لباسشویی

دلایلی که ماشین لباسشویی شروع به حرکت نمی کند؟

برخی از مسائل در استفاده از لوازم خانگی ناامید کننده هستند که موجب ناراحتی کاربر می شود. عدم حرکت کردن درام ( آبکش) لباسشویی یکی از آنهاست. اگر ماشین لباسشویی شما بی حرکت شود ، ممکن است چندین مشکل احتمالی وجود داشته باشد که در این مقاله به دلایل احتمالی آن می‌پردازیم.با کارا امداد همراه باشید.

این می تواند یک مشکل ساده باشد که باعث ایجاد مشکلات شما می شود ، مانند یک تکه کوچک از لباس ها و یا یک شیء خارجی که مانع عملکرد مناسب می شود. در این صورت ، شما می توانید با یک بازرسی سریع ساده از دستگاه خود ، از هزینه های احتمالی تعمیر جلوگیری کنید. اگر چیزی پیچیده تر است که چندان واضح نیست ، ممکن است به کمک یک تعمیرکار مجرب نیاز داشته باشید.

ما به چند دلیل رایج که باعث می شود ماشین لباسشویی از کار بیفتد می پردازیم و به شما در تعیین اینکه آیا به کمک حرفه ای نیاز دارید یا یک راه حل ساده است که می توانید به تنهایی انجام دهید نگاهی خواهیم انداخت.

 چرا ماشین لباسشویی شما حرکت نمی کند(نمی چرخد)؟

وقتی دقایقی وقت می گذارید تا لباس های کثیف خود را جمع کنید سپس از ماشین لباسشویی استفاده کنید  متوجه می شوید که آبکش ماشین لباسشویی شما از کار افتاده است ، حداقل می تواند آزاردهنده باشد. ممکن است به قطعه جایگزین نیاز داشته باشید ، اما بهتر است قبل از تصمیم گیری برای کمک با این مقاله و مقالات دیگر از گروه کارا امداد ، به اتفاقاتی که رخ می دهد نگاهی بیندازید. در اینجا برخی از دلایل اصلی چرخاندن همزن ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

  • مانعی بین درام (آبکش) و چیلیک(دیگ) گیر کرده است
  • سوئیچ درب شکسته
  • تسمه شل یا شکسته یا پاره شده است
  • سه نظام یا بلبرینگ ها خراب است(آبکش گیرپاژ کرده)
  • موتور خراب است
  • پولی هرز شده و یا شکسته است

 مانع در همزن گیر کرده است

ساده ترین توضیح در مورد اینکه چرا ماشین لباسشویی شما چرخش را متوقف کرده است ممکن است به این دلیل باشد که چیزی آن را مختل کرده است. کار را با بازکردن دستگاه شروع کرده و از نزدیک به دنبال ایراد احتمالی باشید.

ممکن است یک تکه لباس سنگین باشد که مشکل را ایجاد می کند یا این که ممکن است چیزی از جیب شما بیفتد و به قسمت همزن راه پیدا کرده باشد. اگر به نظر می رسد هیچ لباسی باعث اشکال در راندمان دستگاه نشده است ، زیر آبکش را به خوبی برای هرگونه ذرات خارجی که ممکن است ریشه مشکل شما باشد نگاه کنید.

پس از آن ، اگر هنوز مشکل دارید که همزن ماشین لباسشویی شما به درستی کار نمی کند ، زمان مناسبی است که با کارا امداد تماس بگیرید.

 خرابی سوئیچ درب عامل عدم چرخش لباسشویی

در بدنه دستگاه قطعه ای وجود دارد که وظیفه ی وصل شدن برق شبکه را به دستگاه  و رسیدن جریان به اِلمان های مختلف فراهم میکند.با بسته شدن درب پلاتین سوئیچ نیز جمپر شده و جریان برق را عبور می‌دهد. اساساً وقتی این پلاتین فعال می شود به موتور،تایمر و یا برد الکترونیکی  می گوید که زمان روشن شدن است. اگر سوئیچ درب خراب باشد ، موتور پیام را دریافت نمی کند و دستگاه شما شروع به کار نمی کند. معمولاً تشخیص سوئیچ درب آسان است و بررسی سریع این قسمت به شما می گوید که آیا این مشکل است.

 تسمه  می لغزد و عامل عدم چرخش لباسشویی است

قلب و روح ماشین لباسشویی با درب از بالا در واقع در قسمت پشت لباسشویی از دید پنهان است. در پشت دستگاه می توانید موتوری را ببینید که پولی  را از طریق تسمه محرک هدایت می کند. یکی از دلایل اصلی اینکه ماشین لباسشویی شما چرخش خود را متوقف کرده این است که نقصی در تسمه محرک وجود دارد. تسمه ممکن است به دلیل شل بودن لغزش کند یا ممکن است به طور کامل محکم شده باشد. اگر می خواهید مشکلی مانند این را برطرف کنید ، باید دانش فنی داشته باشید و یا با کارا امداد تماس بگیرید.

 سه نظام یا بلبرینگ خراب است

همه ما می دانیم که یک سه نظام و یا بلبرینگ معیوب در ماشین ما یک مسئله جدی است و برای ماشین لباسشویی ما تفاوتی ندارد. این قسمتی است که قدرت را از موتور برای چرخاندن آبکش منتقل می کند. اگر دلیل  مشکلات شما است ، راه حل پیچیده ای است و بهتر است در این مرحله از متخصصان ما کمک بخواهید.

 موتور خراب عامل عدم چرخش لباسشویی

موتور قسمتی است که تمام عملکرد ماشین لباسشویی شما را هدایت می کند. در صورت عدم موفقیت ، هیچ قدرتی برای کار لباسشویی ندارید. اگر دلایل واضحی برای توقف کار ماشین لباسشویی شما وجود ندارد ، می تواند موتور باشد. تعویض ویا تعمیر موتور در ماشین لباسشویی نیاز به تخصص دارد و معمولاً بهتر است برای تعمیر موتور جدید با تعمیرکاران ما تماس بگیرید.

 عیب یابی ماشین لباسشویی به روش کارا امداد

وقتی یک تکنسین می آید تا عیب یابی کند و بفهمد چرا ماشین لباسشویی شما کار نمی کند ، ابتدا ایرادات مشخص را بررسی می کند. ممکن است موضوع مهمی نباشد و می تواند به کاهش هزینه های تعمیر کمک کند.

همچنین ممکن است در کنترل پنل الکترونیکی شما مشکلی ایجاد شده باشد ، بنابراین آنها آن را برای کدهای خطا بررسی می کنند ، یا ممکن است یکی از قطعات متحرک دیگر در ماشین لباسشویی شما مانند دندانه های تایمر مشکل داشته باشد.

در کارا امداد، متخصصان ما تجربه ای در شناسایی دلایل احتمالی برای عدم حرکت ماشین لباسشویی شما دارند و ما دستگاه شما را برای شناسایی اشکال اصلی عیب یابی می کنیم. در اینجا برخی از مسائل جزئی را که در ابتدا به بررسی نحوه رفع ایراد ماشین لباسشویی می پردازیم ؛

 سوئیچ درب را تعویض کنید

اگر قبلاً سوئیچ درب را دلیل عدم حرکت ماشین لباسشویی خود تشخیص داده اید ، این یک راه حل ارزان است که تعویض آن با کمک یک تکنسین زمان زیادی نمی برد.اگر تخصص کافی در برطرف کردن عیب دستگاه ندارید از کارا امداد کمک بگیرید

 سه نظام و یا بلبرینگ های آسیب دیده را تعویض کنید

امروزه بیشتر سه نظام‌های  موجود در ماشین های لباسشویی از آلومینیوم و یا خشکه ساخته شده اند. ما هر هفته بطور مداوم  از ماشین های لباسشویی خود استفاده می کنیم و این قطعات به مرور زمان از بین می روند.بلبرینگ ها نیز می‌توانند کارایی خود را از دست داده و باعث نچرخیدن آبکش شوند.اگر تشخیص داده اید که سه نظام و یا بلبرینگ ها خراب است آن را با نمونه ی شبیه به خودش تعویض کنید.

 تسمه شل را محکم کنید

تسمه ماشین لباسشویی بخشی دیگر است که با استفاده مداوم می تواند کیفیت خود را از دست بدهد. تسمه ممکن است پاره یا فرسوده شده باشد . ممکن است به مرور زمان شل شده باشد.با ریگلاژ موتور نسبت به دیگ و پولی میتوانید این مشکل را حل کنید.

 وقتی نوبت به راهنمایی متخصصان در تعمیر دستگاه همزن تماس ماشین لباسشویی شما می رسد

هنگامی که دلیل متوقف شدن هم زدن ماشین لباسشویی شما مشخص نیست و نمی دانید چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنید ، وقت آن است که از متخصصان ما کمک بخواهید. قطعات متحرک زیادی در ماشین لباسشویی مدرن وجود دارد و دلایل دیگری نیز می تواند وجود داشته باشد ، غیر از دلایلی که ما در این مقاله آورده ایم، این مشکل را ایجاد می کند یا ممکن است ترکیبی از مشکلات باشد.

کارا امداد یکی از بهترین راه حل های شما  در مورد تعمیر ماشین لباسشویی است. وقتی با ما تماس می گیرید می توانید مطمئن باشید که تکنسین های آموزش دیده ی ما مشکل شما را سریع و با مناسب ترین قیمت شناسایی و برطرف می کنند. ما بیش از چندین سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات لوازم  مسکونی و تجاری را داریم. در اینجا هنگامی که ما را برای تعمیر بعدی خود استخدام می کنید ، می توانید انتظار داشته باشید:

  • ساعتهای انعطاف پذیر – ما با شما همکاری می کنیم تا زمان تعمیر را متناسب با برنامه شما تنظیم کنیم.
  • دارای گواهینامه حرفه ای – تکنسین های ما سالها تجربه بین آنها وجود دارد و همه دارای گواهی کامل فنی و حرفه ای هستند.
  • کیفیت تأیید شده – ما فقط از بهترین قطعات با کیفیت برای تعمیرات خود استفاده می کنیم و همه تعمیرات ابتدا توسط شما تأیید می شود.

اگر به خدمات تعمیر لباسشویی نیاز دارید هم اکنون با کارا امداد در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا