لباسشویی

بوی بد سوختگی از ماشین لباسشویی نشانه چیست؟ + راه حل

بوی سوختگی در ماشین لباسشویی یکی از بدترین مشکلات یک لباسشویی است. زیرا می تواند لباس های شما را خراب و بد بو کرده و حتی از طریق مشکلات الکتریکی و خطر آتش سوزی به آنها آسیب برساند. تیم ما از تعمیرکاران حرفه ای لوازم خانگی می تواند مشکل بوی سوختگی ماشین لباسشویی را حل کرده و قبل از بدتر و پیچیده شدن ، مشکل را برطرف کنند.

دلایلی که باعث می شود لباسشویی شبیه بوی سوختگی دهد

قسمت های متحرک یک ماشین لباسشویی در صورت استفاده زیاد فرسوده می شوند. یا ممکن است دچار خرابی و شل شدن شوند که باعث اصطکاک ناخواسته در ماشین لباسشویی می شود. که در حین کار بوی شبیه سوختن پلاستیک را می دهد. اجزای متحرک لباسشویی را می توان از نظر علائم بوی سوختگی لباسشویی بررسی کرد. و سپس تشخیص داد که مشکل را چگونه می توان برطرف کرد. برخی از رایج ترین دلایل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی را در زیر ذکر کرده ایم:

اصطکاک تسمه لباسشویی

یکی از رایج ترین و ساده ترین دلایلی که می توانید بررسی کنید که آیا بوی سوختگی از آن است یا نه ، اصطکاک تسمه در برابر وان (تشتک) لباسشویی است. برخی از لباسشویی ها بین گیربکس و موتور یک کوپلر لاستیکی دارند که در هنگام کار به ان ضربه می زند. در صورت عدم تحریک و چرخش و بوی سوختگی لباسشویی شبیه به بوی لاستیک ، می توان تسمه را از نظر ترک خوردگی ، شکافتن و تعویض بررسی کرد.

مشکلات برقی لباسشویی

بوهای سوختگی همیشه یکسان ایجاد نمی شوند. اگر بوی سوختگی از ماشین لباسشویی برقی است و بوی لاستیک نمی دهد ، ممکن است نشان دهنده نشت آب روی قسمت های برقی یا جرقه باشد.

مشکلات تسمه پمپ لباسشویی

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی ، پمپ آب برای حرکت پمپ تخلیه به کمربند لاستیکی نیاز دارد. خود تسمه معمولاً به شکل V است و از موتور به قرقره پمپ تخلیه می شود و در آنجا برای باز و بسته کردن پمپ تخلیه عمل می کند. اگر بوی سوزش ماشین لباسشویی از قسمت تخلیه می آید ، باید تسمه پمپ را از نظر خرابی یا آسیب دیدگی بررسی کنید.

اصطکاک قرقره موتور لباسشویی

از آنجایی که قرقره طوری طراحی شده است که با تسمه هایی که موتور لباسشویی را به درام لباسشویی متصل کرده و در آن تخلیه می شود تماس داشته باشد ، اصطکاک اجتناب ناپذیر است. با این حال ، اگر قرقره موتور متصل به یکی از اجزای لباسشویی دچار گسیختگی ، گیرکردن یا پارگی شود ، می تواند اصطکاک و گرمای بیش از حد ایجاد کند که این عمل می تواند باعث بوی سوختگی از لباسشویی شود.

اقدامات لازم برای جلوگیری از بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

اقداماتی که می توانید برای جلوگیری از بوی سوختگی از ماشین لباسشویی انجام دهید بسیار آسان است و شما باید دستگاه را از برق بکشید.  سپس آن را به پشت بچرخانید تا به قسمت زیرین دسترسی پیدا کنید یا درب بالا را باز کنید تا به قسمت های داخلی دسترسی پیدا کنید. در لباسشویی برخی از ساده ترین اقداماتی که می توانید انجام دهید تا بتوانید از بوی سوختگی احتمالی جلوگیری کنید در زیر ذکر شده است:

تسمه لباسشویی را بررسی و تعویض کنید

با چرخاندن لباسشویی به پهلو و نگاه از بالا به پایین ، می توانید به تسمه درام لباسشویی دسترسی داشته باشید. موتور و گیربکس نیز ممکن است دارای یک کوپلر لاستیکی باشند که در این بازرسی نیز قابل بررسی است. اگر می بینید که کمربند لاستیکی یا کوپلر فرسوده یا شکسته است ، باید تسمه جدیدی بخرید و با تسمه قدیمی جایگزین کنید.

جلوگیری از نشتی در ماشین لباسشویی برقی

بهترین کاری که می توانید برای یک ماشین لباسشویی انجام دهید که بوی سوختگی ناشی از مشکلات الکتریکی دارد ، این است که ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با یک متخصص برق یا تعمیرکار لوازم خانگی تماس بگیرید.

اگر می توانید درب بالای ماشین لباسشویی را با یک چاقوی لبه دار یا پیچ گوشتی تخت باز کنید. و سپس جایی را که ممکن است آب روی اجزای الکتریکی بریزد ، تشخیص دهید ، ممکن است بتوانید نشتی را برطرف کنید. متداول ترین اقدامی که می توانید انجام دهید ، وصله یا تعویض لوله ورودی آب یا تخلیه لوله ای است که به داخل فاضلاب می رود. به دنبال هرگونه آسیب در لوله های ورودی و خروجی باشید.

تسمه پمپ را تعویض یا جابجا کنید

تسمه پمپ کوچک که موتور را به سوراخ پمپ تخلیه متصل می کند ، ممکن است نیاز به تغییر مکان یا تعویض داشته باشد. ممکن است تسمه از موتور خارج شود و به دلیل استفاده زیاد تسمه ممکن است دچار پارگی یا شکستگی شود. در صورت مشاهده هرگونه آسیب ، تسمه را تعویض کنید.

تسمه همچنین می تواند از سیستم قرقره ای که آن را در محل خود نگه می دارد ، شل شده و باعث اصطکاک شود که این باعث می شود لباسشویی دچار بوی سوختگی شود. در این حالت ، اقدامی که انجام می شود آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تسمه را دوباره روی کانال قرقره قرار دهید.

قرقره ها را تمیز یا تعویض کنید

قرقره ها باید اصطکاک تسمه های منتقل شده از موتور ماشین لباسشویی را کنترل کنند. با این حال ، اگر آسیب ببینند یا فرسوده شوند یا خیلی کثیف باشند می تواند در عین حرکت دچار اصطکاک شود و بوی سوختگی ایجاد کند.

قرقره ها از قسمت زیرین لباسشویی قابل دسترسی هستند. بدنه هایی هستند که تسمه ها در حین حرکت در اطراف وان (تشتک ) لباسشویی یا قسمت تخلیه از آن عبور می کنند. سعی کنید آنها را از هرگونه وسیله اضافی و اشغال پاک کنید. با این حال ، اگر هنگام جا به جایی لباسشویی دیدید که تکه هایی از گرد و غبار لاستیکی وجود دارد ، ممکن است زمان تعویض قرقره ها و تسمه ها با هم باشد.

به مرکز تعمیر ماشین لباسشویی کارا امداد اعتماد کنید تا مشکل را حل کنیم

متخصصان بسیار آموزش دیده و با تجربه در کارا امداد به دلیل خدمات عالی به مشتریان ، نقل قول های صادقانه و خدمات سریع و دوستانه معروف هستند. با تماس با ما برای عیب یابی و رفع بوی سوختگی لباسشویی خود را از آسیب احتمالی و تلف شده وقت با ارزشتان نجات دهید.

مزایای کار با  کارا امداد عبارتند از:

  • سالها تجربه در زمینه انواع لوازم خانگی
  • خدمات سریع و قابل اعتماد
  • تیمی که به شما در آسیب کمتر لوازم خانگی کمک می کند
  • سفارش و سرویس قطعات اصلی

با صرف چند دقیقه می توانید در هزینه و زمان خود صرفه جویی کند ، بنابراین در این صفحه در قسمت کامنت ها سوالات خود را بپرسید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشند. همچنین برای دریافت خدمات تعمیر لباسشویی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا