لباسشویی

دلایل نشتی آب در ماشین لباسشویی چیست؟ + راه حل

هر بار که از ماشین لباسشویی استفاده می کنید اگر آب زیادی از آن به بیرون نشتی داشته باشد و کف آشپزخانه را کثیف کند باعث ایجاد نگرانی در خانواده ها می شود. نشت آب از پایین لباسشویی مشکل بسیار رایجی است و قابل تعمیر می باشد.

دلایل زیادی می تواند باعث نشتی در ماشین لباسشویی شود. در این نوشته ،  ما سعی داریم تا مسائل مراقبتی را با شما در میان بگذاریم و موثرترین روشهای عیب یابی در نشتی لباسشویی را بیان کنیم.

 چرا در ماشین لباسشویی از پایین آن نشت آب می کند؟

نشتی آب از جلوی ماشین لباسشویی

قبل از اینکه به فکر تعویض لباسشویی خانگی یا تعمیر آن باشید ، مطمئن شوید که دقیقاً علت نشتی لباسشویی چه می باشد. بر اساس سالها تجربه ، دلایل نشت ماشین لباسشویی از پایین را می دانیم و  این عوامل را به اختصار برای شما توضیح می دهیم.

 1. لباسشویی فرسوده باعث نشت آب شده

لباسشویی ها باید این اطمینان را به استفاده کننده بدهند که آب در داخل دستگاه می ماند و به بیرون از آن نشت نمی کند. اگر لباسشویی دارای قسمت های فرسوده باشد ، نشتی در آن رخ می دهد. به طور معمول ، می توانید مشکل را به راحتی حل کنید . قسمت جلویی لباسشویی را بردارید و پیچ های آن را محکم کنید تا لباسشویی استحکام کافی را بدست آورد.
اگر آسیب بیشتر باشد ، جایگزینی قطعات لباسشویی فرسوده منطقی ترین گزینه می تواند باشد.

 2. شیلگ های لباسشویی عامل نشتی است

در اکثر لباسشویی ها ، هر شیلنگ،دستگاه را از بیرون به شیر آب متصل می کند. اگر شیلنگ ها خراب باشند یا اتصالات آن به خوبی جا نیفتاده باشد، از دستگاه شما مقداری آب خارج می شود. شیلنگ های داخلی دستگاه نیز ممکن است عامل نشتی باشد. آنها ممکن است نشتی داشته باشند یا اتصال معیوب داشته باشند. در این صورت ، آنها در طول کار کردن لباسشویی نشت می کنند.

برای دسترسی به شیلنگ های داخلی ، قسمت بالای کابینت دستگاه را بردارید و شیلنگ ها را از نظر ساییدگی یا ترک خوردگی بررسی کنید و از محکم بودن اتصالات اطمینان حاصل کنید. خوردگی و سوراخ شدن خط قرمز ماشین لباسشویی است که از پایین نشت می کند و همچنین باید مراقب آن باشید.

 3. نشت آب از اطراف شیلنگ پمپ لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی از پایین نشت کند ، ممکن است پمپ خطا داشته باشد. به خاطر داشته باشید که بسته به نوع پمپ مورد استفاده ، علت نشتی ممکن است متفاوت باشد. بیشتر ماشین های لباسشویی از یکی از سه نوع پمپ زیر استفاده می کنند:

محور مستقیم
کمربند دار
سیستم برقی برای پمپاژ

با این حال ، شایع ترین مشکلاتی که باید به آنها توجه داشته باشید ، این است که گیره ها در اطراف شیلنگ ورودی یا شیلنگ خروجی شل می شود .

برای دسترسی به پمپ ، قسمت جلویی دستگاه خود را جدا کنید (مدلهای مختلف روشهای متفاوتی برای دسترسی به پمپ دارند). سپس شیلنگ ها را جدا کرده ، تسمه را برداشته یا گیره پمپ را باز کنید. پس از دسترسی مستقیم به پمپ ، آن را از نظر علائم سایش و پارگی چک کنید.

 4. نشتی آب ناشی از مشکلات لاستیک درب لباسشویی

نشتی آب در ماشین لباسشویی

دلایل ممکن نشتی ماشین لباسشویی از پایین در موارد کم و موارد نشتی زیاد متفاوت است. خرابی های مربوط به لاستیک درب ها در دسته دوم نشتی قرار می گیرند و به راحتی قابل برطرف شدن می باشد. در اغلب موارد ، آب از پایین ماشین لباسشویی شروع به نشت می کند زیرا چیزی مانع از بسته شدن کامل درب جلو لباسشویی می شود که میتواند عامل آن خاک ، مواد شوینده زیاد و … باشد.

حتی اگر قطعات درب لباسشویی معیوب باشد ، تعویض آن آسان و ارزان است. حتماً از کاراامداد  کمک بخواهید و لاستیک مناسبی را برای درب لباسشویی خود انتخاب کنید.

 5. نشتی آب ناشی از هیدروستات

همانطور که از نامش مشخص است ، سنسور فشار سطح آب داخل ماشین لباسشویی را کنترل می کند و می تواند عامل نشت ماشین لباسشویی از پایین هنگام پر شدن آن باشد. اگر این قطعه از کار بیفتد و در برابر سرریز شدن آب واکنش نشان ندهد ، نشت آب از لباسشویی اجتناب ناپذیر است. برای بررسی کلید فشار ، صفحه کنترل را از ماشین لباسشویی جدا کنید. از نظر ساییدگی یا ترک خوردگی آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که اتصال شیلنگ ماشین لباسشویی و منبع آب ایمن و به درستی وصل شده است.

اگر یک هیدروستات  مقدار آب را کاهش می دهد ، به احتمال زیاد آن قطعه معیوب است و باید تعویض شود.

 چگونه نشتی ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

بسته به قطعات لباسشویی که منجر به نشت ماشین لباسشویی از قسمت پایین آن می شود ، روشهای مختلفی برای رفع مشکل وجود دارد. در اینجا رایج ترین آنها را ذکر می کنیم:

 1. بازرسی شیلنگ لباسشویی را انجام دهید

دو نوع شیلنگ وجود دارد که صاحب ماشین لباسشویی باید در صورت نشتی ماشین لباسشویی از پایین بررسی کند – شیلنگ تخلیه و ورودی آب ، چگونه میتوان هر دو این شلنگ ها را در کمترین زمان بازرسی کرد:

 1. لباسشویی را از برق بکشید و مطمئن شوید که اتصالات پشت دستگاه محکم است.
 2. اگر بازرسی سطحی هیچ نشانه ای از نشتی نشان ندهد ، ممکن است لازم باشد یک ارزیابی عمیق انجام دهید. قسمت کابینت دستگاه را جدا کنید تا مستقیم به شیلنگ های آن دسترسی پیدا کنید.
 3. هرگونه ترک خوردگی یا سایش در ساختار شیلنگ را بررسی کنید.
 4. در صورت مشاهده علائم خرابی ، شیلنگ را تعویض کنید. لازم نیست همه آنها را به یکباره تعویض کنید و فقط می توانید فرسوده را جدا کنید.

 2. وان لباسشویی را بررسی کنید

در اینجا چگونه می توانید اطمینان حاصل کرد که واشر متصل به لباسشویی محکم بسته شده است:

 1. دستگاه را از برق بکشید و کابینت جلوی دستگاه را جدا کنید.
 2. برای دسترسی مستقیم به واشر ، پوشش وان را بردارید.
 3. واشر را از نظر آسیب احتمالی ، خط و خش ، علائم کهنگی و سایش بررسی کنید.
 4. در صورت تشخیص ترک ، به دنبال واشر جایگزین باشید و آن را در لباسشویی نصب کنید.

 3. شیر ورودی را بررسی کنید

برای اطمینان از عدم انسداد جریان آب در اثر خرابی سوپاپ ورودی ، یک بازرسی کوتاه را انجام دهید:

 1. مطمئن شوید که ماشین لباسشویی وصل شده و به منبع آب دسترسی ندارد.
 2. برای مشاهده شیر ورودی ، صفحه پشتی دستگاه را جدا کنید. در اکثر لباسشویی ها ، شیر ورودی را می توان در پشت اتصالات شیلنگ یافت.
 3. صفحه های سوپاپ را از نظر وجود آلودگی و رسوب خاک بررسی کنید. همانطور که ذرات خاک و گرد و غبار روی هم انباشته می شوند ، با سوپاپ که به طور موثر ورودی آب را کنترل می کند ، تداخل ایجاد می کند. در نتیجه ، آب ناشی از منبع خارجی باعث می شود که لباسشویی از پایین نشت کند.
 4. با استفاده از یک مولتی متر این تست را انجام دهید. مولتی متر را در حالت Rx1 تنظیم کنید ، پراپ را به خروجی سوپاپ وصل کرده و آن را بخوانید. سپس نتیجه را با دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مطابقت دهید تا مطمئن شوید هیچ مشکلی وجود ندارد.
 5. اگر پراپ کد خطای بی نهایت را می خواند یا علائم آسیب دیدید ، شیر ورودی را تعویض کنید.

 کارا امداد تیم حرفه ای برای تعمیر نشتی ماشین لباسشویی

اگر یک تکنسین حرفه ای نیستید ، ممکن است مهارت یا تجهیزات لازم برای تعمیر لباسشویی را به تنهایی نداشته باشید. به همین دلیل است که استفاده از متخصصان برای تعمیر لباسشویی راه مطمئنی برای افزایش طول عمر لوازم خانگی شما و سرمایه گذاری منطقی می باشد.

وقتی به دنبال تیمی از تکنسین های تعمیر لوازم خانگی هستید ، کارا امداد میتواند بهترین انتخاب باشد. تکنسین های ما به افراد و مشاغل سراسر کشور برای رفع و تعمیر مشکلات رایج لوازم برقی کمک می کنند.

مواردی که باعث می شود به کارا امداد اعتماد کنید:

 • چندین سال تجربه در تشخیص و رفع نشتی ماشین لباسشویی ، مشکلات موتور و سایر انواع تعمیر و نگهداری.
 • پشتیبانی از دستگاه های خانگی با قطعات ماشین لباسشویی با کیفیت بالا از تولید کنندگان خوشنام.
 • پرسنل پشتیبانی آموزش دیده برای پاسخگویی به سوالات شما و ارائه راهنمایی شبانه روزی.
 • هزینه تعمیر مقرون به صرفه برای دستگاه های خانگی و املاک تجاری.

طیف گسترده ای از خدمات به شما عزیزان ، می توانید به تکنسین های کارا امداد برای تعمیر هر چیزی از یخچال و فر تا ماشین لباسشویی و کولر گازی اعتماد کنید. شما می توانید به تکنسین های ما اعتماد کنید تا اکثر وظایف نگهداری لوازم خانگی را بدون نیاز به تماس با تیم های مختلف انجام دهند.
ما مشتاقانه منتظر کمک به شما برای دستیابی به حداکثر کارایی هر وسیله برقی شما هستیم. اگر مشکل عملکرد دستگاه لوازم خانگی دارید یا در نصب دستگاه به کمک نیاز دارید در زیر این پست کامت بگذارید و یا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا