لباسشویی

انواع ماشین لباسشویی و انتخاب گزینه مناسب برای خرید!

در زندگی امروزه ماشین لباسشویی یکی از بهترین لوازم خانگی است. این وسیله نیاز اولیه شما را برای شستن لباس ها برآورده می کند و برخی حتی گزینه های خشک کردن لباس ها را نیز دارند. علاوه بر این ، استفاده از ماشین لباسشویی بهداشتی است ، کمتر در شستن لباسها سختی می کشیم و در زمان صرفه جویی می کنیم.

از آنجا که وسیله ی بسیار مهمی است ، انتخاب نوع مناسب ماشین لباسشویی ممکن است کمی دشوار باشد. انواع مختلفی از ماشین های لباسشویی متناسب با نیازهای مختلف مصرف کننده وجود دارد. ماشین لباسشویی با مدلی که برای نیازهای شخصی خود استفاده می کنید متفاوت است. ماشین لباسشویی نیز با ظرفیت ، بار و ویژگی های متفاوت وجود دارد.

در عین حال ، برخی از آنها دارای ویژگی های منحصر به فرد مانند شستشوی گرم ، شستشوی سریع ، صفحه نمایش دیجیتال و قفل کودک هستند. اگر علاقه ای به وسایل الکترونیکی ندارید ، ممکن است این ویژگی های ماشین لباسشویی گیج کننده باشد.

بدتر از آن ، ممکن است لباسشویی را بخرید که مناسب نیازهای شما نباشد. بیایید به انواع ماشین لباسشویی و عواملی که هنگام خرید آنها باید توجه کنیم ، بپردازیم.

انواع ماشین لباسشویی

عمدتا دو نوع ماشین لباسشویی وجود دارد. آنها ماشین های لباسشویی با درب از بالا و ماشین های لباسشویی درب از جلو هستند. این ماشینها بیشتر به مدلهای مختلف با اجزای مجزا طبقه بندی می شوند.

1.ماشین لباسشویی درب از بالا

 

لباسشویی درب از بالا

درب از بالا بهترین ماشین لباسشویی برای مصارف شخصی و تجاری است. دارای دهانه بالایی برای قرار دادن لباس های کثیف شما است. برای خشک کردن و شستشو با یک مخزن کار می کند.

مخزن انفرادی به این معنی است که نیازی به انتقال لباس بین وان ندارید. لباسشویی درب از بالا با یک صفحه کنترل آسان عمل می کنند تا چرخه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دستگاه به شیر آب متصل شده است که جریان آب را به داخل تنظیم می کند. متأسفانه ، گزینه های شستشو کمتری نسبت به نمونه های مشابه دارد. تخلیه کامل آب دشوار است. علاوه بر این ، مقرون به صرفه ترین ماشین لباسشویی از لحاظ قیمت برای استفاده است.

  • دستگاه تمام اتوماتیک

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک شیک است. همانطور که از نامش پیداست ، فرایند شستشو را یک جا انجام می دهد. برای شستشوی لباس های خود در دستگاه ، نیازی نیست آب و صابون را به صورت دستی اضافه کنید یا آب صابون را تخلیه کنید. همچنین نیازی به جابجایی لباس بین وان نیست. فقط لباس های کثیف را در آن قرار دهید و  لباسشویی را روشن کنید.

لذت بخش ترین چیز این است که برنامه های شستشوی زیادی مانند شستشوی پشم ، شستشوی پنبه و شستشوی سریع دارد. چرخه های شستشو نیز از نظر پارچه و زمان سفارشی است. بسته به مدل ، می توانید یک برنامه خودکار را انتخاب کنید.

  • دستگاه نیمه اتوماتیک

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک جدیدترین مدل موجود است. دارای یک وان دوگانه – یکی برای خشک کردن و دیگری برای شستشو است. وان ها یکی یکی کار می کنند. پس از شستشو ، باید لباس های خود را به صورت دستی به وان خشک منتقل کنید. ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک به کارهای دستی بیشتر و دخالت انسان نیاز دارد.

از جنبه قیمت ، مقرون به صرفه است. علاوه بر این ، اگر کانال خروجی فاضلاب  ندارید ، می توانید از یک سطل برای ریختن آب در آن استفاده کنید. چیزی که باعث می شود این دستگاه نیمه اتوماتیک باشد خشک کن و ماشین لباسشویی از هم جدا شده اند اما به یک بدنه وصل شده اند.

2.ماشین لباسشویی درب از جلو

لباسشویی درب از جلو

اگر فضای محدودی در خانه دارید ، ماشین لباسشویی درب از جلو بهترین انتخاب برا شما است. این لباسشویی به صورت افقی کار می کنند و لباس ها از طریق درب ورودی در آنها قرار می گیرد.

این نوع لباسشویی در حال حاضر پیشرفته ترین تکنولوژی ماشین لباسشویی هستند. برای مدیریت فضای آشپزخانه ، می توانید لباسشویی درب از جلو انتخاب کنید. به طور کلی ، آنها دارای فضای داخلی وسیعی هستند که به شما این امکان را می دهند بدون کاهش قدرت تمیز کردن ، لباس های بزرگتر و بیشتری را بشویید.

ماشینهای درب از جلو نیز مجهز به چندین ویژگی پیشرفته مانند آب گرم و تایمر هستند. در مقایسه با لباسشویی درب از  بالا ، کیفیت شستشو بهتری را ارائه می دهند. این نوع کارآمدترین نوع ماشین لباسشویی هستند. متأسفانه ، کارایی ماشین لباسشویی درب از جلو دارای قیمت بیشتری می باشد.

  • جمع و جور یا قابل حمل

در جایی که نوع ماشین لباسشویی سایز بزرگ ایجاد مزاحمت میکند ، یک ماشین لباسشویی قابل حمل نصب کنید. اندازه آنها کوچک است و دارای دسته ای هستند که حمل آنها را بدون استرس انجام می دهید. اگر اغلب در سفر هستید ، ماشین لباسشویی جمع و جور (اصطلاح بازاری کهنه شور)بسیار مطلوب خواهد بود.

با توجه به اینکه آنها کوچک هستند ، لباس های کمتری را در یک زمان می شویند. دستگاه قابل حمل برای کمپ های زندگی موقت و خانه های موتوری مناسب است. مهمتر از همه ، فضای کمتری اشغال می کنند و باعث میشوند در فضا صرفه جویی کنید.

  • قابل جمع شدن

ماشین لباسشویی قابل جمع شدن برای افرادی که خواهان خدمات کامل لباسشویی هستند یک انتخاب عالی است. به خاطر داشته باشید که درب آن نیز در جلو است. این به شما امکان می دهد با شستن و خشک کردن همزمان لباس در زمان خود صرفه جویی کنید. بهترین قسمت این ماشین لباسشویی این است که مدلهای منحصر به فرد دارای خشک کن بدون دریچه هستند.

بدون شک ، خشک کن بدون دریچه بسیار مفید است اگر در اطراف ماشین لباسشویی شما دریچه ای وجود نداشته باشد. متأسفانه ، فضا بیشتری اشغال می کند. علاوه بر این ، بعضی از مردم داشتن خشک کن و ماشین لباسشویی جداگانه را دوست ندارند.

  • یکپارچه و ثابت

مدل یکپارچه و ثابت بهترین ماشین لباسشویی برای یک خانه مدرن است. از بین همه مدل های موجود ، این نوع لباسشویی ظریف ترین و همه کاره ترین مفهوم را در شستشوی لباس دارند. علاوه بر این ،این نوع از نظر زیبایی خوشایند  همگان هستند. این دستگاه کاملاً با کابینت یا کمد ترکیب می شود.

اغلب ماشین های لباسشویی یکپارچه در آشپزخانه ثابت می شوند زیرا محل شیر آب و فاضلاب باعث ثابت ماندن آنها می شود. با این حال ، روند نصب آنها پیچیده است. خوشبختانه برند ها اندازه استانداردی برای این نوع لباسشویی دارند. بنابراین ، هنگام تعویض ماشین لباسشویی مجبور نیستید کابینت خود را عوض کنید.

  • ماشین لباسشویی خشک کن

در این نوع لباسشویی که درای شستشو و خشک کن با هم است. ماشین لباسشویی دارای یک محفظه برای شستشو و خشک کردن است. این نوع لباسشویی را به افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند بسیار توصیه می کنیم زیرا باعث صرفه جویی در فضا می شود.

نقطه ضعف این نوع لباسشویی این است که به شما اجازه نمی دهد لباس های کثیف را در میانه شستشو اضافه کنید.

تفاوت بین ماشین لباسشویی درب از  جلو و درب از بالا

مهمترین تفاوت بین ماشین های لباسشویی ، محل قرارگیری درب آن است. همانطور که از نام آنها مشخص است ، لباسشویی درب از جلو درهای خود را در کنار دستگاه دارند ، در حالی که لباسشویی درب از بالا درب های خود را در بالای دستگاه دارند.

جدا از محل درب ، جدول زیر تفاوت بین هر دو مدل را نشان می دهد. با این راهنمای خرید ، تصمیم گیری سریع در مورد ماشین های لباسشویی برای شما آسان تر می شود.

سوالات متداول: انواع ماشین لباسشویی

بهترین ماشین لباسشویی برای خرید کدام است؟

بهترین ماشین لباسشویی برای خرید دستگاه تمام اتوماتیک است زیرا استرس فرایند شستشو را کاهش می دهد. بعضی از مردم نیمه اتوماتیک را انتخاب می کنند زیرا ارزان است. با این حال ، اگر می توانید قیمت یک مدل تمام اتوماتیک را بپردازید ، از خرید آن دریغ نکنید.

کدام یک ترجیح داده می شود لباسشویی درب از جلو یا درب از بالا؟

انتخاب بین این مدل ها به ویژگی های مورد نیاز شما بستگی دارد. اگر فضا دارید و با بودجه محدودی دارید ، ماشین درب از بالا بهتر است. با این حال ، لباسشویی درب از جلو به شما کمک می کند در هزینه های آب ، پودر شستشو و برق صرفه جویی کنید ، ولی گران است.

نکاتی که قبل از خرید ماشین لباسشویی باید در نظر بگیرید؟

قبل از انتخاب یک مدل خاص ، عوامل تصمیم گیری متعددی باید در نظر گرفته شود. این عوامل بدون شک راهنمای شما در خرید بهترین ماشین لباسشویی خواهد بود. همیشه در دسترس بودن آب ، ظرفیت/اندازه ، بودجه ، نام تجاری ، مصرف برق ، فضا و البته عملکردهای منحصر به فرد را در نظر بگیرید.

نتیجه

بدون شک ، بهترین ماشین لباسشویی را نمی توان با قطعیت تعیین کرد. فقط یک نوع متناسب با سلیقه شما وجود دارد هر ماشین لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که فرایند شستشو را بدون زحمت انجام دهد. آیا شما لباسشویی درب از بالا یا درب از جلو را ترجیح می دهید ، هر دو دستگاه کارآمد و باعث صرفه جویی در زمان شما می شوند.

به خاطر داشته باشید که این ماشین های لباسشویی مزایا و معایب خود را دارد و هیچ نوع آن 100٪ کامل نیست. خوشبختانه لباسشویی ها دارای گارانتی هستند.

کارشناسان ما در تعمیر لباسشویی کارا امداد می توانند نصب و نگهداری ماشین لباسشویی شما را انجام دهند. امروز با ما در تماس باش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا