لباسشویی

8 علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی + راه حل رفع مشکل

اگر ماشین لباسشویی شما هر بار که آن را روشن می کنید صدای نامتعارف می دهد چه باید بکنید؟ حقیقت این است که دلایل متعددی برای ایجاد سر و صدای  غیرمعقول در هنگام چرخش درام (آبکش)ماشین لباسشویی وجود دارد.

در این پست ، ما شایع ترین دلایل این مشکل را بررسی کرده و راههای جلوگیری از صدای غیرطبیعی ماشین لباسشویی را بررسی می کنیم.

 8 دلیل سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ماشین های لباسشویی در حین کارکردن  صداهای غیرمعمول ایجاد می کنند . از جمله قطعات معیوب ، تولید ضعیف یا خرابی تعمیر و نگهداری.

از آنجا که ما در درجه اول بر دلایلی که دستگاه ها صداهای گوش خراش ایجاد می کنند تمرکز می کنیم ، ما لیست دلایل احتمالی را به هشت احتمال کوتاه کردیم. بیایید نگاهی دقیق تر به آنها بیندازیم:

 1. لباسشویی هیچ ایرادی ندارد

برای برخی از تولید کنندگان ماشین های لباسشویی ، صدای ضربه زدن ماشین لباسشویی در هنگام چرخش آبکش  نتیجه تغییر جهت موتور و درام است. به طور مشابه ، اکثر ماشین های لباسشویی اتوماتیک، به طور معمول هنگام شروع به کار صداهایی را از خود ایجاد می کنند.

 2. یقه شورهای درام در حال لیز خوردن هستند

در لباسشویی های اتوماتیک روی درام از 3و یا 4 قطعه برای تمیز تر شدن لباسها استفاده شده است که به آن یقه شور می‌گویند. به دلیل دوار بودن آبکش لباسشویی و سنگینی لباس ها به روی یقه شور ها می‌تواند آنها را فرسوده کند، پس از استفاده مکرر ، معمول است که این قطعات  کیفیت و کارایی خود را از دست داده و شروع به لیز خوردن کنند. در نتیجه در حین هم زدن ماشین لباسشویی صدای آسیاب را خواهید شنید.

 3. فشار یا آسیب پولی لباسشویی

پولی (دراصطلاح بازاری فولی) یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند سبب تولید صدای  ماشین لباسشویی باشد. برای حل مشکل ، باید پولی را از دستگاه جدا کرده و علائم سایش و منبسط شدن آن را بررسی کنید. در صورت مشاهده لعاب ، پارگی یا ترک ، تعویض قطعه تنها راه خلاص شدن از شر صدای ماشین لباسشویی هنگام هم زدن است.

 4. خرابی شفت یا سه نظام درام

سه نظام یک بازیگر اصلی در آشفتگی ماشین لباسشویی است. این مکانیزمی است که روند هم زدن را آغاز می کند. به طور کلی وظیفه ی آن این است که درام را به بلبرینگ ها متصل می‌کند و قسمت انتهایی آن نیز پولی بسته می‌شود.با استفاده از تسمه نیروی الکتریکی موتور را به سه نظام رسانده و لباسشویی شروع به چرخش می‌کند.خرابی هایی که  ممکن است رخ دهد پوسیدگی سه نظام،تاب برداشتن،شکستن وفرسوده شدن قطر شفت براثر خرابی بلبرینگ ها می باشد.

 5. اشکال مونتاژ استاتور

خرابی مونتاژ استاتور یکی دیگر از علل سر و صدا است. از آنجا که این قطعه وظیفه ی ایجاد اتصال الکترومغناطیسی با چیلیک است ، ترک یا معیوب بودن آن می تواند منجر به خرابی در حرکت شود ، مانند صدای بلند ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن.

برای عیب یابی مشکل و ارزیابی استاتور ، روتور در پشت دستگاه را از نظر ترک یا آسیب  بررسی کنید.

 6.ایرادات برد کنترل موتور

هنگامی که یک ماشین لباسشویی قادر به چرخیدن نیست یا صداهای دیگری در این فرایند ایجاد می کند ، بررسی برد کنترل موتور یک پاسخ تکنیکی است. عملکرد اجزا بسیار مهم است زیرا نیروی لازم برای راه اندازی دستگاه را برای موتور فراهم می کند و جهت چرخش موتور را تعیین می‌کند.

به همین دلیل است که شما باید به محض خرابی، برد کنترل را تعویض یا تعمیر کنید.

 7. کیت بلبرینگ چیلیک (جابلبرینگی)

ممکن است مشکلات ناشی از خرابی ناشی از خرابی های بلبرینگ وان باشد. پرداختن به این نوع مسائل گران است . به احتمال زیاد ، صدای تق تق از بین نمی رود مگر اینکه هم بلبرینگ و هم وان بیرونی دستگاه را تعویض کنید.

 8. خرابی پمپ تخلیه

این قطعه یکی از مهم ترین ارکان ماشین های لباسشویی است که ممکن است خراب شود به طوری که به نظر می رسد ماشین لباسشویی با آب بیش از حد خشک می کند. در این حالت ، فرایند تخلیه یا کار نمی کند یا کند و پر سر و صدا خواهد بود.اگر پمپ تخلیه خراب شود می‌تواند در تولید صدای نامتعارف سهیم باشد.

چگونه می توان سر و صدای سنگ زنی هنگام خرابی ماشین لباسشویی را تعمیر کرد؟

متأسفانه در بیشتر موارد اگر شما دانش و مهارت فنی کافی نداشته باشید  نمی توانید ماشین لباسشویی خود را که باعث ایجاد صداهای غیرمعمول می شود ، تعمیر کنید. با این حال ، نکات زیر اغلب در عیب یابی مسائل مربوط به سر و صدای آشفته لباسشویی مفید است و می تواند عملکرد دستگاه را بازیابی کند.شما میتوانید برای تعمیر لباسشویی از تکنسین های کارا امداد نیز بهره ببرید،فقط کافیست با ما درارتباط باشید.

 1. موتور و پمپ را چک کنید

اگر پمپ در صداها مقصر است ، شما خوش شانس هستید. بیشتر اوقات ، تمیز کردن کامل مشکل را حل می کند. نحوه تعمیر پمپ به شرح زیر است:

 1.  ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید.
 2. پنل و درپوش جلویی را باز کنید، ماشین لباسشویی را دوباره به برق وصل کرده و آن را روشن کنید ( برنامه را روی تخلیه قرار دهید و منتظر باشید که پمپ شروع به کار کند).
 3. بررسی کنید که آیا صدای پاشش پمپ وجود دارد یا خیر. اگر وجود ندارد ، این ثابت می کند که مشکل ناشی از پمپ معیوب است.
 4. شلنگ ورودی پمپ را بردارید و ببینید آیا پروانه کثیف است یا خیر. اگر چنین است ، آن را با یک پارچه و مقداری آب تمیز کنید.
 5. در صورت وجود ترک های فیزیکی در پمپ ، یک جایگزین تهیه کرده و آن را نصب کنید.

 2. نگاهی به کمک فنرها بیندازید

بررسی کمک فنرها یکی دیگر از اقدامات منطقی هنگام برخورد با سر و صدای ماشین لباسشویی در هنگام هم زدن است. لباسشویی را از برق بکشید و محل کمک فنرها را بررسی کنید. بسته به مدل ، پنل جلویی یا پشتی دستگاه خواهد بود.

در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد باید کمک فنر ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید:

 • پاره می شوند
 • آنها شل هستند
 • از آنها مایع نشت می کند

حتی اگر فقط یکی از جاذب ها معیوب باشد ، تکنسین های مجرب توصیه می کنند که همه جاذب ها را به طور همزمان تعویض کنید تا از عدم تطابق بین اجزای مختلف جلوگیری شود.

 3. موتورهای محرک را ارزیابی کنید

با ارزیابی موتور محرکه ، یک قدم به فهم علت سر و صدای ماشین لباسشویی در حین خرابی نزدیک می شوید. دو اختلال رایج در موتور محرک وجود دارد:

 1. خود موتور خراب است ؛
 2. دو قسمتی که موتور را به حرکت در می آورند (جاروبک ها و کلکتور) آزادانه نمی چرخند و اجازه حرکت هموار را نمی دهند.

اگر اولی است ، هیچ کاری جز تعویض موتور وجود ندارد. اگر مورد دوم  است ، مطمئن شوید چیزی بین قطعات چرخان گیر نکرده است ، بررسی کنید که خازن متورم نشده است و مطمئن شوید که همه اتصالات سیم به هم متصل شده اند.

هنگامی که موتور می تواند آزادانه بچرخد ، نباید صدای ناهنجار ماشین لباسشویی را بشنوید.

 در کارا امداد تکنسین های مجرب برای تعمیر ماشین لباسشویی در خدمت شما هستند

اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای رسیدگی به خدمات تعمیر در خانه یا مشاغل خود هستید ،کارا امداد تیمی از تکنسین های معتبر و قابل اعتماد را به شما معرفی می‌کند . متخصصان ما ماشین لباسشویی شما را بررسی می کنند ، علت ایجاد صدای ماشین لباسشویی در هنگام چرخش را مشخص می کنند و مشکل را برطرف می کنند.

به غیر از هزینه تعمیر مقرون به صرفه ، در اینجا چیزی است که باعث می شود تکنسین های کارا امداد یک تیم قابل اعتماد برای خدمات تعمیر و نگهداری خانه و مشاغل باشند:

 • ما یک تیم معتبر هستیم. تکنسین های کارا امداد دارای گواهینامه مهارت هستند که نشان دهنده علم ما در تعمیر وسایل گاز و برق است.
 • حمایت مداوم. پس از اتمام تعمیر ، تیم پشتیبانی ما با شما در تماس است. ما نکات تعمیر و نگهداری را به شما ارائه می دهیم و به رفع مشکلات تعمیر کمک می کنیم. ما می خواهیم مطمئن شویم که شما بیشترین استفاده را از لوازم خانگی برده اید و به آموزش هر صاحب خانه  در مورد نحوه مراقبت بهتر از وسایل خانگی اختصاص داده ایم.

برای تماس با تکنسین های کارا امداد برای تعمیر لباسشویی یا سایر تعمیرات ، با ما تماس بگیرید یا پیام بگذارید. ما مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم و به شما کمک می کنیم تا بیشترین استفاده را از لوازم خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا