لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی و راه حل آن

احتمالا شما قبلا با مشکل قفل شدن درب لباسشویی برخورد نکرده اید. اما باز نشدن درب ماشین های لباسشویی یک مشکل رایج است. هنگامی که درب لباسشویی قفل می شود ، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد ، زیرا معمولاً با یک راه حل ساده بتوان آن را باز کرد و به طور معمول تعمیر درب قفل شده لباسشویی خیلی دشوار نیست تا بتوانید دوباره از لباسشویی استفاده کنید و لباسهای خود را بشوید.

عیب یابی قفل شدن درب ماشین لباسشویی

معمولاً راه حل های ساده می تواند برای حل این مشکل بهترین باشد. وقتی عیب یابی می کنید که چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده است و باز نمی شود ابتدا به این نکات توجه کنید. اگر خودتان این مشکل را بررسی می کنید ، می توانید در هزینه های غیر ضروری و پرهزینه آن صرف جویی کنید.

اگر درب ماشین لباسشویی قفل شده باشد ممکن است چیزی در مکانیزم قفل گیر کرده باشد

باعث خوشحالی مجموعه خدمات تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد است که بتواند راه حل های ساده را در اختیار هموطنان خود قرار دهد. اگر متوجه شدید که درب ماشین لباسشویی شما باز نمی شود ، ممکن است در مکانیزم قفل درب چیزی گیر کرده باشد.

باید تاکید کنیم که این مشکل میتواند بر اثر گیر کردن یک جسم خارجی در قفل درب باشد. ممکن است قسمتی از لباسها و یا اشیایی که داخل جیب لباسها بوده اند این مشکل را ایجاد کرده باشند. اگر جسم خارجی با چشم قابل رویت است به آرامی آن را از یک طرف خارج کنید. توجه داشته باشید که از کشیدن آن جسم خود داری نمایید زیرا ممکن است به مکانیزم قفل آسیب وارد کنید.

اگر قفل درب لباسشویی باز نمی شود ممکن است میکروسوئیچ درب معیوب باشد

در بیشتر مواقع مشکل از گیر کردن یک تکه لباس و یا جسم خارجی فراتر می رود. اگر قفل درب لباسشویی شکسته یا در حالت قفل گیر کرده باشد ، می تواند برای شما تجربه ای ناامید کننده باشد.

در برخی از دستگاههای لباسشویی ، ممکن است مکانیزم رهاسازی دستی وجود داشته باشد که به شما این امکان را می دهد به طور موقت مشکل را برطرف کنید. دفترچه راهنمای دستگاه لباسشویی شما باید دارای بخش عیب یابی باشد که به شما کمک می کند نحوه استفاده از آن را متوجه شوید. اگر به نسخه چاپی کتابچه راهنمای لباسشویی خود دسترسی ندارید ، می توانید از نسخه آنلاین آن از سایت سازنده آن لباسشویی استفاده کنید.

اگر کلید فشار (دستگیره) شکسته باشد درب ماشین لباسشویی شما باز نمی شود

در ماشین های لباسشویی جدید و به روز ، یک سوئیچ فشار در بالای دستگاه لباسشویی درب از بالا وجود دارد و اگر دستگاه شما درب از جلو باشد این سوئیچ در نزدیکی درب قرار دارد. این سوئیچ به دستگاه می گوید که آب تا چه سطحی پر شده است و در برخی از مدلها ، اگر سوئیچ فشار خراب باشد قفل در باز نمی شود زیرا سیگنالی که دستگاه دریافت می کند این است که هنوز لباسشویی پر از آب است.

می توانید با جدا کردن سوئیچ فشار از دستگاه ، این ویژگی را غیر فعال کنید. ممکن است این روند چند دقیقه طول بکشد ، اما هنگامی که مکانیزم قفل خنک شود درب دستگاه باید باز شود. و شما باید سوئیچ فشار را تعویض کنید.

نحوه تعمیر باز نشدن درب ماشین لباسشویی

چگونه تشخیص دهیم قفل درب شکسته است وقتی درب لباسشویی باز نمی شود

اکنون که می دانیم چه دلایل باعث این مشکل می شود که چرا قفل درب ماشین لباسشویی گیر می کند ، چگونه بفهمیم که قفل شکسته است یا چیز دیگری باعث این مشکل شده است؟ ساده ترین راه برای فهمیدن این موضوع این است که برخی از دلایل احتمالی دیگر را که ممکن است باعث ایجاد مشکل شده باشد را برطرف کنید.

اگر همه جوانب را در نظر گرفته اید و هنوز قفل درب ماشین لباسشویی باز نمی شود ، احتمالاً قفل شکسته است. اگر در تعمیر لوازم خانگی مهارت دارید ، ممکن است بتوانید قفل را خودتان تعویض کنید. اما برخی از ماشین ها دارای مکانیزم های قفل پیشرفته هستند .اگر این مورد در رابطه با دستگاه لباسشویی شما صدق می کند ، توصیه می کنیم برای رفع مشکلات قفل شدن درب ماشین لباسشویی با کارا امداد تماس بگیرید.

چگونه بدانیم که چه موقع باید با تعمیر کار لباسشویی در مورد قفل شدن درب تماس بگیریم

بسیاری از افراد تمایلی به پذیرش این موضوع ندارند که نمی توانند مشکلی را خود به تنهایی حل کنند و این ویژگی تحسین برانگیزی است. هرچند در مقطعی باید اعتراف کنید که موضوع کمی پیچیده تر از آن چیزی است که انتظار داشته اید. اگر موارد ذکر شده را انجام داده اید ، و با کمک دفترچه راهنمای سازنده لباسشویی نتوانسته اید مشکل را حل کنید ، احتمالاً زمان آن رسیده است که از یک تعمیر کار حرفه ای لباسشویی کمک بگیرید.

وقتی درب ماشین لباسشویی شما قفل شده و باز نمی شود ، با شماره های ما تماس بگیرید

وقتی قفل درب ماشین لباسشویی شما گیر کرده است. هنگامی که برای هر نوع تعمیر از جمله شکسته شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی به ما نیاز دارید ، مجموعه کارا امداد در خدمت شما می باشد. برخی موارد ساده وجود دارد که به شما کمک می کند بدانید چه موقع زمان تماس با یک تعمیر کار  حرفه ای فرا رسیده است. توصیه می کنیم در موارد زیر با ما تماس بگیرید:

  • تعمیر لباسشویی نیاز به دانش دارد.
  • مکانیزم قفل کردن درب لباسشویی شما با استفاده از کلیدها یا قطعات الکترونیکی فعال می شود.
  • وقتی به توانایی های فنی خودتان اطمینان ندارید.
  • اگر سعی کرده اید قفل شکسته را خودتان تعمیر کنید و هنوز نتوانسته اید آن را تعمیر کنید.

تکنسین های ما دائماً مهارت های خود را ارتقا می دهند تا از آخرین تغییرات و بروزترین مسائل لوازم خانگی مطلع شوند ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که ما مهارت هایی را برای انجام سریع و قابل اعتماد برای شما داریم. تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد دارای چندین سال تجربه در صنعت تعمیر لوازم خانگی است و تقریبا از تمام مشکلات تعمیر لباسشویی مطلع هستیم.

ما معتقدیم این ترکیبی از دانش روز و تجربه طولانی مدت است که به ما امتیاز می دهد و می توانید از آن بهره مند شوید. بنابراین دفعه بعد که با مشکل قفل ماشین لباسشویی روبرو شوید می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا