یخچال

آب سرد کن یخچال کار نمی کند،علت آن چیست؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هنگامی که میخواهید از آب سرد کن یخچال استفاده کنید متوجه شوید که به درستی کار نمیکند. در این مقاله دلایلی که سبب می شود که آب سرد کن یخچال کار نکند را به همراه راه حل رفع این مشکل بیان نمودیم. در صورتی که موفق نشدید خود این مشکل را رفع کنید متخصصان تعمیر لوازم برقی کارا امداد می توانند به شما کمک کنند. کافیست که با ما تماس بگیرید.

تعمیر یخچالی که آب سرد کن آن کار نمی کند

آیا یخچال شما آب آشامیدنی را به درستی در دسترس شما قرار میدهد؟ اگر نه ، ناامید نشوید. این مقاله اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که به شما کمک می کند به راحتی یخچال خود را عیب یابی کنید. قابل درک است که وقتی یخچال شما آب را سرد نمی‌کند  ، ممکن است ناراحت شوید، به خصوص وقتی که نمی دانید چه کار باید بکنید. با این حال ، قبل از تسلیم شدن در صورت تمایل ، موارد زیر را امتحان کنید و ببینید آیا مشکل حل می شود؟

قسمتهای مختلف یخچال ممکن است باعث توقف کارکرد صحیح آب سردکن در یخچال شود. بنابراین قبل از تماس با گروه خدمات تعمیر یخچال کارا امداد، ابتدا باید بدانید چه قسمتی را برای تعمیر نیاز دارید. این مشکل ممکن است فقط توسط یک قسمت یا قسمتهای دیگر ایجاد شده باشد. بنابراین ، توصیه می کنیم یک بررسی کامل انجام دهید.

فیلتر آب علت کار نکردن آب سرد کن یخچال

فیلتر آب اگر به خوبی مجهز شده باشد ، رسوبات و هرگونه املاح آب را که ممکن است حتی پس از انجام تصفیه آب از شبکه ی آب رسانی شهر باقی مانده باشد ، از بین می برد. اکثر این فیلترها از کربن ساخته شده و حاوی فیلتر پارچه ای هستند. پس از مدتی ، فیلتر ممکن است کارایی خود را از دست بدهد از این رو میزان جریان آب به داخل دستگاه را متوقف و یا کاهش دهد. اگرچه بسیاری از تولیدکنندگان پیشنهاد می کنند که تعویض باید حداقل هر شش ماه یکبار انجام شود ، اما شرایط آب محلی ممکن است باعث شود فیلتر نیاز به تعویض مکرر داشته باشد. فیلتر معمولاً در محفظه داخلی و یا بیرون دستگاه قرار دارد و در برخی از دستگاه ها حتی هر دو را دارا می باشد.

شیر ورودی آب ممکن است باعث کارنکردن آب سرد کن یخچال شود

شیر ورودی توسط یک شیر برقی کار می کند و هنگامی که فعال می شود ، آب را به دیسپنسر می رساند. در انتهای پشتی پنل دسترسی در قسمت عقب پایین یخچال قرار دارد. وقتی آب را در صفحه کنترل توزیع کننده انتخاب می کنید ، یک ولتاژ خطی به شیر برقی ورودی آب ارسال می کند تا جریان آب حرکت نماید. مطمئن شوید در شیر فشار کافی وجود دارد و در لوله خروجی یا ورودی هیچ محدودیتی وجود ندارد و صفحه ورودی به برق متصل است. برای بررسی قدرت در پایانه های برقی از یک مولتی متر  استفاده کنید. این کار باید توسط یک فرد واجد شرایط انجام شود زیرا روی ولتاژ برق شبکه انجام می شود.

خرابی پدال آب سردکن

پدال آب سرد کن یک قطعه مکانیکی است که وظیفه آن فعال سازی سوئیچ میکرو دیسپنسر است. این قطعه معمولاً اهرمی از پلاستیک است که وقتی با لیوان آب خود به آن فشار می دهید ، به دور خود می چرخد. همچنین می توان با استفاده از پد پلاستیکی نرم آن را پوشاند. برای اطمینان از اینکه محرک کار خود را به درستی انجام می دهد درپوش کنترل خروجی آب را بردارید. محور محرک ، براکت محفظه آن و براکت نصب سوئیچ آن را بررسی کنید. اگر هریک از این قطعات به درستی کار نمی کند ، باید تعمیر یخچال را با تعویض قطعات معیوب انجام دهید.

خرابی میکروسوئیچ شیربرقی موجب کار نکردن آب سردکن

کار میکروسوئیچ شیر برقی تامین برق شیر برقی ورودی آب است. برای دسترسی به سوئیچ ، باید یخچال را از برق جدا کرده و درپوش کنترل پنل را بردارید سپس آن را چک کنید.

برد کنترل توزیع کننده آب

چندین مدل یخچال دارای کنترل الکترونیکی هستند که برق شیر را تامین می کند. اگر متوجه شده اید که شیر ورودی آب برق دریافت نمی کند و عملگر و کلید به درستی کار می کنند ، ممکن است لازم باشد با تکنسین های تعمیر یخچال کارا امداد برای بررسی و رفع ایراد کنترل الکترونیکی معیوب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا