لباسشویی

چه عواملی باعث ایجاد صدای نامتعارف در ماشین لباسشویی می شود؟ + راه حل

اگر می خواهید که از لباسشویی استفاده کنید و لباسهای خود را بشویید ولی ماشین لباسشویی شما وزوز و یا سروصدا می کند، احتمالاً نگران شده باشید. شکی نیست که این یک وضعیت می تواند نگران کننده باشد. اما این صدای وزوز که می شنوید ممکن است آنطور که به نظر می رسد جدی نباشد.

دلایل مختلفی وجود دارد که شما با صدای نامتعارف ماشین لباسشویی روبرو می شوید. معمولاً می توان آن را تعمیر کرد و لازم نیست هزینه زیادی برای تعمیر آن کنید. حداقل ، هزینه تعمیر دستگاه شما کمتر از زمانی است که مجبور به خرید لباسشویی جدید باشید. در اینجا برخی از دلایلی را که ممکن است منجر به صدای وزوز در ماشین لباسشویی شود و یا صدای غیرعادی داشته باشد را عنوان می کنیم.

دلایل  صدا نامتعارف در ماشین لباسشویی

یک خانواده معمولی حداقل در هفته یکبار از ماشین لباسشویی استفاده می کند. که برای آسایش بیشتر به یک لباسشویی سالم  نیاز دارند تا به راحتی کار کند و همه لباس ها را برای ما پاک و تمیز کند. شروع به کار کردن لباسشویی همراه با صدای اضافی  یکی از مشکلاتی است که می تواند آرامش مارا بهم‌ بریزد و فکرمان را به خود مشغول کند.

مواردی وجود دارد که بدون کمک نمی توانید خود برطرف کنید. اما گاهی اوقات ممکن است یک راه حل ساده برای ماشین لباسشویی شما وجود داشته باشد که می توانید خود این مشکل را حل کنید. بیایید نگاهی به برخی از علل شایع در ماشین لباسشویی بیندازیم که با سرو صدا شروع به کار می‌کند.

خرابی شیلنگ تخلیه‌ عامل صدای غیر معمولی

ماشین لباسشویی برای کارکردن به جریان قابل اطمینان آب در داخل خود نیاز دارد و باید بتواند آن آب را نیز تخلیه کند. هنگامی که مشکلی در منبع و جریان وجود دارد ، ممکن است متوجه شوید ماشین لباسشویی شما زمزمه می کند که تخلیه شود. اگر با شنیدن این صدا دستگاه به نظر می رسد هنوز کار می کند ، احتمالاً مشکل شما خرابی شلنگ تخلیه است. تعویض شلنگ باید بدون نیاز به کمک تعمیر ، مشکل را برطرف کند.

مشکل در جریان آب می تواند عامل صدای لباسشویی باشد

اگر شلنگ شما سالم است و به نظر می رسد صدای زمزمه به این دلیل مربوط است که دستگاه شما از آب پر نمی شود. در این صورت ممکن است کار جدی تری مانند مشکل لوله کشی داشته باشید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید شیرهای تغذیه کننده دستگاه به طور کامل باز شده باشند. اگر شیر ها باز باشد و هنوز آبی در جریان نیست ، شلنگ تغذیه را باز کرده و آن را داخل سینک بگذارید تا ببینید آیا آب را از خود عبور می دهد یا خیر. اگر متوجه شدید که جریان آب کند است یا هیچ مشکلی وجود ندارد ، به احتمال زیاد مشکل لوله کشی دارید.

پمپ مسدود شده یا خراب شده است

در حالی که ماشین های لباسشویی به روز برای محافظت از قطعات متحرک دستگاه شما در برابر آسیب طراحی شده اند ، گاهی اوقات چیزی از این ضمانت ها عبور می کند. گاهی اوقات ، یک ذره کوچک از جیب یا یک تکه لباس کوچک می تواند به پمپ ماشین لباسشویی راه پیدا کند. ممکن است ماشین هایلباسشویی مدل بالا یک کد خطا روی صفحه کنترل نشان دهند تا این مورد را نشان دهد ، اما بسیاری از ماشین ها اینگونه نیستند. تنها راه برای اطمینان این است که پمپ را برای دسترسی بهتر از دستگاه جدا کنید. احتمالاً بهتر است برای کمک حرفه ای با کارا امداد تماس بگیرید.مگراینکه به مهارت های فنی خود اطمینان داشته باشید.

موتور سوخته لباسشویی عامل صدای وزوز

اگر صدای زمزمه ای که هنگام استفاده از ماشین لباسشویی می شنوید با بوی سوختن همراه باشد ، ممکن است یک مشکل اساسی در دستگاه شما ایجاد شود. بوی سوخته احتمالاً از موتور شما می آید و احتمالاً باید تعمیر و یا تعویض شود. این مشکل آسان نیست و احتمالاً بهتر است در آن مرحله با خدمات تعمیر لوازم خانگی کارا امداد تماس بگیرید.

این صدا می تواند بوش و یا بلبرینگ موتور باشد

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث وزوز در ماشین لباسشویی شما شود ، خرابی بوش و یا بلبرینگ موتور است. این قطعه قسمتی است که کلکتور و بالشتک موتور دستگاه شما را به محور شفت وصل می کند و برای عملکرد ماشین لباسشویی شما ضروری است. این مشکل دیگری است که برای حل آن نیاز به دانش کافی دارید و معمولاً بهتر است این مشکل را نیز به متخصصان بسپارید.

وقتی ماشین لباسشویی فقط صدای غیرعادی می‌دهد چه باید کرد؟

اگر دستگاه خود را از نزدیک مشاهده کرده اید و هر آنچه را که فکر می کنید عامل آن است را رد کرده اید ، ایده خوبی است که از یک تعمیرکار مجاز کمک بخواهید. فقط قبل از انجام هر کاری مطمئن شوید که شیلنگ ها را بررسی کرده اید و به دنبال موارد واضحی بوده اید که ممکن است مانع عملکرد عادی دستگاه شما شود.

کارا امداد سالها تجربه کار با صاحبان خانه برای یافتن علت اصلی خرابی وسایل خانگی را دارد. افراد ما کاملاً دارای مهارت لازم هستند و آماده خدمات رسانی به شما می باشند. هدف ما این است که لوازم خانگی شما را با حداقل هزینه برای شما راه اندازی کنیم. با در نظر گرفتن این ، ما ابتدا به دنبال راه حل های ساده ای هستیم که شناسایی آنها با چشم دشوار است. در اینجا رایج ترین نمونه ها را برای شما آعنوان کرده ایم.

پمپ مسدود شده

گاهی اوقات یک سکه،سنجاق،رسوبات آب،یک تکه لباس و …می تواند در پمپ ماشین لباسشویی قرار گیرد. ممکن است به خود پمپ صدمه ای وارد نشود ، اما صدای وزوزی که می شنوید به این دلیل است که آن شیء خارجی از چرخش پمپ جلوگیری می کند.

اتصال موتور شل است

ماشین های لباسشویی ما اسب کار هستند. یک خانواده معمولی حداقل یک بار در هفته و گاهی بیشتر از لباسشویی استفاده می کنند. تعداد بالای شستشوی لباس ها می تواند برای لباسشویی سخت باشد. بعضی اوقات قطعات می توانند شل شوند و این می تواند مانع عملکرد صحیح دستگاه شود.

این صدای وزوز ممکن است به سادگی یک اتصال شل بین اتصال موتور و چیلیک باشد. وقتی تعمیرکار ما می آید ، اتصالات شل شده را بررسی می کند و اگر علت اصلی را تشخیص دهند ، همه چیز را محکم کرده و در سریع ترین زمان ممکن لباسشویی را  تعمیر می کنند.

خرابی از بلبرینگ ها،کاسه نمد و یا سه نظام دستگاه

اگر برای قسمت های مکانیکی دستگاه شما مثل بلبرینگ ها،کاسه نمد و یا سه نظام شما مشکلی پیش بیاید به احتمال زیاد دچار‌ فرسودگی شده است و باید تعویض شوند. اما این امر نیاز به مهارت فنی بالایی دارد.اگر دیرتر متوجه این مشکل شوید احتمال دارد مشکلات بیشتری برای دستگاه شما پیش آید.

خرابی از کمک ها و فنر های لرزه گیر

برای حفظ تعادل در ماشین های لباسشویی از این قطعات استفاده می‌شود. خرابی این قطعات می‌تواند باعث تولید صدا شود.در لباسشویی های نسل جدید خراب بودن لرزه گیر و یا کمک ها می‌تواند منجر به این شود که لباسشویی کار نکند چرا که می‌تواند عدم تعادل را تشخیص دهد و باعث ارور مربوطه در دستگاه شود.

برای راهنمایی در مورد ماشین لباسشویی که سروصدا می کند ، امروز با کارا امداد  تماس بگیرید

ممکن است به فکر این باشید که ماشین لباسشویی خود را خودتان تعمیر کنید.  اما در بیشتر موارد ، این بهترین ایده نیست. اگر شیلنگ ها را بررسی کرده اید و در داخل درام به دنبال هرگونه گرفتگی آشکار هستید بدون اینکه چیزی پیدا کنید ، وقت آن است که با ما در کارا امداد تماس بگیرید.

ما یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین نامهای خدمات فنی در زمینه تعمیر لوازم خانگی هستیم. همه تکنسین های ما آموزش دیده اند و همیشه ابتدا به دنبال ساده ترین راه حل برای مشکل شما هستند. با بیش از چندین سال تجربه تعمیر لوازم خانگی و تجاری ، می توانید مطمئن باشید که ما کار را برای اولین بار به درستی انجام خواهیم داد. ما هر بار یک سرویس قابل اعتماد را ارائه می دهیم. در اینجا خلاصه ای از دلیل انتخاب کارا امداد برای تعمیر بعدی خود آورده شده است:

  • سرویس به موقع – ما درک می کنیم که داشتن ماشین لباسشویی بدون ایراد چقدر مهم است و به همین دلیل است که ما خدمات به موقع را در صورت نیاز به شما ارائه می دهیم.
  • ارزیابی بدون نگرانی-نباید خود حدس بزنید که تعمیر لباسشویی چقدر برای شما هزینه دارد. تکنسین ما قبل از شروع کار وضعیت را ارزیابی کرده و برآورد دقیقی را به شما ارائه می دهد.
  • آموزش و بروزکردن دانش فنی – همه تکنسین های ما قبل از کار در این زمینه آموزش می بینند.
  • ما هرگز از قطعات جایگزین ارزان استفاده نمی کنیم– تمام قطعات مورد استفاده ما تأیید شده و شرکتی هستند.

برای راهنمایی در مورد همه تعمیر لباسشویی خود ، امروز با کارا امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا