لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی از آب پر نمی شود و چه باید کرد؟

اگر ماشین لباسشویی پر از آب نمی شود ، چک کردن آب ورودی بهترین کار می باشد. اما به احتمال زیاد ، عیب از  ماشین لباسشویی است. چگونه باید مطمئن شد که لباسشویی قابل تعمیر است و یا اینکه باید به فکر خرید یک لباسشویی جدید باشیم؟

در این مقاله، ما رایج ترین دلایلی که ماشین لباسشویی با آب پر نمی شود را بررسی کرده ایم و راهکارهای ساده ای را برای عیب یابی مشکل ارائه کرده ایم.

چرا ماشین لباسشویی از از آب پر نمی شود؟

برای اطمینان از اینکه به ماشین لباسشویی با اقدامات خود آسیب نمی رسانید ، قبل از انجام هرگونه کاری ماشین لباسشویی را به دقت بررسی کنید. در مرکز تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد ، ما اغلب مجبوریم با ماشین لباسشویی که از آب پر نمی شود برخورد کنیم. بیشتر اوقات ، این مشکل ناشی از نقص های زیر است:

پر نشدن آب بخاطر معیوب بودن شیلنگ و یا فیلترهای شیلنگ

وقتی ماشین لباسشویی شما از آب پر نمی شود ، منطقی است که به خرابی شیلنگ مشکوک شوید. در اینجا رایج ترین خرابی ها در شیلنگ را عنوان کرده ایم:

 • شیلنگ ها ممکن است به درستی به دستگاه وصل نباشند بنابراین ، جریان آب ثابتی وجود ندارد.
 • ممکن است شیلنگ پیچ خورده باشد و از عبور آب جلوگیری کند.
 • شیلنگ ها آسیب دیده یا پارگی دارند بنابراین آب به جای ورود به وان لباسشویی از آن نشت می کند.

بسته به مشکلی که با شیلنگ ها دارید ، راه حل های مختلفی می تواند داشته باشد. اگر مشکل از پیچ خوردگی آن باشد ، صاف کردن شیلنگ تنها چیزی است که برای حل مشکل نیاز دارید. در صورت وجود آسیب دیدگی در شیلنگ ، باید آن را تعویض کنید.

فیلترهای کثیف ماشین لباسشویی ممکن است از پر شدن آب جلوگیری کنند

فیلترهای کثیف و مسدود شده یکی دیگر از مواردی است که از ورود آب به وان لباسشویی جلوگیری می کند. در این مورد ، راه حل ساده وجود دارد ، فیلترها را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچگونه آلودگی یا زباله و جسم خارجی  روی آنها وجود ندارد.

پس از تمیز شدن فیلترهای ماشین لباسشویی ، شیلنگ ها را دوباره به دستگاه وصل کرده و لباسشویی را دوباره راه اندازی کنید. نشتی ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید علت درست مشکل را پیدا کرده اید و به جز آن مشکل دیگری وجود نداشته باشد.

 هوا دسترسی آب در محفظه فشار هیدروستات را مسدود می کند

بسیاری از افراد از شنیدن این موضوع که انسداد محفظه تحت فشار می تواند به پر نشدن ماشین لباسشویی با آب تاثیر بگذارد ، شگفت زده می شوند. اگر هوا در لوله های فشار زیاد باشد ، چرخش دستگاه متوقف نمی شود ولی وان لباسشویی از آب پر نمی شود.

اگر دستگاه شما بدون آب کار می کند ، می توانید مطمئن شوید که مشکل از محفظه فشار است. برداشتن لوله هوا و تمیز کردن کامل آن یک راه موثر برای عیب یابی این مشکل است.

شیر برقی خراب ، علت پر نشدن لباسشویی از آب

شیر برقی ، که به شیر ورودی نیز معروف است ، یک لوله دو طرفه است که جریان آب سرد و گرم را به لباسشویی متصل می کند. در میان تمام مسائلی که منجر به انسداد آب می شود ، این مورد را تکنسین های تعمیر لباسشویی بیشتر با آن برخورد می کنند.

روش متداول برای مقابله با خرابی سوپاپ ورودی ، تعویض سوپاپ است. با این حال ، تنظیمات بد شیر برقی هم میتواند علت این مشکل باشد باید مطمئین شوید که به درستی تنظیم شده است.

گاهی اوقات ، فشار دادن کامل کنترل روی صفحه یک راه حل آسان و بسیار کارآمد است که به ماشین لباسشویی شما اجازه می دهد از آب پر شود.

چگونه می توان ماشین لباسشویی که از آب پر نمی شود را تعمیر کرد؟

اگر ماشین لباسشویی شما پر از آب نمی شود ، نحوه عملکرد شما باید با توجه به ماهیت خطا تعیین شود. به طور معمول ، اکثر مشکلات به یکی از موارد زیر ختم می شود:

 1. جریان ورودی آب کم است. (بر عملکرد دستگاه تأثیر نمی گذارد) ؛
 2. به دلیل عیب در دستگاه ، آب بین منبع خارجی و دستگاه جریان ندارد.

هنگامی که علت اصلی پر نشدن ماشین لباسشویی خود با آب کافی را درک کردید ، برای حل  این مشکل ، چک لیست های زیر را بررسی کنید:

اطمینان حاصل کنید که فشار آب به اندازه کافی می باشد

 1. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و آن را از منبع آب خارجی (شیر آب) جدا کنید.
 2. شیلنگ های ورودی ماشین لباسشویی را بررسی کنید ، آنها نباید پیچ ​​خورده یا آسیب دیده باشند.
 3. شیلنگ ها را از شیرهایی که آب ماشین لباسشویی را تامین می کند جدا کنید. صفحه های فیلتر شیلنگ را بررسی و تمیز کنید و مطمئن شوید که هواکش شیر آب مسدود نشده باشد.
 4. منبع آب را ببندید. شیلنگ ها را از شیر ورودی لباسشویی خارج کنید. اگر یک اسپری آب طولانی مدت از اتصال خارج شود ، علت خرابی شیر برقی باعث این مشکلات لباسشویی شده است.
 5. اگر ماشین لباسشویی از آب کافی پر نمی شود ، با یک تکنسین تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

رفع مشکل دستگاه – مشکلات مربوط به عرضه دستگاه

 1. فیلتر را از نظر انسداد یا گرفتگی بررسی کنید. آن را کاملاً تمیز کرده و دوباره به شیلنگ وصل کنید. ماشین لباسشویی را روشن کنید تا ببینید مشکل حل شده است یا خیر.
 2. دکمه ها یا اهرم های ادغام سوئیچ سیکل را بررسی کرده و از کارکرد آنها مطمئن شوید. مراقب چسبیدن دکمه ها باشید و کلید درب را بررسی کنید.
 3. کنترل سطح آب را ارزیابی کنید. برای تست سیستم کنترل از مولتی متر ولت-اهم استفاده کنید. از دفترچه راهنمای لباسشویی که توسط سازنده برای اطلاع از میزان خوانده شده از مولتی متر در محدوده نرمال است ، استفاده کنید. در غیر اینصورت باید هیدروستات سطح آب را تعویض کنید.
 4. اطمینان حاصل کنید که همه شیرهای برقی در دهانه های اختصاصی خود نصب شده اند.
 5. برای تعمیر با یک تیم حرفه ای از تکنسین ها مشورت کنید. رفع برخی مشکلات مربوط به تامین آب ماشین لباسشویی ممکن است فراتر از مهارت شما باشد. به عنوان مثال ، سیستم ممکن است کد خطای مناسب را دریافت نکند ، در نتیجه مشکلات مربوط به پر نشدن ماشین لباسشویی به وجود آید.

کارا امداد تیم برتر برای نگهداری و تعمیر لوازم خانگی

استفاده از ماشین لباسشویی بدون وجود آب در داخل آن برای دستگاه خطرناک و مضر است. به همین دلیل ، هنگامی که متوجه شدید ماشین لباسشویی از آب پر نمی شود ، سعی کنید که مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید. استفاده از تکنسین های حرفه ای برای این کار بهترین راه است زیرا مشکلات شما را کاهش می دهد.

جایگزینی قطعات با بالا ترین کیفیت

اگر به قطعه جایگزین ماشین لباسشویی نیاز دارید ، تکنسین های کارا امداد به شما در انتخاب درست کمک می کنند. ما در ایجاد ارتباط با تولید کنندگان لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی درجه یک را در اولویت خود قرار داده ایم و به مشتریان امکان دسترسی به پیشنهادات ویژه را می دهیم.

شما می توانید با تماس با کارا امداد ، به پایگاه بزرگی از پیشنهادات ویژه از برند هایی مانند سامسونگ ، ال جی ، بوش و … دسترسی پیدا کنید.

برای ارتباط با مجموعه کارا امداد در مورد تعمیر لباسشویی یا سایر خدمات تعمیر لوازم خانگی ، در زیر این نوشته کامنت بگذارید یا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا