برند بوش (Bosch)ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش Bosch در تهران

اگر از مشکلات ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع و تعمیر آنها بی اطلاع باشید، ممکن است خرابی آن باعث سردرگمی شما شود.

اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی باشد، باید انتظار داشته باشید که مشکلاتی برای آن پیش بیاید. اما، اگر ماشین لباسشویی شما از مدل های جدید است خرابی آن ممکن است شما را به دردسر بیندازد. این خرابی می تواند یک مشکل ساده باشد که به راحتی می توانید آن را در خانه برطرف کنید.

ماشین‌های لباسشویی بوش به دلیل کیفیت بالا و ویژگی‌های مختلف فناوری جدید برای مصرف‌کنندگان بسیار جذاب و دلنشین هستند.
با این حال، بسیاری از مالکان از خرابی ماشین لباسشویی بوش ناامید شده‌اند، زیرا با مشکلات مختلفی مواجه هستند که در نتیجه هزینه‌های تعمیر هنگفتی به همراه دارد.

در بیشتر موارد، مسائل جزئی باعث خرابی خواهد بود و می توانید به سرعت در خانه آن را حل کنید. بنابراین، قبل از تماس با تعمیرکار، مطمئن شوید که علت را خودتان بررسی کرده اید. برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش می توانید به مجموعه تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد اعتماد کنید.

لیست مشکلات رایج و تعمیر ماشین لباسشویی بوش

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

در لیست زیر ما به رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی بوش و نحوه عیب یابی و تعمیر آن پرداخته ایم.

 تعمیر ماشین لباسشویی بوش که نمی چرخد

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی شما به درستی نمی چرخد، دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد.
علل احتمالی:

 • بار (لباسها) ممکن است نامتعادل باشد.
 • فیلتر پمپ ممکن است کثیف باشد.
 • ممکن است زهکش مسدود شده باشد.
 • ممکن است تنظیم “بدون چرخش نهایی” را انتخاب کرده باشید.

اگر ماشین لباسشویی بوش شما نمی چرخد ​​چه باید کنید؟

اگر دستگاه بار نامتعادل را تشخیص دهد، چرخه چرخش اجرا می شود یا فقط با سرعت کاهش یافته کار می کند.
می توانید برای کاهش وزن و جلوگیری از پر شدن بیش از حد درام، مقداری حوله اضافه کنید. همچنین پایه های دستگاه را بررسی کنید و در صورت عدم تعادل مجدد آنها را تنظیم کنید.

اگر پمپ تخلیه کثیف یا توسط یک جسم مسدود شود، دستگاه نمی چرخد. قبل از تمیز کردن پمپ تخلیه:

 • شیر آب را ببندید و از دستگاه جدا کنید.
 • فلپ سرویس را باز کرده و خارج کنید و آب را از طریق شلنگ تخلیه کنید (هشدار! ممکن است آب با فشار خارج شود). سپس درپوش پمپ را باز کنید.
 • قسمت داخلی را از باقی مانده ها تمیز کنید و پروانه باید بتواند به صورت دستی بچرخد.
 • همچنین اگر جسم فلزی مانند سکه در شیلنگ تخلیه گیر کرده باشد نمی چرخد. بنابراین، باید لوله شلنگ تخلیه را بررسی و تمیز کنید. اتصال شلنگ را نیز بررسی کنید.
 • اگر تسمه محرک روی قرقره‌ها شل است، آن را سفت کنید. اگر شکسته است یا سفت نمی شود، آن را تعویض کنید.

از دیگر دلایل خرابی چرخش می‌توان به شکستگی بلبرینگ وان، آسیب‌دیدگی مجموعه استاتور، یاتاقان‌های درام و سبد اشاره کرد. آنها را بررسی و جایگزین کنید.

اگر هنوز نمی‌توانید مشکلات را برطرف کنید، با بخش خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش Bosch کارا امداد تماس بگیرید، که تکنسینی را برای حل  مشکل به منزل شما ارسال خواهند کرد.

تعمیر نشتی ماشین لباسشویی بوش

تعمیرات نشتی ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین لباسشویی بوش نشتی آب در آن است. اگر نتوانید بفهمید که چه چیزی باعث نشتی شده است، می تواند روز شما را خراب کند. با این حال، ممکن است عوامل زیادی برای نشت وجود داشته باشد که باید آنها را بررسی کنید.

چگونه باید نشتی ماشین لباسشویی بوش را بررسی و رفع کنیم؟

 • پمپ تخلیه را بررسی کنید و تمام انسداد و گرفتگی ها را پاک کنید. اگر ترک خورده یا آسیب دیده باشد، نمی توانید آن را تعمیر کنید. جایگزینی تنها راه حل این مشکل است.
 • مهر و موم درام، دریچه ها یا شیلنگ های تامین آب، پمپ آب و یاتاقان های وان را نیز بررسی کنید. اگر دیدید که آنها آسیب دیده یا شکسته اند، آنها را تعویض کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که قفل درب ماشین لباسشویی، درب را در طول چرخه شستشو بسته نگه می دارد. اگر درب کاملا بسته نشود، دستگاه آب نشت می کند. قفل درب شکسته را تعویض کنید.
 • ریختن مواد شوینده زیاد در وان نیز می تواند منجر به نشتی آب شود. علاوه بر این، شوینده بی کیفیت نیز ممکن است مقصر این موضوع باشد. بنابراین، مطمئن شوید که در طول چرخه شستشو از مقدار مناسبی از مواد شوینده استفاده کنید.
 • مطمئن شوید که ماشین لباسشویی خود را روی یک سطح صاف کار می کنید. در یک سطح ناهموار، دستگاه آب نشت می کند. می‌توانید پایه‌های دستگاه خود را دوباره تنظیم کنید یا آن را به یک سطح صاف ببرید.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش که تخلیه نمی کند

تعمیر ماشین لباسشویی بوش که تخلیه نمیکند

بسیاری از صاحبان خانه نیز گزارش دادند که در ماشین لباسشویی بوش خود تخلیه نمی کند یا تخلیه کندی دارد. در این شرایط، باقی مانده هایی در وان پیدا می کنید که ممکن است شما را آزار دهند. اما جای نگرانی نیست زیرا مشکل جدی نیست. می توانید به سرعت آن را در خانه تعمیر کنید.

اما چگونه مشکل ماشین لباسشویی بوش که تخلیه نمی کند را حل کنیم؟

 • یک بار دیگر، باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید زیرا شایع ترین دلیل مشکلات مختلف ماشین لباسشویی است. تمام انسدادها را پاک کنید یا در صورت نشتی آنها را تعویض کنید.
 • همچنین تمام خطوط لوله کشی را برای هرگونه گرفتگی یا انسداد بررسی کنید. در صورت تجمع آنها را تمیز کنید. که در نهایت، اطمینان حاصل کنید که فیلتر را به طور منظم تمیز کرده اید تا از ایجاد هرگونه زباله جلوگیری شود.
 • در حین قرار دادن لباس در دستگاه، مجدداً بررسی کنید که لباس‌ها دارای جسم فلزی نباشند، که ممکن است منجر به مسدود شدن یا آسیب رساندن به وان لباسشویی شود.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش که صدا زیاد ایجاد می کند

ماشین لباسشویی معمولاً صدا ایجاد می کند، اما مشاهده افزایش ناگهانی صدا نشان دهنده وجود مشکل است.

چگونه می توانم این مشکل را بفهمم و برطرف کنم؟

 • اگر یک جسم فلزی در درام ماشین لباسشویی شما گیر کند، ممکن است صدای ساییدن ایجاد کند. اگر جسمی در درام پیدا کردید، آن را تمیز کنید.
 • مطمئن شوید که پمپ های تخلیه با زباله مسدود نشده باشند.
 • اگر ماشین لباسشویی بوش شما کاملا نو است و صدای خراش و ناله می دهد، ممکن است به دلیل نصب اشتباه باشد. در تماس با بخش خدمات مشتریان بوش برای اعزام یک تعمیرکار برای بررسی این موضوع تردید نکنید.
 • یاتاقان‌های درام و وان فرسوده، قرقره‌های درایو فرسوده، خرابی دریچه‌های ورودی آب، شکستگی درزگیر وان و معیوب بودن تسمه‌های محرک از دیگر دلایل صداهای بلند هستند.

حل مشکل لرزش ماشین لباسشویی بوش

مشکل لرزش در ماشین لباسشویی ممکن است باعث نگرانی شما شود. اما، آنقدرها هم که به نظر می رسد نگران کننده نیست. این فقط یکی دیگر از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی بوش است.

نکات زیر را در مورد چگونگی تشخیص و رفع مشکل لرزش بررسی کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که دستگاه روی یک سطح صاف قرار دارد. در سطح ناهموار، کمک فنرها به درستی کار نمی کنند، که ممکن است باعث لرزش شود.
 • اگر کمک فنرها آسیب ببینند، دستگاه در حین کار لرزش اضافی ایجاد می کند. ابتدا تمام کمک فنرها را بررسی کنید و مطمئن شوید که در جای مناسب قرار دارند. پس از آن، هر یک از آنها را از نظر آسیب و سایش ارزیابی کنید. فرسوده را جایگزین کنید.
 • میله های تعلیق نیز از جمله دلایل لرزش بیش از حد هستند. در صورت آسیب دیدگی تعویض کنید.
 • سایر مواردی که باید از نظر علت لرزش بررسی شوند عبارتند از فنرهای تعلیق، یاتاقان‌های درام عقب، لنت سایش وان، حلقه تعادل، حلقه اسنابر، پد اسنابر، پیچ‌های حمل و نقل و کیت پیچ‌ها. در صورت معیوب بودن یا خرابی آنها را تعویض کنید.

کدهای خطای ماشین لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی مشکلی داشته باشد، ماشین های سری دیجیتال بوش ممکن است کد خطا را نشان دهند. یک حرف منفرد و به دنبال آن دو عدد به عنوان کد خطا روی صفحه نمایش دیجیتال نمایش داده می شود.

این کدهای خطا به شما کمک می کنند تا مشخص کنید مشکل در کجای دستگاه رخ می دهد. هنگامی که یک مشکل را شناسایی کردید، حل آن بسیار آسان تر است.
بنابراین، درک معنای کدهای خطا برای حل آنها ضروری است. بنابراین، رایج ترین کدهای خطای ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع آنها را بررسی کنید.

نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش در تهران

در صورت خرابی ماشین لباسشویی بوش شما می توانید با مجموعه تعمیرات لوازم خانگی کارا امداد تماس بگیرید. در کمترین زمان ممکن تکنسین های ماهر ما اقدام به شناسایی، عیب یابی و تعمیر لباسشویی شما می کنند. قیمت های تعمیرات ما کاملا منصفانه می باشد و در حد امکان در منزل شما صورت خواهد گرفت.

نتیجه گیری:
در این راهنما، ما پنج مشکل رایج ماشین لباسشویی بوش و نحوه عیب یابی آنها را در خانه بررسی کرده ایم. برخی از مشکلات وجود دارد که می توانید با کمی تغییر آن را برطرف کنید.
اما، اگر دستگاه با موتور مشکل دارد یا نمی تواند دلیل واقعی خرابی دستگاه را تشخیص دهد، آزمایشات را امتحان نکنید. در عوض، با بخش پشتیبانی مشتری Bosch تماس بگیرید تا در این مورد به شما مشاوره دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا