لباسشویی

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست؟

دلایل مختلفی برای روشن نشدن ماشین لباسشویی شما در مواقع مورد نیاز وجود دارد. خبر خوب این است که می توانید برخی از این مسائل را با استفاده از تکنیک های ساده برطرف کنید.

روشهای که می تواند در وقت و هزینه استخدام تکنسین تعمیر لوازم خانگی صرفه جویی کند. با این حال ، مسائلی وجود دارد که فقط متخصصان و تکنسین های تعمیرات می توانند به آن رسیدگی کرده یا به آن بپردازند.

فرقی نمی کند که دستگاه شما درب از بالا داشته باشد یا درب از جلو ، زیرا  این تکنیک ها می تواند برای هر دو نوع مفید باشد. اگر روشهای ذکر شده ناموفق بود ، وقت آن است که از خدمات حرفه ای تعمیر لباسشویی کارا امداد استفاده کنید.

این مقاله به عنوان یک راهنمای گام به گام آسان برای پیدا کردن مشکل ماشین لباسشویی و علت روشن نشدن آن عمل کند.

 تجهیزات مورد نیاز در مواقع روشن نشدن ماشین لباسشویی

همیشه توصیه می شود قبل از تعمیر قسمت های حساس مانند برد کنترل در واشر ، دوشاخه را از پریز برق جدا کنید. برداشتن دوشاخه ماشین لباسشویی از پریز برق به شما در جلوگیری از برق گرفتگی کمک می کند.

شما برای تعمیر ماشین لباسشویی خود به برخی از ابزارهای ضروری خانگی نیاز دارید تا بتوانید شستشوی لباس های خود را در اسرع وقت از سر بگیرید. لیست ابزارهای مورد نیاز را در زیر مشاهده می کنید:

  • انبر دست
  • فازمتر
  • آچار فرانسه
  • پیچ گوشتی سر تخت
  • آچار سرپیچ
  • آچارهای قابل تنظیم ، آچار مهره و مجموعه پریزها
  • انبر دم باریک
  • چکش لاستیکی

 چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود؟

گاهی اوقات ، هنگام خرید یک ماشین لباسشویی جدید ، ممکن است با مشکلات روبرو شود. شما می توانید این مشکلات را بلافاصله پس از وصل کردن لباسشویی یا حتی قبل از استفاده از آن تشخیص دهید. لباسشویی هایی که این مشکل نادر را دارند برای انجام کارهای مورد نیاز به تولیدکنندگان مراجعه می کنید. و میتوانید با نمایندگی آن برند لباسشویی تماس بگیرید و از خدمات پس از فروش و گارانتی آن استفاده نمایید.

اما اگر مدتی از ماشین لباسشویی استفاده می کنید و دیگر روشن نمی شود ، قطعاً مشکلی پیش آمده است. ممکن است به دلیل برخی مشکلات که می توانید خودتان آن را برطرف کنید ، خراب شده باشد.

 دوشاخه و قطع کننده برق لباسشویی

منبع تغذیه اولین و ساده ترین دلیلی است که ممکن است ماشین لباسشویی شما روشن نشود. بدون برق ، ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود. پریز برق وظیفه تامین انرژی برای ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. این دستگاه با انتقال جریانهای الکتریکی از سوکت خارجی به برد کنترل اصلی دستگاه ، قدرت شستشو را تامین می کند.

چرخه چرخش باعث می شود ماشین لباسشویی هنگام ارتعاش شدید حرکت کند. در نتیجه ، گاهی اوقات باعث قطع شدن پریز برق می شود.

حفره های سوکت ممکن است آنقدر محکم نباشند که در دوشاخه نگه داشته شوند. در نتیجه ، ممکن است باعث شود ناگهان کار ماشین لباسشویی شما متوقف شود و چنین قطع برق ناگهانی ممکن است به صفحه کنترل ماشین لباسشویی (برد الکترونیکی لباسشویی) شما آسیب برساند.

یک قطع کننده معکوس نیز می تواند باعث از بین رفتن ناگهانی قدرت ماشین لباسشویی شما شود. هنگامی که مدار بار زیادی را حمل می کند ، قطع کننده ها معکوس عمل می کنند. هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد و می تواند مسئول از دست دادن قدرت در ماشین لباسشویی شما باشد.

 دستگیره ها و شفت های معیوب

دستگیره ها دسته های گرد هستند که می توانید از آنها برای کنترل مانند روشن کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید. اگر دستگیره روی واشر شما نتیجه دلخواه شما را نمی دهد ، ممکن است لازم باشد نگاه بهتری  به آن داشته باشید.

اگر دکمه کلید برق لباسشویی شما ترک بخورد یا خراب شود ، ممکن است دیگر کلید را روشن نکند. ممکن است قطعه ای که آن را کنار هم نگه داشته است از بین برود یا در اثر سایش خراب شود.

 کلید درب لباسشویی مشکل دارد

اگر درب باز است ، نمی توانید ماشین لباسشویی خود را روشن کنید. تولیدکنندگان لباسشویی می سازند تا درب خود را قبل از شروع کار قفل کنند زیرا آب را به اطراف ممکن است  بپاشد.

یک زبانه فشار روی کلید درب وجود دارد که هنگام بستن در را تشخیص می دهد. سپس یک سیگنال ارسال می کند تا ماشین لباسشویی بداند که شروع به کار را انجام دهد.

سوئیچ درب شکسته نمی تواند سیگنال ارسال کند ، بنابراین ماشین لباسشویی شما هنوز فکر می کند که شروع به شستشو نمی کند. ممکن است هنوز پاسخگویی و برخی چراغ ها را مشاهده کنید ، اما ماشین لباسشویی شما کار نمی کند. در عوض ، پیغام خطا را همچنان به شما می دهد.

 موتور لباسشویی شکسته است

فقط با گوش دادن می توانید تشخیص دهید که موتور ماشین لباسشویی شما خراب است یا خیر. وقتی موتورها شروع به زمزمه ، ناله ، وزوز و چرخیدن می کنند ، شروع به خرابی می کنند. به همین ترتیب ، ماشین های لباسشویی با صدای بلند یا غیر معمول موتور یک نشانه از خرابی است.

وقتی صدای شستشو را برای شروع و شکستن در فرایند شنیدید ، موتور خراب است! جایگزینی آن نیاز به دقت و تجربه بسیار دارد. با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا ظاهر آن را ببینید.

 معیوب شدن صفحه کنترل برد لباسشویی

صفحه اصلی کنترل ماشین لباسشویی همانند واحد پردازش مرکزی (CPU) در رایانه است. اجزای دیگر را سازماندهی کرده و لباسشویی را به طور مناسب کنترل می کند. لباسشویی های جدیدتر ، بر خلاف مدلهای قدیمی که دارای صفحات ساده تری هستند دارای بردهای کنترل پیچیده هستند.

اگر صفحه کنترل برد مشکل داشته باشد ، نمی توانید ماشین لباسشویی شما را روشن کنید. ممکن است پاسخ های غیر معمول در برد وجود داشته باشد ، اما قطعاً لباسشویی شروع به کار نمی کند.

می توانید صفحه کنترل اصلی را در لباسشویی های قدیمی با درب بالا در صفحه کنترل بالا قرار دهید. لباسشویی های جدید درب از جلو برد آنها در جلوی آن قرار دارد.

 گرمای بیش از حد در لباسشویی

هنگامی که به طور مداوم از ماشین لباسشویی در طول زمان استفاده می کنید ، گرم شدن بیش از حد لباسشویی ممکن است رخ دهد. ممکن است ناگهان متوقف شود و از شست و شو خودداری کند. گرمای بیش از حد ممکن است به دلیل حجم زیاد کار باشد. به سادگی مقداری زمان به آن بدهید تا دوباره خنک شود و دوباره شروع به کار کنید.

 نحوه تعمیر ماشین لباسشویی که روشن نمی شود

خانواده های دارای بچه های کوچک نمی توانند یک روز بدون ماشین لباسشویی سر کنند. هنگامی که ماشین لباسشویی از شروع به کار خودداری می کند ، لباس های کثیف روی هم انباشته می شوند و می تواند آزاردهنده باشد. قبل از  تماس با تعمیرکار ، ممکن است بخواهید برخی از اصلاحات DIY را برای راه اندازی لباسشویی خود امتحان کنید.

نکات زیر هم برای ماشین های لباسشویی درب از جلو و هم برایدرب از بالا مفید است. این نکات همچنین به شما در عیب یابی و کشف ریشه مشکل کمک می کند.

 منبع تغذیه لباسشویی را بررسی کنید

دلایل مختلفی وجود دارد که ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود ، اما منبع تغذیه رایج ترین دلیل است. ردیابی منبع تغذیه کار پیچیده ای نیست. شما فقط باید بررسی کنید که آیا لباسشویی به درستی به پریز وصل شده است یا خیر.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برق شما وصل باشد. از سه راهی ها برای ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید! بهتر است آنها را مستقیماً به پریز دیواری وصل کنید.

 دستگیره ها و شفت ها را دقیق بررسی کنید

وقتی دکمه تایمر روی دستگاه شما فرسوده شود ، چسبندگی خود را روی محور تایمر از دست می دهد. برای رفع این مشکل ، برق ماشین لباسشویی را خاموش کرده و پشت تایمر را بررسی کنید.

برای تمیز کردن دستگیره از ماشین لباسشویی خود اقدام کنید. اگر لباسشویی را به ندرت تمیز می کنید ، دستگیره ها کثیف و چسبناک می شوند.

در مرحله بعد ، به دنبال قطعات گم شده باشید که ممکن است دستگیره را محکم نگیرد. در نهایت ، در صورت فرسودگی دستگیره را با یک دستگیره جدید جایگزین کنید.

 به دنبال کلید درب لباسشویی باشید

سوئیچ درپوش آن پین یا فشار دهنده است که می توانید مستقیماً زیر درب آن را پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که درب سوئیچ را هنگام بستن فشار می دهد. اگر ماشین لباسشویی شما بعد از فشار دادن کلید روی درب تغذیه نمی کند ، سوئیچ خراب است.

برای اطمینان از خرابی سوئیچ ، برق ماشین لباسشویی را خاموش کنید ، سپس سیم ها را از آن جدا کنید. بعد ، سوئیچ را با مولتی متر برای تداوم بررسی کنید. اگر پس از بررسی ، پیوستگی وجود نداشت ، زمان تعویض کلید درب فرا رسیده است. کلید درب یکی از دلایل غیر معمول است که ماشین لباسشویی شما به سرعت روشن نمی شود.

 ممکن است سوئیچ استارت معیوب باشد

اگر پس از زدن دکمه تایمر ماشین لباسشویی شما شروع به کار نکرد ، آن را از نظر تداوم با مولتی متر آزمایش کنید. به یاد داشته باشید که قبل از پیدا کردن علت کار نکردن تایمر ، لباسشویی را از  پریز برق جدا کنید.

برخی از لباسشویی های درب بالا کلید راه اندازی خود را روی صفحه کنترل دارند. در حالی که دکمه را وارد می کنید ، سوییچ را برای پیوستگی آزمایش کنید. اگر پیوستگی وجود نداشت ، سوئیچ یا تایمر را تعویض کنید.

 موتور لباسشویی شکسته

خرابی موتور یکی از اصلی ترین دلایلی است که نمی توانید ماشین لباسشویی خود را روشن کنید. اگر از لباسشویی خود صدای غرش می شنوید ، ممکن است موتور خراب باشد. برای اطمینان از خراب بودن لباسشویی، باید آن را آزمایش کنید.

می توانید موتور را با جدا کردن تسمه ها آزمایش کنید ، سپس آن را روشن کنید. اگر موتور کار می کند ، عیب از چیز دیگری است.

برای مدلهای جدیدتر لباسشویی با درایو مستقیم ، پمپ و اتصال را از ترانس جدا کنید. اگر درایو مستقیم روشن شد ، به احتمال زیاد ماشین لباسشویی شما دارای مشکل پمپ یا گیربکس است. اما اگر درایو مستقیم روشن نشد ، باید آن را با یک درایو جدید جایگزین کنید.

موتور در لباسشویی های درب از جلو ، کاسه شستشو را با کمربند آجدار حرکت می دهد. تسمه را بردارید و موتور را روشن کنید. اگر موتور در حال کار است ، باید مطمئن شوید که هیچ چیزی بین کاسه و سبد در وان بیرونی گیر نکرده است. یک نکته اساسی برای تعمیر ماشین لباسشویی است که درست کار نمی کند.

 برد کنترل الکترونیکی بد

بهترین راه برای بررسی خرابی برد کنترل ماشین لباسشویی مشاهده فیزیکی آن است. ممکن است متوجه سوختگی یا آسیب دیدگی روی تخته برد شوید. آن نواحی معیوب را برداشته و جایگزین کنید. با این حال ، بهتر است اجازه دهید یک حرفه ای این کار را انجام دهد.

 نتیجه

هیچ وقت زمان مناسبی برای خرابی ماشین لباسشویی شما وجود ندارد. تصور کنید سعی می کنید قبل از بیرون رفتن یا رفتن به محل کار ، مقدار زیادی لباس را بشویید که متوجه می شوید ماشین لباسشویی شما به درستی روشن نمی شود.

پس از امتحان روشهای DIY در بالای ماشین لباسشویی خود ، دیگر وقت آن است که متخصصان وارد عمل شوند. تعمیر لوازم خانگی کارا امداد همیشه آماده صرفه جویی در وقت شما است. از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی حرفه ای همان روز ما برای نتایج عالی استفاده کنید.

ما خدمات درجه یک را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهیم. بنابراین با ما تماس بگیرید ، و ما ماشین لباسشویی شما را در کمترین زمان تعمیر می کنیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا