لباسشویی

دلایلی که ماشین لباسشویی آبکشی یا تخلیه نمی کند ، کدامند؟

از یک ماشین لباسشویی معمولی ایرانی به طور مرتب استفاده می شود. هرچه خانواده بزرگتر باشد ، لباسشویی لباس بیشتری در طول یک هفته می شوید. با گذشت زمان ، ماشین های لباسشویی فرسوده می شوند. قطعات و اجزاء می توانند شکسته شوند و مشکلات چرخش یا تخلیه ایجاد کنند. و نهایت ، باید با یک تکنسین ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا آن را تعمیر کند.

در تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد ، ما بهتر از هر کسی درک می کنیم که یک ماشین لباسشویی بی نظم می تواند برای زندگی روزمره شما چه مشکلاتی ایجاد کند. این ماشین ها نه تنها لباس های ما را تمیز می کنند ، بلکه ملحفه های تخت ، حوله ها و موارد دیگر را نیز به درستی تمیز می کنند. وقتی به درستی کار نمی کنند ، کل روال زندگی ما  از نظم خارج می شود.

ما به عنوان یک تکنسین حرفه ای ماشین لباسشویی در کارا امداد ، می خواهیم مشتریان در مورد لباسشویی بدون استرس زندگی کنند. برای کمک به مشتریان در درک بهتر موضوع چرخش یا آبکشی لباسشویی ، برخی از دلایلی که ممکن است دستگاه شما کار نکند را مشخص کرده ایم. این علائم و راه حل ها را برای خرابی ماشین لباسشویی بررسی می کنیم.

موارد که مربوط به  آبکشی و تخلیه آب در  ماشین لباسشویی است

ماشین لباسشویی شما از چندین قسمت متحرک تشکیل شده است و هر یک از آنها برای تعادل فرایند تمیز کردن ضروری هستند. به عبارت دیگر ، هنگامی که یک قسمت شروع به خراب شدن می کند ، سایر قسمت های دستگاه ممکن است آسیب ببینند ، مانند تخلیه یا چرخه چرخش لباسشویی. در اینجا برخی از موارد که ممکن است در دستگاه لباسشویی مشکل ایجاد کند را بر میشمریم:

خرابی پمپ لباسشویی

پمپ قسمتی از ماشین لباسشویی است که آب داخل دستگاه را میتواند  خارج کند و آن را از طریق شیلنگ تخلیه می کند. بسته به مدل لباسشویی شما ، پمپ موجود در دستگاه شما می تواند در قسمت عقب یا جلو قرار گیرد. دفترچه راهنمای دستگاه به شما می گوید کدام قسمت است ، اما بهتر است برداشتن پمپ را به تکنسین ماشین لباسشویی بسپارید.

قبل از اینکه تکنسین شما به پمپ نگاه کند ، دستگاه را از برق جدا می کند تا اطمینان حاصل شود که خطر برق گرفتگی وجود ندارد. سپس تکنسین اقدام به برداشتن پنل پوشش ناحیه پمپ می کند. این پمپ شامل چندین قسمت کوچک مانند بوبین وسیم پیچ،آهنربا،کلاهک خروجی،تیغه های فن و موارد دیگر است. تکنسین شما پمپ را بررسی می کند تا تعیین کند که آیا قطعات از بین رفته اند یا آیا ترک ها می توانند باعث مشکلات زهکشی شوند.

شیلنگ شکسته ماشین لباسشویی

پس از بررسی پمپ ، تکنسین ماشین لباسشویی شما ممکن است دریابد که مشکل شیلنگ است . شیلنگ از پمپ به بیرون دستگاه و به سمت سینک تخلیه هدایت میشود. سپس پمپ تخلیه، آب دستگاه را بوسیله ی شیلنگ ، که آن را از دستگاه به سمت بالا و به سمت تخلیه هدایت می کند.

اگر سوراخی قبل از این خم شدن شیلنگ وجود داشته باشد ، می تواند از مکش و جریان مناسب جلوگیری کرده و باعث شود آب در دیگ دستگاه شما گیر کرده و نتواند از طریق شیلنگ تخلیه شود.

پارگی در کمربند درایو لباسشویی

تسمه محرک چرخش سبد ماشین لباسشویی شما را کنترل می کند. این کمربند در عین با دوام بودن ، در برابر آسیب دیدگی مقاوم نیست. اگر پارگی و شکستگی در آن رخ دهد ، کمربند قادر به کنترل چرخش نیست که آب را از لباسشویی شما قبل از تخلیه خارج کند.

شکستگی کمربند یک نشانه بزرگی که دارد که دستگاه شما به درستی تخلیه نمی شود. در صورت شکستگی کمربند ، ممکن است متوجه مقدار زیادی آب ، به ویژه آب کثیف شوید که در قسمت پایینی دستگاه جمع شده است.

کلید درب لباسشویی مشکل دارد

آیا تا به حال ماشین لباسشویی خود را در حالت نیمه کاره باز کرده اید ، فقط برای اینکه شاهد کارکردن دستگاه باشید؟ این به خاطر سوئیچ پایین درب لباسشویی است که در جای خود قفل شده و به دستگاه شما می گوید آماده کار است.

هنگامی که سوئیچ کار نمی کند ، خطر نشتی وجود دارد ، که بسیاری از ماشین های مدرن برای جلوگیری از آن ساخته شده اند. کلید درب یک قطعه پلاستیکی کوچک است و اگر روی سر خود قرار نگیرد ، می تواند مقصر ناتوانی لباسشویی در تخلیه دستگاه باشد.

تخلیه ماشین لباسشویی شما از کارافتاده است؟

وقتی متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما به درستی تخلیه نمی شود ، تماس با یک تکنسین ماشین لباسشویی بهترین قدم است. تکنسین های کاراامداد در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آموزش دیده اند و با مدلهای مختلف کار کرده اند ، تا مطمئن شوید دستگاه شما هنگام تشخیص یا تعمیر مشکل آسیب نبیند.

برخی از راه هایی که یک تکنسین حرفه ای دستگاه خراب را تعمیر می کند عبارتند از:

  • از بین بردن هر گونه گرفتگی در لباسشویی
  • تعویض پمپ لباسشویی
  • نصب شیلنگ جدید در لباسشویی
  • مونتاژ یا تعویض کلید درب
  • برداشتن و تعویض تسمه محرک

همه این مشاغل به ابزار و دانش مورد نیاز مدل لباسشویی منحصر به فرد شما نیاز دارند. در حالی که برخی از هموطنان سعی می کنند ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنند ، همیشه این احتمال وجود دارد که مشکلی از نظر مکانیکی یا الکتریکی ایجاد شده باشد. برای جلوگیری از خطر ، جلوگیری از اتلاف وقت و حفظ دستگاه خود در بهترین شکل ممکن ، تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد در اینجا به شما کمک می کند.

کارهایی که می توانید برای تخلیه ماشین لباسشویی انجام دهید

البته چند کار وجود دارد که می توانید به عنوان صاحب دستگاه برای اطمینان از تخلیه آن انجام دهید. برخی از ماشین ها دارای ویژگی ای به نام تله سکه هستند. همانطور که از نامش پیداست ، تله سکه برای جلب هرگونه شئ و چیزهای دیگر که از جیب ما در شستشو بیرون می آیند ، وجود دارد و می تواند به طور بالقوه داخل دستگاه قرار گیرد. به طور منظم تله سکه خود را چک کنید ، درست همانطور که سینی پرز را روی ماشین خشک کن خود خالی می کنید ، ماشین لباسشویی شما هموار کار می کند.

اگر تله سکه ندارید ، وقت بگذارید و دستگاه خود را برای دکمه ها ، سکه ها و سایر وسایل اضافی که ممکن است داخل آن افتاده باشد ، بررسی کنید. دستگاه خود را مرتباً تمیز کنید و مطمئن شوید که بیش از حد با پودر یا صابون یا نرم کننده پارچه پر نمی شود.

شما همچنین می توانید با بررسی قسمت داخلی ماشین از نظر علائم فرسودگی و بررسی شلنگ خود برای وجود سوراخ یا ترک ، به تکنسین ماشین لباسشویی خود کمک کنید. این وظایف شامل استفاده از ابزار نمی شود و می تواند برای یک تکنسین تعمیر لباسشویی در حین تماس اولیه شما مفید باشد تا بتواند آنها را برای کار پیش رو آماده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی کند ، با تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد تماس بگیرید یا در زیر این نوشته کامنت بگذارید تا پاسخ شما توسط تکنسین های ما داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا