از قطعات ایراد داشته باشند ، زمان تعویض سنسور و یا ترموفیوز فرا رسیده است.

تعویض تایمر برفک زدایی

یکی از رایج ترین دلایلی که ممکن است یخچال شما یخ زدایی نکند ، تایمر معیوب است. مشکلات مربوط به این قطعات به آسانی قابل تشخیص است ، اما خود تایمر به راحتی قابل تعمیر نیست. بهترین راه حل،تعویض تایمر است. تایمرهای یخچال های مدرن به راحتی در کارا امداد یافت می شوند ، اما جایگزینی آنها می تواند برای کسانی که دانش فنی مرتبط را ندارند کمی خسته کننده و وقت گیر باشد.

کارا امداد می تواند یخچال شما را در کمترین زمان یخ زدایی کند

تشخیص راه حل های عدم یخ زدایی و برفک زدایی یخچال بسیار آسان است ، اما راه حل ها می تواند چالش برانگیز باشد ، به ویژه برای کسانی که تجربه ای در این زمینه ندارند.

آنجاست که تکنسین های کارا امداد می توانند در تعمیر یخچال به شما کمک کنند. تکنسین های ما به صورت گام به گام آموزش دیده اند. آنها قطعات را حمل می کنند و دانش لازم برای تشخیص و رفع سریع هر یک از موارد ذکر شده در این مقاله را دارند.

بنابراین اگر آمادگی دارید تا کارشناسان ما به مشکلات یخچال شما رسیدگی کنند ، صفحه تعمیرات یخچال ما را بررسی کنید تا از خدمات ارائه شده ما مطلع شوید و برای ثبت درخواست همین حالا اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا